Ukraińskie fobie Niepoprawnych by Jazgdyni. Studium przypadku.

Obrazek użytkownika Mind Service
Kraj
]]>]]>

Z ogromną uwagą przeczytałem artykuł Jazgdyni pt. "Pogarda i pycha" - http://niepoprawni.pl/blog/7787/pogarda-i-pycha  próbujący znaleźć odpowiedzi o postawy Polaków wobec Ukraińców i ich dążeń niepodległościowych.

 "Ukraiński naród zdecydował się skończyć z dotychczasowym cynizmem i korupcją władz, ubezwłasnowolnieniem przez Rosję oraz złodziejskie kliki i może trochę naiwnie i buńczucznie zamanifestował na słynnym Majdanie swoją wolę zmian i niepodległości" - napisał Jazgdyni.

 Wydawać by się mogło, że takie aspiracje Ukraińców zdecydowana większość Polaków powinna popierać. Jednak komentarze osób, które zechciały się wypowiedzieć pod tym artykułem tego nie potwierdzają. Wpisy pokazują, że prawie wszyscy Ukraińców nie lubią a proeuropejskich aspiracji Ukraińców nie popierają.
 

A jak jest rzeczywiście? - Według CBOS ponad dwie trzecie Polaków (68 proc.) śledzi informacje dotyczące sytuacji w tym kraju. Od marca zainteresowanie jednak systematycznie spada - wówczas wynosiło 88 proc. Obecnie 48 proc. badanych popiera zwolenników integralności terytorialnej Ukrainy, 4 proc. sympatyzuje ze zwolennikami odłączenia wschodniej części tego kraju, a 42 proc. dystansuje się od obu stron. W stosunku do maja wzrósł odsetek badanych deklarujących sympatię z Ukraińcami dążącymi do utrzymania jedności terytorialnej swego kraju (o 8 punktów proc.), zmalały natomiast grupa osób dystansujących się od obydwu stron (o 10 punktów) i zwolenników separatystów. W porównaniu z pomiarem ubiegłorocznym znacząco poprawiła się ocena stosunków polsko-ukraińskich - zaznacza CBOS. Obecnie 37 proc. (wzrost o 16 punktów) ocenia je dobrze. Jednocześnie zmniejszył się o połowę odsetek tych, którzy postrzegają te stosunki jako złe (z 15 proc. do 7 proc.). 43 proc. uważa obecnie, że są one przeciętne - ani dobre, ani złe. (o 1 pkt. proc.).  Źródło: ]]>http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1179828,Sondaz-42-proc-Polakow-dystansuje-sie-od-obu-stron-konfliktu-na-Ukrainie]]>

 Zgodnie z opublikowanym raportem "Transatlantic Trends 2014" Ukraina cieszy się pozytywną opinią 56 proc. Polaków. To najwyższy odsetek spośród wszystkich 13 krajów (10 państw Unii Europejskiej oraz Stany Zjednoczone, Turcja i Rosja) objętych badaniem GMF.
Ponadto 63 proc. Polaków, najwięcej w UE, uważa, że NATO powinno zaoferować Ukrainie członkostwo (średnia unijna to 46 proc.; 47 proc. jest przeciw). Spośród badanych państw jedynie w USA poparcie dla członkostwa Ukrainy w Pakcie Północnoatlantyckim jest wyższe (68 proc.).
Polscy respondenci zadeklarowali też najwyższe (69 proc.) poparcie spośród badanych państw europejskich dla zaoferowania Ukrainie członkostwa w UE. Dla porównania - tę perspektywę popiera tylko 35 proc. Greków, 37 proc. Holendrów, 47 proc. Francuzów (unijna średnia wynosi 52 proc.).
Polacy zdecydowanie opowiadają się też za udzieleniem Ukrainie przez UE "wsparcia gospodarczego i politycznego" (67 proc., drugi najwyższy wynik po Szwecji), nawet jeśli istnieje ryzyko nasilenia. Źródło: ]]>http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1229544,Raport-nikt-mocniej-niz-Polacy-nie-wspiera-Ukrainy]]> 

 Wniosek: Na forum pod artykułem Jazgdyni i szerzej na portalu NP mamy do czynienia z zafałszowanym obrazem sytuacji na Ukrainie a anty-ukraińskie antypatie i wypowiedzi nie są reprezentatywne dla Polaków.

 Sondaże nie są lubiane przez wyznawców Putlera. Jazgdyni podaje przykład:
"red. Palade publikuje informacje o przeprowadzonym sondażu Homo Homini, a tytuł tej notatki jak powyżej - 
Polacy nie chcą umierać za Kijów.
Najpierw wyniki > chcą:
zdecydowanie tak      7,1 %
raczej tak                 11,5 %
trudno powiedzieć     7,4 %
raczej nie                 27,8 %
zdecydowanie nie     46,1 %
Wnioski proste >  prawie 74 % polskich respondentów nie chce umierać za Kijów! Chwila, chwila, to nie całkiem prawda, bowiem pytanie sondażowe brzmiało zupełnie inaczej >
Czy pojechałbyś wesprzeć Ukrainę i Ukraińców, walcząc przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie Ukrainy?
I tu nagle objawia się rzecz niewiarygodna wręcz – nie chodzi o symboliczny Kijów, chodzi o konkretne wzięcie udziału w walkach z ruskimi, tam i teraz!
I oto 18,6 % procent naszego ludu jest gotowa tam jechać i walczyć, a następne 7,4% się waha, ale nie mówi NIE ! Cóż, jeśli co piąty badany jest gotów walczyć za Donieck i Ługańsk, to, moi drodzy, mamy wynik stulecia."

 Jeśli przyjrzymy się ilości ocen za i przeciw pod każdym komentarzem zauważymy zdecydowaną przewagę plusów oponentów Jazgdyni wzajemnie popierających swoje poglądy. To też zniechęca zwojenników Jazgdyni, nie chcących być spałowanym za niezgodne z większością poglądy. Taka forma cenzury skutecznie uniemożliwia wolną i merytoryczną dyskusję. Jinks przyznał sobie prawo do trollowania: "Wiesz co to jest "strefa wolnego słowa"? Tak więc rozmawiam sobie z ludźmi, czego mi zabronić nie możesz.Konwersacja z Tobą, to żadna przyjemność, więc ochoczo sobie tego odmawiam.Skup się na dyskusji z tymi, którzy wyrażają chęć na taką z Tobą.Mnie pomijaj panie EOT." - Czyli będę ci przeszkadzał, zagłuszał, kierował rozmowę na inne tory, bo tak chcę; i co mi zrobisz? Portal Niepoprawni.pl nie ma żadnych mechanizmów obronnych przeciwko trollingowi; co zadaniowcy i desantowcy (np. z NeOnu24.ru) chętnie wykorzystują tłumacząć to pokrętnie "wolnością słowa".

 Teraz o "przemyśle nienawiści i pogardy". Analizując wnioski Jazgdyni, do których doszedł na własnym przyładzie wydają się mocno przesadzone.
Jazgdyni pisze: "Moja osoba, wraz z coraz liczniejszą grupą współobywateli, którzy mają odwagę głośno i wyraźnie wspierać Ukrainę, nazywana jest również rezunami, chazarami, czy, co najśmieszniejsze – żydami. Określenie "żyd" stanowi największą obelgę rzuconą przez opanowanych anty – ukraińską pogardą. W ich nomenklaturze i szczerym przekonaniu, żyd jest gorszy od szatana i marniejszy od pełzającego robaka." Nie ma jednak tutaj informacji jaka ilość osób, a ściślej jaki procent prezentuje takie poglądy. Co znaczy ta "coraz liczniejsza grupa współobywateli" - 60, 90% ?  Otóż tak nie jest. O ile na portalu NeOn24.ru jest to (w mojej ocenie) niemal 100 %, to na Niepoprawnych.pl ok. 75 %. Dlaczego 75 % ? - W mojej subiektywnej ocenie oczywiście; gdyż na jeden artykuł pro-ukraiński pojawiają się trzy pro-rosyjskie. A ściślej taki procent jest promowanych "na pudle". Taka jest też - w mojej ocenie - linia programowa Niepoprawnych.pl.

 Jak to się ma do przytoczonych wcześniej przeze mnie rankingów CBOS; i dlaczego jest tak rażąca dysproporcia w porównaniu do opinii ogółu Polaków?

 Przyjrzyjmy się teraz źródłom takich pogardliwych postaw wobec Jazgdyni (i mnie również) i pokuśmy się o ich zdemaskowanie.

 Oto reprezentatywne wypowiedzi pro-putlerowskie:

 1) "Mamy prawo bać się wojny na Ukrainie. Wiemy, że rozpętały ją nieczyste siły, mało mające wspólnego z aspiracjami uczciwych Ukraińców. Mamy prawo chcieć, aby jak najszybciej nastał tam pokój."
- Zawarta tu jest sugestia działająca na podświadomość, że "wojny na Ukrainie powinniśmy się bać". Dalej jest tryb oznajmiający: "wiemy" - mamy przyjąć to za pewnik na zasadzie a priori. Na jakiej podstawie? - Nie ważne. "Rozpetały ją siły nieczyste" - konsekwentnie powtarzane kłamstwo, że Majdan był zainspirowany a nawet opłacany przez CIA. Dowody? - A któż by się tym przejmował. Dalej kolejna manipulacja: chęć wyrwania się spod ruskiego buta, kurs pro-europejski ma jakoby mieć mało wspólnego z aspiracjami Ukraińców. Tak się składa, że wiemy jakie są oczekiwania zdecydowanej większości Ukraińców, znamy ich preferencje polityczne i proeuropejskie, wszak niedawno były tam wybory i każdy może sprawdzić w Internecie wyniki badań opinii Ukraińców. Stoi to w jawnej sprzeczności z tutaj powielanymi tezami rosyjskiej propagandy. Zakończone jest to bardzo zgrabnie: mamy prawo oczekiwać, aby jak najszybciej nastał tam pokój. A kto by nie chciał? Tylko, że Rosjanie ani myślą przestrzegać rozejmu; nie mają zamiaru zaprzestać agresji i wycofać swoich wojsk do Rosji. Pokój dla Rosjan, którzy napadli na Ukrainę, anektując bezprawnie wcześniej Krym oznacza coś zupełnie innego niż pokój dla Ukraińców. Rosyjska propaganda tutaj powtarzana pod pojęciem pokoju oznacza wywieszenie białej flagi przez Ukrainę i zgodę na oderwanie kolejnych terenów; w tym momencie w propagandzie Kremla nazywanych "Noworosją".
(Ukraińcy) "Modlą się codziennie, to ludzie silnie wierzący, i modlą się o pokój. Żeby Ruscy dali im spokój i żeby mogli normalnie żyć. I żeby kiedyś spełniły się ich marzenia, które, zapewniam, mają dokładnie takie same jak nasze." /Jazgdyni.

 2) "Tą wojnę zakończą strony konfliktu, jeśli nie będzie go nakręcać zbyt wielu "pomagierów" z zewnątrz.."
- Nie ma tutaj jasnego zdefiniowania stron konfliktu. W narracji Kremla stronami konfliktu są z jednej strony "faszyści z Kijowa", z drugiej zaś "pospolite ruszenie" broniące praw ludności rosyjskiej do własnej drogi (w domyśle do połączenia się z Rosją). Jednak jak przyjrzymy się rzeczywistym stronom konfliktu, to mamy do czynienia z imperialną Rosją - wysyłającą jednostki specjalne, regularne wojska Krasnoj Armii, najemników z Czeczenii, broń, rakiety, ciężki sprzęt, amunicję; a także zbrojącą dywersantów i terrorystów; i z drugiej strony siły ukraińskie zgrupowane w akcję antyterrorystyczną (ATO). W takim ujęciu teza o stronach konfliktu, mogących zakończyć same konflikt jest już trudna do obronienia. Jest tu też zakamuflowany przekaz, że Ukraińców nie wolno dozbrajać przez Polskę i NATO. A niby dlaczego nie? - Żeby Rosjanom łatwiej było podbić i zniszczyć Ukrainę i wymordować jej obywateli?

 3) "W ogóle nie czytasz amerykańskich opracowań?"
- "Amerykańskie opracowania" mają dodawać powagi i przesądzać o prawdziwości rosyjskich przekazów propagandowych. I dziwnym trafem wszystkie podane linki wiodą do jedej postaci: Paul Craig Robertsa. Jak się okazuje jest on zawzięcie cytowany tylko przez jedną stronę: rosyjską. Zobaczmy co takiego głosi: "Paul Craig Roberts calls on Putin in PRAVDA (!!!) to attack America on all fronts !". Posłuchajmy dlaczego Roberts uważa się powszechnie za agenta KGB: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=tEsaR1AUqT4]]>
Pan doktor Roberts bredzi jak po cytryńcówce: "To Prawy Sektor wprowadził uzbrojonych bojowników i odwrócił bieg protestów w Kijowie, od pokojowych na rzecz połączenia z UE, do gwałtownych ataków na policję, z zamiarem obalenia demokratycznie wybranego rządu, co mu się udało". Pan uczony przemilcza fakt, że Janukowicz uciekł z Ukrainy jak szczur i dlatego musiały się odbyć wybory prezydenckie...
Panu Robertsowi nie jest obca i taka narracja: "Zgodnie z raportem  ministerstwo finansów Waszyngtonu urzędujące obecnie w  Kijowie  udając  Ukraiński rząd... " Brzmi znajomo? Wypisz - wymaluj język ruskich propagandystów. No i dlaczego pan Roberts rozmawia tylko z mediami FR? - zob. ]]>https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/paul-craig-roberts/]]>
A tutaj opinia z samego środka ruskiej tuby propagandowej, gdzie pan Roberts budzi w większości mieszane uczucia: "Ten Roberts ma w Internecie skrajnie lewicowa kolumne dla zmylenia nazwana Veterans Today, na ktorej zamieszczane sa brednie o Ameryce. Twierdzi ze to neo-konserwatysci robia polityke zagraniczna USA, ciekawe jak on wymieni po nazwisku kto to jest? Paul Craig raczej ma problemy umyslowe, to oczywiste po przeczytaniu krotkich przykladow z jego banialukow. Nieustannie prezentuje teorie spiskowe mimo, ze istnieja rozsadne materialy. Roberts jak cos opowiada publicznie to czasem tak jakby sie bylo na Festiwalu Przyglupkow, facet plecie rozne idiotyzmy. Nie wiadomo co sie stalo Robertsowi, najwyrazniej cos niedobrego sie przydarzylo. Jak ktos z czytelnikow nie ma problemu z panem Paul Craig Roberts, to nie powinien miec problemow z panem doktorem Goebbels. Inne czasy, ale te same brednie." źródło: ]]>http://memnon.neon24.pl/post/112539,leninowiec-w-bialym-domu#comment_1012084]]>

 4) "Sowiecki wredny kagiebista, to trochę inny typ od wołyńskiego rezuna wielbiącego Banderę."
- oddajmy głos Jazgdyni: "średnia wieku mężczyzn na Ukrainie 36 lat. Ile lat ma dzisiaj wołyński rezun wielbiący Banderę?". Odnotujmy także nieuprawniony znak równości między tymi dwiema postaciami...

 5) "Niepokój wzbudzają przede wszystkim pogrobowcy UPA i polityka oligarchów, prowadzona w interesie międzynarodowego kapitału z użyciem brutalnych prowokacji. No i rozpętanie wojny domowej."
- Jaki jest procent tych "pogrobowców UPA" obecnie na Ukrainie? Sława Ukrainie! – to pozdrowienie Ukraińskiej Powstańczej Armii stało się najpopularniejszym hasłem ukraińskiej rewolucji. Trzeba jednak wiedzieć, że na ulicach Kijowa przestało być już wyłącznie zawołaniem nacjonalistów. "Sława nacji!" I Odzew: "Śmierć wrogom!" Oba hasła, które były w czasie wojny zawołaniem bojowców UPA i banderowców są dziś w Kijowie słyszane na każdym kroku. Do tego czerwono-czarne flagi banderowskie, symbolika UPA, specyficzne czapki i znaczki. Ale to nie znaczy, że nacjonalistyczne poglądy zdominowały protesty oraz zdecydowana większość społeczeństwa Ukrainy jest "banderowska". Wbrew obrazowi kreowanemu na takich portalach jak NeOn24.ru wedle którego, protesty społeczne przeciwko władzy Janukowycza zdominowane były przez organizacje neofaszystowskie, skrajna prawica otrzymała bardzo niskie poparcie podczas wyborów prezydenckich.
Oleg Tiahnybok (Олег Тягнибок) ze Svobody otrzymał 1,3%, a lider Prawego Sektora, Dmytro Jarosz (Дмитрий Ярош) 0,9%. Dodać należy, że najwyższa frekwencja wyborcza była – ze zrozumiałych względów – w centralnej i zachodniej Ukrainie, czyli w teorii w bastionach ukraińskiego nacjonalizmu. Największa ilość Ukraińców zagłosowała w obwodach lwowskim i wołyńskim, wiele ludzi poszło do urn również w obwodach tarnopolskim, iwano-frankowskim. Tym samym porażka liderów prawego skrzydła ukraińskiej sceny politycznej jest jeszcze bardziej dotkliwa, bo ogólnego wyniku wyborczego nie obniżyły im – tak jak to zwykle było do tej pory – wschodnie i południowe obwody. To ich własny „elektorat” powiedział im „nie”. Informacja za: Tomasz Piechał, redaktor Eastblok – blog o partnerstwie wschodnim. Ciekawym jest fakt, że w kojarzonym z dużym poparciem dla Svobody Lwowie, Tiahnybok dostał mniej głosów niż kandydat pro-rosyjski Tihibko.
Czy rzeczywiście tych "Pogrobowców UPA" należy tak bardzo się obawiać?
Teza, że jest to wojna rozpętana w interesie międzynarodowego kapitału z użyciem brutalnych prowokacji -nie znajduje żadnych racjonalnych przesłanek. Brak jest jakichkolwiek dowodów na taki stan rzeczy. Bloger Muni trafnie zauważył: "To nie kapitał potrzebuje Donbasu, ale Rosja.Wiemy o tym, bo mamy mapę, czytamy statystyki demograficzne i wiemy co za jakiś czas stanie się z Syberią, Baszkirią, Tatarstanem i Zakaukaziem." - Co więc można powiedzieć o źródle ruskich rewelacji o międzynarodowym kapitale mającym rozpętać wojnę na Ukrainie: Pravda.ru.

 


A tutaj przykład całkowitego odlotu rosyjskich propagandystów: "Podczas spotkania ukraiński prezydent nie przedstawił Putinowi dowodów na ingerencję Rosji w sprawy wewnętrzne sąsiedniego państwa, o których tak lubią mówić kijowscy propagandyści. Poroszenko nie powiedział na ten temat niczego, choć miał ku temu wszelkie możliwości. Należy uznać, że nie powiedział, ponieważ przedmiot takiej rozmowy nie istnieje. To jest dobitną ilustracją faktu, że wojna informacyjna rozpętana przez Kijów przeciwko Moskwie bazuje na zamierzonym zafałszowaniu rzeczywistości, mówiąc po prostu – na kłamstwie." - To ilustracja wydarzeń z końca sierpnia 2014 w Mińsku, ze spotkania liderów Rosji, Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi. Czytaj dalej: ]]>http://polish.ruvr.ru/2014_08_27/NOVAJA-NADEZHDA-DLJA-UKRAINI-2386/]]>

 


A jak można nazwywać agresję Rosji na niepodległe i suwerenne państwo: Ukrainę? - "wojną domową"? - To już jest szczyt bezczelności i urąga inteligencji. Nawet tej ruskiej. Dlaczego zatem nasi "pożyteczni idioci" coś tak absurdalnego powtarzają? Że Rosjanie mogą posługiwać się takim zakłamanym językiem mogę sobie wyobrazić, ale że takie kłamstwa powtarzają Polacy? Jak przyswoili sobie tak zakłamany obraz rzeczywistości?

 Byli oficerowie KGB, którzy tworzą trzon rządzącej elity w państwie putinowskim, wprowadzili w życie teorie wyniesione z czasów ZSRR. Udoskonalili je i zaprzęgli do ich wdrażania nowoczesne technologie. Efekt zapewne przerósł ich oczekiwania. Bo udało się zmanipulować większość społeczeństwa w czasach powszechnego dostępu do najróżniejszych źródeł informacji, co jest zadaniem o wiele trudniejszym, niż w czasach sowieckich.

 Propaganda jest podstawą putinowskiego modelu rządów. Służy nie tylko umacnianiu władzy, ale też przygotowuje naród do epoki konfliktów, a nie pokoju. Sprawny aparat informacyjny, a takim dysponuje Kreml, znajduje wiele sposobów, aby powtarzać główne przesłanie kreowane na szczytach władzy. Propaganda rosyjska nie tylko wpływa na postrzeganie rzeczywistości, ona tworzy zupełnie nową rzeczywistość. Kilka miesięcy temu Angela Merkel miała powiedzieć Barackowi Obamie, że z rozmów telefonicznych z Władimirem Putinem wynosi wrażenie, iż prezydent Rosji „żyje w innym świecie”. Czy w ten świat wierzy?

 Nie byłoby takich nastrojów w Rosji, gdyby nie 15 lat rządów Putina. Ten od początku grał na drzemiących wśród Rosjan od upadku ZSRR instynktach, m.in. nostalgii za imperialnymi czasami połączonej z poczuciem niższości wobec Zachodu. Sączona cały czas do rosyjskich umysłów ideologia to swoista mieszanka elementów sowieckich i carskich, turkiestańskich (stepowych) z bizantyjskimi. Każdy, kto przeciwstawia się oficjalnej linii, nazywany jest natychmiast zdrajcą i piątą kolumną, najemnikiem za dolary CIA. Współczesna rosyjska propaganda – podobnie jak ta sowiecka - charakteryzuje się językiem emocji i ocen, a nie faktów, treścią zgodną z linią polityki Kremla oraz dyskredytacją wroga. - źródło: ]]>http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dlaczego-rosjanie-wierza-w-putina-propaganda-stara-w-tresci-nowa-w-formie,466563.html]]>

 


Ten język emocji i ocen zamiast faktów jest jak odcisk linii papilarnych i jednoznacznie identyfikuje źródła. Proponuję pod tym kontem spojrzeć na wypowiedzi popierające Putina i atakujące ukraińskie aspiracje do wolności i samostanowienia. Ściśle określona grupa blogerów na NP reaguje zbyt emocjonalnie powielając przy tym kalki, słowa-klucze i zbitki pojęciowe wymyślane przez Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych.

 Obywatel mający szacunek do władzy i różnych organizacji opiniotwórczych, gdy usłyszy nazwę „Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych” – może dać się wprowadzić w błąd, że to w Europie takie analizy powstają, czyli że powstają z europejskiego punktu widzenia i dotyczą europejskiego interesu. Tymczasem powstają one na Kremlu. To ewidentna, agresywna kacapska propaganda polityczna. Metoda stara jak świat: mówić i pisać o tym co by się chciało osiągnąć tak, jakby to już było realne i osiągnięte, jakby istniało. Wyprzedzać planowane wydarzenia by łatwiej one mogły być zaakceptowane, uznane za nieuniknione.
Nie wdając się w brednie publikowane przez ten kremlowski ośrodek propagandy, w to co powiedział im jakiś Penis Duszylin – grający tam rolę demokraty czy współczesnego Lenina – trzeba jednak sprostować zasadnicze kłamstwa:

 Nie ma żadnej Donieckiej Republiki Ludowej ani Ługańskiej Republiki Ludowej. Jest niepodległe, choć nieco „zaniedbane” państwo ukraińskie; Niepodległa i suwerenna Ukraina, która ma w swoim terytorium między innymi Obwód Doniecki i Obwód Ługański – będące częściami administracyjnymi Ukrainy. Rejony te są objęte aktualnie agresją rosyjską bazującą na rosyjskojęzycznej mniejszości tam zamieszkującej, czyli tak zwanej „piątej kolumnie” organizowanej i wspieranej przez rosyjskich agentów, służby specjalne oraz nieoznakowane jednostki armii rosyjskiej, zwane „zielonymi ludzikami”.

 Ale to po prostu zwyczajne zagrywki psychologiczne nastawione na propagandę zniechęcenia czy tworzenie rzeczywistości poprzez tzw. „fakty dokonane”. Źróło: ]]>http://blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/689462,maskowane-osrodki-zawzietej-i-agresywnej-propagandy-putinowskiej-%E2%80%93-tzw-europejskie-centrum-analiz-geopolitycznych.html]]>

 Tutaj przykład rosyjskiej bezczelnej, pymitywnej propagandy: ]]>http://wpolityce.pl/media/206309-ruszyla-maszyna-rosyjskiej-propagandy-manipulacje-na-wikipedii-i-programy-lansujace-teze-o-winie-ukraincow]]> , którą zadaniowcy i "pożyteczni idioci" występujący tutaj powtarzają bez zastanowienia jako prawdy objawione.

 


Tak naprawdę mamy do czynienia z wojną, w której Prawdę starają się zagłuszać ruskie kłamstwa.

 Do tej pory udało nam się ustalić, że:
 

  • poglądy popierające imperializm Rosji i potępiające Ukraińców są nadreprezentywne wobec ogółu Polaków i ich promowanie zakłamuje rzeczywistość oraz kształtuje postawy czytelników w myśl rosyjskiej propagandy daleko bardziej niż poglądy anty-Putlerowskie;
  • język jaki posługują się tutejsi zwolennicy Putina jest emocjonalny bez odniesienia do faktów;
  • powielane są tezy wymyślone przez Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, które z europejskością i niezależnością mają tyle wspólnego co nic;
  • cenzura i zamordyzm panujące na Niepoprawnych.pl uniemożiwiają swobodną, rzetelną wymianę zdań gdzie argumenty będą grały rolę, a nie emocje, "pałowanie", zakrzykiwanie, trollowanie, czy desant z NeOnu24.ru.

 

 

Pozostała nam jeszcze "pogarda i pycha", którą rzekomo mają żywić Polacy do Ukraińców. Otóż - krótko mówiąc - nie wydaje mnie się. Przynajmniej ja u siebie takich uczuć nie odnajduję. Byłem kilka razy na Ukrainie, rozmawiałem z tamtejszymi ludźmi; gościłem w ich domach; piłem z nimi wódkę... Spotkałem też w Polsce osobę pochodzenia ukraińskiego, która była ponadprzeciętnie życzliwa, uczynna... - więc na swoim przykładzie nie mogę tego potwierdzić.

 Jazgdyni napisał podobnie: "Ja pracowałem tak z dziesiątką Ukraińców - oficerów mechaników i techników na raz. Raz tylko, jeden z nich 55-letni był wyraźnym sowieckim, wrednym kagiebistą. Pozostali to fantastyczne chłopaki, pracowici, uczciwi i honorowi. Przyznam, choć to nieładnie, znaczne lepiej pracowało się z nimi, niż z Polakami, którzy potrafią być kłótliwi i aroganccy. Znam Ukraińców z okolic Słupska i Człuchowa. To przymusowo przesiedleni ludzie z naszych kresów. Są rozgoryczeni i faktycznie dosyć wściekli i hermetyczni. Ale ich radziecką metodą przerzucono na drugi koniec świata, na ziemie poniemieckie. Zapewne nikt nie był szczęśliwy." Taka wypowiedź, przecież autentyczna, oparta o własne przeżycia i sądy nie mogła mieć jednak racji bytu, bo jest zbyt niebezpieczna, gdyż demaskuje powtarzane przez trolli, idiotów i agenturę kłamstwa o "złych Ukraińcach", dlatego została spałowana maksymalnie i ukryta.

 Jazgdyni napisał: "Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze wielu tu piszących okłamuje samych siebie. Pies drapał, że mnie okłamują. Lecz sami żyją w świecie ułudy i wyobrażeń i nie potrafią sami przed sobą przyznać się do fałszu swojej oceny." Ta ocena wydaje się bardzo trafna.

 Nie zauważyłem ze strony Ukraińców jakichś manii wielkości czy niższości. Jak dla mnie normalni ludzie, jak my wszyscy. A że patrzą na nas Polaków w zazdrością, bo też chcieli by żyć w tej lepszej części świata, to ja rozumiem i nie jestem z tego powodu im nieżyczliwy. Dla Ukraińców Polska robi za symbol Europy. - Czy mamy z tego powodu być dumni? Ale czy lepsi od Ukraińców? - Nie sądzę.

 Chociaż trzeba zrozumieć pewne grupy Ukraińców: "Lekko Ukraińcy nie mają, wszyscy ponoszą szkody jakie spowodowali szowiniści ukraińscy w czasie II WŚ. Trzeba tę złożoną sytuację zrozumieć i nie upraszczać przy pomocy wygodnych stereotypów. Czy można dziwić się, że Ukraińcy przesiedleni w akcji Wisła nie  mają zaufania do jakiejkolwiek władzy w Polsce?" /ZetJot.

 


Taki komentarz jednak mnie zadziwił: "Polacy siedzą na d..., grillują i psioczą, więc zdecydowana akcja Ukraińców stanowiła cios w ich dobre samopoczucie i mniemanie o sobie. Stąd ta niechęć niewolnika, typowa niechęć cwaniaka i obiboka do kujonów, lepszych i innych uznawanych za frajerów". - Przyznam szczerze, że coś w tym jest. Być może pewni osobnicy o mentalności kundla tak myślą? - To by tłumaczyło ujadanie takich indywiduów na ukraiński zryw wolności.

 "Dlaczego (Ukraińcy) budzą takie negatywne emocje? Czy to są stereotypy, tak samo, jak w przypadku Cyganów i Rumunów? Czy to nie jest zakodowane poczucie wyższości?" - zapytał Jazgdyni, który natychmiast został spałowany na -14; co świadczy, że trafił w samo sedno. Dla tych ujadających i pałujących kundli (o czym było już trochę wyżej) pielęgnowane stereotypy na temat Ukraińców, umiejętnie podsycane przez rosyjską inżynierię społeczną są tym zarzewiem faszystowskich i rasistowskich postaw, o które Rosjanom chodzi. Świadczy to o tym że postrzeganie rzeczywistości zostało pozbawione obiektywizmu, wrażliwość została stłumiona, samokrytyki nie dopuszcza się, a sumienie zostało spaczone. Tak się stwarza "pożytecznego idiotę", któremu już niewiele potrzeba aby stać się płatnym ruskim agentem. Przykład Trybeusa jest tu wiele wymowny.

 Czy Ukraińcy mają kompleksy? - Oczywiście. Ale wg mnie to jest zupełnie naturalne.

 Ludność cywilna Ukrainy cierpiała niezwykle nie tylko w czasie wojen światowych. Istnieje jednak praktyka dorabiania do tego nacjonalistycznej ideologii. To dokładnie tak samo jak robienie z powstania Chmielnickiego świadomego powstania narodowego… Taką ukraińską kulturę czy świadomość narodową mieli nawet wg pewnych teorii ukraińscy chłopi.

 


Dobrze byłoby, gdybyśmy doszli do tego, że to jest wspólna historia jednej ziemi, na której dwa narody żyły pokojowo obok siebie – nawet nie tylko dwa. Musi dojść do zrozumienia pewnych sytuacji. Przykładem takiej ekspansji przyczepiania na siłę tej czystej ukraińskości jest dumka ukraińska. Wszystko, co tylko się słyszy, to jest podobno ukraińskie. „Hej sokoły” mają być ponoć melodią ukraińską, a jest to tak naprawdę austriacka piosenka ludowa z dorobionymi w 1919 roku słowami Hallerczyków. Często spotykam się ze stwierdzeniami Ukraińców, że to jest absolutnie ukraińska melodia. A to nie jest melodia ani ukraińska, ani polska. Polskie są natomiast słowa. Trzeba wytłumaczyć Ukraińcom, że to była wspólna ziemia, że dumki ukraińskie pisał Moniuszko, pochodzący z terenów dzisiejszej Białorusi. I nie chodzi tu o to, że przymiotnik „ukraińska” wziął się z Ukrainy, ponieważ wtedy posługiwano się nazwą Ruś. Chodziło o krainę gdzieś „u kraju”, na końcu. Zobaczmy jak Ukraina leczy się z kompleksów: ]]>http://www.goldenline.pl/grupy/Miasta_regiony/ukraina/ukrainizacja-czy-leczenie-kompleksow,681984/]]>
 

 

A my?

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (27 głosów)

Komentarze

Ci "Wasi Braci" - bo nie moji - najpierw sobie bohaterow zmienic musza, a potem bede sie im z bliska przygladal.

I malo mnie interesuje ich wiek sredni - ale patrze kto u nich na pomikach stoi.  Slepota czy twoja przynaleznosc wychodzi?

Ty tak powaznie, ze ci na majdanie to zyli powietrzem - a dziengi od kuda wziali?  Kuszac nada, niet?

Ci tak dawno jeden z "panskich braci" zapytal sie mnie; jak mi jablka smakuja?  "Aluzju ponial?  On wiedzial kogo sie pyta.  Ale ze umiem odpowiedziec, powiedzialem, ze "tak, to jest dobre dla zdrowia, a Krym jak to w przeszlosci bywalo do genuenczykow nalezec powinien".  Nie wiem czemu ale "panski brat", wraz z ta swoja przyslowiowa wdziecznoscia cos sie zatrzasl.  O co "panskiemu bratu" chodzilo?  Przeciez Krym i ich tez byl - genuenczykow, pan sprawdzi, prosze.

A tu to dales ognia, cytat "cenzura i zamordyzm panujące na Niepoprawnych.pl uniemożiwiają swobodną, rzetelną wymianę zdań". 

ADMIN - to musi do ciebie.  No bo kto jeszcze cenzuruje twoje wypowiedzi?

ADMIN - ty zamordysto ty.

A teraz powaznie, cenzura? zamordyzm?  A tyle razy ci mowilem, piles?  Nie pisz i zmien prochy a i za innym lekarzem czas sie rozgladnac.

PS. Panie "MS" napisz pan "cus" o tej ichniej wdziecznosci - prosze i blagam!  Bo to nie jest smieszne - a rok mamy 2014.

PSS. "Kartagina ma byc zniszczona", a bron na Ukraine dostarczona. No.  Najlepiej to zadarmo, bo te 16 mln czego tam badz co im NATO dalo to policzek.<--- To Admin chce abym mial motto.

 

Vote up!
14
Vote down!
-9

Bogdan

#1440209

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n NP cnzr zmrdyzm w pstc Gwrn,  ktry n przstrzg rglmn ,ntrprtj g jk chc bzprwn krd

z pnktw bz pdn pnkt w rglmn blgrw, rz trktj ttj wybrcz ldz, trktjc jdnych lpj, w mysl zsdy kmszj -z s jdn brdzj rwnjs z rwnych.Gwrn wprwdzl t prtkcj swch pplkw nptyzm.

 

Vote up!
8
Vote down!
-11
#1440214

Wnk to stała pozycja w ewidencji naruszeń - autor chamski, agresywny, wulgarny. Z chęcią wykorzysta lukę w systemie do nabicia sobie punktów:

http://niepoprawni.pl/przewodnik/ewidencja-naruszen

Jeden z niewielu użytkowników ukaranych do tej pory tymczasowym banem. 

Przypadek dość ciężki ale minimalnie rokujący :) 

Vote up!
7
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1440395

...musisz przestrzegać regulaminu, hi hi hi, bo @wnk Cię zbanuje :)))))))))))))pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
6
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1440399

 Trybeus, dotychczas będący kogutem na wieży wskazującym kierunek wiatru, teraz jednak ponownie założył kogucie piórka i upadł do stóp Ruszkiewicza, płacząc - gaspadin, daruj!

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1440401

...dlaczego powielasz idiotyzmy jak papuga hę ? Też masz takie zboczenie, żeby przepisywać czyjeś komenty i robić z tego wycinanki...???

Vote up!
5
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1440404

masz racje,

 

ale to pokazuje Twoje prawdziwe oblicze zreszta niech kazdy sam to oceni czytajac calosc a nie "wycinanke"

http://spiritolibero.neon24.pl/post/112865,pogarda-i-pycha-wg-akolity-gapola#cmnts

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1440405

Większość użytkowników, choćby jednokrotnie karanych za łamanie regulaminu, ma później mniejszy czy większy problem z obiektywną oceną tych co ich mieli władzę ukarać. Przyzwyczaiłem się do tego.. 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1440391

zyski  ma Polak,Polka Polska z niewolniczą  pensją od  89 z wojny przeciw Rosji gdyż wojna na Ukrainie jest wojną o złoża na Ukrainie i  w  Rosji?Kartele jak ALTRIA,który jest właścicielem Polski nie dostarczy gazu,ropy i nie odda milionów  Euro dla stratnych polskich rolników i nie utrzyma KRUSU jak i nie odda ziemi rolnej zabieranej przez komorników w Polsce mniej zamożnym rodzinom z paroma hektarami ziemi uprawnej.Zagraniczni inwestorzy mając do wyboru Czechy, Litwę, Łotwę, Węgry czy Ukrainę – w 90% wybierają jednak Ukrainę, ponieważ Ukraina ma większe perspektywy -podają zródła ukraińskie.Hunter Biden, syn Joe Bidena, jest w zarządzie(dział prawny)konzernu  Burisma na Ukrainie.Syn Johna Kerrego(adoptowany) jest od dłuższego czasu w zarządzie nie tylko tego koncernu.Dodam że to są tylko oficjalne informacje.

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/ukraine-fuehrt-kriegssteuer-ein-jazenjuk-bleibt-im-amt-13074292.html
http://www.tagesspiegel.de/politik/parlament-verhindert-ruecktritt-des-ministerpraesidenten-regierungskrise-in-der-ukraine-abgewendet/10276578.html
http://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/vizepraesidenten-sohn-biden-us-personalie-droht-ukraine-krise-zu-verschaerfen/9893054.html

Czy Polacy  mają  być  karani za  sytuację na Ukrainie,w której  jest więcej miliarderów w Euro aniżeli w Polsce?W interesach nie ma sentymentów a najważniesza jest najpierw własna rodzina,dzieci i jej perspektywy.Uważam że Blogerzy czy dziennikarze w Polsce ale i poza Polską w trosce o Polskę analizują  sytuację  krytyczną dla Polski. z tej wojny na Ukrainie.Mają do tego prawo tak  jak autor artykułu w bardzo interesującej analizie  sytuacji.Podaję poniżej tylko małe przykłady makabrycznej,krwawej polityki o "demokrację" dla miliarderów na Ukrainie.

http://nowyekran.wordpress.com/2014/09/01/monsanto-i-ukraina/

http://nowyekran.wordpress.com/2014/08/28/ukraina-malpa-z-atomowa-brzytwa/

Gubernator Chersonia,wychwala Hitlera.

http://nowyekran.wordpress.com/2014/05/10/ukrainanowy-gubernator-chersoniawychwala-hitlera-nazywajac-go-wyzwolicielem-video/

O Embargach  Rosji i Ukrainy na polskie produkty grzecznie nie wspominam.

Proponuję wszystkim Zgodę,Dialog zamiast kontrowersji,które nie mają znaczenia dla miliarderów poza Polską.Najważniejszy jest interes Polski a nie Rosji czy Ukrainy.

 

Gratluję autorowi analizy i artykułu.Serdecznie podziwiam.

Zima przed Nami i proszę również serdecznie zachować  spokój w ramach Dialogu.

Niech   każdy Polak odnosi sukcesy a potem możemy rozmawiać o innych krajach.

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1440210

zima i zadjesz z sarkazmem niby pytanie -"kto zastapi dostawy gazu i ropy od Moskali.

Czyli w podtekscie kazesz Polakom cicho siedziec i dbac o wlasne interesy poprzez wchodzenie kacapomw dupe?

Otoz te kavcapskie dostawy spokojnie mozemy kupic na wolnym rynku po cenie nizszej niz placimy mafi gazowej putinowsko POboszewickiej.

Vote up!
13
Vote down!
-4
#1440213

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T n  grtlję..Rzmm ż msz Blg  zrjstrwn w Sądz w Plsc gdyż cyklczn prwdzsz Blg.Płcsz pdtk dbsz swją rdznę tk j z pkrą.tkjsz frlncr l tylk jk wl wrtln.Rzmm.Nzywsz mn hrcrzyk  gntm?Rzmm.Dlczg chcsz sprwy sądwj przgrć tk jk wl  dznnkrzy czy Blgrów,którzy mją strch psć Bdz w Plsc.Kchsz sędzów w Plsc?Rzmm.J ch nkm bz prw wjzd d Plsk.Msz prw d tków rzmm l msz strch psć Slżb Zdrw w Plsc  krywsz swj nzwsk..Rzmm.Twj sprw.Jstś drsły dpwdsz z czyny słw pmm mjj prpzycj Dlg,sznwny Pn.

Wyjśnm.Sytcj   w Plsc jst pdbn  jk   przd   wprwdznm Stn Wjnntg dzłn W.Jrzlskg&qt;S&qt; krzyczł,ryzykwł życm ldz przd zmą gdyż  mł jż mlny d dmnstrcj S czy tż RFN.Tk kchsz Plskę ż pdbrzsz Plków d wlk lcznj przcw Rsj by Prsznk n strcł frsy mlrdów,gdyż szkd m płcć z człg dl krny?

 

W rmch Dlg trzb rzmwć z strnm knflkt l dcydwć tylk dl dbr   mszkńców Plsk.

Rzmm ż znsz Bgrdzcę n pmęć tk jk język hbrjsk,który  plcm srdczn gdyż nlży d nstrszych języków n nszj plnc tk jk chńsk.

KT kp w Plsc gz rpę dl mlnów mszkńców Plsk n zchdz kdy.?

Kdy?Npsz.Msz brdz dbr nfrmcj głdw gdyż pszsz:&qt;tz t kvcpsk dstwy spkjn mzmy kpc n wlnym rynk p cn nzszj nz plcmy mf gzwj ptnwsk Pbszwckj.&qt;

 

Czy t są nfrmcj ptwrdzn przz nltyków głdwych z S,Chn, zchdnj?

 

Dbrg Dn.Pmętj...Dlg mdcj zmst hsłk czy tków sbstych.MN.

Vote up!
5
Vote down!
-12
#1440217

Mam kilka pytań dotyczących pisania przez Ciebie. Przyczyna jest prozaiczna : ze składni i wyrwanych z jakiegokolwiek kontekstu zdań rodzi się koszmar ; Lipski jest ROBOTEM !!!

Tak więc :

- wyłącz ewentualne przystawki kodujące mowę.

- nie kopiuj całych zdań, ani myszą, ani ctrl+C ....ctrl+V

- używając zwykłej klawiatury odpowiedz na kilka pytań !

Wyjaśnij znaczenie zdania:

Rozumiem że masz Blogi zarejestrowane w Sądzie w Polsce gdyż cyklicznie prowadzisz Blogi.

 Atakujesz tym zdaniem na wszystkich portalach, sugerując że interlokutor nie dopełnił obowiązku zarejestrowania "Bloga" w sądzie, koniecznie w Polsce ! Cyklicznie, choć z przerwami piszę po Polsku na portalu Japończyka w Kanadzie, o brazylijskich elektrowniach jądrowych i australijskich kopalniach uranu. Czy to podlega rejestracji, jeżeli tak, to w sądzie którego kraju ?

Albo to : 

Nazywasz mnie harcerzyku agentem?Rozumiem.Dlaczego chcesz sprawy sądowej i przegrać tak jak wielu dziennikarzy czy Blogerów,którzy mają strach pisać o Biedzie w Polsce.Kochasz sędziów w Polsce?

O co tu chodzi ? O oszczerstwo? Miałeś sprawy z dziennikarzami o strach  przed pisaniem o "Biedzie w Polsce". O co chodzi w tym bełkocie ? Te zdania wklejałeś dawno temu na "nowym Ekranie".

Przeanalizuj zdanie :

Masz prawo do ataków rozumiem ale masz strach pisać o Slużbie Zdrowia w Polsce i ukrywasz swoje nazwisko.

Podziel to zdanie na cztery i uzasadnij.

Tymczasem byłoby to "na tyle" !  Przy całej tolerancji : trudno zrozumieć nawet jedno, złożone zdanie Twojego autorstwa. To - może - i rodzi agresję w kontakcie z Tobą.  ! Napisz spokojnie, prostymi zdaniami - proszę !

 

Vote up!
14
Vote down!
-1

#1440244

Witaj!

 

Jestem pod szczerym wrażeniem. W tak krótkim czasie wykonałeś kawał porządnej roboty. Tekst twój jest aż do bólu logiczny, bez propagandy i zacietrzewienia. Wrzuciłem go już na facebooka bo jak najbardziej jest wart jak najszerszego propagowania.

Jedno sprostowanie. Ja sobie dobrze zdawałem, dla kogo ja piszę. Kto bedzie czytelnikiem i kogo zmuszę do reakcji. Co oznacza, ze znam dosyć dobrze prawdziwe poglady Polaków, a tutaj chciałem zmusić do odezwu tą ulokowaną na prawicowej blogosferze reprezentację proputinowskich agentów i prowadzonych przez nich pożytecznych idiotów, lub pramingów, czyli prawicowych lemingów. I moje zamierzenie przeszło wszelkie oczekiwania. Takiej jatki jeszcze na niepoprawnych nie było. Zleciały się chyba wszystkie promoskiewskie trolle, łącznie z jinksem, jednym z przywódców, który zazwyczaj omija moje wpisy szerokim łukiem, oczywiście oprócz pałowania. Tutaj sobie nie mógł odmówić.

Po tym tekście mamy już dosyć jasny obraz wyraźnych "patriotycznych" postaw oraz pokaz "samodzielnego" myślenia i argumentowania. Widocznie trafiłem w sedno, bo tekst był jakby włożeniem patyka w gniazdo os.

Oczywiście, takie teksty są dokładnie śledzone przez ruską agenturę na neonie. Przodujący zadaniowiec Ruszkiewicz nie mógł pozostać bez słowa. Spłodził swój pseudo-kpiący tekst, zgodny z jego intelektualnymi możliwościami. I bardzo dobrze. Bo natychmist zgłosiły się te nasze lemingi, mataczące i kombinujące zadaniowo w prawicowej blogosferze, aby złożyć hołd kremlowskiemu namiestnikowi. Przybyły więc i KOSSOBOR, która na szczęście nie wychodzi poza neon, ale także sigma, a jakże, zarejestrowana ciągle na niepoprawnych, znana z intensywnego pałowania, jak ją Jozio z Londynu przyłapał, patria/astra, również aktywna na NP, oczywiście Nathanel, postać bardzo podejrzana i dwuznaczna i na koniec, czego już ostatnio można było się spodziewać Trybeus, dotychczas będący kogutem na wieży wskazującym kierunek wiatru, teraz jednak ponownie założył kogucie piórka i upadł do stóp Ruszkiewicza, płacząc - gaspadin, daruj!

Tak więc teren nam się nieco oczyścił. Maski pospadały. Ta, jak piszesz, nadreprezentacja ujawniła się i zadanie zlecone wykonała.

 

Dodam jeszcze, że najbardziej jestem zasmucony i zdumiony postawą i słowami Rebeliantki. Jeżeli ona rzeczywiście szczerze i z dobrą wolą wyraża takie poglądy, to jest bardzo mocno zagubiona. Może po twoim artykule zrozumie, jak bardzo się myli. Choć osobiście, raczej w to wątpię.

 

Mindzie, niestety, musimy pisać nasze teksty. Nie możemy zostawić czytających wystawionych na ataki Moskwy. Junak poinformował, że łącza internetowe z Rosji grzeją się do czerwoności. Rzucili wielkie siły na urabianie polskiej opinii publicznej. Rebelianta i Trybeus są tutaj smutnym przykładem.

Lecz my się nie damy. Jest jeszcze sporo ucxzciwych ludzi do uratowania.

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za ten ważny tekst.

Vote up!
10
Vote down!
-8

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1440219

Zaatakowałeś swoich dawnych przyjaciół... już nawet trybeusowi nie popuściłeś :(

Naubliżałeś od promoskiewskich trolli, a wszystko dlatego, że są przeciwni umieraniu Polaków za wolną Ukrainę !!

Każdy normalny bloger czytając to powinien trzymać się od Ciebie z daleka.

Mam wśród znajomych mnóstwo ludzi, którzy mają inne poglądy, głosują na inne partie, ale nigdy nie przyszło by mi do głowy nazwać ich ruskimi albo niemieckimi czy innej nacji zadaniowcami.

Co Ty wiesz o poglądach Polaków?? razem z tym żałosnym Zwiastunem Świtu..

Jeśli oboje jesteście tacy zadowoleni, że 25% Polaków chce umierać za Ukrainę, to pogratulować wiary w te lipne sondaże...

Chcesz walczyć? ktoś Ci broni? Bierz minda, Sakiewicza, Targalskiego ... zabierz też zięcia, bo synów chyba nie masz i droga wolna, na wojenke marsz !!

Będziesz korespondentem wojennym, prześlesz nam zdjęcia i nagrania z pola walki, z barykad !!

Na pewno będziesz czuł się tam jak u siebie w domu, oni też nie wylewają za kołnierz :)))

wojenko, wojenko... sobie pośpiewasz... a my tutaj wszyscy będziemy trzymać za was kciuki :)

Zapytam "ciecia" Ruszkiewicza, czy on też będzie wam dopingował, ale myślę, że tak.

Odetchnie chłopak, bo na pewno bardzo się przestraszył informacją, że znasz jego adres i w dodatku mu grozisz :)))

 

Vote up!
12
Vote down!
-12

Astra - Anna Słupianek

#1440235

...Każdy normalny bloger czytając to powinien trzymać się od Ciebie z daleka....

 

Jesteś normalnym blogerem, który ma się ode mnie trzymać z daleka? Więc po co przychodzisz?

Ja sam sobie dobieram przyjaciół. Widzę podłość i głupotę to przepędzam.

Mimo tego na brak przyjaciół nie narzekam. Wszyscy prawi i uczciwi. I głupców nie ma między nimi.

 

A tobie dedykuję hit, który określa ciebie i twoje towarzystwo. Tacy jesteście

 

 

Sorry Astro?Patrio

Vote up!
10
Vote down!
-8

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1440239

nie kocham ?

To masz tutaj swój hit i nie mądruj się na tematy, których nie czujesz tak jak czują inni Polacy !

 

https://www.youtube.com/watch?v=KDK2AVGobdA
 

Vote up!
8
Vote down!
-10

Astra - Anna Słupianek

#1440255

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak. A chorążym im będzie piękna Julia, która krzyczała, że pierwsza pójdzie i osobiście będzie zabijać "kacapską swołocz"...... (to są jej słowa).

 

 

Pozdrawiam.

To nie wiesz, że kiedy się nie chce włączyć mózgu na opcję "zacznij myśleć" - najlepiej jest autora wpisu obrzucić inwektywami.

Ja mam na tę okoliczność zmodyfikowane powiedzenie " klasyka - oprawcy", który stosował zasadę: dajcie mi człowieka, a paragraf na niego znajdę.

 

Moja wersja:

1. Dajcie mi mędrca, a zrobię z jego idiotę.

   Teraz dodaje jeszcze jedno:

2. Dajcie mi myślącego Polaka - patriotę, a zrobię z niego agenta.

Te powiedzenia mogłyby być wpisane, jako motto niektórych  forumowiczów.

Można z nich korzystać. Polecam.

Vote up!
6
Vote down!
-8

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440241

"Naubliżałeś od promoskiewskich trolli, a wszystko dlatego, że są przeciwni umieraniu Polaków za wolną Ukrainę !!".

Mała uwaga. Rozgrywka na Ukrainie wcale nie idzie o wolną Ukrainę. Nawet nie daje się określić kto i od kogo miałby być wolny, zwłaszcza że do władzy doszli zamachowcy, a uczciwego określenia się obywateli tego państwa, ani uczciwych wyborów nie było.

Idzie o rozbiór Ukrainy. Ze strony Rosjan ją zamieszkujących o faktyczne oderwanie się i schronienie pod protektoratem Moskwy, a ze strony USA, Izraela, i Niemiec z przywieszką satelitów a UE o rozbiór i podział gospodarki i wpływów na politykę, a także o faktyczne zniewolenie zamieszkującej Ukrainę ludności (samych Ukraińców jest tam już tylko maleńki %). Idzie właśnie o zniewolenie tej achodniej części Ukrainy przez faszystów globalnych, a syjonistów zarazem (uwaga dla czułych na antysemityzm - nie trzeba być Żydem, żeby być syjonistą, czy gudłajem).

Nie dziwi nawet, że zamieszkujący Ukrainę oligarchowie popierają te rozbiory na zachodzie Ukrainy i nie chcą oddać wschodu. Oligarchia jest z natury zdradziecka. Dopuszczenie do nadmiernej oligarchii zawsze zagraża istnieniu państwa. Ostatnio widać to zwłaszcza na przykładzie USA, które z demokratycznych w krótkim czasie stały się ściśle faszystowskie.

Polska magnateria przed rozbiorami generalnie poparła Targowicę. Majdan to ichniejsza, ukraińska Targowica.

​Znamienne, że głos Polski, który powinien być pierwszoplanowy w kwestii ukraińskiej z racji odwiecznych interesów i włączenia doń znacznej części ziem rdzennie polskich, jest praktycznie zlekceważony przez podejmujących rozbiory i samych ukraińskich majdano-targowiczan.

Jedynie polscy nowotargowiczanie, zwłaszcza PO i PiS próbują coś dla siebie ugrać, choć po raz kolejny zdradzają polską rację stanu, która od zawsze leżała i leży w znajdowaniu równowagi, w trzymaniu wspólnoty z innymi państwami centralnymi Europy, zwłaszcza z niezawodnymi przyjaciółmi Węgrami. Chodzi o niepopieranie ani barbarzyństwa łacińskiego i pogańskiego, które odżyło na Zachodzie, ani bizantyńskiego - w Niemczech i Rosji, która dodatkowo ma jeszcze barbarzyństwo turańskie, w tym chazarów, formalnie, przez przyjęcie judaizmu talmudycznego, wymieszanych z żydami. 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1440284

Co to za brednie na poziomie "Izwiestii"? Kto ma umierać za Ukrainę? Wystarczy, żeby jej kacap nie rozbijał. Czy skoro ktoś popiera ukraińską obronę, to oznacza, że ma za to "umierać"?

Chyba ci się pomyliło z Francuzami, którzy nie chcieli umierać za Gdańsk. My nie mamy sojuszu wojskowego z Ukrainą, a jeżeli ruscy będą chcieli do nas wpaść, to na pewno nie przez konflikt z Ukrainą.

Dużo tu gadania (głównie ze strony Rebeliantki) o tym, jak "wam" na Polsce zależy, ale czy to oznacza, że Rosja pod naszymi granicami to dobrze dla Polski? Wchłonięcie Ukrainy do "uni celnej" to nasz interes?

Co to za duperele...

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1440549

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Nathanel został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gorszej i bardziej podejrzanej od ciebie "mendy" to w całej blogosferze ze świecą szukać.

Nie tracę czasu na demaskowanie twojej przeszłości bo gównem sie nie zwyklem zajmować.

Poszoł won. Megalomanie i sabotażysto. Nie tylko nos ci zbrązowiał od włażenia w d**pę Targowalskiemu ale i resztki mózgu zaczadziały. Albo to może tak jak piszą ci co cię znają - niedobory %%% powodują delirium.

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1440423

Wystrzelałeś całą amunicję, jedną piekielnie długą serią !!! 

To jest zbyt długie nawet na artykuł prasowy, gdzie wzrokiem mogę skakać ze szpalty na szpaltę, kolumny na kolumnę , przypominając sobie i porównując.

Jednak seria ta celnie dosięga kilku tematów. Ja zajęłem się jednym : zaczęłem sprawdzać dogłębnie linki i autorów o amerykańskich nazwiskach. Roberts jest figurantem dla mało spostrzegawczych, mocno już nadgniłym. Źródło zastraszania atakiem jądrowym na Warszawę ma co prawda angielskie nazwisko ale od 20-tu lat mieszka z żoną w Moskwie, zanim tam osiadł woził się z lewackimi grupami po świecie.

Bardzo często natrafiam na coś dziwnego ;-)) portal jest niby anglojęzyczny, tematyka wschodnioeuropejska, można zmienić język na rosyjski, podglądam skrypt - a on cały po rosyjsku ! Oczywiście rosyjscy informatycy są świetni i tani ! Tylko dlaczego wszystkie materiały, zdjęcia i grafiki sa obiektami o rosyjskich adresach ?

Jest oczywiste że miłośnicy Putina mają pełne sklepiki z argumentami, a ich miłość tak zaślepia że nie widzą nawet szyldów na tych sklepikach.

Mind ! 

To co się dzieje z promoskiewską propagandą , naprawdę jest tematem na parę analiz, pod różnymi kątami. Dlaczego ?! Bo atak też idzie z kilku nieźle okopanych stanowisk, niby niezależnych, a silnie się w końcu wspierających !

Vote up!
11
Vote down!
-3

#1440224

Zagląda tu co chwila czujne, kaprawe oczko garbatego noska Ruszkiewicza.

Więc w imieniu lokatorów z Okulickiego pytam się: dlaczego klatka schodowa znowu niewysprzątana? Niechlujnie wykonujesz obowiązki ciecia! Bo cofniemy przydział na mieszkanko.

Nie tłumacz się, że właśnie ciecie robią w kraju karierę, dając za przykład tego całego Grasia. Ty Spirydon masz dwa zadania: - dbać o czystość i wynoszenie śmieci na przedzielonej ci posesji, oraz dbać o naszą radziecką czystość i wynoszenie śmieci na przydzielonym skrawku internetu.

Chyba dobrze wiesz, że ty tu tylko sprzątasz???

No! Więc nie dokazuj Spirydon.

Vote up!
9
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1440225

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dp...rz sę d trybs...!!!

Vote up!
5
Vote down!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1440233

i do moich przodkow -

JESLI JA ZAPOMNE O WAS, TY PANIE BOZE W NIEBIE ZAPOMNIJ O MNIE.

Dzieci kochane, nie jestem tu dla jakichs punktow.

-----------------------------------

ADMIN - uprzejma prosba;

ujmij mi kilka set tych punktow, ale nie za nic.  Napisz tu prosze ile minusow dalem, ale osobno, blogerowi podpisujacemu sie:

- jazgdyni, i

- mindservice / MS,

Jesli jest to do zrobienia to prosze o to jeszcze raz.

PS.  Si vis pacem para belum - moje tlumaczenie , chcesz pokoju gotuj siebie, a nie Ukraine, do wojny.

PSS. @MS, cos o tej wdziecznosci nic nie napisales.  Brak czasu?  Moze ten z Gdyni ci pomoze?

PSSS. "Kartagina na byc zniszczona, a bron na Ukraine dostarczona, No."  - oczywiscie, ze razem z nowymi siekierami i kosami, a czemu by nie?  Dobre bylo dla ich "gierojow" z pomnikow, to i dla nich powinno byc dobre.

 

Vote up!
9
Vote down!
-6

Bogdan

#1440260

Gratuluję, wykonał Pan dobrą szczegółową robotę. Mam komentarz do tej samej kwestii w formie nowego wpisu, ale dotyczący samej metodologii formułowania poglądów przez lemingi tu obecne. 

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1440263

Dlaczego tak trudno zrozumieć że ktoś może mieć dystans do Ukraińców? Polityka polityką i nie wymagajmy od kogoś  kto  ma koszmary senne od 70 lat po swoich przeżyciach na Wołyniu że będzie teraz aktywnym członkiem towarzystwa przyjażni polsko-ukraińskiej.

Vote up!
11
Vote down!
-2

hobo

#1440264

....a kumitet złożycielski tego ToWarzystwa będą TWorzyli pałkarze spod tego artykułu.

Popatrz, proszę, jak bronią "prawdy". NIC DO NIC HNIE DOCIERA, bo to zaprogramoweane, płatne robory zdalnie sterowane.

 

Ciekawe, jak zareagują na informację podaną przez "DarekM" o odnalezieniu Szczątków INKI i propozycji zorganizoweania Jej pogrzebu państwowego.

 

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
-9

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440278

"błędem załozycielskim"  sympatyków Ukrainy jest to że wydaje im się że Ukraina odzieli nas od Rosji. W dzisiejszych czasach wydaje się to mocno naciągane. Popatrzmy zresztą jak zachowuja sie władze Ukrainy; jednego dnia uchwalaja akces do UE i godzą sie na specjalny status Doniecka

pozdr.

Vote up!
8
Vote down!
-3

hobo

#1440291

W kijowskim parlamencie wcale nie jest tak czytelnie.

Dużo deputowanych było PRZECIW i WSTRZYMAŁO SIĘ.

Może być niezły misz-masz.

Takich "jaj politycznych" to jeszcze nie było.

Skąd takie tempo, że "korespondencyjnie" przekazują wyniki głosowania i natychmiast UE podejmuje decyzję w/s Ukrainy.

To jest niepokojące, dlaczego tak pilno liskowi do ogródka.

Mądry się nie dziwi, bo wyciąga wnioski ze swoich wcześniejszych obserwacji.

Głupi się nie pozna, bo bez zastanawiania się ma gotowca z łże mediów.

Zachowa się i zareaguje po linii i na bazie.

 

To zależeć będzie od ałtorytetów i c(W)elebrytów  łżę - me(N)dialnych.

To oni PO-wiedzą NAJLEPIEJ co jest tryndy.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
6
Vote down!
-7

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440297

...pałkarze spod tego artykułu...

Było nie krakać ! 

Vote up!
6
Vote down!
-6

#1440320

odkąd wdałaś się w "dyskusję" z jazgotem, na NP ...pustki.Ceniłam sobie twoje wyważone,patriotyczne wpisy ale widzę ,że dałaś się wciągnąć w młócenie sieczki ,które już któryś dzień z rzędu zaśmiecają NP.Szkoda mojego czasu...i myślę,że Twojego też.

No..chyba,że komuś ciągle i wciąż zależy na rozwaleniu NP .Wtedy takie dyskusje mają sens.

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-7

Verita

#1440298

tak długo była wolna, jak mniej więcej, pierwsza nieinwigilowana jeszcze "Solidarność".

Czyli bardzo, baardzo króciutko.

pozdr.

Vote up!
7
Vote down!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440311

...jest tych, co widzą tylko wolnościową stronę "rewolucji" ukraińskiej. Jak dołączyć do tego polakożerczość ich głównych partii, zwłaszcza motywowaną turańsko-chazarsko-syjonistycznie-faszystowsko-proizraelsko i bizantyjsko-faszystowsko-proniemiecko, oraz ich pogróżki wobec Polaków tam mieszkających, a będących u siebie, a nawet brak próśb o pomoc kierowanych do Polski, to wychodzi na to, że mamy w tej chwili za wschodnią granicą twór państwowy wrogi.

Wygląda na to, że sympatyków "wolnej" Ukrainy trzeba już traktować jako sabotażystów polskiej racji stanu.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1440482

Bzdura !

Vote up!
8
Vote down!
-6

#1440503

Logiczne.

Jak widzisz błąd, to uzasadnij !

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1440512

Propaganda jest podstawą putinowskiego modelu rządów!

Warto dodać, że ta propaganda czerpie pełnymi garsciami z najlepszych nazistowsko-bolszewickich wzorów.

Dlatego też jest w swoich treściach aż tak prymitywna i czesto żałosna - bo odwołuje sie przede wszystkim do nienawiści do innych ludzi!

Niczym mafijna PO w PRL-bis!

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1467266