Na Zachodzie bez zmian

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Kraj

Na wschodzie Polski żyją lepsi ludzie niż na zachodzie! A może delikatniej. Na zachodzie Polski ludzie mają większą skłonność do łamania prawa niż na wschodzie. To nie zdanie autora tego tekstu, ale takie są fakty. Mieszkańcu zachodniej Polski przyjmij tę wiadomość na klatę i weź się w garść. Równaj do lepszych i nie miej za złe skromnemu blogerowi, że przedstawia tak drastyczne dane. Prawda Cię wyzwoli! Przejdźmy zatem do rzeczy.

Drogi Czytelniku mieszkający na zachód od Wisły, jeśli nie chcesz się załamać, lepiej tego nie czytaj, bo fakty te mogą Cię zniechęcić do zaglądania na prawymsierpowym.pl! Nie chcę tego łączyć z polityką, ale …

Dlaczego tak się dzieje, że w jednym kraju są aż tak duże różnice? Dziś na to pytanie nie odpowiem, ale ten artykuł i kolejne być może przybliżą nas do prawdy. Dla wielu może być nadto bolesna, zatem jeśli chcesz czytać dalej, to czytaj, ale robisz to Drogi Czytelniku na własną odpowiedzialność.

Skoro jednak zdecydowałeś/aś się czytać dalej to musisz wiedzieć, że najwięcej przestępstw kryminalnych dokonywanych jest w województwach: dolnośląskim, lubuskim i śląskim. Najmniej przestępstw policja stwierdziła w województwach: podkarpackim, podlaskim i lubelskim! Tak pokrótce wygląda sytuacja w województwach, ale o wiele ciekawsza wydaje się statystyka dotycząca poszczególnych powiatów.

Najgorzej sytuacja przedstawia się w następujących powiatach: katowickim – 62/1 000 mieszkańców,  chorzowskim (92/1 000) – woj. śląskie, wschowskim – 80/1 000, legnickim – 70/ 1 000, głogowskim  – 60/1 000 – woj. lubuskie,  wałbrzyskim – 53/1 000, wrocławskim – 55/1 000 – woj. dolnośląskie.

]]>http://prawymsierpowym.pl/index.php/2015/06/na-zachodzie-bez-zmian/]]>

Dla Państwa informacji i bezpieczeństwa podam powiaty, w których liczba przestępstw na 1 000 mieszkańców przekracza 40. Są to: Kraków – 41, Nowy Sącz – 61, Dąbrowa Górnicza- 55, Piekary Śląskie – 42, Bytom – 41, Zabrze – 41, Gliwice – 44, powiat lubliniecki – 42, opolski – 46, wrocławski – 55, międzyrzecki – 50, gorzowski – 59, poznański – 54, mogileński (woj. wielkopolskie) – 45.

O wiele bezpieczniej jest w powiatach południowo-wschodniej Polski. I tak dla przykładu w powiatach: krośnieńskim – 10, przemyskim – 12, nowotarskim – 13, przeworskim – 14. Również na Podlasiu i Lubelszczyźnie statystyki są podobne. Powiaty: łomżyński – 13, sokólski – 15, biłgorajski – 15. Warto na tym tle wyróżnić powiaty z innych województw, w których liczba przestępstw jest stosunkowo niewielka: śremski – 15, gostyński – 14 (woj. wielkopolskie), płocki -15, ostrołęcki – 15, siedlecki – 14, (woj. mazowieckie), suski – 13 (woj. małopolskie), częstochowski – 14, konecki -14 (woj. świętokrzyskie). Oczywiście powiatów w woj. podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i podlaskim, w których przestępczość jest niska jest więcej a te są jedynie podane jako przykłady, abyście mieli Państwo ogląd sytuacji.

A może jeszcze dane dotyczące przestępstw kradzieży aut i energii? Ale tu sytuacja jest podobna. Najwięcej tego rodzaju przestępstw jest dokładnie w tych samych miejscach, choć o wiele częściej dochodzi do nich w większych miastach.

Poniżej znajdą Państwo linki, które potwierdzą moje wywody. Wkrótce przedstawię dane dotyczące liczby rozwodów oraz religijności Polaków i postaram się dokonać na ich podstawie analizy. Pewnie dla wielu nie będzie ona zaskoczeniem, ale czasem należy podać fakty i dane liczbowe, bo może chociaż one sprawią, że niektórzy włączą myślenie i połączą pewne niezaprzeczalne fakty ze sobą.

Na przedstawionych mapkach mogą Państwo zobaczyć swój powiat i pochwalić się wynikami. Na zachodzie bez zmian, ale chyba czas najwyższy spojrzeć prawdzie w oczy.

]]>http://biqdata.pl/mapy-polski-kryminalnej-sprawdz-swoj-powiat]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny - decyduje tu stabilność struktur społecznych, w których zakotwiczone są standardy. Ziemie Zachodnie, na które przybyli przesiedleńcy po II WŚ cechowała amorficzność środowisk i krótszy okres kształtowania się lokalnych społeczności, a ponadto sporo tam było PGRów, które odzwyczajały ludzi od normalności.

Podobnie dzieje się na terenach zurbanizowanych, na których panuje płynność struktur. Sytuację pogarsza bezrobocie.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1485881

Nadanie przybyszom ze wschodu ziemi oraz oddanie gospodarstw i domów "za darmo" spowodowało degradację wzorców wartości i to nie tylko materialnych. Jeżeli coś mam za darmo to jest g... warte. Jeżeli moje "darmowe" jest g... warte to sąsiada także. Do dzisiaj widać choćby na migawkach filmowych rozpadające się domostwa z czerwonej cegły, nie remontowane od 1945 roku. Jak więc w takich warunkach tymczasowości (bo jeżeli coś dostałeś za darmo to czy na zawsze?) mogły utrzymać się zasady moralne ? Jeżeli niczyje(poniemieckie) dostałeś "za darmo" więc nie poniesiesz straty, jak coś tam ukradnę. Ziemie tzw. "odzyskane" najpierw przeczesały tabuny sowietów, potem rodzimych szabrowników, by wreszcie to co pozostało  trafiło w ręce przesiedleńców. "Za darmo". I tak to się zaczęło...

Vote up!
8
Vote down!
0
#1485884

Widać to choćby w głosowaniach na bandę POlszewicką.
Gdańsk
Szczecin
Gorzów Wielkopolski
Poznań
Wrocław
To bastiony PO, gdzie prawo i sprawiedliwość, stoi im ością w gardle, gdzie woda bardziej mętna, tym lepsza.

Sam jestem z Poznania, i wiem że Poznań i Wielkopolska, w 1918r pokazały czym jest obrona Ojczyzny, i miłość do Ojczyzny.

Dzisiaj taką troskę o Ojczyznę pokazują wschodnia część Polski.

Beata Sidło premierem.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1485895

za darmo" - bo chyba 100% z nich mialo ziemie na kresach wschodnich - i nie otrzymali jej na zachodzie Polski "za darmo" - ale jako rekompensate za ziemie stracone. Oczywiscie istnieje "nieremontowane domostwa od 1945 r.", ale nie mieszkaja w nich rolnicy uprawiajacy swoja ziemie - ale glownie - dawni pracownicy PGR-ow i inny element naplywowy (nie tylko ze wschodnich obszarow), zyjacy dzisiaj z zasilkow czy dorywczej pracy, a "za komuny" stanowiacy "sile narodu".

Sytuacje znam nie " z migawek filmowych" (te bywaja zludne - i najczesciej przedstawiaja sytuacje w krzywym zwierciadle) - ale z autopsji: moja cala rodzina ze strony matki pochodzi z kresow - i dzisiaj zyje na zachodzie Polski (woj dolnoslaskie). 

Przeciez ci ludzie na Ziemiach Zachodnich (nazwyanych - slusznie - ziemiami wyzyskanymi) nie pochodza a Marsa - ale z dawnej Polski Wschodniej (glownie) oraz z terenow dzisiejszej Polski Wschodniej - to po prostu ludzie, ktorych pozbawiono "tradycji sasiedzkich i rodzinnych", nic ich nie wiaze na dluzej z ziemia, ktora zamieszkuja bo kiedys"wyrwano z korzeniami" ich przodkow...

Dlatego dzisiaj glosuja na PO, za zwolennikami integracji europejskiej (bo m. in. poszerza to ich "tereny zlodziejskie") - sa "nowoczesnymi" Europejczykami - pozbawionymi tradycji... ale oczywiscie nie wszyscy, tylko okolo 50-60%.

Vote up!
5
Vote down!
-2

mikolaj

#1485899

"Uczciwi" sowieci zagarniając wschodnie majątki "dają" w zamian ziemie i inne dobra na zachodzie.

Oczywiście nikt zwycięzców nie sądzi, ale nadal ta polska własność  na wschodzie istnieje, tak jak istnieje niemiecka na ziemiach odzyskanych. Spójrzcie na Żydów, ci potrafią mimo przejecia majątków walczyć o swoje. Nawet dalecy krewni ubiegają się(z pozytywnym skutkiem) o zwrot bądż rekompensaty za utracone mienie. 

Niestety jest drobna różnica - rząd izraelski popiera takie działania a nasz "rząd" wręcz torpeduje i zniechęca.

Ale zdjaje się jest to obszerny temat na jeszcze szerszą dyskusję.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1485967

na roznego rodzaju rekompensaty za utracone zydowskie majatki - a zupelnie "olewaja" sprawe majatkow polskich przejetych przez ZSRR. Przeciez nalezaloby te sprawy polaczyc - i moznaby wystepowac wspolnie z Zydami - bo przeciez duza czesc z nich takze stracila swoje majatki na Kresach Wschodnich, na o przeciez nalezaloby sie jeszcze upomniec o rekompensaty za prace niewolnicza miliona Polakow wywiezionych na Syberie i do Kazachstanu - wsrod nich bylo chyba okolo 10% Zydow.

Czesc Zydow popierala wladze sowieckie (biedota zydowska) - ale ci bogatsi - czyli inteligencja, wlasciciele manufaktur i fabryk podzielili los Polakow -  ciekawostka jest, ze do grudnia 1941 r. sowieci pozwolili zaciagac sie Zydom do Armii Polskiej (bylo ich wtedy 40%!!!!) - pozniej zakazano wcielac inne narodowosci - niz Polacy, dzieki interwencji wladz polskich ZSRR zezwolila wstepowac do Armii Andersa Zydom pochodzacym z terenow Polski... zajetych przez Niemcy w 1939r.

Tak, ze ostatecznie z Armia Andersa wyszlo z ZSRR tylko 3500 zydow, z ktorych okolo 3000 pozostalo w Palestynie.

Trzeba by bylo wykorzystac te fakty - do wspolnego starania sie o rekompensaty w miedzynarodowych instytucjach i sadach.

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1486068

Wygląda na to, że osadnicy mieli rację nie remontując !  w 2046-2050 wygaśnie większość dzierżaw wieczystych. Na ziemiach odzyskanych nie dawano "na własność" ! Sprzedaje się teraz, spółkom, Polakom odmawiając możliwości wykupu i poszerzenia obszaru posiadanej ziemi.

Proponuję na tę mapę nałożyć mapę jednostek wojskowych radzieckich z lat pięćdziesiątych, wtedy ujawni się pewna prawidłowość.

Vote up!
8
Vote down!
-1

#1485902

Tu nie chodzi o żadne "za darmo" w tym przypadku. Tu chodzi o wurzucenie z jednej,kresowej rzeczywistości i wrzucenie w inną rzeczywistość. A do tego doszła rzeczywistość komunistyczna, która uniemożliwiła przesiedleńcom jakiekolwiek działanie zgodne z ich systemem wartości. No to system wartości, nierealizowany uległ destrukcji.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1485920

władza ludowa utrwalała w nich przekonanie o tymczasowości.Po stanie wojennym doszło do tego zjawisko tzw "jumy" czyli wyjazdów za Odrę na zwykłą kradzież. Jest to temat rzeka i niewyczerpana praca dla socjologów

Vote up!
3
Vote down!
0

hobo

#1485963

Najdynamiczniejsi, oszczędni, wykształceni popierają PiS http://foros.salon24.pl/159890,najdynamiczniejsi-oszczedni-wyksztalceni-popieraja-pis

http://pressmix.eu/2015/05/28/kto-glosowal-na-komorowskiego/

Mapki w tekście. Jak się okazuje wyborcom Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej nawet psy chorują częściej. :))

http://www.wykop.pl/ramka/2520759/im-glupsze-spoleczenstwo-tym-chetniej-popiera-po-i-komorowskiego/

Zdawalnośc matur a wybory

Vote up!
12
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1485889

Do tego trzeba dodać mapkę pokazującą, jak głosowano w poszczególnych gminach, tam dopiero widać ciekawe szczegóły, bo już mapy powiatowe  trochę maskują trendy.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1485921

Mieszkańcy Zachodniopomorskiego mogą brać udział w dyskusji ? ;-)))

Vote up!
8
Vote down!
-1

#1485890

No nie wiem :DDDDD

Ale mieszkańcom  Zachodniopomorskiego mogę dać ważną radę  - rób jak chcesz.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1485968