BY BANDERYZM W PRZEMYŚLU NIE PRZESZEDŁ

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

W dniu wczorajszym wraz z żoną Marią złożyliśmy swoje podpisy (jesteśmy pod nr. 1383 i 1384), pod obywatelską akcją mieszkańców miasta Przemyśla i okolic oraz całego regionu, a przede wszystkim Kresowian z tego regionu. Do złożenia swoich podpisów zachęcamy także gorąco wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliskie są wartości umiłowania prawdy i ojczyzny, w tym ma się rozumieć wszystkich niepoprawnych. Uważamy bowiem, że wobec takich wrogich zachowań społeczności ukraińskiej, w granicznym mieście Przemyślu, absolutnie nie wolno milczeć, tym bardziej przyzwalać na takie działanie, czy być zwyczajnie obojętnym. Swój b. ważny podpis możesz złożyć tutaj: Protest przeciw świętu ukraińskiej pamięci narodowej w Przemyślu:

]]>http://www.petycjeonline.com/a/147673]]>

Naturalnie kilka słów szerszego wyjaśnienia, tej potrzebnej i pożytecznej, społecznej akcji! Otóż 26 czerwca 2016 r. w Przemyślu planowane jest święto ukraińskiej pamięci narodowej (свято української національної пам'яті), w ramach którego ma odbyć się pochód Ukraińców przez miasto oraz uroczystości na cmentarzu przy ul. Kasztanowej (zwyczajowo Pikulice). Święto to odbywa się teoretycznie w celu uczczenia sojuszu Piłsudski – Petlura. W rzeczywistości podczas wydarzenia dochodzi, co roku do gloryfikacji zakazanych polskim prawem treści OUN – UPA i szowinistycznej ideologii ukraińskiego nacjonalizmu. Zainteresowanych organizatorzy odsyłają pod wymowne adresy: ]]>http://youtu.be/GeEW77je09o]]> oraz, ]]>http://www.youtube.com/playlist?list=PLGUsXiuzuUMbm6mf1Ve8GFoAfzIFAlWZa]]>

Przypominają, że organizacje OUN – UPA zamordowały ponad 200 tysięcy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Dokonały planowego ludobójstwa, nie oszczędzając nawet dzieci, kobiet, starców, a towarzyszyło temu okrucieństwo, którego przykłady mrożą krew w żyłach.

Pikieta jest zorganizowana przez społeczność ludzi, którzy stanowczo nie zgadzają się na gloryfikację banderyzmu w Polsce. Nie popieramy agresji i sprzeciwiamy się postawom szowinistycznym. Nie jesteśmy organizacją, ale zapraszamy do przybycia wszystkich: pojedyncze osoby oraz organizacje, które mają podobny punkt widzenia. Zachęcamy także do zapraszania własnych znajomych, nie mamy kanałów do promocji demonstracji więc to bardzo pomoże.

A ponieważ akcja ta z powodzeniem rozwija się, już od kilku dni, stosowna Petycja, już została wysłana (2016-06-17) do Urzędu Miasta w Przemyślu. Organizatorzy dziękują za zaangażowanie każdej, jednej osoby! Pod petycją, doręczoną do Urzędu, udało się zebrać ponad 1200 podpisów. Zważywszy na krótki czas zbierania jest liczba b. duża. Obecnie czekają na reakcję, ale przypuszczają, że władze nie odwołają ukraińskiego pochodu i święta w mieście, mimo społecznego sprzeciwu. Dlatego planowany jest społecznościowy protest – pikieta, przeciw temu wydarzeniu w dniu 26 czerwca. Będzie to kontrmanifestacja równoległa do pochodu Ukraińców ulicą Słowackiego w Przemyślu. Więcej info w linku: ]]>https://www.facebook.com/events/143329262743063/]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Jeszcze trochę, a w procesjach w Przemyślu będą obnoszone nie tylko banderowskie znaki i symbole oraz portrety głównych zbrodniarzy OUN-UPA, lecz także "prezentowane" będą siekiery, widły, piły i inne narzędzia banderowskiego bestialstwa, oczywiście uprzednio uroczyście poświęcone podczas "mszy" przez duchownych greko-katolickich. To tylko kwestia czasu, skoro  policja przemyska nie ściga neobanderowców, a dzielnych młodych Polaków, którzy mają odwagę otwarcie protestować przeciwko upamiętnianiu ludobójczych zbrodni popełnionych przez zwyrodnialców spod znaku OUN-UPA.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1515574