Dygnitarstwa ciąg dalszy....

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

No więc sprawa lotów Kuchcińskiego została rozstrzygnięta dzisiaj. Czy też jutro, bo Kuchciński dopiero jutro zgłosi swą dymisję. Uznano w kierownictwie PiS, że Kuchciński staje się dużym obciążeniem i skłoniono Go do dymisji. Jak już pisałem (http://niepoprawni.pl/blog/traczew/dygnitarstwo) wydaje się, że prawa nie złamano, ale naciągnięto przepisy, przez udostępnienie atrybutów władzy osobom nieuprawnionym. Marszałek Sejmu może korzystać z samolotów dla VIPów, podobnie jak Prezydent, marszałek Senatu, czy premier. Tak więc korzystał z tego uprawnienia, ale woził członków rodziny (Małżonkę marszałka wyłączamy jeśli podróżowała z Nim), ale podróżowały dzieci i zdarzyło się że żona marszałka leciała sama. I o to głównie tu chodzi, a nie o to, że marszałek często latał. I o to także, że po ujawnieniu sprawy kręcił, przedstawiając dwie czy trzy wersje wydarzeń. Z drugiej strony można mieć zastrzeżenia do korzystania z atrybutów władzy "na full". Można było polecieć kilkanaście razy kursowym LOTem. Czy to nie było możliwe? Było. Tak jakoś jest, że gdy otrzymamy eksponowane stanowisko, to otrzymujemy związane z tym atrybuty władzy. Jeśli tak, to z nich korzystamy. No właśnie, zamiast VIPowskim Gulfstreamem, lecimy LOTem, choćby po to, aby pokazać, że nie jesteśmy uzależnieni od korzystania z atrybutów władzy.

Ma zostać wprowadzona instrukcja jak ma wyglądać owo korzystanie z atrybutów władzy. To dobrze, choć za późno. Dobry czas na to był wówczas, jak kupiono nowe samoloty. Cóż, prześlepiono okazję.

Miejmy jednak nadzieję, że zachowany zostanie zdrowy rozsądek. Jeśli np. Kuchciński wraca po posiedzeniu Sejmu do Rzeszowa i zaprosi do samolotu dwóch czy trzech posłów z Rzeszowszczyzny, to co, złamie przepisy? Merkel leci samolotem"kanclerskim" na urlop z mężem. Nikt z tego nie robi problemu, ale pani kanclerz za męża płaci. A w Polsce, jak Kuchciński chciał zapłacić, już po wybuchu afery, to okazało się, że przepisy nie przewidują takiej możliwości. Skoro takiej możliwości nie było, to znaczy, że przepisy "przyklepywały" takie właśnie zachowania, dygnitarskie korzystanie z atrybutów władzy. I nie chodzi tylko władzę obecną, ale też wszystkie poprzednie. 

I na koniec. Skoro jednak o atrybutach władzy mówimy, to proponowałbym przyjrzeć się władzom na niższych szczeblach, Wojewodom, marszałkom, prezydentom miast. To też dygnitarze, tylko lokalni. I tam mamy sporo "materiału" do wyczyszczenia.

Tekst opublikowany także na S24

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:11)

Komentarze

Nic nie nauczyło kastę rządzących doświadczenie z Smoleńska w 2010 r.? Pomijając fakt zarzucania przez Solidarność komuchom nadużywanie służbowych Polonezów do celów prywatnych nieprzestrzeganie przepisów, a zwłaszcza Instrukcji HEAD i pakowanie do samolotu całej aktualnej wierchuszki rządzących to zwykłe kuszenie losu!!! Dał się pan Kuchciński tzw. oPOzycji we znaki nie raz, nie da. To jak się nadarzyła okazja dopadli gostka i chwycili za krtań. Sam sobie winny, ale co zrobić "daj człowiekowi koryto..." 

~ Andrzej Majewski

PS

Nic dwa razy się nie zdarza?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

casium

#1599330

"Raz na wozie, raz pod wozem"  i tak w "koło Macieju" - "i co nam zrobicie" Polacy!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

antyleming

#1599345

   Witam! Mówi się, że temat "lotów" będzie uregulowany teraz prawnie. I bardzo dobrze, że zniknie naginanie prawa. Do regulacji podpiąć pilnie trzeba "samochody służbowe". A, przede wszystkim w samorządach, gdzie nagminnie wykorzystuje się je jako środek prywaty" zakupy, fryzjer, niania itp. To bardzo duże pieniądze na dużą skalę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1599347

To my wyborcy, wyznaczamy standardy politykom. To my jesteśmy, nie tylko od zapewniania wam miejsc dookoła tortu, ale od pilnowania, żebyście nie podżerali sąsiadom. Żebyście się nie posrali, z nadmiaru!. Politycy powinni być poza podejrzeniami, jak żona Cezara!. Ale czego wymagać, od grupy nad ambitnych i klasyfikowanych najwyżej jako ćwierć inteligencja, przedstawicieli władzy?. Zapchała ich tam ambicja, żądza pieniądza, władzy i chęć bez przystankowego lizania lodów!. Kto ma wam powiedzieć, zachowujecie się skandalicznie!. Jak wycieczka nałogowych onanistów, do żydowskiej mykwy!. To nasz obowiązek i dotrzymamy go, choć będziecie bąkać o antysemityzmie i chorej z nienawiści opozycji!. Dziś byłem zażenowany wystąpieniem b.premiera i poczułem wstyd. Mówił jak Tusk złapany na kłamstwach, nie jak wódz dobrej zmiany. Zmiana, czy dobra czy zła, trwa najwyżej dwie kadencje, potem dzisiejsi faworyci, stają się ponownie opozycją i tak kręci się świat. My na to patrzymy, ale wcale nie chcemy być ani podnóżkiem Merkel, ani bezmyślnym i posłusznym sojusznikiem, czy dobroczyńcą Izraela!. Zacznijcie dbać o interes Polski!. Tylko Polski i tylko Polaków!. Wtedy wszystkie pluskwy odejdą, szukać nowego żywiciela!....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1599379

zdublowało się. Przepraszam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1599380

bezkarność!! Immunitetowani z klucza ( sędziowie, prokuratorzy, posłowie i senatorowie), oraz immunitetowani z domysłu i władzy (lokalni kacykowie i władze represyjne),  wpływaja na całkowite rozmycie jakiejkolwiek odpowiedzialności ( wszak " ręka rękę myje, względów się wyrzeka, wielbi urząd, czci króla, lecz gani człowieka" znacie? nie znacie? to w sieci poszukajcie). I owoce zatrutego drzewa robią swoje, z wielkim rozmachem i barwnością. Ale myślę, że damy radę i tym "pomagierom" i "naprawiaczom".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1599381

Żyd tu rządzi od 1944 i tyle. Dlaczego na zebranie podpisów i rejestrację list do październikowych wyborów dał tylko 25 dni?

MOTTO: Bo PiS MUSI wygrać wybory aby sprostać prośbom żydków z NYC (dlatego sprzedaliby własne matki ...)

447 JUST – moje uwagi:

Budowa Izraela na Bliskim Wschodzie była największym błędem żydostwa na przestrzeni 2000 lat, — bo ich koczownicza i egoistyczna psychika połączona z niską inteligencją oraz patologiczną miłością własną czynią zamieszkanie samodzielne zbyt trudnym, — jak na ich niedostateczny intelekt i słabowite barki, — a co dało im genetyczny nawyk oglądania się na goja, którego w Izraelu nie ma w dostatecznej ilości. Zatem to, co obecnie widzimy w Polsce i Izraelu, to przygotowania do skorygowania tego błędu. (K. Cierpisz)

 

Jarosław Kaczyński powiedział w ambasadzie USA, że Polska zapłaci żydom 20%. Skąd te 20%? Stąd, że nagle żądania podniesiono z 65 mld. $ na 300 mld. $ po to by zrabować te wcześniejsze 65 mld. $. Dzięki temu misz-masz PiS będzie mógł się pochwalić, że oszczędził 240 mld. $. Taki psychologiczny myk - jak to u żydokomuny zawsze bywało (patrz załączony link od 3:01). PiS chce zapłacić żydom, bo Polskę na to stać. I zrobią to po wyborach udając, że Kongres amerykański (jedyny sojusznik) ich do tego zmusił (po to się skłócili z Rosją aby nie było alternatywy). Oto dowód:

Po pierwsze i najważniejsze to NIC SIĘ NIE ZAWALI (państwo i naród polski) od planowanej uzurpacji żydowskiej na 300/65 mld. $ jak twierdzi pan Michalkiewicz. Jest to tylko działanie bezprawne i bezpodstawne oraz rasistowskie (i popierane przez PiS). I tyle.

 

Dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest prosty przykład jak to III RP płaci żydom rok-w-rok 40 000 000 000 zł w postaci odsetek od pożyczek i nic się nie wali. Kwota ta pomnożona przez 30 lat "wolności" już dała uzurpowane 300 mld. $.

Po drugie, dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest to, jak PO ukradło w 8 lat 250 000 000 000 zł i nic się nie zawaliło a jeszcze udowadniali, że gospodarka kwitnie. I znowu kwota ta przełożona na w tym wypadku 32 lata (x4) również daje kolejne uzurpowane 300/65 mld. $.

Po trzecie, skoro ja to wiem to tym bardziej PiS to wie i stąd jego tajne kombinacje za plecami Polaków jak po cichu zapłacić żydom 300 mld. $ bo widać, że na przestrzeni 10 – 30 lat można i nikt się nawet nie zorientuje. Tu własnie się myli pan Michalkiewicz (tak sądzę), który twierdzi, że państwo się zawali. Nic się nie zawali.

Wynika z tego, że Polska to dosyć bogaty kraj i stąd żydzi żądają kolejnych 300 mld. $ z tym, że tym razem w postaci ziemi i nieruchomości aby ustanowić Polakom Judeopolonię (piąta próba zrobienia Polin na polskiej ziemi). Pięknie to wykłada pan Marian Miszalski w swojej nowej książce "Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu" - Marian Miszalski

https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ukryta-wojna-%E2%80%94-cicha-kapitulacja.-Polityka-Polska-wobec-zydowskiego-rasizmu-Marian-Miszalski/3737

Po trzecie wielu propaguje błąd który sprowadza się do rozumowania „A jakby było stać Polskę to może Polska powinna zapłacić?”. To pokazuje, że Teheran i Jałta nic Polaków nie nauczyła a przynajmniej większości tego co zostało z Polaków. Pokazuje, że sprawa polaka jest trudna ale nie beznadziejna.

 

"Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę…"

Poza tym to uratować żyda to jest tak, jak uratować węża... i tak cię potem ugryzie - bo musi.

https://www.youtube.com/watch?v=_zFWliYsb5w

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1599393

Oni  żądają!. Kategorycznie i stanowczo!. Prosić może gość, a oni, są tu właścicielami!.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1599485