Jak jest?

Obrazek użytkownika Mind Service
Świat

Jest coraz gorzej, bo jacyś wariaci znowu przedstawili zegary i jest teraz szybciej ciemno. Zużyjemy więcej energii elektrycznej, popsujemy oczy, wcześniej będziemy chodzili spać; a to wszystko ponoć dla zdrowia, aby nasz zegar biologiczny przystosował się do tego ogólnoeuropejskiego. Podejrzewam, że to ściema i powody są zupełnie inne, ale jak widać lemingów to nie obchodzi. Myślę, że prawdziwym powodem zmiany czasu z normalnego na zimowy jest chęć nabicia kasy kompaniom energetycznym, elektrowniom, inkasentom, elektrykom, producentom żarówek i innym takim; bo społeczeństwo będzie teraz zmuszone konsumować więcej energii. Ale tak jak pisałem wcześniej prawie nikt tej zmiany czasu nie zauważył i otumanieni tefałenem ludzie bardziej się utwierdzili w przekonaniu, że będzie żyło im się jeszcze lepiej. 

A na Ukrainie bez zmian. To znaczy odbyły się wczoraj wybory parlamentarne, które potwierdziły chęć utrzymania przez społeczeństwo Ukrainy pro-zachodniego i pro-reformatorskiego kursu. To cieszy. 
 
Jeszcze wczoraj media donosiły o zwycięstwie Bloku Petra Poroszenki, który według exit poll TNS Ukraina uzyskał 24,3 proc. Na drugim miejscu znalazł się Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka (21,8 proc). Do parlamentu wejdzie także ruch Samopomoc lwowskiego mera Andrija Sadowego (12,5 proc.), Partia Radykalna Ołeha Liaszki (7,1 proc.), Blok Opozycyjny (6,6 proc.), partia Swoboda Ołeha Tiahnyboka (6,3) oraz partia Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko (6 proc.).
 
W dniu dzisiejszym po przeliczeniu 61,23 proc. głosów okazało się, że Front Ludowy premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka uzyskał minimalną przewagę nad prezydenckim Blokiem Petra Poroszenki w niedzielnych wyborach. Do parlamentu dostali się sojusznicy byłego prezydenta Wiktora Janukowycza - Blok Opozycyjny. W Radzie Najwyższej znajdzie się 6 partii - podała Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 61,23 proc. głosów. Jak sprecyzowano, Front Ludowy uzyskał 21,59 proc., a Blok Petra Poroszenki - 21,41 proc.
 
Tak czy inaczej wyniki świadczą o tym, że wybory zdominowały siły  proeuropejskie.
 
Według najnowszych cząstkowych wyników Samopomicz (Samopomoc) mera Lwowa Andrija Sadowego otrzymał 11,15 proc., Blok Opozycyjny - 9,91 proc., Radykalna Partia Ołeha Laszki - 7,35 proc., a Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko - 5,64 proc. Pozostałe partie nie przekraczają 5-procentowego progu, w tym nacjonalistyczna Swoboda, która według najnowszych danych uzyskała 4,7 proc. głosów.
 
Ukraińcy wybierali 225 deputowanych z list wyborczych i około 200 z okręgów jednomandatowych. Nie we wszystkich okręgach udało się zorganizować głosowanie. Przeprowadzenie wyborów nie było możliwe na okupowanym przez Rosjan Krymie oraz w dużej części obwodów donieckiego i ługańskiego, kontrolowanych przez Rosjan.
 
Komentując wyniki sondaży powyborczych, mer Kijowa Witalij Kliczko, nr 1 na liście Bloku Petra Poroszenki, podkreślił, że na Ukrainie zwyciężyła demokracja. - Po raz pierwszy w ukraińskim parlamencie będzie absolutna większość sił demokratycznych - powiedział Kliczko na konferencji prasowej w sztabie wyborczym prezydenckiego ugrupowania.
 
Ołeksandr Turczynow, przewodniczący dotychczasowego parlamentu i druga osoba na listach wyborczych Frontu Ludowego premiera Arsenija Jaceniuka, ocenił, że sondaże wskazują, iż Jaceniuk może pozostać na stanowisku szefa rządu.
 
Mam nadzieję, że właśnie Front Ludowy, który powinien stać się podstawą formowania nowej koalicji, może zgłosić razem z nową większością kandydaturę Jaceniuka na stanowisko premiera i propozycja ta uzyska poparcie - oświadczył. /źródło: PAP
 
Frekwencja w 115 ze 198 okręgów wyborczych wyniosła 52,9 proc. - poinformowała Centralna Komisja Wyborcza po zamknięciu lokali. Najwięcej osób zagłosowało dotychczas w obwodach: lwowskim, tarnopolskim i iwano-frankowskim - 69,58 proc., 68,28 proc. i 65,12 proc. Najniższa okazała się frekwencja w obwodzie ługańskim (27,08 proc.), donieckim (31,23 proc.) i odeskim (39,75 proc.). W Kijowie według wstępnych danych zagłosowało 56,44 proc. uprawnionych. /źródło: ]]>http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16868915,Wybory_parlamentarne_na_Ukrainie__Exit_polls__Blok.html#MT#MT#BoxWiadTxt]]>
 
I co teraz powiedzą ci wszyscy wrzeszczący, że w Ukrainie są sami banderowcy? Prawy Sektor nawet do parlamentu nie wszedł.
 
To oznacza, że Ukraińcy nie są narodem rewizjonistycznym, imperialistycznym; a opowieści że Ukraińcy przesiąknięci ideologią „banderowską” będą chcieli najechać Polskę i przyłączyć Przemyśl, Lublin i jeszcze parę innych polskich miast są kompletną bzdurą i można je włożyć co nawyżej między bajki. Potwierdziły się głosy, że „banderyzm” to wymysł kremlowskiej propagandy w celu skłócania obydwu sobie bliskich słowiańskich narodów: polskiego i ukraińskiego. Dzisiaj ten element rosyjskiej propagandy stracił podstawy bytu i nie może już być bezkarnie powtarzany, bo nikt myślący na to się już nie nabierze. 
 
Eksperci oraz obserwatorzy niedzielnych wyborów parlamentarnych na Ukrainie oceniają, że prozachodnie siły polityczne dostały mandat od społeczeństwa do przeprowadzenia reform zbliżających ich kraj do Europy.
 
Niekwestionowanym przegranym jest Putin, który robił wszystko aby zdestabilizować ten kraj. W dniu wyborów jego hakerzy włamali się do systemów informatycznych obsługujących bilbordy na ulicach Kijowa, które w pewnym momencie zaczęły wyświetlać ciała ukraińskich żołnierzy pomordowanych na wschodzie Ukrainy przez rosyjskich dywersantów i najemników. Na nic się to zdało i Ukraińcy potwierdzili swój pro-zachodni kurs, a Putin przegrał z kretesem.
 
Minister Ławrow (bardziej znany pod przezwiskiem Łgarow, jako że już dawno prześcignął swój pierwowzór z czasów hitlerowskich Niemiec – ówczesnego ministra propagandy Goebelsa) zapowiedział że Moskwa uzna wyniki wyborów na Ukrainie, co zabrzmiało groteskowo, bo Rosja może sobie uznawać albo nie uznawać co chce ale i tak nie ma to żadnego znaczenia, gdyż liczy się tylko zdanie cywilizowanego świata, a nie jakiejś mongolskiej dziczy. 
 
A cywilizowany świat uznał wybory na Ukrainie jako wolne i dające legitymizację do rządzenia krajem przez dotychczasowe siły polityczne.
 
Ukraińcy potwierdzili, że chcą do Unii Europejskiej i NATO. Chcą w przyszłości dołączyć do rodziny bogatych i wysoko rozwiniętych krajów skupionych w cywilizacji zachodniej. W dzisiejszych czasach liczą się wysokie standardy a nie siła militarna, czego czerwoni towarzysze tacy jak Żyrinowski nie potrafią pojąć. 
 
Wydarzenia na Ukrainie skutkujące wzrostem demokracji, zmniejszeniem korupcji, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego, nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki, z dostępem do ogromnej ilości kredytów są niezwykle groźne z punktu widzenia Kremla. Cywilizacja zachodnia przybliża się bowiem coraz bliżej Moskwy. Bo kgb-iści rządzący dzisiaj Rosją nie tyle boją się siły militarnej co naszego stylu życia. 
 
Ukraina wolna, suwerenna, bogata, jest tym czego Rosjanie chcieliby uniknąć. Ukraina pogrążona w chaosie, biedzie i korupcji, bez skutecznej i zdolnej do obrony armii ma być przykładem dla Rosjan, że na Zachodzie jest tylko gorzej. Porażka Ukrainy ma zniechęcić Rosjan do demokratyzacji i przyjęcia zachodniego stylu życia. Ale ten scenariusz napisany przez rosyjskich nacjonalistów coraz bardziej się oddala.
 
Niestety Ukraińcy pokazali właśnie Rosjanom, że nie zamierzają oglądać się na Putina i Ławrowa i są przekonani o tym, że bez pomocy „bratniego kraju” ze wschodu będzie żyło im się lepiej. 
 
Dzisiejsza Rosja jest coraz słabsza. Działają sankcje - cena ropy naftowej dramatycznie spada, w wyniku czego Rosja traci miliardy dolarów i jest zmuszona do coraz dotkliwszych cięć budżetu. Katastrofa gospodarcza Rosji staje się na naszych oczach faktem. Ciekawe co zrobi rosyjskie społeczeństwo? Bo na dłuższą metę zachwycać się Putinem na pewno nie będzie. 
 
Polskie media doniosły właśnie, że nasze wojsko przemieszcza się w kierunku wschodnim. Całkiem możliwe że Polska udzieli w końcu długo oczekiwanej pomocy wojskowej Ukrainie. Do odbicia jest Krym i Donbas zawłaszczone przez Rosję prawek kaduka. Czas pokaże, co zrobią Ukraińcy? Kilka tysięcy polskich żołnierzy z ciężkim sprzętem mogło by przypieczętować zwycięstwo Ukraińców nad rosyjskim najeźdźcą. Im szybciej tym lepiej. Tak się buduje przyjaźń i współpracę obliczoną na dziesiątki a nawet setki lat. Czy dzisiejszym elitom rządzącym Polską wystarczy wyobraźni i spojrzenia dalej niż partykularne i partyjne interesy? 
 
Putin i Rosja jest największym przegranym na Ukrainie. Ale to nie znaczy, że teraz sowieckie cele i wytyczne nagle się zmienią. Propagandziści Rosji i miłośnicy Putina już zaczęli głosić jego wygraną. Brzmi to śmiesznie i przypomina zaklinanie rzeczywistości. A ta jest skrajnie dla niego niekorzystna. 
 
Chociaż? Niby przegrał, ale tak naprawdę wygrał. W ogólno-europejskim rozrachunku na pewno. Przypomnijmy tu nasze rozważania o wprowadzeniu czasu wg rosyjskich zaleceń. Większe zużycie energii to większe zapotrzebowanie na surowce energetyczne z Rosji. Putin może zacierać ręce. Oczywiście na krótką metę, ale zawsze. 
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (24 głosy)

Komentarze

Wygrał zdrowy rozsądek 

To że neobanderowcy dostali w 4 litery i tak nie będzie miało do sowieckiej swołoczy żadnego znaczenia,znajdą inne wytłumaczenie do agresji.Jak zobaczysz na  naszym portalu, to nic się w tych główkach nie zmieniło.Ukraina i ukraińcy to samo zło i tyle.

Swietny wpis ale minusow to się wiele spodziewaj, i to w ciągu kilku minut.

Vote up!
13
Vote down!
-4
#1447767

odzwierciedla fakty.

Tak samo było kiedy wygrywał Juszczenko, Janukowycz.

Wszyscy piali o demokracji na Ukrainie. Nawet niejaki "pomarańczowy Kwaśniewski" tam bywał.

A później szast-prast, wybrany w ten sam, demokratyczny sposób-Janukowycz, zrobił się be.

I tak będzie również z Poroszenką kiedy ludzie zakosztują demokracji zachodniej, kiedy zobaczą gdzie i kto zabiera ich

krwawicę, to szybciej obalą Poroszenkę niż Janukowycza.

Bo taka póki co jest współczesna Ukraina.

Tam nie ma miejsca na sentymenty z "okrągłostołowymi".

Przyjdzie bieda i demokracja to się zobaczy who is who.

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1447771

Zaiste masz racje , ale dajmy im czas.Wiem jedno że zbyt wyolbrzymiało się i nadal wyolbrzymia role skrajnych neobanderowskich partyjek.Ukraińcy rozum swój też maja,i wiedzą co te nacjonalistyczne ugrupowania znacza.

Przecież my to też przerabialiśmy

Vote up!
13
Vote down!
-5
#1447773

Oby nie poszli tak daleko jak my po latach 80-tych.

Jaki wtedy był entuzjazm w narodzie, wszyscy myśleli, że Polska samego nieba dosięgnie.

I dosięgła...wrót piekła.

A co pozostało z Polski? Zgliszcza i wyprzedaż najcenniejszych klejnotów.

Smoleńsk i cała reszta.

Pozdr.

 

Vote up!
12
Vote down!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1447778

Wybory na Ukrainie pokazały, że owe mityczne dwa lub mniej procenty poparcia dla pogrobowców OUN/UPA, którymi tak epatują Polaków buforowi zwolennicy są MITEM!!! 

Tak naprawdę, UPA/OUN czynnie wspiera 23.20% wyborców na Ukrainie!!!

Samopomicz       - 11.15%

Radykalna Partia   - 7.35%

Swoboda              - 4.7%

                       ______________

Razem                  23.20%

Z tym, że są to "cząstkowe" wyniki. Co oznacza, że te 23.29 procent może pójść w górę. Nie sądzę, aby poszło w dół.

 

PS. Bardzo dobry wpis....dla myślących.

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1447774

Ale jak to będzie sie mialo w przeliczeniu na mandaty ?,i jeszcze jedna uwaga Radykalna Partia to raczej nie jest wbrew nazwie neobanderowska partia.

Ważne że własnie  skrajnie nacjonalistyczna partia Konhres Ukrainskykh Natsionalistiv dostała 0.05 % głosów a druga bardziej znana "Yedyna Kraina" 0.17%

Vote up!
12
Vote down!
-3
#1447781

Może ta Radykalna Partia i nie jest neobanderowska, ale napewno nacjonalistyczna o czym świadczy wpis na Kresy.pl. Pozwól, że zacytuję fragment.

"Jak donosi portal Kresy.pl, na rozpoczęcie obrad Rady Miasta Kijowa deputowani Radykalnej Partii Ołeha Laszko wykonali kontrowersyjną wersję ukraińskiego hymnu, w którym znalazły się słowa: „Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu”.
Czyn ten można interpretować, jako publiczną demonstrację roszczeń terytorialnych względem Polski w imię banderowskiego hasła „Lachy za San!”."
 
Wprawdzie ktoś może odpowiedzieć, że w tym przypadku napewno chodziło o to, że źródła Sanu wypływają na Ukrainie, ale nie jestem pewien czy napewno o to chodziło.
 
W dalszym ciągu uważam, że należy dmuchać na zimne, a ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach na Wołyniu, Polesiu, Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie i brak poczucia jakiejkolwiek winy a wprost przeciwnie uznanie za bohaterów i podziw dla  morderców i gwałcicieli oraz skala zdziczenia nakazują bardzo, bardzo, bardzo ostrożne traktowanie jakichkolwiek nacjonalizmów na Ukrainie. Tym bardziej, że Polacy nigdy nie usłyszeli nawet malutkiego słowa, przepraszamy.
Vote up!
7
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1447823

I wątpie by usłyszeli takie słowa.Niemniej jednak musimy być ostrożni,ale też nieco bardziej optymistyczni że powoli,powoli idzie to we właściwym kierunku.

Właśnie czytam o wynikach wyborów i zdaje się potwierdzić,że mimo wszystko zwolennicy OUN/UPA nie będą mieli zbyt dużo do powiedzenia w ukraińskim parlamencie.

Pozdrawiam

Front Ludowy ukraińskiego premiera Arsenija Jaceniuka utrzymuje minimalną przewagę nad prezydenckim Blokiem Petra Poroszenki w niedzielnych wyborach parlamentarnych - poinformowała Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 80 proc. głosów. Większość wyborców zagłosowała na Front Ludowy, który zdobył 21,94 proc. i Blok Petra Poroszenki, cieszący się poparciem 21,6 proc. Trzecie miejsce zajmuje Samopomicz (Samopomoc) mera Lwowa Andrija Sadowego z poparciem 11,06 proc.. Po przeliczeniu większości głosów widać, że do Rady Najwyższej dostanie się też ugrupowanie politycznych sojuszników zbiegłego w lutym z kraju b. prezydenta Wiktora Janukowycza; Blok Opozycyjny, który zdobył 9,53 proc.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1447825

http://cvk.gov.ua/pls/vnd2014/wp300ept001f01=910.html

pod tym linkiem możesz na bieżąco śledzić oficjalne wyniki wyborów

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1447826

Przejrzałem ostatnie wyniki wyborów na Ukrainie. Niestety nie przekonałeś mnie co do Radykalnej Partii. Sumując,  procentowo na nacjonalistów głosowało 24.89 procenta wyborców> Co w przybliżeniu daje ok trzy i pół miliona ludzi. Niestety to jest 1/4 wszystkich głosujących, a to oznacza, prędzej czy później poważny, a nawet bardzo poważny problem.

Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że Polacy są okłamywani o nic nie znaczącym ułamku procenta popierającym nacjonalistów ukraińskich, tymczasem okazuje się, że jest to 25%!!! A więc w tym momencie, komu mam wierzyć? Czy tym, którzy mnie okłamują? Znowu!!!

Vote up!
5
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1447862

Robisz jeden zasadniczy błąd. Zakładasz, nie wiadomo dlaczego, że nacjonaliści to neobanderowcy. Tak nie jest.

Partie głosno odwołujące się do kultu i tradycji Bandery aktualnie nie weszły do parlamentu. One właśnie są szacowane na 2% z kawałkiem poparcia.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1447863

Nie, nic nie zakładam, wiem na 100 procent, że w każdej partii typu nacjonalistycznego znajdje się pewien procent neobanderowców. Z prostej przyczyny, gdyby wyraźnie się określili, przepadliby w wyborach. Wiem również, że każda partia typu nacjonalistycznego na Ukrainie odwołuje się w mniejszym lub większym stopniu do ideologii banderowskiej. Gdyby tak nie było, Bandera nie zostałby uznany bohaterem Ukrainy, a zostałby poprostu powieszony. I co ciekawe promującym jest jeden czy drugi prezydent Ukrainy, który oficjalnie nie ma nic wspólnego z neobanderyzmem, a wprost przeciwnie, ba nawet, podobno, próbuje go zwalczać. A więc?

Niestety nie mam waszego optymizmu odnośnie polityki naszych sąsiadów. Wiem, że na złodzieju czapka gore. Bowiem zarówno Ukraina, jak i Żmudź, która to sama siebie zwie Letuwa nabyły prawem kaduka, a raczej Stalina ziemie przynależące do Polski, kiedy to rdzennych mieszkańców tych ziem albo wywieziono na Sybir lub do Kazachstanu, albo wymordowano, a czynili to zarówno szaulisi jak i rezuny, a na miejsce rdzennych mieszkańców przyszli inni.

Rozumiem, że mogą być moimi "przyjaciółmi" ale ja muszę stale mieć gotową odbezpieczoną broń pod ręką. Tak na wszelki wypadek.

Vote up!
7
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1447874

Emigrant i terrorysta

Pod koniec września 1944 roku, w czasie sowieckiej ofensywy, która miała się zakończyć kapitulacją Niemiec, Bandera został zwolniony z obozu. Zdecydowano, że nie wróci na Ukrainę, bo byłoby to zbyt ryzykowne. Trwały tam walki UPA - najpierw z polską partyzantką, a później z Ludowym Wojskiem Polskim - podczas których obie strony dopuściły się zbrodni. Ukraińcy doszli do wniosku, że symbol ruchu narodowego powinien pozostać przy życiu, więc po wojnie Bandera zamieszkał pod przybranym nazwiskiem w okupowanym przez Amerykanów Monachium. Okazał się przydatny wywiadowi brytyjskiemu, który od 1949 do 1954 roku finansował jego organizację, pomagał też w szkoleniu agentów, których wysyłano później do ZSRR. Choć banderowcy notorycznie organizowali na terenie RFN zamachy na przeciwników politycznych, to w 1956 roku współpracę z nimi nawiązał także wywiad zachodnioniemiecki, oferując broń i pieniądze. Dzięki temu Ukraińcy mogli nadal wysyłać bojówki na tereny Polski i ukraińskiej części ZSRR. Mimo stosowania okrutnych metod nie udało im się wywalczyć wymarzonego własnego państwa, rozdrażnili za to niepodzielnie panujących tam Rosjan. Władze sowieckie postanowiły w końcu położyć kres radykałom: Nikita Chruszczow zlecił zabójstwo przywódców OUN na emigracji. 15 października 1959 roku Banderę namierzył agent KGB Bohdan Staszynski. Przywódca ukraińskich nacjonalistów zginął postrzelony w twarz z pistoletu rozpylającego cyjanek.

Narodowy bohater czy drugi bin Laden?

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zbrodniarz-i-bohater/fzw9n

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1447875

 

Extraordinary parliamentary election on 26.10.2014
As of 28.10.2014 12:03:10

% of processed protocols within Ukraine 87.71

 

№ Party Diagram % of votes "FOR" Votes "FOR" 1 Political party "NARODNYY FRONT" 22.12 3 014 539 2 PARTY "BLOK PETRA POROSHENKA" 21.72 2 960 785 3 Political party SAMOPOMICH Union 10.93 1 489 917 4 Political party "Opozytsiynyy blok" 9.40 1 281 208 5 Radical Party of Oleg Liashko 7.47 1 018 868 6 All-Ukrainian Union "Batkivshchyna" 5.70 777 801 7 SVOBODA party

Nie jest tak jak piszesz ,wiecej optymizmu a będzie dobrze

 

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1447865

Ruch banderowski, a partia nacjonalistyczna to dwie różne sprawy. Oczywiście, jakieś części się pokrywają, ale nie możesz powiedzieć jakie. Nie da się powiedzieć, że jakiś Ukrainiec spod Charkowa, który głosował na nacjonalistów to banderowiec. On nawet nie wie pewnie co to jest.

Prawda jest taka, że w obwodzie lwowskim i wołyńskim mieszka łącznie 3,5 miliona ludzi. I tyle. Jaka to baza dla banderyzmu? Czego nam każesz się bać? Jak przyjdzie kiedyś odważniejszy rząd, to MY wystąpimy o wyrównanie krzywd i to im może się zrobić gorąco, bo by się nie wypłacili.

 

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1447888

Do tego aby podpalić wielki gmach potrzebna jest tylko mała zapałka. A gmach jest bardzo dobrze obłożony dynamitem i lont gotowy!

Vote up!
5
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1448121

Mamy dwóch drapieżników - niedźwiedzia i lisa. I jakaś duża część ludzi cały czas krzyczy - "Uwaga! Lis!!!". Ale na niedźwiedzia nie zwracają uwagi. Bo misie są miłe.

I o to chodzi.

Po drugie - akcja "Wisła" pokazała, jak można bez czołgów, samolotów i artylerii rozprawić się ze złym rezunem, więc "nie lękajcie się".

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1448123

A czy to takie ważne? Najważniejsze kto trzyma zapałki. A to może być zajączek albo kretek lub szczurek. Wcale nie musi być miś czy lisek czy inny lew.

Nigdy nie wiesz od kogo dostaniesz cegłówką po łbie za winklem na ciemnej ulicy. A czy to będzie aż takie ważne kto cię pobawi ducha?

Dla ciebie napewno nie, dlatego trzymaj się z dala od ciemnych ulic i kogoś z cegłówką, a na tego kto trzyma zapałki uważaj szczególnie.

Vote up!
3
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1448267

.Najważniejsze to mieć swój ogień, swoją iskrę dobra które potrafi gasić wszelkie pożogi zła, które może wzniecić ten, co trzyma zapałki.

Nie lękajcie się !!!

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1448288

 

Vote up!
10
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1447775

nieodpowiedzialne szaleństwo. To skrajna głupota. To nie nasza wojna.

Kto z tych zwolenników siłowego wsparcia dla Ukrainy jest gotów zadeklarować swój udział w takiej misji?

Wielu, siedząc w kapciach przy ciepłym kominku, kupczy na odległość bezcenną krwią polskiego żołnierza-to niegodne

człowieka, niegodne Polaka.

 

Vote up!
17
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1447785

W Afganistanie,w Iraku, gdzie bylo tyle naszego woja to była NASZA wojna

Vote up!
12
Vote down!
-3
#1447787

...jakżeś taki mądry, to znajdziesz kto wysłał wojska do Afganu i Iraku...i ile Polaków  to kosztowało...

Vote up!
11
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1447791

...te cioty w kapciach przy ciepłym kominku najchętniej oglądaliby w tivi jak polscy żołnierze przelewają krew za banderowców...taki morderczy reality show, ale cóż dla nich prawie wszystko kojarzy się ze sportem...i to jest najgorsze w tym wszystkim, znieczulica bez szans na poprawę...dlaczego nie zaciągną się jako najemnicy, tylko marudzą w sieci...???

...masz rację, to niegodne Polaka, dlatego uważam, że to inna nacja...obca nacja, to nie są Polacy...pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1447789

Najpierw   pozdrawiam    autora   artykułu  i dziękuję serdecznie za informacje.Nie podzielam optymizmu autora.Ukrainę  czeka podobny los jak Polaków  w Polsce.Wzrośnie dług publiczny a chevron i monsanto będą decydować.Z czasem   będą    znowu  na Ukrainie  brutalne protesty i zamieszki.

Sytuacja  na Ukrainie będzie podobna do dramatu w Polsce w Służbie Zdrowia jak i w Oświacie.

Nie akcpetuję systemów ,które traktują ludzi jak  niewolników co niestety  ma miejsce również w Polsce, w Wielkiej Brytanii(będą prawne zmiany) jak i na Ukrainie. Taka  sytuacja  czeka mieszkańców Ukrainy a mliarderzy na Ukrainie jak i w Polsce zwiększą   tylko  swoje  dochody  pod szyldem..."demokracja" co jest perfidną  gigantyczną manipulacją.

Proszę przeczytać programy partii  wybranych w wyborach na Ukrainie 2014.

 

Pomimo dyferencji, jeszcze raz serdecznie pozdrawiam autora artykułu.

Z wyrazami szacunku dla pracy autora.

Marek M.Lipski

 

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1447793

... na sprawy ukraińskie. Uważam, że to nie nasza wojna.

Piszę jednak, by wyjaśnić kwestię przestawiania czasu. Otóż dokładnie pamiętam jak się to odbywało:

Zapamiętałem to w ten sposób: "Na wiosnę pożyczają godzinę, a na jesieni nie wiadomo, czy oddadzą".  Przez to nie mam problemów, czy zegarki cofać, czy przyspieszać.

Na wiosnę, jak pożyczą, to jak się budzimy to jest już godzina dalej, jakby była bez przestawiania, a na jesieni jak oddadzą, jest o godzinę wcześniej i można jeszcze dospać. 

Czasem naturalnym jest czas zimowy, a nie letni. Ja się cieszę jak oddadzą i wraca czas naturalny.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1447798

Dla dawnych rolników i wieśniaków czas zimowy był lepszy. I tak szli spać z kurami, to po co im były te godziny ciemności?

Ale czasy się zmieniły. Ludzie nie wstają już o 4:30, żeby wydoić krowy. Mają co do roboty po kolacji i więcej jest aktywności wieczorem i wczesną nocą niż wczesnym rankiem. Dlatego czas letni stał się bardziej "przyjazny". Zresztą, czynności zużywające dużo energii, jak sprzątanie, gotowanie, pranie... kto to robi o 6 rano? Więc przesuwanie czasu raczej wspomaga firmy energetyczne.

 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1447814

Otóż na wiosnę, kiedy już dzień się robi dłuższy od nocy, nie wylegiwać się, tylko przenosić aktywność na godziny ranne, zaś w okresie jesienno-zimowym wracać do "długich wieczorów".

W sumie to nie jest odchodzenie od rytmu wiejskiego, a przeciwnie - jego wzmocnienie - wstawanie "z kurami" w czasie letnim (i kłaść się spać z kurami), by dłużej się wysypiać w zimowym (i mieć więcej czasu na życie rodzinne i towarzyskie wieczorami w okresie zimowym).

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1447824

Ja nie abla, ale jeśli ktoś zna, to za kilka dni będzie lista tych wygłosowanych przedstawicieli cudzych interesów. Dopiero wtedy, gdy się dowiemy skąd im kopytka wyrastają, będziemy wiedzieć, kto w tym cyrku karty rozdaje.

Vote up!
7
Vote down!
-2

              

#1447802

którzy zechcieli zabrać głos pod moją notką, a szczególnie oponentów, którzy w sposób rzeczowy i kulturalny przedstawiają swoje racje. I o to chodzi w dyskusji. Cieszę się, że mimo różnicy poglądów możemy kulturalnie rozmawiać. 
 
Co do moich poglądów na sprawy ukraińskie to narazie ich nie zmieniłem, ale gdy argumenty będą bardziej przekonujące, to kto wie? 
 
Nie chciałbym tylko, aby z Ukrainą w naszej dyskusji było jak ze zmianą czasu z tego który był na zimowy. Że niby wszystko jest już ustalone z góry, a Putin ma rację. Otóż nie ma racji. Nie musimy zgadzać się na gorsze rozwiązania czasowe, tylko dlatego że tak kiedyś zostało przyjęte. Od nas przecież zależy jak sobie ten świat urządzimy. Nie musimy przechodzić na czas zimowy jeżeli tego nie będziemy chcieli. A Putin to może czas sobie ustalać u siebie, a nie u nas.
 
Podobnie jest z Ukrainą. Ukraińcy mają prawo tak zorganizować sobie życie w ich kraju jak będą chcieli. Ani Rosji, ani nam nic do tego. Tak długo oczywiście jak nie będą nam w jakiś sposób zagrażać. Ale jeżeli Ukraina będzie chciała bliższych stosunków z naszym Krajem - to powinniśmy na to przystać.
 
To nieprawda, że Ukraina to nie nasza sprawa, a agresja Rosji na ten kraj to nie nasza wojna. Wprost przeciwnie. Bo Rosja nam zagraża bezpośrednio. I powinniśmy coś z tym zrobić. Jeżeli, oczywiście będziemy chcieli być traktowani poważnie a nie jak chłopiec do bicia. I jeśli nie będziemy chcieli zachęcać wrogów pokazując naszą słabość i niezdecydowanie.
 
Teraz kiedy już wiemy, że na Ukrainie nie ma prawie żadnych "banderowców", za to są w Rosji znaczne siły rewizjonistyczne, imperialistyczne i faszystowskie - polską racją stanu jest wybór właściwej strategii budowania polityki międzynarodowej w naszym regionie, podjęcie znaczących wysiłków na rzecz obronności naszego Kraju i budowa sojuszy przeciwko realnym wrogom.  
 
Jednym słowem - proponuję - "realpolitik" zamiast dotychczasowego chowania głowy w piasek.
 
Ktoś się ze mną nie zgadza? - Jeżeli tak, to dlaczego?
Vote up!
12
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1447804

Prosisz o prezentację odmiennego zdania. W to nie wejdę, bo tego jest za dużo, ale parę drobiazgów Ci wrzucę. Np.:

„już wiemy, że na Ukrainie nie ma prawie żadnych "banderowców"”

Nie ma “prawie” w kwestiach moralności. To jak z czystością – nie można być “prawie czystym”. Tu się nie stosuje, jakieś “przeważnie”, “większościowo”, czy “demokratycznie”. Jest to dlatego, że to kwestia ducha. Starczy odrobina złego ducha w jakiejś całości, a niemal w jednej chwili może zainfekować całość.

A co do tego, iż ktoś zbadał, że banderowców jest na Ukrainie 2%, to nie jest to ilość, którą można lekceważyć. Hitler, jak wchodził na arenę polityczną, dostał też takie poparcie, a po 4 latach miał już 34% i zdecydowany prymat.

Nadto ta banderowskość na Ukrainie nie jest potępiana, czy izolowana, a przeciwnie – banderowskość daje im dostęp do funkcji politycznych. Nadto jest silnie powiązana z tzw. Prawym Sektorem – czyli syjonistami wyszkolonymi w Izraelu i dobrze uzbrojonymi, a nadto bardzo wpływowymi. Syjonistami ściśle powiązanymi z syjonizmem amerykańskim – syn czołowego amerykańskiego syjonisty Joe Bidena – wiceprezydenta USA – robi karierę właśnie na Ukrainie. Rodzina Brzezińskiego wykupiła na Ukrainie wielką ilość ziemi, ostro ekspanduje Monsanto, rząd USA zaangażował 5 miliardów dolarów, drugie tyle Soros. Przy takim wsparciu te 2% to potęga – bo “polityczna” GWARANCJA BEZKARNOŚCI.

Niech starczy, że występują przeciwko zwykłym, porządnym żydom, DOBRYM LUDZIOM, którzy już w dużej ilości uciekają z Ukrainy PRZED ZŁYMI LUDŹMI.

“To nieprawda, że Ukraina to nie nasza sprawa, a agresja Rosji na ten kraj to nie nasza wojna. Wprost przeciwnie. Bo Rosja nam zagraża bezpośrednio. I powinniśmy coś z tym zrobić”. 

Akurat prezentuję tu odmienne stanowisko.

Ukraińcy dali się wciągnąć w tą wojenną zawieruchę i tylko im współczuć. Oni jednak nie walczą w swojej sprawie – jakkolwiek się to skończy będą przegranymi. Dołączanie do nich w niczym im nie może pomóc, a nam może zaszkodzić tak, jak i im już szkodzi.

Jakiekolwiek nasze zaangażowanie nie byłoby (nie będzie?) akcją pokojową, tylko wprost przeciwnie – byłoby zaangażowaniem się po stronie którychś imperialistów.

A w interesie Polski są tylko akcje pokojowe – TAKIE MAMY POŁOŻENIE GEOPOLITYCZNE.

Bo agresja Rosji to jedno, ale jest i agresja syjonistów-globalistów. To też imperialiści. Może i groźniejsi, bo ekspandują ze swoim globalizmem od razu na cały świat. Rosja też, ale ona to się chce stopniowo rozrastać. W starciu tych dwóch imperializmów to Rosja jest skazana na obronę. A że na Ukrainie ma zasiedziałe, żywotne interesy i 10 milionów Rosjan, to ich broni – ot i cała ta jej agresja.

Póki co, nie widzę możliwości, by ją w tym powstrzymać bez wojny światowej, więc lepiej tam łap nie pchać.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1447836

Takich właśnie wpisów tu nam potrzeba, różnić się,spierać,wytykać niezamierzone błędy, a nie wyzwiska,łajdackie kłamstwa itd,itp.

Super koment

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1447837

.... proponuję - przynajmniej na chwilę - odłożyć semantykę na boku i zacząć od sprawy wyjściowej ? !

Powiedz proszę, jakie jest Twoje zdanie :

Czy Ukraińcy mają prawo być wolnym narodem ? Czy mogą chcieć zrzucić z siebie hegemonię Rosji ?

A, ... jeszcze jedno pytanie :

Jak jest Twój sąd , czy Katolik - zwłaszcza polski katolik - może popierać Putina w jego zbrodniach ?

pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1447840

... "tak", na drugie "nie".

Zapewne sam uznasz, że to nie wystarcza, więc dodam, że aby coś rozstrzygać, nie wystarczy określić prawa. Prawa są nimi naprawdę dopiero, kiedy służą moralności (nie tylko sprawiedliwości). Do oceny zawsze jest potrzebne patrzenie nie na to, czy coś jest dobre, albo złe - tym, się zajmują propaganda, manipulacja i demagogia - razem oszustwo.

Dla decyzji roztropnych trzeba zawsze określać zawówno gdzie jest dobro, jak i gdzie jest zło. Zwłaszcza gdy coś postrzegamy jako złe - bo przeciwieństwem dla zła jest zło (z jednym wyjątkiem).

Typowy jest tu przykład, kiedy to ktoś ucieka "z deszczu pod rynnę". 

W naszym przypadku grozi, że usraelski imperializm będzie tą rynną, z której będzie sie lał deszcz nie kroplami, a strumieniem górskim.

Również drugie pytanie wymaga określenia dobra. Złem jest nie tylko krzywdzenie innych (zaznawanie krzywdy). Złem jest także brak czynienia dobrze (zaznawania dobra).

Zatem samo "niepopieranie Putina" (w jego zbrodniach), to jeszcze nie jest czynienie dobrze - TO WCIĄŻ ZŁO...

... a zarazem okazuje się, że pytanie jest jałowe, bo nie wskazuje dobra, które by można wybrać.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1447848

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika maruś nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... no no, Miarko jesteś lepszym dyplomatą o Raggia Sikorki.

A to były tak proste pytania.

Należysz do tych ?? którzy zrobią  wszystko,   aby nie dopuścić do siebie prawdy.

pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1447852

Czyżby? I to te pytania miały odsłaniać jakąś prawdę mi nieznaną?

miarka

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1447853

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika maruś nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... napewno Twój wzrok objął te znaki zapytania :-)))

ps.

    napisałeś :

 //  Zatem samo "niepopieranie Putina" (w jego zbrodniach), to jeszcze nie jest czynienie dobrze - TO WCIĄŻ ZŁO... //

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tak, masz rację... to jest dopiero zalążek dobra. Ale od czegoś trza zacząć ? !!

roger

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1447855

A to nie były pytania retoryczne?

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1447858

.... chyba nie,   PT *Miarko*, bo jednak odpowiedziałeś .... za co  - przez roztargnienie  -   zapomniałem podziękować >

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1447860

Tośmy se pogadali. Ja również dziękuję za rozmowę.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1447861

Wystarczy pojechać do Lwowa i nie zakrywać oczu i posłuchać.

I lepiej nie chwalić się swoim pochodzeniem etnicznym.

Vote up!
7
Vote down!
-2

kazikh

#1447884

A kto ten fakt na tym forum kwestionuje

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1447887

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bogdaninakursie... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

trudno jest kwestjonowac fakty, ale lekcewazyc fakty mozna.  To przeciez ty jestes tego przykladem i paru innych tez.

Daaawno temu sugerowalem aby tacy hura optymisci przejachali sie do Lwowa i poszli ulica mowiac po polsku, tak po zmroku w malej grupce.  Z tego ze tu jeszcze pisza zgaduje iz nie zrobili tego.  Takie fakty. 

Vote up!
1
Vote down!
-3

Bogdan

#1448279

kiego serwera się odbyły.

Co do idiotycznego przestawiania zegarków - wiem z pierwszej ręki od wielu energetyków - "klasycznych" i jądrowych, że gadki o tym, że to oszczczędności, że ekonomie w zużyciu energii  itd. to pic na wodę bo oni najlepiej wiedzą ile szkód w systemie zasilania i za ile, powstaje przy takich zabawach. Tak przy okazji - kolejnym idiotyzmem jest akcja "wyłączamy wszystko na godzinę" ... By się pośmiać - był jeden taki "ojciec narodu", który dla wytłumaczenia celowości i zysków ze zmiany czasu z letniego na zimowy argumentował, że zmiana czasu sprzyja... przyrostowi naturalnemu narodu.

Pozdrawiam.

Vote up!
13
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1447812

w związku sowieckim , za  wujcia  "soso" , pracownicy różnych fabryk w tym samym mieście mieli wolne w różne dni tygodnia aby ograniczyć kontakty między ludźmi . Ciągle jacyś geniusze robią wszystko aby nam robić "dobrze" a jak wychodzi to wiemy i czujemy . W poniedziałki po zmianie czasu jest większa ilość wypadków na drogach i w fabrykach , ludzie są zestresowani i agresywni , jest też więcej zawałów serca ale co oni nie robią "dla dobra społeczeństwa i dla dobra ogólnego" .

Pozdrawiam .
 

Vote up!
9
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1447819

Dokładnie, na terenach dawnej II RP. Szkoda, że za to obywatelskie wychowanie tak się później odwdzięczyli...

A gdzie obojętność i otumanienie, lęk? Na wschodzie. Widocznie tak trzeba było... batem i pacyfikacjami.

 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1447813

Witaj

 

Wyniki wyborów potwierdziły to, co ty i ja wiedzieliśmy od początku. Czy to przekona pro-moskiewskich niepełnosprawnych umysłowo? Nie sądzę. Już teraz posuwają się do jawnej manipulacji, jak właśnie udowodniono Lotnej, czy Trybeusowi. No, ale cóż... praca jest praca. Polecono im robić z Ukrainy dziki kraj, a z Ukraińców krwawych barbarzyńców, to całe to stado będzie śpiewać na jedną nutę do końca.

 

Ukraińcy dzisiaj, gdy tylko rozprawią się z ruską inwazją, mają znacznie lepsze szanse niż Polska przystępując do unii. Już widać, że panuje tam silny trend rozliczeniowy i na pewno dokonają lustracji. Mogą też uniknąć tych wszystkich błędów, które my popełniliśmy.

 

nadal życzę im wszystkiego najlepszego. Silna i uczciwa Ukraina może być najlepszym przyjacielem, jakiego sobie możemy wymarzyć i razem możemy stanowić przeciwwagę dla brukselskiego bizancjum.

 

Serdeczności

Vote up!
7
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1447830

    Jak na razie do Kijowa trafi mer Lwowa. Z tego, co udało mi się ustalić, to "bezpartyjny" człowiek Juszczenki. Taki Krzystek na miarę ukraińskich możliwości. Z komentarzami wstrzymałbym się do podania listy posłów i składu rządu.

  

Vote up!
5
Vote down!
-2

              

#1447832

Przyznam, że ja ich karier nie śledzę i niespecjalnie ich rozróżniam.

Przypomnę tylko, że jak u nas "nastała demokracja", to partyjek mieliśmy bez liku i to jak najgłupszych. Kto już zapomniał to cep.

Tak to zawsze wszędzie się toczy.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1447839

Januszu pod tymi linkami też odnieśliśmy się do ich manipulacji i zwykłych  podłych by nie powiedzieć łajdackich kłamstw

 

http://niepoprawni.pl/blog/trybeus/wygrala-demokracjaczyli-jewro-imperator-kontratakuje#comments

http://niepoprawni.pl/blog/trybeus/wygrala-demokracjaczyli-jewro-imperator-kontratakuje#comments

http://niepoprawni.pl/blog/trybeus/wygrala-demokracjaczyli-jewro-imperator-kontratakuje#comments

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1447833

Wyniki po przeliczenie  z  95% komisji

http://cvk.gov.ua/pls/vnd2014/wp300ept001f01=910.html

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1447907

Witam i o zdrowie was pytam ?

 

Od lewej

Plajstra,Rebelka,Ulotna

 Tyle wscieklizny i nic totalna lipa,dwa dni wściekłych pałowań a tu zamiast

ubywać pkt, to przybyło ponad 1000

wtorek

 • Punkty komentatora: 15508
 • Punkty blogera: 3501
Suma (wszystkie kategorie): 19007
 
środa
 
  • Punkty komentatora: 15478
  • Punkty blogera: 3546
  Suma (wszystkie kategorie): 19022
czwartek
 • Punkty komentatora: 15456
 • Punkty blogera: 4619
Suma (wszystkie kategorie): 20067
 
piątek ?
 
Nawet wsparcie kastratów i neonowych niesiołów nic nie dało
 
 
 
Mam nadzieje że dziś zabawy ciąg dalszy
 
Shalom
 
 
 •  

 

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1447952