Prawy.pl - pro-rosyjski portal na prawicy

Obrazek użytkownika Mind Service
Artykuł

„Brutalnie zgwałcili prawie 300 kobiet i są nazywani polskimi sojusznikami”. Takimi rewelacjami, często opartymi na kłamstwach rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej RIA Novosti, raczy swoich czytelników portal prawy.pl. Celuje w tym zwłaszcza Anna Wiejak, występująca także pod pseudonimem Karolina Maria Koter, kiedy zapragnie napisać coś jeszcze mocniejszego. Na zdjęciu widać tą „dziennikarkę” w roli aktywistki, przemawiającą w świetnym towarzystwie podczas jednej z pikiet antyukraińskich pod ambasadą w Warszawie. W tle transparenty stowarzyszenia "Pokolenia Kresowe", o którym już pisaliśmy [http://tinyurl.com/pokoleniaKresowe]. 
 

Nie zdarzy się, by prawy.pl – kiedy nie publikuje tłumaczeń z rosyjskiego - napisał cokolwiek pozytywnego od siebie w sprawie Ukrainy. Jeśli nie sensacja o kolejnym wybuchu jądrowym na Ukrainie [http://www.prawy.pl/8388-wybuch-jadrowy-w-doniecku-ukrainsc…], to tendencyjna analiza w wykonaniu Karola Kaźmierczaka [http://www.prawy.pl/…/7315-ukrainska-histeria-czyli-afera-b…]. Znajdziemy tam też produkcję intelektualną Marcina Palade, publicysty związanej z Ruchem Narodowym „Gazety Warszawskiej”, wykonawcy obrzydliwej nagonki na dziennikarkę Biankę Zalewską i poseł Małgorzatę Gosiewską [http://tinyurl.com/PaladeNagonka], czy Jana Bodakowskiego, działacza endeckiego wywodzącego się ze środowiska „Zagórnej”.
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (3 głosy)

Komentarze

Portal prawy.pl wspiera oficjalnie działania faszystowskiej Rosji. Inspiruje do działań takich jakich dopuścił się profesor Pazia.

Profesor filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego na swoim facebookowym profilu skomentował drastyczny film, na którym widać, jak prorosyjscy separatyści znęcają się nad ukraińskimi żołnierzami i bezczeszczą ich zwłoki. Napisał: „Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło! I jak tu nie kochać » Ruskich «...?”. Sprawę opisaliśmy w zeszłym tygodniu. 

Po wpisie Pazia zareagował rektor UWr, prof. Marek Bojarski. Zapowiedział postępowanie dyscyplinarne wobec naukowca i zwołanie uczelnianej komisji etyki. Poza tym zawiesił profesora na pół roku. To oznacza, że Paź nie będzie mógł prowadzić zajęć dydaktycznych i jego pensja zostanie czasowo ograniczona. Swojego kolegę potępiła również dyrekcja Instytutu Filozofii UWr.

Prokuratura w sprawie wpisu profesora wszczęła zaś postępowanie z urzędu. Zarzuciła mu nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych lub znieważenie ludności z powodu jej przynależności narodowej.

A „Gazeta Polska Codziennie” stwierdza natomiast: „Na Kremlu muszą rwać włosy z głowy, że w Polszy ruską sprawę wspiera raptus, który w jakimś szaleńczym podnieceniu » wysypał się «, iż dla niego w gruncie rzeczy dobrze by było, gdyby Rosjanie wyrżnęli Ukraińców”.

Rafał A. Ziemkiewiczem z tygodnika „Do Rzeczy” uznał, że gdyby wpis prof. Pazia dotyczył Rosjan, to nie wywołałby w Polce oburzenia. „Innymi słowy - gdyby Paź napisał » ruskie ścierwa dostają łomot aż miło; jak tu nie kochać banderowców? «zamiast » ukraińskie ścierwa dostają łomot aż miło; jak tu nie kochać Ruskich? «, to właściwie byłby luz...” - pisze Ziemkiewicz.

Ostrą polemikę na swoim Facebooku zamieścił Dawid Wildstein z "Gazety Polskiej": "Spieszę donieść, że Ziemkiewicz myli się kompletnie. Gdyby to Ukraina najechała Rosję i publicznie chwaliła się filmikami, gdzie obwieszeni symbolami Bandery terroryści katują i torturują, a jakiś gnój, menda i kretyn wyrażał swój zachwyt tego typu działaniami, to reakcja powinna być, i zapewne by była, analogiczna".

I dalej: "Każdy, kto jest gotów bronić takich działań i takich zachwytów, stawia się poza nawias naszej cywilizacji, religii itd. I niech idzie ruchać kozy z kumplami z Kalifatu Islamskiego, bo to ten styl"

]]>http://wyborcza.pl/1,75478,17354703,Prawica_sie_zre_o_prof__Pazia___Terr...]]>

Vote up!
0
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1482769