Czy leming może być zbawiony?

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Idee

Piszą (GW, Newsweek, Polityka itp.), żeby Kościół nie mieszał się do polityki. Czy zatem wymienione pisma mogą mieszać się w sprawy Kościoła? Te mocno zaangażowane politycznie pisma z uporem maniaka wałkują temat hierarchii kościelnej, episkopatu (Polityka używa nawet zwrotu „ePiSkopat”) i niemal w każdym swoim wydaniu poruszają tematy dotyczące Kościoła. Ostatnio bryluje w tym aspekcie Polityka, która w osobie Adama Szostkiewicza zastanawia się czy Platforma może być zbawiona…

Troska o Kościół jest obowiązkiem wszystkich ochrzczonych i wierzących. Wszak to oni są jego członkami i to jak będzie postrzegany Kościół w dużej mierze zależy od nich. Są jednak w Kościele osoby, które niby są ochrzczone, niby są wierzące, a jednak walczą z nim zaciekle jak gdyby była to instytucja odpowiedzialna za całe zło tego świata.

Jestem katolikiem – jestem za In vitro. Tak to widzi leming. To mniej więcej tak jak gdyby kibic Legii podczas meczu z Lechem śpiewał, że Legia to stara k…., Legia j….. jest… Nie można być katolikiem i wspierać jednocześnie lobby optującego za tą metodą. I tak jak kibic Legii śpiewający niecenzuralne przyśpiewki na swoją rzekomą drużynę, przestaje nim być z automatu, tak katolik opowiadający się jawnie za In vitro, z automatu przestaje być katolikiem. Koniec. Kropka. A leming? Leming w ogóle nie zauważa sprzeczności.

Szostkiewicz pisze co następuje: Ekskomunika, czyli odmowa udzielenia sakramentów, a nawet wstępu do kościoła, zastosowana wobec posła na sejm byłaby siłą rzeczy aktem politycznym, nie tylko religijno-etycznym. Ekskomunika jako akt polityczny to coś nowego. Nie ekskomunikujmy, nie róbmy polityki, chciałoby się napisać. Ekskomunika jest wyłącznie aktem religijnym! To, że dany polityk zostałby ekskomunikowany oznaczałoby, że jest poza Kościołem, ale absolutnie nie oznaczałoby to, że jest poza polityką. Zatem pisanie, że jest to akt polityczny jest wyssaną z palca bzdurą. Szostkiewicz „martwi się”, że jeśli Kościół odważy się obłożyć polityka PO ekskomuniką, to skutki tej decyzji mogą być dla niego katastrofalne, bo powstanie nowy „ruch Palikota”. Ta troska jest wręcz nieprawdopodobna.

]]>http://prawymsierpowym.pl/index.php/2015/04/czy-leming-moze-byc-zbawiony/]]>

Lewacy chcą całkowitego oddzielenia Kościoła od polityki, ale sami ciągle wplątują Kościół w dyskusję. Ekskomunika nie ma nic wspólnego z polityką. Ale jeśli polityk deklaruje się jako wierny katolik i postępuje niezgodnie z nauczaniem Kościoła, to czyż Kościół nie ma prawa „pozbyć się” osoby, która szerzy zło, by ta nie siała zgorszenia? Gdyby ekskomunika miała moc polityczną, jak to opisuje Szostkiewicz, to polityk ekskomunikowany z automatu przestawałby piastować jakiekolwiek funkcje. Tej mocy jednak ekskomunika niestety nie ma, zatem Palikot i jemu podobni mogą w dalszym ciągu tworzyć chore i bezbożne prawo.

Szostkiewicz zadaje pytanie, czy wyborcy PO mogą być zbawieni. Otóż mogą być zbawieni, bo miłosierdzie Boże nie zna granic. I życzę każdemu wyborcy PO, aby dostał się do nieba. Wyborcom Palikota życzę dokładnie tego samego. I jeśli ktoś lub coś ma sprawić, że tak się stanie, to z pewnością w dużej mierze będzie to zasługa Kościoła, który napomina, przypomina, wierci dziurę w brzuchu, modli się o nawrócenie. Co kto z tym zrobi, to jego/jej prywatna sprawa.

My katolicy róbmy co w naszej mocy, żeby wskazywać dobrą drogę. Jeśli tego nie zrobimy, to możemy być oskarżeni o grzech zaniechania.

I jeszcze taka jedna refleksja na koniec. Politycy PO obawiają się ekskomuniki, lecz robią dużo, żeby na nią zasłużyć. Są za to niezagrożeni, gdy idzie o pozycję polityczną. Wyborcy PiS odwrotnie. Są politycznie wykluczeni (czy raczej wykluczani), choć w ogóle nie obawiają się ekskomuniki. Pozostaje okopać się jeszcze bardziej, bo polityczne wykluczenie da się przeżyć, a ekskomunikę (czy dalej wieczne potępienie) już niekoniecznie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Lewacy z PO, posłowie, senatorowie, pan prezydęt i gruby jak balon Borusewicz powini byc na zawsze wyłączeni ze wspólnoty katolickiej...lewactwo zachodnie jest bardziej jeszcze toksyczne i antyreligijne niż wschodni komunizm...ale skoro hierarcha Nycz np. wspiera PO-szustów jak może to o czym mówić? Nie pisze o Tusku bo jego los jest jasny, tylko on nie wierzy w nic poza kasą od Angeli...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1475561

Witam! Jestem katolikiem,ale troche zniesmaczony postawa kosciola ,ktory za celowa danine od panstwa,stanal w rozkroku tuz przed wyborami! Mowie o 16 mil. zl! Kosciol w tej chwili ,jak ognia unika tematow politycznych!  A wszak polityka, to dzialanie na rzecz dobra wspolnego! Poruszylem ten kontrowersyjny temat,ktory osobiscie mnie boli! Pozdrawiam!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1475576

powyzszy artykul przyznajac mu nalezyta punktacje,

przy czym prosze poczytac ten wpis:

 

http://prawica.net/node/6854

 

pzdr.

Vote up!
2
Vote down!
-3

chris

#1475567

Ale Marek Jurek, którego szanuję, dziś znowu wraca do PiS-u. Jurek miał rację, ale nie miał szans na zmianę. Teraz jest to jeszcze mniej prawdopodobne, ale tacy politycy są jak najbardziej w cenie.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1475580

ale o ile mi wiadomo jeszcze nie wrocil,

albo ?

 

W kazdym razie pragnalem  Twoj artykul dopelnic  tym linkiem ,

gdyz wydawalo mi sie, ze gdy juz pochylamy sie nad tym tematem,

to...  dzielimy prawda   "  wszystkich zasluzonych  "...

Vote up!
2
Vote down!
-3

chris

#1475588

- jest jałowa. Leming nie życzy sobie zbawienia.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Racjonał

#1475577

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...to jakos malo racjonalne...

 

dotychczas myslalem, ze jedynie leming moze wiedziec czego sobie zyczy,

czyzbym sie mylil ?

 

Vote up!
1
Vote down!
-4

chris

#1475578

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Racjonał nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- wie czego sobie życzy, a czego nie. Co zaś jedynie leming może wiedzieć, jest mylące właśnie.

Vote up!
0
Vote down!
-2

Racjonał

#1475581

..., dlatego wlasnie nie jest to jalowe,

tylko naszym obowiazkiem jest temuz lemingowi

 uprzytomnic omylke wlasnej percepcji .

Vote up!
2
Vote down!
-3

chris

#1475587

Tzw. leming to wcale nieskomplikowana konstrukcja mentalna. TAKIEMU, zbawienie nie kojarzy się z olśniewającym sukcesem, a i Pan Bóg nie jawi się w wytwornym gabinecie. I o czym z TAKIM gadać. Ale prawda - z obowiązku trzeba uprzytamniać ...

Vote up!
2
Vote down!
0

Racjonał

#1475598

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

odpowiednim poziomie ;-)

z obowiazku Kolego, z obowiazku...

pzdr.

Vote up!
1
Vote down!
-3

chris

#1475635