APEL DO ORGANIZACJI PATRIOTYCZNYCH wobec powrotu państwowej cenzury

Obrazek użytkownika wawel24
Idee

APEL DO ORGANIZACJI PATRIOTYCZNYCH wobec powrotu państwowej cenzury

Wydarzenia ostatnich dni, kiedy odsunięto od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info Michała Rachonia i Krystiana Krawiela oraz posądzono artystkę  Barbarę Pielę o bliżej nieokreślone znieważenie nie wiadomo czego i zaczęto grozić jej procesem, co poruszyło cały dziennikarski świat myślący racjonalnie i w kategoriach europejskich. Efektem tej reakcji był apel Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP z dn. 17.01.2019 r. Z woli czynników rządowych sytuacja zmierza jednak w takim kierunku, że apel musi mieć ogólniejszą wymowę a reakcja na posunięcia i obrany kierunek działania rządu musi stać się zdecydowana i powszechna, gdyż widzimy niepokojące objawy jednoczenia się obu biegunów duopolu partyjnego wobec akcji wprowadzania cenzury i likwidowania wolności słowa.

Widoczne jest w sposób oczywisty, że zaczyna być w Polsce naruszana wolność słowa. Robi się to za pomocą używania nieprawdziwych, sfingowanych, obcych kulturze europejskiej zarzutów, które w jawny sposób próbują stopniowo – metodą okna Overtona -  zamykać usta artystom, dziennikarzom, publicystom.  W takiej sytuacji milczenie jest zgodą i współudziałem w likwidacji podstawowych wolności obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję i tradycję zachodniej cywilizacji.  Ewidentnie widoczne w celu i sposobach ataku są wpływy antyokcydentalne, mogące być nazwane orientalnymi. Wskazuje to na bardzo prawdopodobny udział obcych służb, lub co najmniej agentury wpływu w próbie osłabiania zachodniego, europejskiego rdzenia kultury naszego kraju.

Apelujemy do wszystkich patriotycznych organizacji

  1. o podjęcie działań na rzecz obrony konstytucyjnych praw
  2. o rozpowszechnianie apelu w postaci papierowej i elektronicznej
  3. o demonstracje przeciw narodzinom cenzury.

Jeśli nie będziemy protestować przeciw cenzurze odradzającej się w interesie korporacji partyjnych, to następnym etapem po nasileniu cenzury mogą być nieuzasadnione aresztowania aktywistów organizacji i ruchów narodowych, na co wskazuje zresztą przypadek Barbary Oleszuk.

Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych.

Wolność słowa zawsze była i będzie niechcianym dzieckiem każdej partii. Skutkiem tego obie strony obecnego duopolu partyjnego jednoczą się w zaciskaniu obroży cenzury na szyi społeczeństwa i jego zastraszaniu. Aby wolność słowa  pozostawała filarem naszej kultury i cywilizacji – funkcję strzegącą jej fundamentalnego i konstytutywnego dla demokracji znaczenia muszą bezustannie sprawować sami obywatele.

 

Sygnatariusze Apelu:

Rząd Wygnany

Federacja Sił Patriotycznych "Piorun"

 

Załącznik:

screen shot 01-23-19 at 02.25 am

Prosimy o podpisywanie się w imieniu ruchów patriotycznych oraz o rozpowszechnianie Apelu.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (10 głosów)

Komentarze

... pozostaje ustalić ,czy wajchowy pozostał ten sam co poprzednio ,czy jest może "dobrozmianowy" .

Więc raczej apele o zmianę/przestawienie wajchowego :-) , ewentualne ujawnienie ,by ta jak widać niezwykle  istotna  funkcja , nie była "kapturowa" i możnaby pisać do niej apele/pisma np. na ul. Mysią , a nie na Berdyczów .

Kto trzyma wajchę !? Kto trzyma wajchę !?

:-)

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1579208