Dziwne gry

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Przed godziną podano informację, że prezes TVP Jacek Kurski oddał się do dyspozycji Prezydenta, składając w Jego Kancelarii pismo, że "jest gotów podać się natychmiast do dymisji" jeśli jego osoba ma "stanowić przeszkodę dla podpisania przez prezydenta ustawy o dofinansowaniu TVP", która ma dać TVP rekompensatą za utracone dochody z abonamentu.  Przed chwilą Kurski wystąpił w TV uzasadniając swą decyzję, a przy okazji podkreślając swe dokonania w TV. Istotnie od paru dni krążyły pogłoski, że "duży Pałac" domaga się głowy Kurskiego.

Osobiście mam sporo zastrzeżeń do publicystyki politycznej w TVP, już nie tyle o to, że uprawia dość toporną propagandę. Cóż zapytać można, która TV w kraju uprawia inną propagandę. Jeśli chodzi o toporność, to jednak TVP daleko do TVN, a o treściach w GW już nie wspominam. Chodzi o niski poziom dziennikarzy prowadzących owe publicystyczne programy. Wiele tam chaosu, przekrzykiwania się uczestników, kiepskie przygotowanie merytoryczne prowadzących itp. Dość też kiepsko wygląda rozrywka masowa, którą Kurski oparł na disco polo, stąd jego ostatni pseudonim Jacek Kurski ps. Zenek. Z drugiej strony ożywiono Teatr TV, mamy więcej  transmisji ważnych imprez sportowych, które za prezesury Juliusza Brauna można było oglądać u konkurencji za forsę. Tak więc "subtelny intelektualista" Braun napychał kieszenie właścicielom Polsatu i TVN. Trochę lepiej jest z filmami, "Korona królów" na sporą stałą widownię. Bardzo dobry był serial "Młody Piłsudski". Ale to przekłada się z "Sanatorium miłości" czego oglądać się nie da. Są więc za i przeciw.

Ważne jest co innego. Jeśli istotnie prez. Duda i jego polityczne otoczenie chce wykopać Kurskiego z TVP na 63 dni przed wyborami to jest to absurdalny plan ze względów taktycznych. Jego powodzenie, czyli dekapitacja Kurskiego, oznaczałoby, że prezydent akceptuje, choć w części, ataki opozycji na TVP, która od miesięcy wrzeszczy, że propaganda TVP jest straszna. Biedni głupcy. Zapomnieli o TVP z czasów Brauna kiedy to stanowiła ona osłonę medialną dla najbardziej nieudolnej ekipy rządowej po 1989 roku. Piszę "nieudolnej" choć ciśnie się inne określenie. "Świadomie nieudolnej" - tak to lepsze. Porównując TVP Kurskiego z TVP Brauna widać różnice, a także to, że Kurski próbował coś z TV zrobić. Czy mu się to udało? To już inna sprawa. W każdym razie TVP dziś nie jest trybuną lewackich durnot które do nas z zachodu płyną, a w czasach Brauna były gorliwie prezentowane na ekranie jako Biblia "nowoczesnej europejskości". Tfu, wspominać to badziewie nawet trudno. Tak więc stanowisko Kurskiego jest mocno zachwiane. Dziś także Rada Mediów Narodowych "głosuje korespondencyjnie" za odwołaniem Kurskiego. Złe relacje Czabańskiego z Kurskim są znane, więc decyzja będzie prawdopodobnie za odwołaniem. Z kolei Semka wspomniał dziś w radio, że odmowa wsparcia TVP przez prezydenta skłóci Go z Kaczyńskim. Tak więc mamy niejasną sytuację. W mojej ocenie, otoczenie Prezydenta przekonało Go, że musi "zawalczyć o centrowych wyborców" i przestraszone propagandą opozycji, że Duda "da pieniądze na TV a nie na onkologię" doradza veto, a przy okazji ścięcie Kurskiego, co ma maskować całą operację i dać przekaz "centowemu elektoratowi", że forsy na taką TV jaką robi Kurski dać nie można. Jeśli tak jest jak napisałem to trzeba nazwać taką grę jako zupełną głupotę (polityczną). Żadnych przyrostów głosów z centrum nie będzie, a twardy elektorat PiSowski się wkurzy i przypomni sobie porzekadło, że "można wystąpić z Unii Wolności, ale Unia Wolności nigdy z człowieka nie wyjdzie".  Obym się mylił. Dziwne to wszystko. I potwierdza także pogląd, że w otoczeniu Prezydenta są dziwni doradcy, którzy od czasu do czasu "lubią" drażnić najwierniejszy elektorat głowy państwa.

A w tle mamy Juliusza Brauna który mówi ze media publiczne trzeba zaorać. No pewnie. Po co media publiczne jak jest Deutsche Welle, po co CPL jak jest lotnisko w Berlinie, po co stocznie jak są w Bremie i Rostocku. 

Tekst opublikowany także na Salon24

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

jestem wsciekła i  na tym na razie zakończę moje "podsumowanie" jego nocnego dzieła 

PS Pan Kurski nie jest moim idolem,ale zrobił naprawdę kawał dobrej roboty,

ciekawa jestem ,kto był złym duchem pana prezydenta,

interesująco  na ten temat pisał znany bloger @Docent zza morza

Dobrej Nocy Polsko,oby to nie był tylko początek złej zmiany,/czyli wzmocnienia wrogich nam meRdiów /

Vote up!
15
Vote down!
0

gość z drogi

#1620978

popełniłam wpis 

"Panie Prezydencie,straciłeś mój i mojego Męża Głos"

gość z drogi, pon., 24/07/2017 - 10:20

a przysłowia mówią do trzech razy sztuka ,mówią i chyba mają rację

Vote up!
10
Vote down!
0

gość z drogi

#1620979

Jaja będą jak opozycja stanie murem za Kurskim

Vote up!
4
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1620989

Gosciu, ale PAD podpisał , a Kurski oddał się do dyspozycji a nie podał do dymisji. Czabański z Lichocką marza o tym, by przejąć wladzę w TVP i dopną swego,  co nie daj Boże.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1620981

Pieciu czlonków RMN glosowało korespondencyjnie. To może my zaczniemy korespondencyjnie odwoływać nielubiane osoby? Wiadomo, że Czabanski ziejący  nienawiścią do Kurskiego był za, podobnie jak jego pacynka Lichocka.  Do tego Braun i przedstawiciel Kukiza. Od początku ten skład RMN mi się nie podobał, za dużo w niej interesiarzy. A już Lichocka z Czabańskim to pomyłka stulecia.

Nie bronię Kurskiego, nie oglądam TVP, TVN ani Polsatu. 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1620982

nie cieszył i mamy właśnie,to co mamy,

jedno jest tylko pocieszające,ze pan Kurski zachował w tym wszystkim klasę,czego nie można powiedzieć ,o "ciele"czyli o RMN

serdeczne pozdrowienia

 

Vote up!
10
Vote down!
0

gość z drogi

#1620983

Pozwolę sobie zgodzić się z Twoją opinią na ten temat i przypomnę podobny błąd śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego , który w podobnej do obecnej sytuacji politycznej na początku 2007 roku doprowadził do powołania śp.Andrzeja Urbańskiego, w latach  2005–2006 szefa swojej Kancelarii a w latach 2006–2007 swego doradcy, który do TVP sprowadził Tomasza Lisa i bardzo chciał sprowadzić Monikę Olejnik TW  "Stokrotka" i wszystko to zakończyło się przegraną PIS-u w przyspieszonych wyborach w 2007 roku a w dalszej konsekwencji zbrodnią z 10.04.2010 roku, w której L.Kaczyński poniósł śmierć.

Można podejrzewać, że tak jak śp. L.Kaczyński miał "kretów"- podpowiadaczy, tak i A.Duda też takich ma, co może skończyć się źle dla Polski.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1620986

niestety ale TAK

sobotnie pozdrowienia

Vote up!
7
Vote down!
0

gość z drogi

#1620987

Khoronawajrus w Poland jest wkurwiony, że jakiś Kurski go przykrył!
Stay tuned!

Vote up!
8
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1620984

no to może trzeba by go jakoś "przekupić" " ?

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1620993

Nieprzekupny nowy prezes TVP?

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1620994

 Rozumiemy, że głowa Kurskiego to pretekst żeby podpisać ustawę o dofinansowaniu, ale dzięki tej telewizji możliwe były kolejne zwycięstwa PiS. Czy będzie tak samo, gdy TV będzie "obiektywna"? Smutne, że "nasi", konserwatywni wyborcy też często narzekali na "toporną propagandę", ale czy bez tej "propagandy" można było się dowiedzieć np. o otwarciu pierwszej od 30 lat nowoczesnej kopalni, czy o rzeczywistych sukcesach rządu? Takich wiadomości nie poda żadne inne medium. Należy pamiętać, że TV była w zasadzie jedynym kanałem komunikacji między rządem, a elektoratem. Programy publicystyczne rzeczywiście ciężko oglądać od ostatnich wyborów. Poprzednio, gdy były 2 partie opozycyjne w Sejmie, dyskusja była możliwa. Teraz prowadzący nie jest w stanie opanować  pyskówek, bo zapraszani są wszyscy politycy opozycyjnych partii (często mało kulturalni). Ale choć politycy Zjednoczonej Prawicy są zdominowani ilościowo, nie uchroni to od zarzutu "braku obiektywizmu".

Vote up!
13
Vote down!
0

Leopold

#1620992

w TVP Info w Salonie Dziennikarskim całkiem słusznie podsumowuje  zaistniałą sytuację ,zwycięstwo pewnego kabaretu ,który lansował pana Dudę jako adriana,smutne ,bo jednak chyba celne spostrzeżenie

Panie prezydencie,kiepski z ciebie jednak polityk,PO i jej zwolenników nie pozyskasz a nas nie tylko zniesmaczyłeś

ale i ,...zezłościłeś

Vote up!
10
Vote down!
0

gość z drogi

#1620996

a moze ???

" Poloneza czas już zacząć "kto następny ?

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1620998

Ogólnie jestem zły na decyzję o odwołaniu Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Zrobił dla niej kawał dobrej roboty i widać, że czuł się "jak ryba w wodzie" prezesując tej instytucji. TVP stała się tak naprawdę jedynym komunikatorem medialnym między rządem a społeczeństwem. Jak będzie teraz? Nie wiem, ale zależy to od wyboru nowego prezesa. I ten fatalny czas na zmianę prezesa TVP: w czasie kampanii wyborczej... oby się to nie nie przełożyło na klęskę A. Dudy. Okres bezkrólewia na stanowisku prezesa TVP może wpłynąć na chaos przekazu a to źle wróży prezydentowi. Nie wiem, kto mu doradza, ale wiem, że robi krecią robotę. 

Przykre to wszystko, jakoś tak niekulturalnie, bo przecież, aby zdjęcie ze stanowiska powinno być jakoś uzasadnione merytorycznie a tu żadnej merytoryki nie ma. 

A. Duda po raz kolejny robi błąd uginając się pod presją... no właśnie czyją?

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1621000

i TO jest właśnie pytanie na dzien dzisiejszy ,numer jeden

"A. Duda po raz kolejny robi błąd uginając się pod presją... no właśnie czyją?"

dwór "pana prezydenta nie raz doprowadzał do niebezpiecznego zamieszań,

dlaczego ?

czy tylko we własnych zle pojętych osobistych "interesach" czy może jeszcze KTOS inny pociąga za sznurki a PAD tyle RAZy ostrzegany albo tego nie widzi albo ,

nie chce widzieć 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

gość z drogi

#1621001

jest dwór "pana prezydenta nie raz doprowadzał do niebezpiecznego zamieszań,"

a powinno być 

,... doprowadził do niebezpiecznego zamieszania

przepraszam 

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1621009

Bardzo sie ciesze, ze Pani zadaje pytanie - Dlaczego?

Dlaczego jest wlasnie tak, jak jest?

W najszerszym tego slowa znaczeniu.

Vote up!
2
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621296

ze nie ogladam telewizji polskiej - i zadnej innej. Pozwala mi to omijac trucizne propagandy i kierowac sie wlasnym rozsadkiem. 

Telewizja powinna sie zajmowac podawaniem wiadomosci stricte wiarygodnych, na wzor Biuletynu Informacyjnego z czasow okupacji niemieckiej, a poza tym, rozwijaniem etyki, kultury i sztuki.

Biorac pod uwage poziom obecnej etyki, kultury i sztuki - wiem co Panstwo mysla na ten temat. Wiec moze dodam, ze chodzi mi o rozwijanie polskiej etyki, kultury i sztuki.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621036

Przede wszystkim należy zauważać, że Duda nie służy Polsce, masz rację, "unia" z Dudy nigdy nie wyszła. (+5)

Vote up!
5
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1621051

Od jutra w TVP codziennie Penderecki?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1621285

właśnie,dlaczego  ?

kto odważy sie poszukać odpowiedzi ?

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1621302