KRS w akcji

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Właśnie pojawiła się depesza PAP, iż KRS odrzuciła wszystkich 265 kandydaów na asesorów sądowych przesłanych przez MSpraw. Sędzia Żurek stwierdził, że dokumentacja jest niekompletna (została dostarczona w wersji papierowej jako uzupełnienie). Jest oczywiste, że jest to pretekst. KRS strzeliła focha, odesłała smarkaczy (czyli kandydatów na asesorów) do kąta i dała wszystkim młodym prawnikom do zrozumienia, że mają wiązać swą przyszłość zawodową z KRSem i "starą gwardią prawniczą", z Gersdorf, Zollem, mgr Stępniem, Żurkiem i całą resztą tych co rządzą de facto sądami, a nie "z uzurpatorem" Ziobrą.

Nie chcę tego komentować szerzej, ale warto zadać pytanie, w jakim stopniu veta PAD ośmieliły tą czarną skorupę polskiego aparatu sprawiedliwości do otwartego buntu, czym jest odrzucenie listy asesorów. Uważam, że, niestety, veta Prezydenta poważnie utrudniają reformę sądownictwa i zapewne trzeba ją będzie odłożyć, gdyż większości potrzebnej do odrzucenia vet PAD się nie zbierze. A Kaczyński słusznie stwierdził niedawno publicznie, że o połowicznych zmianach w sądownictwie nie ma mowy. Mamy więc blok. KRS demonstruje postawę: żadnych zmian, ma być jak jest. PiS: zmiana musi być głęboka aby była skuteczna. PAD: niejasna postawa, "trzeba rozmawiać ze wszystkimi" bo to ważna sprawa i dalej ble, ble.

Co robić? Zastanawiam się nad lustracją majątkową członków "nadzwyczajnej kasty". Kontrola legalności nabycia majątków jest praktyką dość powszechną na zachodzie, a w US należy wytłumaczyć się z każdego dolara (chodzi o osoby publiczne). Różnica między dochodami, a realnym majątkiem skończyła już niejedną dobrze zapowiadającą się karierę młodych "macronów" w Europie Zachodniej. No i trzeba bardziej nagłaśniać rolę sędziów w aferze warszawskiej. Wdrożono działania kontrolne wobec wyroków sądów krakowskich w sprawach reprywatyzacyjnych. Jest tam około ze 30 spraw niezwykle podejrzanych. Być dzisiejsza demonstracja KRSu jest spowodowana tym, że niektórym dymią portki ze strachu.

Dzisiejsza decyzja KRSu jest dowodem, że reforma sądów jest niezbędna i musi być głęboka i radykalna.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:13)

Komentarze

Tym posunięciem KRS, słowami swego rzecznika, wymierzył PAD soczystego kopniaka w cztery litery - o co się zresztą bardzo prosił! 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1551472

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1551473

Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na stanowisko pani Zosi w tej sprawie...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1551481

zasłużony,

ciekawe jak teraz zareaguje

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1551482

W najbliższych dniach okaże się czy Prezydent A .Duda ma JAJA.

Chodzi oczywiście jak zareaguje na to co wyprawia KRS.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1551488

Dojść do prawdy - broni Korupcyjna Radość Sądownictwa, której już dość- ma ewidentna większość Polaków - zwykłych- z autorytetem łączyć : władze z pro państwowością...

CzyTając (?) - Korupcyjną Radość - rad (ości) "sądsądowywa"...

Wyra(z)źnie widać,  że taje lód na ości (na szpiegowskim kolcu "sądowych" najemników- dywersji mafii antypolskich)...

"sądownictwo" RAD- ością (odtajoną) przebija balony "sądowe" - POwodując ujawnianie KOMPROMITACJI kompromitujących "sądownictwo" standardów generowanych w teoretycznym "państwie prawa" - radami akcji - IMITACJI sądownictwa...

Pozdrawiam - J.K.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1551494

PAD ma serdecznie w d******e co KRS wyprawia, bo wie, że jest to jego pierwsza i ostatnia kadencja i będzie bronił tej czerwonej hołoty wszelkimi możliwymi sposobami. Tak że jeśli ktoś oczekuje jakichkolwiek zmian srodze się zawiedzie.

A teraz następna sprawa. KRS i TK winny być zlikwidowane raz na zawsze, bowiem i jedno i drugie osłabia Państwo! I jeszcze jedno, jeśli ktokolwiek liczy na to, że PiS ma jaja na tyle aby przerprowadzić konieczne usprawnienia Państwa może śmiało skoczyć na główkę do pustej beczki, i to z wieży.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1551501

Może sprawę kandydatów asesorskich należy tak odczytywać:
- Kto przychodzi z PiSem odchodzi z niczym.
ps.

Podobno kandydaci na asesorów, mają dostarczyć zdjęcia RTG klatki piersiowej i miednicy, aby KRS mógł zobaczyć gdzie kandydat ma PiS.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1551516

Zawadzając Prawem i Sprawiedliwością o interesy mafii antypolskich - faktycznie wychodzimy (z POtyczek z POzłodziejstwem) - prawie z niczym (jako kompletnie okradzeni z naszego dorobku zawodowego, bo zostaliśmy z Rodzinami  POzbawieni (środków utrzymania zawodowego) 20 lat inwestycji w pro produkcyjny (park maszynowy) - który mógłby efektywnie służyć innowacyjnemu rozwojowi gospodarki Polski - Prawej i Sprawiedliwej.

Jednak TO - "prawie nic"- z czym zostaliśmy - w prawdziwym Państwie Prawa - daje Nam prawo (prokuratorskie) aby prawić prawdę "niepoprawną" - budującą - dla przyszłych Pokoleń Polaków.

Z POtyczki z  ("miast prezydentami") - "mocnymi" dla słabych - (od 2008r.) wychodzimy z mocnymi materialnymi dowodami (najcenniejszymi dla prawdziwego Sądownictwa Narodu Polski)

Zostało nam SYGNALIZOWANIE - POzostałych w POsadach i PO"sądach" - "urzędniczych kompetencji" do bezkarnego skutecznego okradania Obywateli Narodu Polski.

Aby "instytucjonalnymi" zbrodniami POpełnianymi przy premedytacji (kast pra(co)wników "sądownictwa") zajęły się profesjonalne, pro polskie - Narodowe Trybunały Karne...

Pozdrawiam - J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1551572

Czy KRS ma aktualne badania lekarskie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1551517

Kolejna patologiczna mafia wyrosła w III RP - państwie z dykty...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1551530