Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Obserwator
Idee

Nie chciałbym psuć dobrego samopoczucia szefostwa BOR, wynikającego ze zidentyfikowania przyczyn pęknięcia opony (prosta sprawa - poprzednie kierownictwo BOR wydało okólnik o dopuszczeniu do stosowania opon cztero- i sześcioletnich, odpowiednio w 2009 i 2013 r., podczas gdy producent w 2010 podał, że maksymalnie trzy lata, ale nie więcej niż dwa lata pracy), bo oczywiście zagrożenie wynikające z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Zdaje się, że sędziom Trybunału Konstytucyjnego woda sodowa wyparła część szarych komórek (pytanie jak dużą część i któym).

Otóż w Konstytucji, tej co to ma być dla nich rzekomo punktem odniesienia do oceny ustaw, jest kilka słów o warunkach (a nie przywilejach) sprawowania urzędu sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Konkretnie mówi o tym art. 195 Konstytucji, szczególnie w ust. 3"...Art. 195.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Zaczynają w sieci pojawiać się pytania, co za czort opętał PO i co najmniej część Trybunału Konstytucyjnego, że zafundowali Polsce i sobie cyrk na kółkach w sprawie nowych sędziów. Jaki może być cel ćwiczenia, z jawną hucpą, trąbieniem w mediach, larum po świecie i biciem piany.

Ano nieco światła może na tę kwestię rzucić wczorajszy artykuł w "Washington Post" (taka amerykańska wersja "Wyborczej...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

O 14:00 Trybunał Konstytucyjny ma ogłosić wyrok wraz z uzasadnieniem. Uwzględniając, że rozprawa skończyła się o 12:00, można podejrzewać, że (wzorem niedościgłego prof. Zolla, który po godzinie miał coś 30 stron uzasadnienia do wyroku), Trybunał się spręży.

W wypadku nieorzeczenia o niezgodności z Konstytucją przepisu z art. 3 ust. 6, pozwalającego Trybunałowi (wbrew Konstytucji) na odebranie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Ze względu na realne fiasko prowadzonej polityki, brak zdolnosci rozeznania realnych zagrożeń, brak umiejętności przygotowania Polski do działania w sytuacjach kryzysowych, zarówno rząd Tuska jak i Komorowski powinni się podać do dymisji.

Ze strony parlamentu powinna zostac podjęta decyzja o samorozwiązaniu i ogłoszeniu przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Rząd Tuska wykazał się (co sam...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Idee

Bardzo Panu dziękuję, Panie Prezydencie za przesłanie wystąpienia w Gnieźnie !!!

 Nie mogę wypowiadać się w niczyim imieniu, lecz mogę - i powinienem - w swoim. Zwykłego, gniecionego codziennością, miażdżonego bezduszną biurokracją, obijającego się o bezrozumne sądy wszystkich instancji, obcego w obcym sobie administracyjnym molochu uzurpującym sobie prawo do decydowania o Prawdzie, szarego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

  Bunt sędziów Trybunału Konstytucyjnego wzniecony przez Rzeplińskiego (już wydawało się że zażegnany) może się nam mocną czkawką odbić na forum międzynarodowym, szczególnie że "debata" w Parlamencie Europejskim jasno wykazała, że Komisji Europejskiej nie chodzi o fakty, tylko pretekst do motywowanego ideologicznie uderzenia w rząd.

Obawiam się, że w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Idee

Kluczem do oceny wczorajszego Aktu jest właściwe rozumienie słowa "Intronizacja" oraz przesłania Pana Jezusa do Rozalii Celakówny, które nie zostało skierowane do "Państwa Polskiego" lecz do "Narodu Polskiego".

Zacznijmy od "Intronizacji".

  Otóż Królestwo Polskie po wygaśnięciu linii dynastycznej Jagiellonów było jedynym królestwem na świecie w którym do uzyskania władzy królewskiej nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Chwała Bogu, że tak się akurat złożyło, iż wybór nowych członków KRS i rezygnacja Przewodniczącej KRS z zajmowanego stanowiska nastąpiły nie tylko na tyle wcześnie przed wejściem w życie Ustawy o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym, że jest jeszcze możliwość jakiegoś przeciwdziałania, ale w dodatku tuż przed sesją Sejmu, co powoduje iż to przeciwdziałanie obstrukcji może być w dodatku skuteczne,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwator
Idee

Panie Prezydencie

Przed jutrzejszą sesją Sejmu, zwolennicy tego "żeby było tak, jak było" dostali nową porcję paliwa, bo choć uchwała Sądu Najwyższego nie zmienia faktu, że do tej pory nie został wydany żaden wyrok TK (Trybunał musiałby zebrać się zgodnie z Ustawą, żeby orzec o niekonstytucyjności jakiegoś przepisu), to ludzie o tych niuansach nie mają i - co gorsza - nie chcą mieć pojęcia.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Strony