Defilada BIS!

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Właśnie skończyłem oglądać w TV transmisję z defilady w Warszawie. Sporo żołnierzy, sprzętu, rekonstruktorów i ogromna ilość publiczności. Politycy obozu rządzącego znaleźli się w komplecie, prezydent, premier, marszałkowie. Byli też przedstawiciele Kukiz 15 - wicemarszałek Tyszka i inni. Zabrakło przedstawicieli Tottalopozition. Nie potrudzili się zarówno liderzy jak i wicemarszałkowie Sejmu i Senatu z PO i .N. Jak napisano w necie, opozycja totalna organizuje odrębne uroczystości. Jeśli to prawda, to oczywiście musi też być odrębna defilada. Ponieważ armię zawłaszczył PiS, to będzie problem z jej organizacją.

Jednakże pewne szanse są. Przecież jako rzut pieszy odrębną defiladę może otworzyć formacja kopaczy. To dzielni cywile którzy kopią w barierki rozstawione przed Sejmem. Zebrałby się chyba cały batalion. Uzbrojeniem tej formacji byłyby jednak tylko podkute buty, które w marszu dałyby pożądany na defiladach efekt. Za rzutem pieszym, mielibyśmy rzut kołowy. Wprawdzie nie będzie wiele pojazdów, ale kolumnę prywatnych samochodów mógłby poprowadzić redaktor Piotr N., a na lawecie można by też było przeciągnąć czołg T-34 nr 102 "Rudy", który można pożyczyć od filmowców. Potem pójdzie kawaleria prowadzona przez znanego warszawskiego adwokata. Kilkudziesięciu dobrze zbudowanych mężczyzn poniesie "na barana" szczuplejszych kolegów. Będzie tylko problem z szablami. Następna będzie kolumna wywiadu i kontrwywiadu złożona z licznych TW. Kłopot jest tylko z lotnictwem. Chyba że były minister Siemoniak poniesie model Caracala zamykając defiladę. W ten sposób ambicje totalnych zostałyby zaspokojone. Spędziliby świąteczny dzień we własnym towarzystwie, składaliby sobie meldunki o gotowości do czegoś tam, kilku wygłosiłoby przemówienia okolicznościowe. Może zostaliby zaproszeni goście - np. attache wojskowy sąsiedniego państwa w mundurze feldgrau. Wyświetlony odcinek przygód agenta J-23 dla opozycyjnych "elit" zaspokoiłby ambicje kulturalne zebranych i zapowiadałby polityczne otwarcie na Wschód, "po odsunięciu PiSu od władzy". 

W ten sposób totalni daliby elektoratowi mocny sygnał zarówno w sprawach jubileuszowych jak i politycznych. 

Powodzenia chłopcy! 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Oni by wzięli udział, ale w zwycięskich defiladach wojskowych następców Hitlera albo Stalina!

Pozdrawiam 

Vote up!
11
Vote down!
0

jan patmo

#1570996

Rudego 102 grały trzy czołgi: dwa z Żagania i jeden z Wrocławia. Żagańskie czołgi po skończeniu zdjęć do filmu posłużyły jako cele na poligonie, ostatecznie trafiły na złom. Wrocławskiego Rudego 102 można dziś oglądać w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach pod Warszawą.

W Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu prezentowany jest przekrój T-34, który był wykorzystywany w trakcie filmowania scen we wnętrzu "Rudego" w II i III serii (w pierwszej serii wykorzystano makietę wybudowaną w studiu we Wrocławiu). Czołg ten został uszkodzony w trakcie bitwy o Poznań w 1945 r. i został przekazany do Szkoły Oficerskiej, gdzie po wycięciu otworów w kadłubie służył jako pomoc naukowa.

Pozdrawiam.

Vote up!
11
Vote down!
0

casium

#1571017

Przecież połowa z nich, to Cyby, trzeba więc dobrze dopilnować, aby żaden z nich nie był naprawdę uzbrojony w broń, która może zrobić krzywdę. Oni przecież mają mnóstwo celów do nienawiści i pogardy i ani krzty sumienia i szacunku do czegokolwiek.

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1571024

Najskuteczniejsza w upały będzie broń Bronka-Bula... z czekolady!

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

jan patmo

#1571027

Gdybyśmy mieli takie trzy czołgi Rudy 102, to sami byśmy tę wojnę wygrali.

A totalni mogli by sami zrobić defiladę, wypożyczyć od żabojadów nieloty Caracale i ciągnikami Star 66 je ciągnąć.

Putin też by na pewno pomógł wypożyczając jakieś wybrakowane czołgi do defilady.

A przemarsz kombatantów z LWP spod Lenino i partyzantów z AL, GL , zakończył by defiladę zorganizowaną przez totalnych.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1571031

Dudaczewski ma podpisac z Australia zakup jakiegos plywajacego zlomu dla marynarki,zamiast budowac w Polsce czym wbija noz w plecy przemyslowi zbrojeniowemu i stoczniom.Jest to skandal skrzetnie ukrywany przez mendia.

Tez jakas cisza o budowie w Polsce helikopterow dla naszego lotnictwa.

Jednym slowem BBNowcy kacapscy po wykolejeniu Macierewicza dalej rzadza za pozwoleniem PISu.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1571037

30 letnia Adelaida to kobieta to tańca i do różańca. Natomiast 30 letnia fregata Adelaide niekoniecznie. Pomijając wiek krypy proszę zwrócić uwagę na problemy logistyczne! Nie może być tak, że  przy każdym polerze na kei cumuje okręt z innej bajki!

Premier Mateusz Morawiecki zablokował zakup?

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tvn24-mateusz-morawiecki-zablokowal-zakup-fregat-adelaide/0z8gf8r

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1571057

...co do nich pełna zgoda, ale Ci z pod Lenino...? Polacy, którzy chcieli wrócić do Polski, za durno oddając życie ( 25% strat I dywizji) za przyszłych okupantów ICH Polski. Bardzo odstają od bohaterów z pod Monte Cassino? Którzy tak samo zostali wyru..ani przez tzw. sojuszników. Dodam, że nic nie wiem aby ktokolwiek z mojej rodziny był pod Lenino lub pod M. Cassino. Wqrwia mnie sowietyzm/komunizm i nie cierpię ruskich i szkopów. Ale uważam, że kpienie z kościuszkowców i stawianie ich  na równi z AL i GL jest niewłaściwe.  

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1571043

A co powiesz o kadrze oficerskiej sowieckiej z dywizji Kościuszki, też ich będziesz wychwalał.

To oni wraz z żołnierzami wprowadzali sowiecki ład po 1944 i tu mi nie pierdziel nad zachwytem LWP.

Może jeszcze będziesz wychwalał jednostki KBW.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1571051

W którym miejscu mojego wpisu znalazłeś tekst gdzie wychwalałbym kościuszkowców. To byli zwykli ludzie, POLACY, którzy ginęli za nie swoja sprawę, licząc, ze wrócą do Polski, nawet oficerowie. Opowiem Ci historię wżenionego w rodzinę wujka, kresowiaka z terenów dzisiejszej Białorusi.Przymusowa zmiana obywatelstwa na sowieckie, wcielenie do armii sowieckiej, ponieważ był nieco inteligentniejszy od sowieckich żołdaków skierowany na jakiś kurs oficerski. przeniesiony  na własną prośbę do LWP (nie do kościuszkowców) "dochrapał" się do stanowiska zastępcy dowódcy batalionu czołgów. Dowódcą był sowiet.Wujek nie chciał wykonać jego rozkazu ale był szybszy, wcześniej wyciągnął pistolet z kabury i przestrzelił mu oba kolana. Kompania karna i za plecami ""smiersz". Szczęśliwie został ranny a w/g sowieckiego prawa, zraniony w walce żołnierz kończył służbę w kk i wracał na poprzednie stanowisko i tak skończyła mu się II wś. Po wojnie pracował jako zaopatrzeniowiec. Mam go oceniać, że nie protestował czynnie przeciwko zmianie obywatelstwa, wcieleniu do armii czerwonej, kursie oficerskim? wszystko pod lufami czerwońców. Jego zatwardziałego  antykomunistę i antysowieta. Jakim prawem!!! Zwróciłem tylko uwagę, że kościuszkowców z pod Lenino nie można porównywać z AL i GL, o których to formacjach świetnie wypowiada się L.Żebrowski 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1571055

Nie chodziło mi o szarych żołnierzy, ale o kadrę oficerską, takich oficerów jak Jaruzelski i jemu podobnych, co wciskali sowiecką demokracje żołnierzom, by panowała w Polsce.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1571068

Pierwsza fala żołnierzy sowieckich pojawiła się w LWP  w momencie jego utworzenia w 1943 roku. Związana była z brakiem polskiej kadry oficerskiej, jaki nastąpił w wyniku zbrodni katyńskiej oraz ewakuacji armii Andersa do Iranu. Do 30 sierpnia 1943 roku na Bliski Wschód wyjechało około 4 tysiące oficerów zawodowych Wojska Polskiego, jeńców wojennych z 1939 roku przebywających w tym czasie na terytorium ZSRR. Pozostała bardzo nieliczna grupka przedwojennych polskich oficerów, która została uzupełniona przez oficerów Armii Czerwonej: polskiego pochodzenia lub Rosjan o polsko brzmiących nazwiskach (69 %). W lutym 1945 r.  spośród 40 tysięcy oficerów LWP sowieci stanowili blisko połowę stanu osobowego (18 996 oficerów, w tym 36 generałów).

PS

Spikerka Rozgłośni Polskiej  z Moskwy, Szarlotta Hahn vel Ryszarda Hanin, wraz z mężem politrukiem Leonem Pasternakiem z 1 DP im. Kościuszki dołączając do tworzonego przez męża wojskowego teatru wzmacniała morale Jaruzela, etc. W Polsce dowiedziała się, że starszego brata Leonarda, psychiatrę, rozstrzelano wraz z całym personelem szpitala na lwowskim Kulparkowie. Reszta rodziny zginęła w getcie. Jadzię z "Seksmisji"  studenci PWST i nie tylko studenci kochali...

Pokręcone, skomplikowane były życiorysy Polaków z LWP utworzonego przez Sowietów. Czy wstępowali do polskiego wojska z zamiarem wprowadzenia w Ojczyźnie sowieckiego ładu?  Pewnie i tacy byli...  Jednak pakować wszystkich do jednego worka w żaden sposób nie wolno! To krzywdzące i niezgodne z faktami historycznymi! Trzeba było żyć pod pejczem Stalina, tęsknić za Polską i wybierać. Wybór jak by nie patrzeć zawsze był wyborem śmierci w gułagu, śmierci w sowieckich katowniach lub śmierci ubranej w szynel żołnierski. Jednak była szansa na przeżycie  drogą najkrótszą do Bugu, Wisły i Warty.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1571097

komunistyczno-sowieckich zbrodniarzy w głąb Związku Sowieckiego i niewolniczo ekploatowanych w obozach przez tych zbrodniazry.

Dla wielu z tych Polaków w sowietach, którym nie udało się dotrzeć do Armii Andersa - jedynym ratunkiem przed zagładą z rąk sowieckich zbirów było zgłoszenie się do stalinowskiej "armii polskiej".

Wielu z nich później zdezerterowało i walczyło przeciwko komunistycznym zbrodniarzom...

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1571438

Dlaczego totalna opozycja nie uczestniczyła w obchodach Bitwy Warszawskiej? Oni do tej pory rozpaczją po klęsce Bolszewików 

Vote up!
5
Vote down!
0

kanon24.pl

#1571041

To były wojska rosyjskie ,które dostały w dupe w bitwie warszawskiej.Utarło sie pojecie bolszewicy,nazisci i inne podobne dyrdymały,ale one nie sa okresleniem naturalnym tylko wymyslonym aby zataic naturalne pochodzenie najezdców.Czy istniało panstwo bolszewiickie,albo nazistowskie? Nie i jeszce raz nie.Istniały  sa i beda Niemcy i Rosja nasi odwieczni adwersarze,pomimo tzw dobrosasiedzkich stosunków.Wydaje mi sie ze chodzi o stosunki ...............................................?

Vote up!
8
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1571046

A co z Bolesławem Wałęsą? Poszedł w odstawkę?

Vote up!
6
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1571063