Dlaczego szybkie ucięcie sporu o TK jest tak śmiertelnie ważne...

Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Zaczynają w sieci pojawiać się pytania, co za czort opętał PO i co najmniej część Trybunału Konstytucyjnego, że zafundowali Polsce i sobie cyrk na kółkach w sprawie nowych sędziów. Jaki może być cel ćwiczenia, z jawną hucpą, trąbieniem w mediach, larum po świecie i biciem piany.

Ano nieco światła może na tę kwestię rzucić wczorajszy artykuł w "Washington Post" (taka amerykańska wersja "Wyborczej",

 w której zresztą pisuje żona Sikorskiego): ]]>https://www.washingtonpost.com/opinions/polands-disturbing-tilt-to-the-right/2015/11/29/480341e0-952a-11e5-8aa0-5d0946560a97_story.html]]> (polskie streszczenie znajduje się na Onecie, o tu: ]]>http://wiadomosci.onet.pl/prasa/the-washington-post-niebezpieczny-przechyl-w-prawo/nxyw0t]]>).

Oczywiście każdy znający sytuację człowiek po przeczytaniu tych wypocin dojdzie do nieuchronnego wniosku, że najwyraźniej żyje w innym kraju niż opisywany w artykule i wzruszy ramionami, ale tu nie chodzi o znających sytuację, tylko tzw. "elyty". I to bynajmniej nie polskie i nie w Polsce.

Zwróćmy uwagę, jak są postrzegani sędziowie Trybunałów Konstytucyjnych na świecie (tam, gdzie taka instytucja funkcjonuje, oczywiście), jakie wymagania są stawiane ich członkom np. w USA, jaka jest ich rola w RFN - i jak czytelnik Zachodni odbierze to co się w Polsce dzieje, czytając w artykule takie oto słowa:

"...Otrzymując nowe stanowisko, uzyskał ułaskawienie od prezydenta, kolejnego człowieka lojalnego wobec Kaczyńskiego, co zdaniem ekspertów od prawa było naruszeniem konstytucji. Ale co z tego: w piątym dniu jego urzędowania rząd przepchnął mianowanie pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego bez przesłuchań czy debaty. Polscy liberałowie nazywają to pełzającym zamachem stanu. Być może przesadzają..." ?

Przecież żadnemu normalnemu Amerykaninowi nie przejdzie nawet przez myśl, że u nas tak wygląda wybór sędziów do Trybunału i nie jest to sprzeczne z Konstytucją. Nic dziwnego, że zaraz pojawią się na świecie głosy (a w zasadzie i PO i Lis i cała masa innych trąbi o tym zupełnie jawnie), żeby przerwać ten festiwal faszyzmu w Polsce, zanim Polacy "znów zrobią coś strasznego". Szczególnie że wołanie o pomoc dla ginącej demokracji wyjdzie pewnie właśnie z Polski. Na razie dzieci III RP się skarżą, gorzej jak zaczną wzywać bratniej pomocy.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że jest to długofalowe przygotowanie artyleryjskie przed zaskakującym rozwojem wydarzeń. Otóż jak już "opinia publiczna" oswoi się z tym, że w Polsce jest zamach na demokrację, że zaraz się będzie wsadzało ludzi do więzienia bez sądu, że lada moment zaczną się pogromy Żydów, a z ich braku - biednych uchodźców etc., no to tuż przed Świętami Sąd Najwyższy orzeknie o nieważności wyborów (zresztą już Giertych do tego wzywał, tak a propos niezawisłości sądu), zrobi się w Polsce huk, ale nikogo nie będzie interesowało że jest to grubymi nićmi szyte, bo najważniejsze żeby "porządek panował w Warszawie".

Nie łudźmy się, że ktokolwiek wtedy nam pomoże...

Dlatego tak ważne jest szybkie ucięcie sporu wokół TK. nawet brutalne (i tak nic to nie pogorszy), ale skuteczne i z nagłaśnianiem rzeczywistego obrazu sytuacji przede wszystkim w internecie.

Bez sprawnej komunikacji medialnej, po prostu rozjadą ten rząd propagandowo...

 

PS.: Ciekawe jest przy okazji, że kiedy Macierewicz tylko oznajmił, że podejrzliwie patrzy na ten kontrakt na "Patrioty" (co to miały kosztować 16 mld PLN i być dostarczone do 2017 r., a 3 listopada wysłannicy jeszcze poprzedniego rządu usłyszeli, że co prawda koszt wyniesie 47 mld PLN, ale za to dostawy będą coś po 2024 r.), to zaraz walą artykuł w "Washington Post" że jest antysemitą, tylko się maskuje i dlatego tego jego antysemityzmu nie widać.   

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Vote up!
9
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1500594

Witam Pana! Wczoraj mielismy w sejmie cyrk malp! Przerazenie bierze,ze taka cyniczna chamska banda 8-lat rzadzila Polska! Machali konstytucja ,jak kartkami wyborczymi! Pieknie Pan ,to zobrazowal! Pozdrawiam!

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1500599

Nie chcialbym obrazic artystow cyrkowych wystepujacych na arenach swiata pokazuac kunszt i perfekcje zawodu cyrkowcow .

To co sie wydarzylo wczoraj w ""sejmie "" trudno okreslic slownie , bylo to wystapienie  (p)oslow PO oraz Niezaleznaj  zalosnym i nie godnym .

Jazgot oraz wymachiwaniem  ksiazeczka kostytucyjna przez (p)oslow Po przypomina mi obrazki z przed lat jakie wydarzyly sie w China kilkanascie lat temu  i wiemy jakie byly nastepstwa tamtych wydarzen .

Wczoraj (p)oslowie PO wymachiwali ksiazeczka kontytucyjna i domagali sie przestrzegania konstytucji , szybko zapomnieli jak lamali kanstytucyjne przepisy lekcewazac ludzkie protesty i wolanie o spraswiedliwosc spoleczna .

Vote up!
6
Vote down!
0
#1500605

Janku,

 

pozwoliłem sobie ponownie wrzucić do sieci.

To bardzo ważny tekst.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1500610

Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie rozwiązanie TK oraz zawieszenie wszystkich sędziów i prokuratorów w całym wymiarze sprawiedliwości. Następnie ich weryfikacja. Ale zanim to nastąpi już jutro należy wyrzucić z polskiego prawa zapis o "pomocy" obcych, a dodać, że każde takie wezwanie będzie traktowane jak zdrada i zamach stanu, co będzie skutkowało natychmiastowym wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Spwoduje to, albo uspokojenie sytuacji, albo zamach stanu. Oba przypadki będą bardzo korzystne z punktu widzenia zmiany Polski w państwo prawa.

Tymczasowo należy powołać Trybunały Narodowe.

Vote up!
9
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1500614

DEKRET o szkodnikach przeciwko PAŃSTWU POLSKIEMU a także szybkie  Referendum o całym systemie naprawy sądownictwa.

Vote up!
6
Vote down!
0

staryk

#1500627

Sejm jest SEJMEM RP. A w nim, jak w realu - godnie, dumnie i parszywie też. Niech miłośnicy cyrku rozejrzą się dokoła ... i co, nie ma błaznów w zasięgu wzroku i ręki ?

Vote up!
3
Vote down!
0

Racjonał

#1500617