Dziura budżetowa !!! Katastrofa.

Obrazek użytkownika Traczew
Gospodarka

Opublikowany przed chwilą komunikat MinFin dowodzi, iż sytuacja budżetu jest bardzo korzystna, porównując ją zarówno do ubiegłego roku, jak i do lat wcześniejszych. Po pięciu miesiącach 2017 roku deficyt wynosi 200 milionów złotych. DWIEŚCIE MILIONÓW !! Wpływy 143,3 mld, wydatki 143,5 mld zł. Wpływy z VATu wyższe o 30%, (15,9 mld), akcyza i podatek od gier wzrost o 4%  (1 mld), CIT wzrost o 14,3 %. (1,9 mld) , PIT 7,4% (1,4 mld). Dane te są szokujące. Wpływy z CIT i PIT są związane z lepszą koniunkturą w gospodarce europejskiej a nie tylko z lepszą ściągalnością, ale wzrost wpływów z VATu, to nie tylko większa konsumpcja itd., to efekt uszczelnienia systemu i zwalczania patologii i oszustw. 200 milionowy deficyt po 5 miesiącach to wielkość nieznana dotąd od 1990 roku. Zawsze były to miliardy - w ubiegłem roku było chyba około 13 mld. Przy czym pamiętajmy, że w zeszłym roku wypłaty z programu 500+ w kwietniu i maju były niewielkie. W tym roku forsę wypłaca się od stycznia, a mimo to deficyt minimalny. No i co nasi DRODZY krytycy polityki gospodarczej rządu Zjednoczonej Prawicy. Gdzie jest Rycho (ps. Madera), gdzie "ekspert" Rzońca, gdzie Genialny Geniusz Leszek B? Prosze wyjasnić, cóż to się stało, że budżet odnotowuje takie przyrosty? Jak to wytłumaczyć? Przecież to wprost nienormalne, nienotowane nigdzie? Może coś powie Jacek Anthony Vincent Rostowski? A może coś piśnie Szczurek? Gdzie Wy panowie jesteście teraz? Jestem bardzo ciekaw waszego komentarza. Milczycie? Nie dziwię się. Opublikowane dziś dane są dla was kompromitujące. One budzą podejrzenia, że wiedzieliście co się dzieje z finansami w rzeczywistości i nie reagowaliście. Ale jeśli tak, to weźmiecie udział w programie cela+. 

Zastanawiam się, czy wśród VATowskich przekręciarzy, nie było niejawnych struktur pod kontrolą państw ościennych, które z tego smakowitego torcika mogły sobie odkroić duży kawałek. Nie wydaje mi się możliwe, że była to tylko dzialalność "prywatna". Przecież skala tego przekrętu jest niesłychana.

Oczywiście % ściągalności VATu będzie się w miesiącach następnych zmnieszał. Zwłaszcza od sierpnia, gdyż rok wcześniej wprowadzono ostrzjsze kontrole, ale i tak wzrost ściągalności VATu pokryje wydatki na 500+ w tym roku i to właśnie powinno się przedstawić społeczeństwu. Na 500+ pieniądze były ale jest roztrwoniono

Trzeba jeszcze raz podkreślić. Informacje płynące z MinFin od paru miesięcy o sytuacji budżetu są KATASTROFĄ dla ekipy PO/PSL.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Morawiecki Działa, działa. To widać słychać i czuć. Na prowincji lepiej widać i słychać. Przy piwku w ogrodzie znajomy przedsiębiorca cichym głosem słyszałeś o Tymtym?.O kim? nie znam, no wiesz jak się jedzie do W to ten helikopter co na łące stał przy drodze, już nie stoi. A ci pada nazwisko i nazwa ulicy? Też nie znam. Zostawili dom i wyjechali nie wiadomo dokąd. Vat stary vat, vat, vat. No to schyl się podaj następne tam koło ciebie na dole w torbie przy nodze  stołu stoją.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1542782

Trzeba najzwyczajniej PO-srańców uznać za mafię polityczną, z uwagi na jej szajkowe przywództwo. Następnie zdelegalizować tę pseudo-partię, współczesną targowicę. A to smrodliwe szambo już bez nazwy zostawić w sejmie na pastwę losu ich popapranych wyborców jako indywidualnie śmierdzący plankton... Wtedy i wcześniejsze wybory byłyby możliwe, i zmiana konstytucji do zrobienia... Jeśli to wszystko w tym kierunku zmierza, to OK, ale czy na pewno... Za to na pewno jurgielt kwitnął do niedawna (teraz też, ale już nie na taką skalę), że palce lizać! Herr T(f)usk, ukraiński mosiek Rostowski, zdradek Sikorski, handlowo urodzony Balcer z PZPR-u, "bildenberg" Olechowski, przekręciara "nasze kamienice" Gronkowiec stolicy, Nowak, z ukraińskim poczuciem czasu (odpowiednim na ucieczkę i c.d. zdrady),  itd, itp, tysiące tego złodziejskiego tałatajstwa jak Polska długa i szeroka, panoszącego się już mniej, ale bezczelnego jak zawsze... Jeśli, jak powiedział syn Kornela Morawieckiego, wycieki z budżetu w skali rocznej wynosiły tyle, ile dotacja unijna, to trudno się dziwić, że było jak było i jest już powoli jak jest... Wicepremier ds. Finansów i Gosp. Rozwoju podaje Ziobrze argumenty do działania na tacy... Tylko, jak mi się zdaje, Szeryf od pseudo-Prokuratury i nie-Sprawiedliwości nie ma KIM tego kryminalnego materiału przerobić, by doszło do zasiedlania cel więziennych...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#1542803

Wydaję mi się, że już dawno jest po PO. Kto dziś pamięta np. o SLD, PPP (partii przyjaciół piwa),

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1542950