Durna demonstracja

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Nathaniel napisał, że Duda "spoliczkował kadrę Wojska Polskiego" odmawiając nominacji generalskich i admiralskich 46 płk i komandorom. Przykro to pisać, ale termin "spoliczkował" jest trafny. Argumentacja BBN i KPrez że odmówiono nominacji, bo nie dokończono prac nad strukturą dowódczą WP jest wprost śmieszna. Większość nominowanych miała zasługi w swej dotychczasowej pracy na różnych stanowiskach dowódczych, ale nie będa przecież aspirować (wszyscy) do stanowisk w nowej strukturze dowodzenia. To przecież oczywiste. Odwalenie WSZYSTKICH nominacji to absurd, chyba podpowiedziany PAD przez ludzi z BBN, a nie realna ocena pracy oficerów, którym odmówiono wężyków generalskich.

Ale spoliczkowano nie tylko starszych oficerów, którzy mieli otrzymać nominacje generalskie. Dziś w TVP oglądałem promocję absolwentów WAT, młodych oficerów WP, którzy są przyszłością naszej armii. Przysięgali, odbierali uderzenie szablą w ramię od dców WP - stary piękny rycerski obyczaj. I na koniec wezwano do wystąpienia prymsów rocznika, którzy miali otrzymać nagrody. Wystąpiło trzech młodych ppor, honorową szablę dla prymusa rocznika 2017 WAT  W IMIENIU PREZYDENTA wręczał doradca PAD prof Zybertowicz. Dwie nagrody rzeczowe dla viceprymusów wręczał szef MON Macierewicz i rektor-komendant WAT. Odmawiając nominacji generalskich PAD spoliczkował starszych ofcerów WP, wysyłając na uroczystość promocji absolwentów WAT tylko doradcę , PAD spoliczkował młodych oficerów WP. Prof. Zybertowicz mimo swych intelektualnych zalet (które bardzo cenię) jest postacią niewspółmierną w stosunku do szefa MON i rektora WAT.  Odebrałem ten spektakl fatalnie. A jak odebrali go młodzi oficerowie WP? Jako demonstracyjny FOCH Adriana, och. przepraszam - prezydenta RP i Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP? Czy o to chodziło podszeptywaczom w otoczeniu PAD? Wygląda że nie tylko "w otoczeniau", ale na Czerskiej).

Dla młodych oficerów, promocja, jest jednym w najważniejszych wydarzeń w ich karierze zawodowej. A tu prosze, KPrez i BBN przysyła na promocje DORADCĘ Prezydenta RP. DORADCĘ. Jeśli podszeptywacze z BBN mieli nadzieję, że ten FOCH przysporzy zwolenników dla PAD wśród młodych oficerów WP i żołnierzy - to się GRUBO MYLI. Efekt będzie wręcz odwrotny. 

Mam jeszcze nadzieję, przyznaję coraz mniejszą, że AD jest Prezydentem RP a nie Adrianem. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (18 głosów)

Komentarze

Ciąg zdarzeń z udziałem PAD raczej przypadkowy nie jest, może więc za dużo do powiedzenia mają "doradcy" ....?

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1546298

że to nie FOCH , ( albo jak inni mówią - "woda sodowa" ) - co przy-stoi pensjonarkom , ale zakładajmy ,że się JEDNAK WSTYDZI - tego co na-wywijał - tym co go wypromowali ....

Vote up!
9
Vote down!
0

ke-fas

#1546300

Wydaje sie ( z informacji prasowych), ze min. Macierewicz po prostu potraktowal Prezydenta jakby ten mial obowiazek nadawania stopni wojskowych bez  wyrazenia wlasnego zdania na ten temat. Ma mianowac przedstawionych,,, i juz...

Tymczasem nawet patrzac z boku nominacja prawie 50 generalow w jednym roku to nic innego jak realizacja slawnego hasla: "nie matura lecz chec szczera....".

WP liczy okolo 100 tys  zolnierzy - liczac ze gen. brygady   dowodzi brygada, gen dywizji- dywizja - liczmy, ze mamy w Polsce 10 brygad (35 tys ludzi) i 5 dywizji (70 tys ludzi). Do sprawnego dowodzenia potrzeba 10 gen brygady, 10 gen dywizji plus 20 gen bryady lub dywizji - jako zastepcy gen, dywizji. Mamy razem 40 generalow.

Sztab Glowny i Ministerstwo - niech bedzie drugie tyle - czyli dalsze 40 generalow - razem 80.

Dzisiaj mamy w WP kolo setki generalow, dodac proponowane przez Macierewicza prawie 50 - to bedzie kolo 150 podczas, gdy potrzeba ...  polowe.

Nie wchodzac w szczegoly: generalowi nalezy sie pensja, mieszkanie sluzbowe, samochod sluzbowy i inne benefity - czy nie lepiej przeznaczyc pieniadze na szkolenie mlodych oficerow (tez kiedys beda generalami) - niz przyspieszac nominacje dobrych oficerow lecz niekoniecznie juz dzisiaj wyszkolonych aby pelnic generalskie funkcje? 

Vote up!
7
Vote down!
0

mikolaj

#1546302

Raczej idzie o to, jacy to są ludzie i czyjego chowu. Inaczej mówiąc trzeba wymienić prawie wszystkich, i zdaje się, ze taką rzecz chce zrobić Macierewicz, widząc konieczność bez wdawanie się w lustracyjne zabiegi. 

Jeśli ma to być nowa armia, to potrzebni są nowi oficerowie, którym można zaufać, co jak się można było przekonać w sprawie smoleńskiej, nie było takie oczywiste. Platforma zrobiła swoje i trzeba wyczyścić. Choćby na wszelki wypadek.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Jacek Trzaska

#1546489

W czwartek, 10 sierpnia br. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie I zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. broni Michał Sikora oraz zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. bryg. Jan Dziedzic uroczyście promowali na pierwszy stopień oficerski – podporucznika, 165 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. Wśród nowo promowanych oficerów znalazło się 25 pań, dzisiaj już podporuczników WP.

Promowanie absolwenta WSO /Akademii przez delegowanego generała to standard nie tylko w Wojsku Polskim. 

Obecność Ministra ON na promocji to zaszczyt!   http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/170819928-Antoni-Macierewicz-na-promocji-na-WAT-Oficerowie-wojska---elita-elit.html#ap-1

Wstrzymanie nominacji przez Prezydenta RP to "wojna na górze".

Obecność Prezydenta na promocji to byłby ewenement! I to jeszcze w sytuacji, gdy w szprychach sterczy przysłowiowy kij!

 Wręczenie nagród rzeczowych vice prymusom  przez  profesora Andrzeja Janusza Zybertowicza jak najbardziej na miejscu i zgodne z ceremoniałem wojskowym.

PS

Szabla dla prymusa - pięknie.

Dlaczego jednak nie wręcza się prymusom nagrody w postaci pistoletu? Czy replika historycznego visa wz. 35 (versja bojowa) z amunicją ostrą to zbyt duży wysiłek dla MON? A może i oficerom odmawiamy prawa do legalnego posiadania broni? To tak jakby kowala pozbawić prawa do używania kowadła sic!

http://demotywatory.pl/4665106/Prawo-do-posiadania-broni

http://trybun.org.pl/2016/03/09/demotywatory-z-bronia-palna-w-tle/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_Vis_wz._35

 

 

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1546303

Po sluzbie zdaje sie ja lub zamyka w szafie pancernej.... dlatego jakby (odpukac) ktos zaatakowal Polske w weekend - to "pod bronia" byloby zapewne nie wiecej niz kilka tysiecy zolnierzy... bo zawodowej kadrze nalezy sie wolny weekend.

Vote up!
5
Vote down!
-1

mikolaj

#1546348

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

mamy pucz Adriana.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1546512

Muszą odejść z armii i to czyni pan Macierewicz jako minister MON.

A na ich miejsce, minister MON Macierewicz powołał innych i tu ponownie przeszkadza w realizacji tego planu prezydent Duda, nie akceptując i nie dając awansów dla tych oficerów, których wskazał pan Macierewicz jako minister MON.

Po raz drugi zablokował dobre zmiany i to świadomie, by było jak było, bo nie można inaczej tego nazwać, jak hamowaniem reform naprawy państwa w sądach i armii.

Co innego obiecywał przed wyborami na prezydenta i co innego robi, jak został prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej!!!

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1546517

Ostatni oficer szkolony w Moskwie czy w Dreźnie odszedł z Armii co najmniej 10 lat temu.

Nie wdając się w merytoryczną dyskusję o kadrze co to w brązowych butach służyła ( bo już nie służy !) w WP zacytuję co pan Minister Antoni Macierewicz powiedział ( a każdemu wyróżnionemu mówi co innego piękną polszczyzną!) jednemu z nominowanych do stopnia pułkownika (usłyszane lewym uchem, ale przytaczam w miarę dokładnie).

"Panie pułkowniku cieszę się niezmiernie , że oficerowie posiadający taki PESEL jak pan (z twarzy stosunkowo młody człowiek) awansują na tak wysoki stopień i zajmują strategiczne stanowiska w Wojsku Polskim."

Cenię bardzo (co nie raz, nie dwa podkreślałam na NP) pana ministra!

Szkoda, że nie układa się z PAD :-((

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1546566