Jak Czerniowce z Koninem przyjaźń dozgonną budują

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Czerniowce, miasto obwodowe na południowo-zachodniej Ukrainie uchwaliło obowiązek wywieszania banderowskich flag na święta państwowe i rocznice związane z OUN-UPA.

Członkowie rady miejskiej w Czerniowcach przegłosowali obowiązek wywieszania na budynkach miejskich czerwono-czarnej banderowskiej flagi w trakcie świąt państwowych i rocznicach związanych z ukraińskim ruchem narodowym. Wprowadzono także obowiązek używania języka ukraińskiego we wszystkich dziedzinach życia miasta.

Otóż 23 lutego otrzymałem e-maila od Pana tej treści: „Szanowny Panie poniżej załączam tekst maila jaki wysłałem do biura PiS w Koninie w związku z wiadomością o wywieszaniu flag banderowskich w mieście Czerniowce na Ukrainie (do wiadomości Ks. Isakowicz-Zalewski). Jeżeli uzna pan to za ważne to proszę o rozpropagowanie inicjatywy. Być może warto takie maile wysyłać bezpośrednio do Biura Rady Miasta Konina. Pozdrawiam Zbigniew Pałka”

A oto treść jaki Pan Zbigniew Pałka wysłał do biura PiS w Koninie: „Witam Jako Polak oraz sympatyk Prawa i Sprawiedliwości proszę o zajęcie stanowiska w nastepującej sprawie:

Miasto Czerniowce na Ukrainie - partner miasta Konin podjęło decyzję o wywieszaniu flag banderowskich - czerwono-czarnych symbolizujących ludobójczą i zbrodniczą organizację UPA - na budynkach administracji w dniach świąt państwowych na Ukrainie.

Link: https://kresy.pl/wydarzenia/kolejne-ukrainskie-miasto-bedzie-wywieszac-banderowskie-flagi/

Czy w związku z powyższym partia Prawo i Sprawiedliwość w mieście Konin zwróci się do Rady Miasta o zawieszenie bądź wygaszenie umowy partnerskiej z miastem gloryfikującym zbrodniarzy i morderców setek tysięcy polskich kobiet, dzieci i starców?

Proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie, gdyż będzie to miało istotne znaczenie w nadchodzących wyborach!

Pozdrawiam Zbigniew Pałka Bydgoszcz

P.S. Liczę na odpowiedź w powyższej sprawie.”

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)