W bezlitosnej walce o życie trzeba umieć przegrywać w potyczce by zwyciężać w całej wojnie

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Tak trudno to niektórym zrozumieć, czy może klapki na oczach skutecznie zasłaniają przedpole widzenia?! Dlatego wszystkim uczestnikom plebiscytu Herod 2016, którzy głosowali już za Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim chcę powiedzieć dość głupoty w naszym narodzie, dość oczerniania ludzi wybitnych i sprawiedliwych. To jest skandal i mega kłamstwo! Szukajcie Herodów tam gdzie oni są i tam gdzie możecie ich znaleźć! Napisałem jeszcze więcej w komentarzu na Pch24.pl , ale dziwnym trafem póki co nie został opublikowany.

Na stronie Fundacji pro – prawo do życia czytamy: „Wskaż osobę publiczną, która w mijającym roku najbardziej przyczyniła się swoją działalnością do pogromu nienarodzonych.”. Wśród nominowanych znaleźli się lakarz-aborter, prezes partii, feministka „polityczka” oraz piosenkarka, która pochwaliła się dokonaniem aborcji.

Oto kandydaci w kilku słowach:

Romuald Dębski – aborter, który wystąpił w krótkim filmie oczerniającym inicjatywę „Stop Aborcji”. Propagator popularnych kłamstw na temat projektu. Zdehumanizował słownie dziecko z in vitro, twierdząc że z powodu wad wrodzonych należy je zabić.

Jarosław Kaczyński – prezes partii Prawo i Sprawiedliwość. Podczas I czytania projektu „Stop aborcji” wszyscy posłowie PiS projekt poparli, 2 tygodnie później, podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości, posłowie PiS nawet nie pozwolili przedstawić jego uzasadnienia. Wszystko wskazuje na to, że zrobili to na polecenie Jarosława Kaczyńskiego.

Barbara Nowacka – aborcjonistka i feministka, przedstawiająca w Sejmie morderczy projekt ustawy pod fałszywą nazwą „Ratujmy Kobiety”. Projekt ten zakładał zabijanie na żądanie do 12 tygodnia ciąży, a w przypadku podejrzenia o chorobę, nawet do końca trwania ciąży.

Natalia Przybysz – piosenkarka, która przed wydaniem kolejnej płyty zaczęła chwalić się aborcją dokonaną między innymi z powodu „zbyt małego mieszkania” i stabilizacji życiowej, którą miałoby zaburzyć dziecko.

Kto prowadzi w plebiscycie? Jarosław Kaczyński! Dlatego niepoprawny blogerze oraz nasz sympatyku, nie bądzcie bierni, nie lekceważcie siły zła, oddajcie i Wy swoje ważne głosy na Herodów tam gdzie oni są, a nie tam gdzie niektórzy wbrew prawdzie i jakiejkolwiek logice chcą ich widzieć, oto stosowna strona: http://stopaborcji.pl/

Na ten temat pisze także popularny portal Pch24, który zamieścił artykuł pt.: „Kto prowadzi w plebiscycie Herod 2016? Ciekawe są zarówno dotychczasowe wyniki, jak i nominacje”. Artykuł pod adresem: http://www.pch24.pl/kto-prowadzi-w-plebiscycie-herod-2016--ciekawe-sa-zarowno-dotychczasowe-wyniki--jak-i-nominacje,48192,i.html#ixzz4TS9Tdbha

           

Pisałem po temu na gorąco, już wczoraj wieczorem w komentarzu i byłem przekonany, że wyraziłem się b. jasno, klarownie i stanowczo. A zatem:

„Ludzie czy żeście się szaleju najedli, zniważacie człowieka, który jeszcze dla Polski w ostatniej dekadzie najwięcej dobrego wywalczył! To jest skandal! Oczerniając Jarosława Kaczyńskiego czynicie wielkie zło bowiem tym samym poniżacie, więcej potępiacie każdego roztropnego dowódcę, który na polu walki wysyła do przodu najlepszych swoich żołnierzy i wie, że wielu z Nich zginie, ale Ich ofiara jest potrzebna, gdy naród jest słaby, jest potrzebna by zwyciężyć w nierównej walce dużo silniejszego wroga. Wzywam Was do żywego rachunku sumienia, każdego kto bezmyślnie oczernia jednego z największych rodaków naszych czasów! Ostrzegam byście nie sciągnęli na siebie historycznej hańby, która przylgnie niehybnie do Was, jeśli oczernicie, zniważycie sprawiedliwego. Mądrość jak powiedział Chrystus Pan jest usprawiedliwiona przez swoje czyny.” .

Z czasem pojawiały różnej maści komentarze, dlatego dziś przed południem dodałem:

„Mości Waści Stefku idąc Twoim sposobem rozumowania niejaki Jezus z Nazaretu to awanturnik i człowiek niezrownoważony psychicznie bowiem biczem powyrzucał handlujących na dziedzińcu Świątyni Jerozolimskiej. Nie! Zapewniam Cię Stefciu, że każdy kto jest z prawdy, lub choćby szuka uczciwie prawdy, ten słucha Chrystusa Pana. Inaczej mówiąc nie da się oddzielić ręki od ciała, zatem nie oczerniaj człowieka sprawiedliwego! Byłem w obronie życia trzy lata w rodzinnym mieście w Zamościu i doskonale wiem, jak to działało i przypuszczam że nadal tak działa. Ilu jest obrońców życia w Polsce? Gdzie byli przez ostatnie 27 lat pomrocznej III RP? Myślisz że jak powstało w ostatnim czasie kilka stron w internecie, jak choćby te tutaj wymienione, to wszystko się od razu zmieni? No a jak się nie zmieni, to zaraz można całkiem lekko oczerniać ludzi i to tak wielkich czynami, jak Prezes PiS Jarosław Kaczyński? To ja Ci mówię Stefciu, że nie można! Po prostu sumienie tego zwyczajnie wzbrania.”.

A późnym popołudniem jeszcze adwersarzom dosoliłem:

„Do wszystkich bezmyślnie atakujących Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego! Ile razy jeszcze Kaczyński ma Wam napisać, publicznie wyznać, że osobiście jest za życiem i osobiście jest przeciwko aborcji?! A teraz odpowiedźcie mi na logiczne pytanie, ino uczciwie bo nienawidzę i brzydzę się kłamstwem, a zatem ilu ludzi w Polsce chce całkowitego zakazu aborcji? I co zatkało?! Czyżbysmy mieli w Polsce aż tyle milionów Herodów? I co teraz zrobicie Wy odsądźacze od wiary i czci? Nie martwcie się po prostu piszcie do kard. Stanisława Dziwisza, kard. Kazimierza Nycza i jeszcze kilku innych kardynałów, najlepiej niech od razu zarządzą nad ojczyzną naszą, całą serię potężnych egzorcyzmów. Zaś Jarosława Kaczyńskiego zostawcie póki co w spokoju! No to chyba mi ulżyło! A jeszcze jedno, jestem osobiście przeciwko jakiejkolwiek formie aborcji, zawsze byłem i dodam, że niemal od początku, od lat podpisuję się z imienia i nazwiska. Zdrówka życzę.”.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Czytając komentarze pod zamieszczonym plebiscytem zapytam tylko, I ty Brutusie....?
Najpierw usuń belkę z własnego oka !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1528554

Verito wielkie dzięki za wpis. Możesz jednak nieco jaśniej, klarowniej napisać o co Ci w tym przykrótkim wpisie chodzi? Do kogo przypijasz z tym Brutusem, który ewidentnie jest synonimem piekielnej, podłej zdrady przyjaciela. Bądę wdzięczny, jeśli znajdziesz odrobinę swego cennego czasu i nieco się wypiszesz...... . Raz jeszcze pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1528578

Niejaki „obr” napisał w komentarzu pod artykułem: „Kto prowadzi w plebiscycie Herod 2016? Ciekawe są zarówno dotychczasowe wyniki, jak i nominacje”. Napisał tak: „Jak ogromna pycha i poczucie własnej wyższości cechuje @Michu i @Sławomira Tomasza Rocha kiedy myślą, że ich życie jest bardziej wartościowe od życia tych nienarodzonych dzieci, które pozwalają zabijać w męczarniach. Niech się nie zdziwią, gdy w pewnym momencie ktoś potraktuje ich tak, jak oni traktują te dzieci. A może czują się nadludźmi? To typowe dla żydów i z katolicyzmem nie ma już nic wspólnego.”.

Zatem odpowiedzialnie natychmiast odpisałem tamże na stronie:

Ej te Panie „obr” jaka pycha? Czyś Ty człowieku z konia spadł, czy może rozum postradał? Chcesz z motyką na księżyc lecieć? Sorki ale to zdarzało się jedynie w bajkach oraz zapewne po ciężkich narkotykach. Nigdy nie brałem, ale tak mówią, co niektórzy! A do mnie dociera prosta, uliczna i b. przyziemna sentencja, że oto: „Życie to nie jest bajka, do życia potrzeba kiełbasy i chleba, a nawet dwa jajka!”. I od razu Ci podpowiem niejaki „obr”, że nie o przyziemne napchanie brzucha tu idzie, ale jedynie o rozumne, roztropne rozpatrywanie spraw i problemów ojczyzny, w tym śmiertelnego grzechu aborcji. To tak tylko na marginesie, gdybyś raz jeszcze zechciał przeanalizować moje poprzednie komentarze.

A wobec następnych wpisów jeszcze dołożyłem:

Widzę że niektórym puszczają tu nerwy! Miast racjonalnych, rozumnych argumentów popartych żywym, ostrym jak miecz obosieczny słowem Bożym, jedynie same puste, nic nie niosące, bo nieprawdziwe oskarżenia. Zatem pytanie za 100 punktów dla wszystkich, zionących oskarżeniami, tu poniżej adwersarzy: „Co miał na myśli św. Jan Paweł II gdy pisał encyklikę pt.: ‘Fides at ratio’?! Dla nieczytatych tłumaczę usłużnie: ‘Wiara i rozum’.”.  Z wołyńskim Szczęść Boże

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1528594

Internauci uznali, że najbardziej na tytuł Heroda roku 2016 zasługuje Jarosław Kaczyński, który doprowadził do odrzucenia projektu „Stop aborcji”. Mordowanie dzieci niepełnosprawnych w państwowych szpitalach trwa nadal – informuje Fundacja Pro-prawo do życia. Zdaniem głosujących, Jarosław Kaczyński bardziej zasłużył na ten tytuł, niż dwie promotorki aborcji, Natalia Przybysz i Barbara Nowacka. Wyniki plebiscytu prezentują się: Jarosław Kaczyński 341, Natalia Przybysz 192, Barbara Nowacka 170, Romuald Dębski 102.

Artykuł dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/plebiscyt-herod-2016-rozstrzygniety--zobacz-kto-zasluzyl-na-ten-tytul,48400,i.html#ixzz4ULuD9f4y

 

Pisałem zatem na gorąco w komentarzu, którego nie opublikowano:

Haniebna decyzja! Ostrzegałem kilka dni wcześniej przed takim werdyktem, jako głęboko niesprawiedliwym, kłamliwym i wprost haniebnym. Bez dwóch zdań ów werdykt wskazujący na Jarosława Kaczyńskiego jest niezbitym dowodem, że w naszym narodzie, u co poniektórych jednostek, noszących się obrońcami życia, do głosu dochodzi niestety emocjonalna głupota, miast mądrości wyrastającej z prawdy. Niestety na takiej prawdzie daleko nie zajedziemy! Ja sam głosowałem za czynną i b. aktywną feministką Barbarą Nowacką.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1529227

W ostatnich dniach znany z postawy pro-life europoseł Marek Jurek zwrócił uwagę na skrajnie odmienne reakcje obozu rządzącego wobec obecnych protestów opozycji oraz tak zwanych czarnych marszów sprzed kilku miesięcy. Mianowicie w wieczornym programie Polsat News były marszałek Sejmu został poproszony o skomentowanie słów Jarosława Kaczyńskiego o okupacji Sejmu jako wprost „próbie puczu”.  A rzeczywiście Jarosław Kaczyński miał przy tej okazji użyć dość ostrych słów: „To była rewolucja. To jest atak na fundamenty moralne polskiego porządku prawnego”.

I właśnie te słowa wypunktował zaraz poseł Marek Jurek, gdy powiedział: „Myślę, że te słowa powinny paść parę miesięcy wcześniej. Kiedy mieliśmy manifestacje ‘wieszakowców’ jawnie kwestionujących polski dorobek prawny w zakresie ochrony życia.”. I polityk podkreślił zarazem: „Tymczasem protest ‘wieszakowców’ był jawnym atakiem na fundamenty polskiego porządku prawnego. Tam, gdzie trzeba było ratować nie władzy, tylko niewinnych i porządku społecznego, takich ostrych słów nie było. Więc nie bardzo rozumiem tego paradygmatu, że w jednych sprawach bardzo ostro, w drugich nagle bardzo delikatnie. Powinno być odwrotnie, że najpierw bronimy zasad, porządku społecznego, a swojej władzy na końcu, bo władza jest służebna w stosunku do zasad, których powinna bronić.”.

Na szczęście Marek Jurek nie żałował też słów krytyki dla anarchicznych działań opozycji. Nazwał je „syntezą strategii: ulica i zagranica”, polegającej m.in. na zorganizowaniu „drastycznej awantury” na skalę krajową. Następnie lider Prawicy Rzeczypospolitej zadał pytanie: „Co powiedziałby Donald Tusk, gdyby przedstawiciele opozycji w Parlamencie Europejskim zajęli stół prezydialny dlatego, że przewodniczący Martin Schulz, któremu zdarza się to bardzo często, wykluczył posła z posiedzenia?”. [...]

Cały artykuł jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/marek-jurek--najpierw-bronmy-zasad--a-dopiero-pozniej---wladzy,48385,i.html#ixzz4UFgagpcU

 

Pisałem zatem na gorąco w komentarzu:

 Marek Jurek traci w moich oczach. Myślałem że to mądry, odpowiedzialny polityk, a on gada banialuki i podkłada się ludziom narwanym, którzy pod przykrywką obrony wartości, gotowi są wydaje się posyłać ludzi na pewną przegraną, inaczej mówiąc na śmierć. Taka jest bowiem okrutna rzeczywistość, gdyby do władzy znów wróciła UD-UW-PO! Brawura to najokrutniejsza forma głupoty! Dobrze by było gdyby poseł Jurek zrobił sobie dokładniejszy rachunek sumienia, a nie ogłupiał naszego narodu, który za brawurę, za tę straszną głupotę zapłacił już b. wiele. Właśnie z brawury, właśnie z tej głupoty wyrasta słynne: „Wolne Nie pozwalam”, czyli Liberum Veto, które zniszczyło wielkość I Rzeczypospolitej Polskiej. Tamci ludzie też bronili wartości, a byli o tym tak przekonani, że w zacietrzewieniu posuneli się nawet do otwartej zdrady narodu, dobrowolnie zostając targowiczanami. Dziś jest podobnie są ludzie, którzy obroną wartości, tłumaczą prawo do nierozumnego działania. To właśnie jedna z naszych największych i najtragiczniejszych słabości narodowych.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1529232

Senator PiS Antoni Szymański, komentując dla KAI decyzję o przyznaniu tego tytułu prezesowi Prawa i Sprawiedliwości powiedział stanowczo: „Fundacja Pro - Prawo do Życia wywołała skandal w ostatnich dniach 2016 roku, przyznając Jarosławowi Kaczyńskiemu tytuł „Heroda roku 2016”. W uzasadnieniu organizatorzy napisali, że lider PiS doprowadził do odrzucenia projekt „Stop aborcji” i tym samym źle przysłużył się ochronie życia dzieci nienarodzonych. [...]

Organizatorzy plebiscytu na „Heroda roku” w swoim przekazie obronę życia łączą głównie z zakazami. Jednak, aby poszanowanie ludzkiego życia miało miejsce, konieczne są wielostronne działania w różnych obszarach: wychowania do odpowiedzialnego rodzicielstwa, promocji kultury poszanowania życia w mediach, polityki prorodzinnej, kształtowania postaw i zachowań - w szczególności pracowników służby zdrowia itd. Zadania w tym zakresie są szeroko opisane w encyklice Ewangeliom vitae. [...]

W opublikowanym 30 grudnia 2016 r. oświadczeniu Polska Federacja Ruchów Obrony Ludzkiego Życia (zrzeszająca 87 organizacji prorodzinnych) stwierdza, że: „Z zażenowaniem i oburzeniem odnosi się do faktu przyznania przez Fundację PRO – Prawo do Życia tytułu ‘Heroda roku’ prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Podkreślamy, że zdecydowana większość obrońców życia nie podziela stanowiska Fundacji PRO w tej sprawie – przeciwnie, dla wielu z nich metody działania tej Fundacji są nie do przyjęcia. Prowokacje polityczne, które nie od dziś podejmuje Fundacja PRO (np. zestawiając i eksponując na wielkoformatowych plakatach zdjęcia posłów i zwłoki abortowanych dzieci), nie służą sprawie obrony życia i jako takie zasługują na zdecydowane potępienie”. [...]

Cały artykuł jest dostępny na stronie:

https://ekai.pl/wydarzenia/polska/x106523/pro-prawo-do-zycia-wywolalo-skandal-nadajac-kaczynskiemu-tytul-heroda-roku/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1529478

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jdnk ty Brts.....Wczrj w RM brńc życ, .Zęb wypwdł sę brdz mcjnln....l mł rcjnln n tn tmt. Mgskndlm był drzcn przz PS stwy chrn życ. Kmprms z dbłm t rzcz hnbn. Tytł Hrd w płn zsłżny.

Verita

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1529480

....na głupotę nie ma lekarstwa, ale na osądy osobiste i owszem! Mogę ja Ci mieć dla przykładu, te Twoje osądy przeciwko Tobie i wtedy wierzaj mi, że dopóki mnie nie przeprosisz, to będzie to wciąż niewiasto przy Tobie. Dla uspokojenia Twoich emocji raz jeszcze zapodam Ci, że człowiek nie tylko może, ale jest absolutnie zoobowiązany kierować się zasadą: "Wiara i Rozum". Jeśli nie czaisz do czego piję, to radzę byś uważnie wczytała się w poprzednie wpisy i komentarze, choćby na ten temat. Otóż spieszę Ci przybliżyć, że nie może istnieć zdrowa wiara bez rozumu, jak również nie może istnieć rozum bez zdrowej wiary! To jak z tym orłem, który jest symbolem naszego narodu, otóż ten orzeł na jednym skrzydle nie uleci, spadnie i zginie. Ten orzeł, którego dobrowolnie przyjęliśmy z znak narodowy, może lecieć tylko na dwóch zdrowych skrzydłach, które harmonijnie pracują! Nie będę Cię także minusował ponieważ mądrość jest usprawiedliwiona przez swoje czyny!

Zatem apeluje do Ciebie Verito, tym razem b. stanowczo, byś mnie w swoich osądach zaniechała! Zostaw to Panu Bogu! Serdecznie Cie Verito pozdrawiam. Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1529484

W dniu 5 stycznia 2017 r. o godz. 19:00 w Kościele św. Tomasza Apostoła w Warszawie (Ursynów) przy ul. Dereniowej 12 zostanie odprawiona Msza Święta w następującej intencji: „Ekspiacja (odpokutowanie) za grzechy Narodu polskiego w sprawie odrzucenia ustawy antyaborcyjnej”. Inicjatorem wydarzenia jest Pani Agnieszka Kubeł. A za pośrednictwem pożytecznego portalu: prawy.pl zapraszono wszystkich chętnych, zarazem upraszając o poinformowanie o Mszy św. także inne, choćby nawet tylko bliskie osoby.

Informacja z wpisem na stronie: http://prawy.pl/43783-msza-swieta-ekspiacyjna-za-grzech-narodu-polskiego-odrzucenia-ustawy-o-pelnej-ochronie-zycia/

 

Pisałem zatem na gorąco w komentarzu:

Spoko Spoko! Warszawiaki bijcie się z Waszymi Pasterzami kard. Kazimierzem Nyczem i abp Henrykiem Hoserem we własne piersi! Boć to przecie Wasze panny, a jakże młode i stateczne Warszawianki, prosto z pracy, prosto z warszawskich biur i z innych miejsc pracy, dziesiątkami tysięcy, po godzinie 15.00 szły na Krakowskie Przedmieście na ten czarny marsz, krzycząc wniebogłosy i żądając prawa do zabijania dzieci. Pani Agnieszko Kubeł ma się Pani za kogo w tej Waszej stolicy modlić! A jużci! Ale proszę nie tracić nadziei bowiem wiele z tych warszawskich panienek i matron, pewnie nawet w niedzielę do kościoła i to dziarsko zasuwa. To tak sobie pod nosem kalkuluję, ino przypuszczam, że nie wszystko jeszcze w Warszawie stracone.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1529483

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nigdy nie osądzam człowieka ale oceniam jego czyny i wypowiedzi. Z Twoich komentarzy zrozumiałam że popierasz ruch A. Zięby a nie p.Dzierżawskiego. Ja odwrotnie ....i stąd takie porównanie. Zapewniam,że emocje mają u mnie drugorządne miejsce i nie one kierują moimi wypowiedziami i opiniami.To raczej ty się im poddałeś. Czasem tak bywa...ale pozdrawiam i nie myśl o mnie źle :-) Polecam komentarz
http://prawy.pl/43753-polityczna-poprawnosc-zamiast-sumienia-czyli-cala-prawda-o-niektorych-obroncach-zycia/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1529485

Rewolucja to umiłowane i niestety b. skuteczne narzędzie w rękach ponadczasowej lewicy. I po temu ludzie mądrzy i roztropni przychylili się właśnie na stronę zmian ewolucyjnych. W tym kierunku także zmierzają ostatecznie inicjatywy PiS-u! Dlaczego? Boć choć wszyscy jesteśmy za obroną życia w każdym aspekcie, jednak właśnie różnimy się w ocenie możliwości naszego społeczeństwa, które jak widać b. dobitnie i klarownie na przykładzie czarnych marszów nie jest zwyczajnie gotowe do b. radykalnych rozwiązań. I tu jest właśnie ten pies pogrzebany! Wydawało mi się Verito, że pisałem o tym już wcześniej, może innymi słowami, ale sądziłem że b. jasno i zrozumiale. 

Tekst zapodany przez Ciebie czytałem, może zanadto pobieżnie, ale wiem o co biega z grubsza. I refleksja która mi się rodzi na gorąco, to faktyczny podział, miast głęboko posuniętej, długodystansowej współpracy dla obrony życia. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1529492

Piszesz.."Społeczeństwo..nie jest gotowe do radykalnych rozwiązań." Czy to znaczy ,że będziesz czekać aż społeczeństwo dojrzeje? Aż czarne marsze pójdą do konfesjonału? Tu nie jest pies pogrzebany. Tu grzebie się ludzi, każdego dnia jest rzeź niewiniątek. Nie wolno na to się godzić !!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1530261

.....że doprawdy sam już nie wiem: strach się bać! Otóż droga Verito idąc Twoim przemożnym sposobem myślenia, trzeba nam po prostu uznać św. Józefa (tego co to jest oblubieńcem NMP), tak właśnie tego św. Józefa trzeba nam uznać nie mniej nie więcej ale tchórzem i właśnie Herodem roku Narodzenia Chrystusa Pana. Szokujące nieprawdaż?! No ale to jest właśnie logika myślenia Verity i ta wielka światłość, jaka bije z jej powyższych tu wpisów. Spoko, spoko już klarownie objaśniam.

Przecież św. Józef mężczyzna zdrowy i mocny, a jeszcze do tego sprawiedliwy, został jasno poinformowany przez Anioła z Nieba, że ma wziąć Dziecię Jezus i Matkę z Nim i uciekać do Egiptu, bo Herod będzie szukał Dziecięcia by Je zgładzić! Zatem wiedział św Józef, że małym dzieciom w Betlejem grozi b. realne niebezpieczeństwo, jeśli Herod nie znajdzie tego czego będzie szukał. Dlaczego zatem nie ostrzegł innych mieszkańców Betlejem? Dlaczego nie stanął na czele formującej się samoobrony? Bo co, bo nie przypuszczał, że dojdzie do rzezi, czyżby aż tak ufał Herodowi i jego dobremu sercu? To b. ciekawe pytania Verito, a może Ty nam powiesz, co działo się w tamtych dramatycznych godzinach w sercu sprawiedliwego męża Maryi Panny. Chętnie usłyszę od Ciebie kilka słów w tym temacie...... 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1530337

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie mogę się dopatrzyć logiki w tym co napisałeś....ale spróbuję Cię ucieszyć :-)
Józef robił to co trzeba, wypełniał wolę Bożą. Jego powołaniem nie było formowanie samoobrony. Pozdrawiam
P.S. Jeżeli gdzieś widzisz poświatę...to pewnie od gwiazdy betlejemskiej. Idź w tym kierunku ..i nie kombinuj:-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1530351

Sławek, pamiętasz naszą rozmowę o pch24 i artykułów tam zamieszczanych? Jest tam dużo dobrych rzeczy i wartościowych ale nigdy nie można polegać na jednym źródle. Zreszta na pch24.pl bardzo rzadko podaję sie źródła a raczej interpretacje wypowiedzi np papieża. Portal się rozrasta i pewnie nie jest robiony przez jedna osobę a kilka więc się nie dziwie takim wypowiedziom.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Grzesiek

#1530215

Kard. Raymond Leo Burke na antenie telewizji FoxNews w przeddzień 47 Marszu dla Życia zorganizowanego w Waszyngtonie, mówił: „Żaden katolik nie może usprawiedliwiać głosowania za prawem lub przepisami promującymi aborcję (…) nie można przyznawać, że osobiście jest to zło, jednak w sferze publicznej zachowywać się jakby nie było to zło moralne”.

I dodał następnie: „To nie jest też kwestia samej spowiedzi” [...] „Wiąże się to bezpośrednio z prawem naturalnym. Pierwszą zasadą prawa naturalnego jest chronić życie”. Po czym odniósł się bezpośrednio do sprawy Joe Bidena, uważającego się za katolika, mówił w jego sprawie: „Nie mogę powiedzieć: prywatnie myślę, że jest to zło – i ufam, że jako Katolik rzeczywiście uważa on aborcję za zło – a następnie, w życiu publicznym móc działać tak jakby nie było to moralnie złe”.

Co szczególnie ważne kard. Raymond Leo Burke wskazał zarazem raz jeszcze publicznie: „Jest to moralne zło z gatunku tych największych”. Źródło: churchmilitant.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kard--burke-przypomina--zaden-katolik-nie-moze-usprawiedliwiac-pro-aborcyjnej-polityki,73591,i.html#ixzz6C4LXh1o9

 

P.S.

Pisałem tam zatem dziś rano na gorąco w kometarzu: „Brawo ks. kard. Raymond Leo Burke. Dokładnie! Tak jak żaden dobry dowódca nie może zaakceptować mordowania, bezrozumnego zabijania na polu walki jego żołnierzy! Dokładnie w punkt!

Dlatego tym b. wołajmy z mocą: Precz z aborcją, precz z eutanazją, precz z demoniczną ideologią gender, precz ze śmiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzołóstwa, precz z hipokryzją, precz z pigułką antykoncepcyjną, precz z legalną pornograią, precz z legalną prostytucją, precz z klubami go go, precz wreszcie z gloryfikowaniem odrażających zbrodniarzy z OUN-UPA na współczesnej Ukrainie. Z Panem Bogiem”

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616237