Pijaczka pod szczególnym nadzorem...

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

czyli równi i równiejsi wobec prawa.

Znana dziennikarka Ewa Wanat została zatrzymana za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.
Do zdarzenia doszło w czerwcu br. w nocy ze środy na czwartek, przy ul. Miodowej. - Jest 1.00 – wypiłam jedno piwo. Zatrzymały mnie 2 suki policyjne, jechałam rowerem, o 0,1 promila przekroczyłam normę. Jadę na komendę na Wilczą 21. I co mam teraz zrobić? – relacjonowała w nocy na na portalu społecznościowym Ewa Wanat, była szefowa radia TOK FM, obecnie redaktor naczelna Polskiego Radia RDC.
Według Mariusza Mrozka kobieta została zatrzymana, ponieważ jechała slalomem. – Badanie alkomatem wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie. Dopuszczalna dawka została, więc przekroczona o 0,9 promila, a nie 0,1 promila, jak twierdzi pani redaktor – mówi tvnwarszawa.pl Mrozek. – Zwracam też uwagę na język, jakim się posługuje. "Suki policyjne" to określenie obraźliwe – dodaje.

Cytowany przez "Gazetę Wyborczą" policjant twierdzi, że dziennikarka utrudniała sporządzenie dokumentacji. - Twierdziła, że jako dziennikarka nie powinna zostać zatrzymana. Powoływała się na szereg znajomości, które dla policjantów będą oznaczać zwolnienie z pracy. Po przybyciu pełnomocnika, w uzgodnieniu z prokuratorem, została zwolniona - czytamy na stronie gazety.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,dziennikarka-zatrzymana-br-za-jazde-rowerem-po-alkoholu,90669.html
http://www.fakt.pl/Ewa-Wanat-zatrzymana-przez-policje-za-jazde-pod-wplywem-alkoholu,artykuly,215934,1.html

Zarzuty dla dziennikarki

Ewie Wanat przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy jazdy rowerem pod wpływem alkoholu. Dziennikarka miała 1,1 promila alkoholu w organizmie. Drug zarzut dotyczy grożenia policjantom. Według funkcjonariuszy, którzy rozmawiali z Gazetą wyborczą, Wanat powoływała się na znajomości, które dla funkcjonariuszy będą oznaczać zwolnienie z pracy. Dziennikarka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ewa-wanat-z-dwoma-zarzutami-za-przejazdzke-po-pijaku_333353.html

Pani z radia jednak nietykalna i równiejsza od innych wobec prawa.

Ewa Wanat została przesłuchana. Postawiono jej zarzuty z art. 178a Kodeksu karnego (jazda rowerem pod wpływem alkoholu) oraz z art. 224 (kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego (...) do zaniechania prawnej czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3).

Prokuratura chce, by postępowanie dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu zostało umorzone. - Podejrzana jest osobą dotąd nie karaną, a jej czyn nie budzi wątpliwości, zaś wina i społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna - powiedział Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury. Wanat miałaby zapłacić świadczenie pieniężne na rzecz instytucji społecznej.

Prokuratura wyłączyła do osobnego postępowania wątek dotyczący zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych.

http://www.wprost.pl/ar/411254/Dziennikarka-jechala-pijana-Prokuratura-chce-umorzenia-sprawy/

A teraz czekam na wielkie oburzenie na decyzje prokuratury medialnych cyngli, na takie oburzenie jak na wiadomość o pijanym księdzu, czy pośle.

a teraz filmiki: lewacka pijaczka poucza.

pijaczka nawołuje do ukarania / zreszta słusznie /

pijaczka dzielnie broniła kolejna damę salonu IIIRP

Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,13607720,Wanat_na_blogu__Poznan_na_skraju_wojny_domowej.html#TRrelSST#ixzz2WNw3BtBc

pijaczka na rowerze

a to przed nią

POLSKA TO DZIKI KRAJ!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To babsko pije bo musi..Bez tego nie napisała by już nic..To tak jak niejaki--michnik--po pijaku może śpiewać bez zająknięcia..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#373462

W normalnym kraju, ta pani dostalaby najwyzszy wymiar kary tylko dlatego, ze jest osoba publiczna a osoby publiczne powinny byc karane z maksymalna surowoscia prawa. Jak znam zycie nie dostanie nawet prac spolecznych. A wszystko to przy spolecznej akceptacji...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

              

#373479

komedy sie rzucilo, toc to oczywisty przyklad antysemityzmu.
Jak tak mozna sportowcow piwnych atakowac.To moglo byc koszerne piwo,i czy policjanci mieli koszerny alkomat?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#373488

Z kopiącymi Rosjankami lepiej uważać:-)

http://tv.aftonbladet.se/webbtv/nyheter/brott-och-straff/article15960.ab

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#373492