Grodzki REX!

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Co za potwór ten Pereira. Bezczelnie pyta się Pana Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (TRZECIEJ OSOBY W PAŃSTWIE!!) o jakieś parę złotych które ten polecił wypłacić pracownikom Senatu za rok 2019. O co w ogóle chodzi? O głupie półtora miliona? Że też ten reżimowy pismak ma czelność zawracać głowę opinii publicznej takimi bzdetami. Poza tym Pereira wkroczył na drogę destrukcji państwa usiłując przeszkodzić Panu Marszałkowi Grodzkiemu (TRZECIEJ OSOBY W PAŃSTWIE!!) budować senacki think tank do którego wejdą najtęższe umysły w Europie Środkowej, o czym się mówi od jakiegoś czasu. Znamy już dwie osoby, które będą członkami tego wpływowego gremium, na razie pracujące w Centrum Informacyjnym Senatu, Są to, jak się mówi, Pan Grzegorz Furgo (dyrektor) i Jakub Stefaniak (wicedyrektor). Obaj byli posłami w poprzedniej kadencji, a ponieważ głupi wyborcy nie przedłużyli im mandatu zaistniała pilna konieczność wykorzystania ich niebywałej potęgi intelektualnej i nieprzeciętnych zdolności. Pan Marszałek Senatu Grodzki (TRZECIA OSOBA W PAŃSTWIE!!) całkiem słusznie zatrudnił obu panów w CI Senatu, zapewne tylko czasowo, gdyż obserwujemy dopiero pierwsze kroki w tworzeniu senackiego "klubu mędrców". Pan dyrektor Furgo nadaje się do tego grona doskonale. Znane są Jego błyskotliwe analizy polityczne (z wypowiedzi w TV), które przesyłane szyframi do stolic najważniejszych państw świata, są tam tłumaczone i wszechstronnie analizowane. Zapewne wiele decyzji politycznych podejmowanych przez głównych graczy na arenie międzynarodowej jest wynikiem sugestii i wniosków które analizy Pana Dyrektora Furgo zawierają. Bardzo dobrze, że Pan Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (TRZECIA OSOBA W PAŃSTWIE!!) nie dopuścił do zmarnowania wielkiego potencjału, który w głowie Pana Dyrektora Furgo drzemie. Wybór Pana Jakuba Stefaniaka do budowanego przez Pana Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (TRZECIA OSOBA W PAŃSTWIE!!) gremium jest również doskonały. Pan Wicedyrektor Stefaniak znany jest z doskonałych relacji z mediami, zainteresowań wojskowością i wieloma innymi problemami współczesności. Jest także doświadczonym logistykiem i organizatorem. Czeka Go wielka kariera, a po paru latach uczestnictwa w "klubie mędrców" na pewno wybierze karierę międzynarodową i wszelkie godności są w Jego zasięgu. Nie zdziwiłbym się, gdyby został nawet gubernatorem Marsa!

I takich ludzi niepokoi swymi tendencyjnymi pytaniami Pereira! Czy osobom tego formatu nie należą się nagrody za ich ciężką pracę wykonywaną dziś, i za tę które będą wykonywać jutro, jako członkowie "klubu mędrców" Senatu?. Poza tym Pan Dyrektor Furgo ujawnił ostatnio w necie, że żadne pieniądze z nagrody (która Mu się oczywiście absolutnie należy!) na Jego konto bankowe nie wpłynęły. Trudno wręcz komentować ten przykład nieudolności administracji Senatu. Być może jednak,  Pan Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (TRZECIA OSOBA W PAŃSTWIE) zamierza wręczyć obu Panom koperty z nagrodami na jakiejś odpowiadającej randze tego wydarzenia uroczystości państwowej. Tak, to byłby może nawet stosowniejsze, niż zwykły (bezduszny) przekaz internetowy.

Zastanowić się trzeba kogo można by polecić Panu Marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu (TRZECIEJ OSOBIE W PAŃSTWIE), do budowanego przezeń senackiego think tanku. Muszą być to osoby o nieprzeciętnej inteligencji i wielkich dokonań. W pierwszym rzędzie wypada wymienić posła Michała Rocha Szczerbę. To doświadczony parlamentarzysta i wybitny umysł (gdyby żył Henryk Sienkiewicz, napisałby "kanclerski łeb"). Nie ma wątpliwości, że byłby wszędzie intelektualną ozdobą każdego klubu mędrców. Kolejni kandydaci to Cezary Tomczyk, Andrzej Halicki, Marek Sowa, także kobiety Joanna Mucha i Sylwia Spurek. Wymienione osoby winny być intelektualnym jądrem senackiego klubu mędrców. Resztę klubu dobierze się z zagranicy. Konieczne jest także zapewnienie zaplecza eksperckiego. Wybierze ich kierownictwo senackiego "klubu mędrców" oczywiście, ze swej strony doradzałbym tylko, aby nie przeoczono nadzwyczajnych uzdolnień analitycznych znanego krakowskiego blogera Echo24, znanego z niezależności i propaństwowej postawy.

Mamy więc do czynienia z wielką polityczną inicjatywą (do czasu skrywaną) daleko wykraczającą poza sprawy krajowe, a tu pojawia się jakiś pismaczek i pyta o koszty, jakieś nagrody, czy coś podobnego. Pewne sprawy, pewne idee są bezcenne i redaktor Pereira powinien to wreszcie zrozumieć! Bezcenni są też ludzie do spraw bez ceny.

Tekst opublikowany też na Salon24

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Halllllloooooooo- wszyscy osrani , ,,komicy z krzywymi gębami" historycy,znający języki oprócz polskiego-elito aktorstwa i celebryci - jest ppropozycja -bo piniendzy ni ma i nie bedzie a jak nie -Wooooon!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1626727

patriotyzmu nie do końca została oderwana od swoich świńskich koryt... Ciągle im sporo zostało...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1626749

Nie rozumiem człowieka, który całe życie miał do czynienia z kopertami, a teraz boi się korespondencyjnych wyborów?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1626895

Wspomnień czar, jakież to były dramatyczne chwile, wtedy ważyły się losy....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1626841