Łagodna Małgosia premierem?

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Koalicja Obywatelska ustami Schetyny ogłosiła dziś, że szefem rządu w wypadku zwycięstwa KO w wyborach parlamentarnych zostanie Małgorzata Kidawa-Błońska. No pięknie! KO próbuje wykonać manewr który zastosował PiS w 2015. Lider PiSu, po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, wykonał krok do tyłu i zapowiedział, że po wygranych wyborach parlamentarnych Beata Szydło będzie premierem. I słowa dotrzymał. Szydło była premierem przez dwa lata i pod koniec 2017 kiedy Morawiecki Ją zastąpił, w elektoracie PiSu mocno odezwały się głosy niezadowolenia. A więc teraz Schetyna usiłuje zaprezentować kandydata postrzeganego za bardziej umiarkowanego, nie skompromitowanego wrzaskami o "dinozaurach" (Tusk) "dożynania watahy" (dyplomatołek Sikorski), czy "strząsania szarańczy" (Schet) i grożeniem ludziom dzisiejszej władzy więzieniem, Trybunałem Stanu, itd. itd. Do kogo skierowany jest ten przekaz z wyborem nowego lidera KO w kampanii parlamentarnej? Bo cokolwiek by mówić, skoro Kidawa-Błońska ma być premierem po wyborach to dziś stała się liderem KO w kampanii wyborczej. Jak głoszą plotki, KO zleciła badania fokusowe swego elektoratu jakiejś firmie z Izraela i z wyników badań okazało się że Schetyna jest źle postrzegany jako lider przez własnych wyborców. Być może Jego odejście na drugi plan jest tym właśnie spowodowane. Przyczyn zresztą może być więcej. Skoro Kidawa-Błońska będzie twarzą KO w kampanii wyborczej, to ewentualna porażka bardziej Ją obciąży niż Scheta.  Innym powodem manewru Schetyny jest fakt, że w partii obciąża się Go winą za klęskę w wyborach europejskich. Schetyna więc, kryje się za plecami Kidawy-Błońskiej, zadowalając opozycję we własnej partii, prezentując się jako polityk dla którego stanowiska i zaszczyty nie są najważniejsze, a ważna jest SPRAWA. Jest to także próba obezwładnienia "frakcji Tuska" w PO, która istnieje i z którą Schet mierzy się od lat - ta rywalizacja toczy się pod dywanem spod którego czasem tylko odzywają się pomruki i groźne warczenie. Wydaje się, że wymienione powody są najważniejsze.

Odpowiadając na pytanie postawione wyżej, do kogo skierowany jest ten manewr z wysunięciem na czoło Kidawy-Błońskiej, wypada stwierdzić, że głównie do bardziej umiarkowanego elektoratu PO oraz do niezdecydowanych. Dla nich ta dzisiejsza zamiana może być oceniona pozytywnie. Podobnie jak zapowiedzi, że nowa kandydatka, będzie łączyć społeczeństwo a nie dzielić, będzie zajmować się problemami "zwyczajnego człowieka" a nie harataniną polityczną, będzie przyjazna rodzinie itd. itd. No dobrze. Czyli dotąd lider PO i KO Schetyna dzielił społeczeństwo, nie zajmował się sprawami "zwykłego człowieka", aktywnie uczestniczył w harataninie politycznej, podgryzał rodzinę? Czy tak należy interpretować wysunięcie łagodnej Małgosi na czoło, a schowanie chuligańskiego Grzesia? No jakoś to wszystko sztucznie wygląda. A poza tym zmiana następuje zbyt późno. Zapowiedź PiSu, że Szydło będzie premierem nastąpiła pół roku przed wyborami. Miała ona czas na objechanie sporej części kraju i pogadanie z ludźmi. Kidawie-Błońskiej zostało 5 tygodni na zaprezentowanie się ludziom. To zdecydowanie za mało.

Natomiast lansowanie łagodnej Małgosi na przyszłego premiera nie wpłynie zupełnie na elektorat PiSu oraz na tą część niezdecydowanych, którzy rozważają możliwość wsparcia obozu rządowego w wyborach. Tu nie ma czego szukać, ani watażka Grześ, ani łagodna Małgosia. Poza tym przyrównując manewr Scheta z Kidawą i Kaczyńskiego z Szydło, należy wskazać na fakt zasadniczy. A mianowicie taki, że za Szydło nie stały żadne kompromitujące fakty z przeszłości związane z wieloletnim rządzeniem z kiepskimi ponadto wynikami. Stąd, nawet bez przekonania można było zaryzykować głos na PiS w nadziei, ze może zrealizują choć część tego co zapowiadają. Osoby które będą się zastanawiać, czy poprzeć obóz na czele którego zamiast Grześka chuligana, stoi teraz łagodna Małgosia, nadal będą mieć z tyłu głowy wspomnienia "sukcesów" rządów Tuska i Kopacz. I te wspomnienia dadzą efekt obciążający. Poza tym, szary człowiek ciężko pracujący na chleb, woli trzymać w ręku coś co już ma, niż zmieniać ekipę od której to "coś" dostał, na tych od których nie dostał niczego, a nawet zabrali mu to, co miał dawniej. Nawet jeśli przewodzić im będzie od dziś łagodna Małgosia. 

Nie sądzę więc, że zmiana która została dziś dokonana wpłynie na wynik wyborczy. Dokonano jej zbyt późno i dlatego nie wygląda że jest efektem jakiejś refleksji po stronie opozycji. Wygląda to na manewr asekuracyjny dotychczasowego lidera "antyPiSu", który pesymistycznie ocenia szanse na zwycięstwo w październiku

Tekst opublikowany także na S24

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

3 proste pytania:

 

- kto nadzorował przez ostatnie 4 lata ABW i gdzie ono (ABW) było, jak zapchano/zaczopowano gównem jeden z dwóch strategicznych rurociągów przez Wisłę?

- nikt z bezpieczniaków tego nie wyniuchał, że jeden z rurociągów jest od kilku lat zapchany i  po cichu odstawiony a pracują tylko na ostatnim czyli tym drugim rezerwowym?

- co robił PiS przez ostatnie 4 lata tysiącami swoich podwładnych szpiclów z ABW (24 000 dusz?) poza czepianiem się pana Michalkiewicza ostatnio?

Który mądrala z PiS-u odpowie na te proste a kluczowe pytania?

Vote up!
4
Vote down!
-9

panMarek

#1601586

jakiekolwiek rozumne "proste a kluczowe pytania"?

Przecież już tylko te powyższe pytania zadane przez błazna "panMarek" świadczą, co sobą ten błazen reprezentuje...

 

Vote up!
10
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601588

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

o mam ich - tak jak oni siebie - za nic. Za NULL. Znamy takich cwaniaczków bez nazwiska i żadnych danych. Cwaniaczków jednorazowych jak kondon.

Sądząc po Twoich "tekstach" to masz wyjątkowo pusto we łbie więc przynajmniej nie ubliżaj bez powodu.

P.S. O Twojej matce jeszcze nie pisałem, ale po tych wyzwiskach, mogę zacząć.

Vote up!
3
Vote down!
-5

panMarek

#1601592

Takie prymitywne i kreyńskie epitety błazna pseudo "panMarek" - tylko potwierdzają moją opinię o nienawidzących polskich patriotów bolszewickich politrukach rodem z filorosyjskiej ścierwoneonówki pełnej "narodowców" sterowanych przez sowiecką agenturę z WSI i SB...

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

* * * * *

PS. I kolejny błazeński kretynizm... Anonim "panMarek" oświadcza, że nie odpisuje anonimom... Dobre...

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601604

Czy tylko inwektyw i ataków "ad personam" potrafisz(cie) używać jako "argumentów"? - Nawet jako "beton", nie powinniście schodzić do metod i poziomu destrukcyjnej "opozycji" lewacko POpapranej - tym bardziej iż nie wskazałeś choć w minimalnym stopniu, na czym miałoby polegać błazeństwo "panMarek"?

Czyż nie jest faktem i prawdą iż Warszawa "Czaskoskiego" i Rabieja "pozdrowiła" g.wnem Gdańsk Frau Dulkiewicz? - No jest faktem i prawdą, a "panMarek" zadaje pytania odnośnie OKOLICZNOŚCI tego faktu! - Słusznie dedukując czy niesłusznie, ale to chyba niewystarczający powód by obrzucać go inwektywami i wyzwiskami.

Ja również mam sporo zapytań łączących się z formacją obecnie rządzącą w Polsce.. Też - tak "a prori" - zostanę uznany za "błazna" (albo jeszcze gorzej..) jeśli zapytam:

1. - Gdzie były wszelakie "służby i "aparat rządowo-polityczny" PiSu kiedy skutecznie zlikwidowano hodowlę świń w Polsce, a nie zlikwidowano PRZYCZYNY- czyli dzików?

2. - Co zrobił PiS i jego "służby".. agendy i "aparat rządowo-polityczny" -by nie dopuścić do likwidacji kopalni "Krupiński" i w wyjaśnieniu "działalności" niezatapialnych ministrów Krzysztofa Tchórzewskiego i Grzegorza Tobiszowskiego?

3. - ILE kosztuje i KTO płaci za ochranianie "obwoźnego cyrku" zwanego "Paradą" (hmm..) lub "Marszem Równości"?

- Z ostatnich trzech "imprez "cyrku obwoźnego" lgbt: - w Białymstoku - ok. 700-800 "cyrkowców" ochraniało ponad 700 ciężkozbrojnych policjantów - grubo ponad setka (oby tylko ponad setka..) najróżniejszych wozów policyjnych, - łącznie z helikopterem i "polewaczką" (nie licząc ogromnej rzeszy "tajniaków" w cywilnych ubraniach)..
W Płocku podobne siły i zaangażowanie policyjne, tylko "obwoźna trupa cyrkowa" liczyła już ok. 600 "cyrkowców".
Natomiast w Radomsku, ponad 700 (SIEDMIUSET) ciężkozbrojnych policjantów chroniło kolejną PROWOKACJĘ lgbt-wców - tyle że tym razem "cyrk obwoźny" liczył ok.400 (CZTERYSTU) "wesołków".

JAKIE są koszta tych "ochron" przeciwko SPOŁECZEŃSTWU (a to już kwestia na inne pytania) i KTO za to płaci?

Pytań jest dużo więcej - chociażby odnośnie lawinowo rosnącej liczby cudzoziemców w Polsce - jednak te trzy które zadałem, wystarczą - rozumiem - na wściekłe "minusowanie" mnie i obrzucanie epitetami i inwektywami przez "beton"??

Vote up!
6
Vote down!
-6

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1601594

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

PiS to będzie takie samo nieszczęście jakim był i jest prezydent Kwaśniewski.

Michalkiewicz to wielokrotnie tłumaczył więc nie będę się powtarzał.Podpowiem tylko:

- Jedwabne

- Traktat Lizboński

- obiecanki żydom w 447

- nakręcanie LGBT w TVP przez 24h/dobę

- genderyzacja szkolnictwa poczynając od przedszkoli a na uniwersytetach kończąc

...

 

Dyskusja z kimś, co to nie wie, co to jest wolność myśli a więc podstawa wszelkiego postępu i wszelkiej dyskusji jest pozbawiona sensu.

Ci ludzie tkwią w jakiś schematach z podziemia lat '80 i są jak jurajska skamielina.

Ich pułapem to jest dać mi "-" choć niektórzy zdobyli się wczoraj na "pouczenia".

Żenada jednym słowem i tyle.

Pokłony

Vote up!
4
Vote down!
-7

panMarek

#1601606

  Pytanie do "bufetowej". a nie do PISu. Michalkiewicz to pokłosie Brauna i Korwina, czyli zapatrzonych w Putina.

Vote up!
8
Vote down!
-2

ronin

#1601589

Czy umie czytać ze zrozumieniem. Pytania dotyczą nadzoru i ochrony kontrwywiadowczej strategicznego obiektu w latach 2015 - 2019 a nie jego budowy w latach 2009 - 2012. 

Poniał?

Vote up!
4
Vote down!
-5

panMarek

#1601591

-Dzień dobry
-Dzień dobry, nazywam się Kidawa-Błońska, jestem Premierką Polski i nikt tego nie zmieni.
-Siostro!
-Tak słucham?
-Proszę położyć Panią Premierkę, obok Pana Dyzmy, Prezesa Państwowego Banku Zbożowego, tuż przy Panu Napoleonie Bonaparte
-Dobrze panie doktorze

Vote up!
5
Vote down!
0
#1601787

       Chodzi mi o tzw. przekop przez Mierzeję Wiślaną. Co pani sądzi o tym projekcie? - spytał redaktor Małgorzatę Kidawę-Błońską.

       Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był - odpowiedziała posłanka.

Cytat za: https://www.tysol.pl/a36586--video-Przyszla-premier-Kidawa-Blonska-o-przekopie-Mierzei-Wislanej-Skoro-natura-go-nie-zrobila-

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601789

       Chodzi mi o tzw. przekop przez Mierzeję Wiślaną. Co pani sądzi o tym projekcie? - spytał redaktor Małgorzatę Kidawę-Błońską.

       Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był - odpowiedziała posłanka.

Cytat za: https://www.tysol.pl/a36586--video-Przyszla-premier-Kidawa-Blonska-o-przekopie-Mierzei-Wislanej-Skoro-natura-go-nie-zrobila-

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601790