Zdrada czy głupota?

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Czy ja wiem czy zdrajca? Raczej chyba głupek. Podsumujmy. Imał się różnych zajęć. Pracował za młodu w Ambasadzie w Pradze, pół roku. był wojewodą dolnośląskim, coś tam reżyserował, potem dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze 2001-2006. Miał fuchę w Orlenie i Unipetrolu (członek Rady Nadzorczej 2012-21). I nagle mianowany ambasadorem w Pradze. Wynika z tego że dobrze zna Czechy, miał tam pewnie kontakty, przyjaciół, itd. Doświadczenie dyplomatyczne słabe. Radca Amb. w Pradze szef wydziału politycznego Amb. - tyle. Instytut Polskie to placówka bez statusu dyplomatycznego. W wieku 61 lat ambasador. Bardzo pięknie - ukoronowanie kariery politycznej. Nie chodzi o sprawy materialne, jako członek RN Unipetrolu "swoje" zarobił. 20 XII 2021 rozpoczął misję, złożył Zemanowi listy uwierzytelniające. I przychodzi do niego dziennikarz Deutsche Welle, prosi o wywiad, pyta o Turów, a świeżutki ambasador odpowiada, prezentując swój pogląd na sprawę, różną od oficjalnego stanowiska rządu który reprezentuje. To już świadczy, że nie nadaje się do służby. Poza tym, jeśli choć pobieżnie czytał doniesienia o Polsce w mediach niemieckich przez ostatnie lata, to powinien być super ostrożny. W mediach niemieckich "rządzi" duch Goebbelsa jeśli chodzi o przedstawianie spraw polskich. I bidaka paple swoje w wywiadzie, jakby nie wiedział, że Babis został prawdopodobnie  podpuszczony przez Berlin w sprawie Turowa. Tę sprawę "przejęła" KE UE aby nam dodatkowo dokopać, no i jest "kara finansowa" bo nie zatrzymaliśmy Turowa i nie wyłączyliśmy elektrowni. Pytanie za 10 pkt., kto doradził szefowi MSZ aby Go mianować? Pytanie za 50 punktów. Kiedy wreszcie podejmie się właściwe decyzje personalne w MSZ, aby pożegnać się tam z "zaciągiem" Geremka. Waszczu trochę przesiał, ale kierował MSZ krótko od XI 2015 do I 2018. Potem był Czaputowicz, za miękki, zbyt układny (I 2018-VIII 2020). Teraz jest Rau - też nie widać koniecznej zmiany. No i nasza "realność" - bierze się gościa spoza MSZ (ma niby być spoza "zaciągu"), a ten po 2 tygodniach pełnienia misji daje taką plamę, że trzeba Go odwołać. Co za cyrk.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Powinien mieć przemyślaną sprawę Turowa. To była największa sprawa z Czechami. W chwili, kiedy dowiedział się że ma zostać ambasadorem powinien dowiadywać się, ale i zastanawiać co i komu mówić w tej sprawie - tym bardziej jeżeli uważał, że są sprawy obciążające nas.

Ale też nie wiadomo jak był przeprowadzony wywiad. Może informacje zostały wypowiedziane w jakimś kontekście z jakąś manipulacją a potem wrzucili wycinek wypowiedzi.

Ale z tego co widać na oko to jest winny - i niech sprawa zostanie dokładnie zbadana.

Vote up!
4
Vote down!
-1

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639920

Słuszne uwagi. Powinien to, czy tamto. Oczywiście sprawę Turowa powinien znać od podszewki, Ale nie powinien udzielać wywiadu prasie zagranicznej na temat rozmów które się właśnie toczą. To elementarz służby dyplomatycznej. Owszem, może wypowiadać się dla prasy, ale wówczas gdy dostanie polecenie zrobienia "przecieku" do mediów, bo to może być potrzebne naszej stronie. Ale wygląda na to, że "paplał" z własnej inicjatywy, więc nie nadaje się nawet na woźnego w jakiejkolwiek ambasadzie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Traczew

#1639922

Myślę, że masz rację. Nie znam elementarza służby dyplomatyczne i czy ma prawo udzielać wywiadów w takich sytuacjach. Oczywiste jest, że musi reprezentować interes Polski. Na podstawie dostępnych informacji podejrzewam, że zdradził.

Vote up!
4
Vote down!
-1

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639923