Czy myślano o przestępczym zamachu stanu na polskiego prezydenta A. Dudę?!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wielu już o tym pisało, ale chyba warto jeszcze raz przedstawić poniższą hipotezę...

 

------------------------------------------

 

W całym histerycznym i alogicznym zamieszaniu związanym z Trybunałem Konstytucyjnym być może nie chodzi przede wszystkim o wybór określonych sędziów tego trybunału.

 

Oczywiście pośrednio tak jest, ale tylko dlatego, że zdecydowana PO-PSL-SLD-owska większość składu TK miała być może - wedle poprawek do ustawy o TK przyjętych przez poprzedni parlament - zagwarantować III RP to, że ewentualnie TK mogła usunąć z urzędu wybranego demokratycznie przez Polaków prezydenta A. Dudę.

 

Warto to dobitnie powtórzyć! Tak naprawdę mogło być tak, że w zamachu na Trybunał Konstytucyjny dokonanym przez PO-PSL i prezydenta B. Komorowskiego (a szerzej: kreatorów i  beneficjentów III RP) tuż przed zakończeniem ich rządów i już po pierwszej turze wyborów prezydenckich, chodziło tak naprawdę nie tylko o wybór następców kończących w tym roku swoją kadencję sędziów TK, ale tak naprawdę o wprowadzenie do ustawy o funkcjonowaniu TK zapisu umożliwiającego mu realne ewentualne i antykonstytucyjne odsunięcie od władzy obecnie urzędującego prezydenta.

 

Jeżeli taki był zamysł to był to antykonstytucyjny typowy zamach stanu na instytucję demokratyczną a dokonany przez polityków PO-PSL i dodatkowo współwykonywany przez sam Trybunał Konstytucyjny i jego przewodniczącego A. Rzepilińskiego, który - niezgodnie z prawem - kierował przygotowaniem ustawy o TK i wysłał ją do realizacji prezydentowi B. Komorowskiemu, aby zainicjował ją jako własną inicjatywę ustawodawczą (TK nie ma takich uprawnień).

 

W owej noweli ustawy - oprócz antykonstytucyjnej możliwości wyboru nowych sędziów TK jeszcze przed zakończeniem ich kadencji (czyli de facto, aby wyboru dokonał odchodzący parlament z większością PO-PSL + SLD) -  zawarto bowiem m.in. takie oto zapisy:

 

- Trybunał orzeka w sprawach zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych,

- Trybunał rozstrzyga o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Czyli - jak zauważa blogerka eska - parlament poprzedniej kadencji, zwykłą większością głosów, poprawił Konstytucję pod pretekstem zmiany ustawy! [1].

 

W ustawie PO-PSL przegłosowano więc zapis, że można odwołać czy też zawiesić prezydenta. I o to być może najbardziej chodziło III RP przy zmianie tej ustawy. Dodatkowo skonstruowano zapis, że TK może rozwiązać określoną partię a chodziło przecież oczywiście o PiS. Tak więc ewentualną delegalizację PiS-u i odsunięcie prezydenta od wypełniania obowiązków zadekretowali sobie odchodzący PO - PSL wspólnie z TK.

 

Atak na demokrację, ustrój państwa i pogwałcenie prawa są czynem karalnym w najwyższym stopniu. Jest to czyn mający na celu obalenie porządku demokratycznego w Polsce. Jest więc wielce prawdopodobnym, że PO - PSL i duża część TK a przede wszystkim jej przewodniczący A.Rzepliński to zamachowcy i prawni terroryści. Jeżeli taka hipoteza okazałaby się prawdziwa to oznaczyłoby, iż mamy do czynienia z antykonstytucyjnymi kryminalistami pragnącymi obalić demokratycznie wybrane przez Polaków władze Rzeczpospolitej Polskiej!

 

Kiedyś III RP pozbyła się ś.p. Prezydenta L. Kaczyńskiego w sposób jaki wszyscy poznaliśmy. Teraz nie mogła tego powtórzyć, więc chciała zrobić to w zgodzie z antykonstytucyjnym i uchwalonym przez siebie prawem.

 

Zauważmy na marginesie, że od początku prezydentury totalnie i powszechnie atakowano prezydenta A. Dudę, ale atak ten okazał się nieskuteczny. Obecnie zaś całe środowisko III RP z michnikowszczyzną na czele tworzy jakąś atmosferę histerii i przedstawia szalone konstatacje na temat ponoć antydemokratycznego postępowania głowy państwa i partii rządzącej. Być może liczy na to, że jednak - co jest bardzo prawdopodobne - sam TK odrzuci nowelę ustawy o TK przygotowaną przez PiS i koalicjantów oraz przywróci oraz uzna za konstytucyjną ustawę o TK przygotowaną przez sam TK i przegłosowaną przez koalicję PO-PSL. Czyżby kreowanie tej histerii ma jakoś uzasadnić antykonstytucyjne przyszłe ewentualne odsunięcie od władzy prezydenta i być może nawet delegalizację PiS-u?

 

Może tak jest a może też ta histeria wokół sędziów TK i samego TK jest "zasłoną dymną" i odwróceniem uwagi od prawdziwych antypaństwowych celach zmiany ustawy o TK dokonanej przez poprzednich rządzących?

 

Niezależnie jednak od wszystkiego podjęcie i realizacja działań umożliwiających antykonstytucyjne odsunięcie urzędującego prezydenta od władzy jest przestępstwem i jeżeli rzeczywiście był taki zamysł części elit III RP to należy wszystkich biorących udział w tym zamachu stanu postawić przed Trybunałem Stanu... Ale z tym będzie problem, bowiem sędziowie TK zagwarantowali sobie niemal nienaruszalność i bez zgody samego TK nie mogą - jak większość osób pełniących najwyższe funkcje w państwie polskim -  stanąć przed Trybunałem Stanu. Nienaruszalny jest też uzurpujący sobie prawo do stałego przewodzenia TK niejaki potencjalny zamachowiec A. Rzepiliński. Wielu też uczestników tego ewentualnego zamachu ma dziś też immunitet parlamentarny.

 

Nie wiem jak można tą sprawę prawnie rozwiązać natomiast jedno jest pewne: PiS i prezydent przejrzeli -być może własnie niecne totalitarne i noszące znamiona zdrady stanu - zamiary elit III RP i podjęli decyzje im przeciwdziałające i wprowadzające demokratyczną normalność. Stąd zapewne m.in. ten jazgot różnych Rzepilińskich i Zollów oraz całego mainstreamu III RP. Boją się prawdy i szafotu za ewentualną zdradę RP i planowany być może zamach stanu!

 

[1] ]]>http://eska.salon24.pl/681329,o-naprawie-panstwa-czesc-czwarta]]>

 

Zob. więcej:

http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/koalicja-po-zsl-szykowala-zamach-stanu-trybunal-konstytucyjny-mial-usunac-prezydenta

]]>http://nanofiber.salon24.pl/681326,jak-sejm-vii-kadencji-procedowal-nad-ustawa-o-tk]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

A po co Trybunał forsował uchwalenie własnej ustawy, o możliwości pozbawienia urzędu i wolności, Prezydenta RP?. To oni mieli decydować, czy jest poczytalny!. Skoro kocha Polskę i nie hołubi pedalstwa, to pewnie nie!....

Vote up!
13
Vote down!
0
#1499673

No faktycznie może trochę późno piszę, ale przecież trzeba cały czas głośno o tym mówić i uświadamiać innym niecne zamysły III RP. 

Czeka nas trudna walka, bardzo trudna... walką o Polskę suwerenną i niepodległą, Polske wolną a nasi oprawcy będą robić wszystko, żeby nam sie nie udało. Będzie sabotaż, prowokacje, manipulacja, oczernianie, pomawianie itd a to wszystko jeszcze będzie przez GW eksportowane za granicę a tam sami przeiceż lewacy niemal. 

Boję sie o sukces, ale wierzę, że Polaska zwycięży... bo to jest chyba ostatnia nasza szansa.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1499696

Sitwa  przewidując klęske,chciała sobie  zagwarantować super rząd w TK ponad legalnym rządem i prezydentem.

 

No cóż, chwilę po wotum zaufania dla Beaty Szydło, sejm pokazał sitwie gest Kozakiewicza w tym temacie - i ropoczął pracę nad zmianą ustawy o TK :)

Vote up!
11
Vote down!
0

Ula

 

#1499680

Jeszcze nie wygraliśmy. TK będzie rozpatrywał konstytucyjność ustawy PO-PSL jak i PiS-u. Być może się to stać na dwa dni (10 grudnia) przed wejściem w życie ustawy PiS-u a wię przed powołaniem nowych sędziów. Jeżeli TK uzna ustawę PiS za niekonstytucyjną to pozostaje w mocy ustawa poprzednia i zwycięży III RP. Być może jednak salomonowym wyjściem będzie uznanie antykonstytucyjności obydwu ustaw a wtedy będzie obowiązywała ta ustawa, która była w mocy przed zmianą doikonaną przez PO-PSL. Wtedy nam pozostaje powołanie tylko 2 a nie 5  sędziów. Tak czy inaczej jeszcze nic nie wiadomo, co sie stanie. 

Sądzę, że III RP zaciągnęła do pracy wszystkich dobrych prawników jakich ma. Mam nadzieję, że PiS też to robi bowiem zanosi się na ostre starcie.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1499698

....że obowiązujący papier toaletowy, rodem z PRL, a zwany szumnie konstytucją od dawna nadaje się tylko do spłukania!

Szczególnie ostatnie posunięcia są bardzo ciekawe. Prokuratura zamyka Burego, a sędzia go zwalnia, pomimo dowodów nie do podważenia, ta sama prokuratura w chwilę później oskarża CBA o to, że wykonują swoją pracę, później tzw tk ma serdecznie w dupie to co zadecydował Sejm, Senat i Premier i Prezydent RP i robi swoje, co nawiasem mówiąc jest łamaniem konstytucji.

A co robią właściwi ministrowie, Premier i Prezydent? NIc, dokładnie nic. Została jasno wypowiedziana wojna Sejmowi, Senatowi, Premier i Prezydentowi, czyli legalnie wybranym przedstawiciewlom Narodu, już jaśniej nie można! A co robią ci co powinni reagować natychmiast i bardzo ostro? Nic! Kompletnie nic! Czyżby czerwiec 1992 roku w drodze?

TK do natychmiastowej likwidacji jako organizacja przestępcza, Prokuratorzy i sędziowie - WON!!!!!. Na tymczasowo wprowadzić Trybunały Narodowe. Niestety widać, że sytuacja wymyka się PiS spod kontroli. Drodzy posłowie Zjednoczonej Prawicy, pani Premier, panie Prezydencie! Zostaliście wybrani aby wprowadzić zmiany, a więc zacznijcie je wprowadzać! Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Gdzieś trzeba zacząć, dlaczego więc nie zacząć od TK i sądów oraz prokuratur? Oni są naprawdę powszechnie znienawidzeni, a podłożyli się wręcz koncertowo. Wykorzystać to do ciężkiej i niespodziewanej!!!! Przestańcie się bać!

 

PS. I w ten to sposób chyba szlag trafił moją emeryturkę. A by to......

Vote up!
5
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1499683

Oczywiście, że Konstytucja obecna to "... i kamieni kupa". Ale na razie obowiązuje i nawet wedle jej zapisów można zrobić porządek. W ustawie o TK przeforsowanej przez PO-PSL znajdują sie antyukonstytucyjne zapisy dające TK faktyczna jedyną władzę w Polsce a nie włdzy, która została demokratycznie wybrana przez naród. Czyli jest to zamach na ustrój demokratyczny i stan prawny w Polsce. A to jest zdrada, tylko... zdrajcy z TK nie mogą stanąc przed Trybunałem Stanu bo Konstytucja ich nie wymienia wśród osób podlegających pod jurysdykcję TS. To jest chore...

Nie wiem jak to wszystko rozwiąże PiS, ale im dłużej będzie czekał z radykalnymi zmianami tym szansa na ich wprowadzenie maleje i może się skończyć upadkiem rządu i prezydenta. Nie ma czasu i z tym się z Tobą zgadzam. Mamy tak naprawdę chyba tylko miesiąc na rozpoczęcie tych radyklanych zmian...

Boję się czy damy radę, ale wierzyć i pomagać trzeba...

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1499701

Polsce żadna utrata demokracji nie grozi. Przeciwnie, uprzywilejowana mniejszość gotowa jest zrobić niemal wszystko, żeby swoją przewagę zachować. Nie tylko, że nie chce ustąpić miejsca zwycięzcom, ale też raczej ogłosi koniec państwa niż pogodzi się z tym, że rządzi PiS. Po drugie wyraźnie widać jak dużo zależy od mediów. Przewaga medialna PO sprawiła, że o pierwszym zamachu na TK nie mówiło się prawie wcale, to zaś, co miało być próbą naprawy sytuacji, urosło do rangi tragedii. I trzeci: przedstawiciele PiS muszą być lepiej przygotowani do medialnej wojny. Na taryfę ulgową liczyć nie mogą - pisze Paweł Lisicki w felietonie dla Wirtualnej Polski.

Próba wyjścia z kryzysu konstytucyjnego czy początek pełzającego zamachu na demokrację - odpowiedź na to pytanie radykalnie dzieli publicystów, prawników i polityków. Wyznawcy tego drugiego poglądu nie przebierają w słowach. Andrzej Zoll, były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, mówił nawet o totalitaryzmie. Inni twierdzą, że kończy się właśnie wolność, a niezależność władzy sądowniczej zostaje naruszona.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Bitwa-o-Trybunal-Pawel-Lisicki-Polsce-zadna-utrata-demokracji-nie-grozi,wid,17995741,wiadomosc.html?ticaid=115fed

Vote up!
7
Vote down!
0
#1499684

w głowie się nie mieści, że te PO-PSL-SLD-owskie towarzystwo, tak źle życzy własnej ojczyżnie i rodakom! Jak najgorsza  swołocz, ryje, knuje i bezlitośnie złupiła cały naród! Nie dość, że siedzą na garnuszku rodaków, to jeszcze ich kopniakami wciąż częstują! Ryjniki pospolite! 

Vote up!
6
Vote down!
0

viki

#1499686

A co ich obchodzi Polska i Polacy? To nie ich państwo i większości nie są etnicznymi Polakami i gardzą nami i chcą nas zniszczyć narodowo i państwowo i zawłaszczyć nasze bogactwa. Wielu jednakże to Polacy-kolaboranci i pospolite szuje, które dla kasy zrobią wszystko... i jeszcze lewacy opętani szaloną ideą jakiegos jednego, beznarodowego i bezmyslnego człowieka multi-kulti... 

Oni wszyscy maja nas w d... i i zrobią wszystko, żeby Polska nie została odbudowana i pozostała ich własnością!

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1499702

Przykre to, ale masz rację "krzysztofjaw"! Chciałam tych wymienionych umieścić we wspólnym mianowniku i nic innego mi nie wychodzi jak proste tutki! Takie  proste tutki są za głupie i za tchórzliwe, żeby ujadać solo! Mają bogatych, przy tym, psychopatycznych mocodawców i robią słupek na żądanie! Ja nawet myślę, że kopniakami są traktowani i wyzwiskami! Ale obliżą się tylko,gnaty pozbierają, forsę skasują i idą na dyżur medialny!

Vote up!
3
Vote down!
-1

viki

#1499749

Ja powiedziałbym nawet więcej, oni juz teraz myślą o wojnie domowej, nigdy się nie pogodzą z utratą stanowisk, apanaży, rozgłosu, utratą placówek dyplomatycznych, posad w sądownictwie. Na miejscu ministrów resortów siłowych już teraz organizowałbym Armię Narodową złożoną z ludzi o odpowiednim życiorysie, nieskażonych kolaboracją z komuną, bez komuchów kiedykolwiek piastujących stanowiska w najbliższej rodzinie. To samo należy uczynić z policją. Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny! Nie życzyłbym sobie, aby MOJEGO prezydenta wygrzebywano z błota gdzieś pod Berlinem. Panie ministrze Maciarewicz, zrób Pan wreszcie coś sensownego z tym problemem, bo to się nie skończy na przepychankach medialnych. Obym się mylił, ale ostrożny nawet na zimne dmucha.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1499758

.....Atak na demokrację, ustrój państwa i pogwałcenie prawa są czynem karalnym w najwyższym stopniu. Jest to czyn mający na celu obalenie porządku demokratycznego w Polsce. Jest więc wielce prawdopodobnym, że PO - PSL i duża część TK a przede wszystkim jej przewodniczący A.Rzepliński to zamachowcy i prawni terroryści. Jeżeli taka hipoteza okazałaby się prawdziwa to oznaczyłoby, iż mamy do czynienia z antykonstytucyjnymi kryminalistami pragnącymi obalić demokratycznie wybrane przez Polaków władze Rzeczpospolitej Polskiej!

 

Kiedyś III RP pozbyła się ś.p. Prezydenta L. Kaczyńskiego w sposób jaki wszyscy poznaliśmy. Teraz nie mogła tego powtórzyć, więc chciała zrobić to w zgodzie z antykonstytucyjnym i uchwalonym przez siebie prawem.

 

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/czy-myslano-o-przestepczym-zamachu-stanu-na-polskiego-prezydenta-a-dudeTO ! nie jest żadna hipoteza Krzysztofie. To jest 100 % pewność, że TO z premedytacją szykowany zamach stanu przez komoruskiego, WSIowego agenta Litwina, i tych rzeplińskich psów z TK na WSIowych smyczach z komuszym rodowodem !

Pamiętam wiele miesięcy temu, gdzieś w internecie, nie pamiętam dokładnie kto mówił o tym, ale przypominam, że to była osoba bardzo wiarygodna, znająca doskonale te wszystkie "polskie" działania POstkomuchów i komuchów na przestrzeni wielu lat. Wysłuchałem uważnie wszystkiego co mówił, ale przyznam, że wydało mi się to tak szokujące, że aż nieprawdopodobne. Dziś widzę, że każde jego słowo wtedy, przed miesiącami było wiarygodne, co pokazuje dzień dzisiejszy. imć rzepliński to jest porzestępca i kryminalista w todze sędziego ! Za TO co uczynił powinien wylądować w pierdlu. A najlepiej czapa, czyli KS !  Nie znam się na paragrafach, ale fakty i czyny mówią za siebie.  on ma na twarzy wypisane to co nosi w sercu.

Zero wątpliwości. I ponownie podkreślam Krzysztofie, że żadna to hipoteza. To absolutna pewność.

TO "nobliwy" przestępca w todze z nadania drugiego przestępcy, bez togi, WSIowego, ruskiego agenta, TW Litwina

 

 
 
 
 
 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1499694

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś a moja hipoteza to tylko z ostrozności procesowej, ale sądzę, że dostatecznie pokazująca perfidię III RP. Zrobia wszystko, żeby nas zatrzymać, więc my musimy robić wszystko, aby też ich zatrzymać. 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1499705

Witam

 

mam nadzieję, że to co napisałeś wybrzmi i trafi do opinii publicznej. To manipulacja szyta grubymi nićmi. I to również manipulacja przy konstytucji.

Tak, jak sam napisałem TK jest ciałem niekontrolowalnym i super rządem i sejmem w jednym i może dosłownie wszystko.

Na przykład uzna, że ustawa PISu o 500 zł na dziecko jest niekostytucyjna i kto co im coś zrobi.

 

TK musi być przebudowany. I to natychmiast.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1499699

Mamy to szczęście w nieszczęściu, że większość w Parlamencie to PiS z koalicjantami. Tego sie chyba nie spodziewali. Tylko czy będziemy w stanie to wykorzystać i zmienić Polskę, czy będziemy w stanie poknoać twardą materię III RP, która od 26 lat i oczysiście przez ostatnie 8 została całkowqicie opętlona siecią elit tejże III RP. Naprawdy wymaga całe państwo, wszędzie w każdeju dziedzinie. Czy mamy tyle kadr? Nie wiem...

Ale wiem, że mamy mało czasu na rozpoczęcie radyklanych reform i zmian. Kazdy dzień jest na wagę złota... I każdego dnia musza być podejmowane nawet najtrudniejsze decyzje... i nie można kalkulować i zważać na histeri i lament mainstreamu. Robić trzeba swoje i zdecydowanie...

Pozdrawiam

P.S.

Staram sie pisac na róznych forach, ale ostatnio jakoś zauważyłem, że np. na interii360 coraz częściej jestem odrzucany ze względu np. na insynuacje i np. za stwerdzenie "kreatury dziennikarskie III RP". Brzydko mi to pachnie... Mam nadzieję, że ludzie z PiS-u zajmujący się internetem czytają nasze prawicowe fora. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1499704

A jeśli nie????

Vote up!
0
Vote down!
0
#1499776

"Piszesz w jednym z komentarzy:

"TK będzie rozpatrywał konstytucyjność ustawy PO-PSL jak i PiS-u. Być może się to stać na dwa dni (10 grudnia) przed wejściem w życie ustawy PiS-u a wię przed powołaniem nowych sędziów. Jeżeli TK uzna ustawę PiS za niekonstytucyjną to pozostaje w mocy ustawa poprzednia i zwycięży III RP."

Ustawa może wejść w życie lecz... wybrani przez PO ale niezaprzysiężeni przez prezydenta Dudę trybunaliści czynią z TK martwy organ!  

 

I tu mi się wydaje, że PO chcąc zaszachować prezydenta, sama dała sobie szach i mat. Cwaniła, cwaniła i przecwaniła. Stąd te wrzaski Zolli i trolli, protesty. To bezsilność krzyczy, wybite zęby i połamane miecze i kopie. Na dodatek pełna kompromitacja i dyskredytacja biegłych w prawie sługusów PO, że niby tacy wybitni, a nie ustrzegli PO przed ryzykiem utraty jej ostatniej reduty, jaką miał być TK. Przecież tu właściwie języczkiem u wagi stał się wyłącznie  czas, którego Komorowskiemu zabrakło do zaprzysiężenia nowych sędziów.  Takie +/- 2 miesiące...  

PO mogła zabrać się za ustawę 2 miesiące wcześniej. Przecież leżała od lipca 2013 roku i czekała. Ale - nikt PO pośpiechu  nie doradził. Nie przestrzegł jakie konsekwencje dla niej  może mieć opóźnienie. A kto nie przestrzegł? A niestety ci, którzy dziś najgłośniej krzyczą "zamach", czyli  Zoll i Rzepliński!  

 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499714

Właśnie przeczytałam artykuł mec.Pszczółkowskiego, który potwierdza to co napisałam o organie martwym:

"Orzekanie w pełnym składzie wymaga co najmniej dziewięciu sędziów. W tym przypadku orzekanie w pełnym składzie jest całkowicie uzasadnione z uwagi na szczególną doniosłość sprawy (art. 44.ust.1.f. ustawy o Trybunale Konstytucyjnym). Aktualnie Trybunał ma dwunastu sędziów. 02 grudnia 2015 roku skończy się kadencja Pana Profesora Zbigniewa Cieślaka. Jeżeli pomniejszyć obecny skład trybunału o sędziów zaangażowanych tylko w prace Sejmu nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, orzekanie w pełnym składzie w dniu 03 grudnia 2015 roku w sprawie zgodności z konstytucją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, jest po prostu niemożliwe.

W toku orzekania w sprawie K 34/15 pojawi się z cała pewnością wniosek o wyłączenie wszystkich lub części sędziów trybunału. Z prawniczego punktu widzenia nie da się uzasadnić, że sędziowie mogą orzekać o zgodności z ustawą własnego projektu, głosowanego na komisjach sejmowych pod ich obecność, zgodnie z ich uwagami.  (...)

Nikt dzisiaj w Polsce nie orzeknie skutecznie o konstytucyjności ustawy z dnia 25 czerwca 2015 roku - prawniczego bubla stworzonego na polityczne zamówienie Platformy Obywatelskiej pod koniec kadencji Sejmu VII Kadencji. Stworzonego tylko po to, aby odchodząca władza mogła zdominować Trybunał Konstytucyjny. W składzie Trybunału Konstytucyjnego dzięki tej ustawie mieli się znaleźć praktycznie wyłącznie sędziowie z rekomendacji koalicji PO- PSL. (...)"

 

http://wpolityce.pl/polityka/272727-czy-sedziowie-trybunalu-konstytucyjnego-dadza-sie-uwiklac-w-zamach-na-demokracje

 

Wychodzi na to, że bubel Komorowskiego i PO nie ma szans zostać "skonsumowanym". 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499716

No ale jeśli sedziowie TK współpracujacy przy tworzeniu ustawy PO-PSL nie bedą się chcieli wyłączyć z orzekania o konstytucyjnosci tej ustawy ( np twierdząc , ze uczestniczyli wyłącznie jako obserwatorzy) i cos tam orzekną? Co wtedy? Czy takie orzeczenie będzie mialo moc prawną? Czy wtedy jakiś zwyczajny sąd moze po rozpatrzeniu sprawy wyłącznie  pod tym kątem orzec / zdecydować , ze tacy , a tacy sędziowie TK jednak wspólpracowali przy tworzeniu rozpatrywanej Ustawy i wyłączyc ich z mocy prawa ?  I wtedy TK stanie sie faktycznie organem martwym aż do wyboru sędziow przez nowy sejm ( przynajmniej w sprawach wielkiej wagi gdzie wymagany jest pełny sklad sędziowski).

Vote up!
2
Vote down!
0
#1499751

Przecież nowelizacja ma wejść w życie 5. 12. Mylę się?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1499774

czytać tak ważny i wiarygodny (moim zdaniem) tekst.

Cytuję: "PiS i prezydent przejrzeli -być może własnie niecne totalitarne i noszące znamiona zdrady stanu - zamiary elit III RP i podjęli decyzje". tak włąśnie sądzę; scenariusz mógł być niejeden. Wśród nich - "Gęsiarka" i wyposażenie willi w Klarysewie. Dotychczas chyba jeszcze nigdy tak bardzo nie nagłośniono audytów z przekazania takich instytucji i pomieszczeń; to znaczy że była to obrona konieczna przed czymś czego wprost nie sformułowano.

Pozdrawiam

Honic

Vote up!
3
Vote down!
0
#1499778