Uwolnić Asię Bibi!

Obrazek użytkownika Mind Service
Ogłoszenie
 

198.478 osób podpisalo petycję. Pomóż nam osiągnąć cel 200.000 podpisów.
By Magdalena Korzekwa · Warsaw, Polska · 31.10.2014


Rozprawę apelacyjną odraczano 5 razy! Odbyła się 16 października br. w sądzie w Lahore. Sąd apelacyjny potwierdził wyrok śmierci na Asię Bibi!

Rozprawa odbyła się w warunkach, które wskazują na złamanie wszelkich zasad niezawisłości sędziowskiej. Nad sędzią stało ponad 20 muzułmańskich radyklanych duchownych, którzy wywierali presję, aby nie zmienił on wyroku. 
Od prawników Asii wiemy, że w chwili, w której zaczęli przedstawiać argumenty na rzecz obrony Asii, kolejni duchowni zaczęli wchodzić na salę sądową. 
 
Nie można mieć już wątpliwości, że wyrok wydany w takich warunkach - niezależnie od samej absurdalności oskarżenia - jest niesprawiedliwy. Asia Bibi nie miała prawa do rzetelnego procesu sądowego. 
 
Rodzina Asii Bibi zapowiedziała kasację do Sądu Najwyższego, jednak doświadczenie ostatniej rozprawy każe powątpiewać w rzetelność i niezawisłość sądu najwyższego szczebla - przypomnijmy, że Pakistan to kraj, w którym prawo islamskie nie jest oddzielone od prawa państwowego.
 
Z naszych analiz wynika, że jednym z nielicznych międzynarodowych ciał, które może mieć w tej sprawie znaczenie, jest Rząd USA. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić petycję ostatniej szansy, którą kierujemy do Ambasadora USA w Pakistanie, Richard'a Olson'a. Dodatkowo, dyrektor zarządzający CitizenGO wręczy petycję także Ambasadzie Pakistanu w USA.
 
Przypomnijmy, że nasze listy skierowane do Asii zostały zawiezione do Pakistanu przez samego prezesa CitizenGO Ignacio Arsuagę, który jest w kontakcie z rodziną Asii, jej prawnikami oraz rządem Hiszpanii gotowym natychmiast po uwolnieniu przyjąć całą rodzinę (zdjęcia ze spotkania z rodziną: ]]>https://www.flickr.com/photos/citizengo/sets/72157644549376832]]>). Szukamy wielu rozwiązań. Nie tracimy nadziei! Świat musi się dowiedzieć o tej sprawie! 
 
Niebawem premiera filmu o Asii Bibi. Koniecznie obejrzyjcie zwiastun!:
 
Reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król

Produkcja: HazteOir.org, CitizenGO, Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, Dom Wydawniczy RAFAEL

Produkcja ze strony CitizenGO była możliwa dzięki Państwa darowiznom. Świat musi dowiedzieć się o Asii, a dyplomaci podjąć konkretne kroki. Wysyłajmy link do petycji oraz do zwiastunu filmu naszym przyjaciołom i znajomym!
 
Wolność dla Asii Bibi / Freedom for Asia Bibi
Sąd apelacyjny w Lahore potwierdził wyrok śmierci na Asię Bibi.
Rozprawa toczyła się w warunkach zaprzeczających niezawisłości i niezależności sądu - w sali sądowej przebywało ponad 20 radykalnych muzułmańskich duchownych.
Rodzina zapowiedziała kasację do Sądu Najwyższego, jednak stało się oczywiste, że wobec presji islamskich duchownych niezbędna jest błyskawiczna akcja dyplomatyczna.
Kraje Zachodu nie mogą milczeć, gdy ma miejsce taka niesprawiedliwość połączona z barbarzyńskim wyrokiem. To nasza odpowiedzialność. Prosimy Państwa o działanie.
Niech to będzie działanie dla obrony godności człowieka, dla sprawiedliwości, dla ludzkości.
-------------------------------
As you know the Court of Appeals at Lahore has confirmed the death sentence to Asia Bibi
As you probably know the trial was developed with the intimidating presence of 20 mulans, breaking the necessary judicial independence and objectivity.
Obviously the family has announced they will appeal the ruling to the Supreme Court. But after islamist pressure on the judiciary power I think diplomatic action is necessary.
Western countries can not look the other way while injustice and barbarism are consolidated. It is our responsibility. And you could do something.
Please, do it. For dignity, for justice and humanity.
Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]
________________________________________________
Podpisz petycję na stronie CitizenGO:
]]>]]>
 
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Śmierć za kubek wody.

Upalny dzień. 40-letnia mieszkanka pakistańskiej wioski od wielu godzin zbiera owoce na cudzym polu. Praca jest wyczerpująca, lecz Asia i jej mąż mają na utrzymaniu pięcioro dzieci. Żeby się ochłodzić, pije wodę z pobliskiej studni. Ta należy do muzułmańskiej społeczności, a Asia jest chrześcijanką, dlatego w opinii innych kobiet woda staje się „nieczysta”. Wybucha kłótnia, pada słowo: „Bluźnierstwo!”. Jednak prawdziwym powodem nie jest woda, ale to, że prowokowana przez kobiety pracujące z nią na polu, mówi: „Jezus umarł za grzechy ludzi na krzyżu. A co zrobił dla ludzi Mahomet?” Jej los jest przesądzony – w Pakistanie taki zarzut to pewna śmierć.

14 czerwca 2009 roku Asia Bibi zostaje wtrącona do więzienia, gdzie do dzisiaj czeka na wykonanie wyroku śmierci przez powieszenie. W jej obronie odważyli się stanąć gubernator Pendżabu (muzułmanin) oraz minister ds. mniejszości (chrześcijanin) – obydwaj zginęli z rąk fanatyków religijnych.

Poruszająca historia Asii Bibi, opowiedziana przez nią samą, uświadamia nam, jak wiele zła popełnia się w imię religii i jak ważna jest wolność wyznania, a także prawa człowieka. Dlatego jej osoba stała się symbolem walki z przemocą o podłożu religijnym, a o jej uwolnienie walczą ludzie na całym świecie.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/147382/bluznierstwo

Vote up!
10
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1448343

Czy też nikogo to nie obchodzi?

Vote up!
5
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1448421

W momencie składania  mojego podpisu,cel jaki sobie postawili organizatorzy akcji czyli ponad 200tyś podpisów został  znacznie przekroczony.

Teraz chcą osiągnąć 500 tyś i raczej jest to możliwe, ale czy to się przełoży na cel jakim jest uratowanie Asi

Vote up!
9
Vote down!
0
#1448422

I ta kobieta została wreszcie uwolniona...

 

Vote up!
6
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1448423

 

Apel do prezydenta Pakistanu o ułaskawienie Asii Bibi można wysyłać  też mailem na adresy:

salviamoasiabibi@asianews.it

publicmail@president.gov.pk

Vote up!
6
Vote down!
0
#1448424

 

 

Reyhaneh Jabbari została powieszona za zabicie mężczyzny, którego oskarżyła o gwałt. Po pięciu latach spędzonych w celi 26-letnia Iranka  w ubiegłą sobotę została powieszona w Teheranie.

 

 

W 2007 roku dekoratorka wnętrz – Reyhaneh Jabbari, otrzymała zlecenie od Morteza Abdolali Sarbandi, prominentnego działacza irańskiego, wcześniej pracownika irańskiego wywiadu. Została poproszona o renowację biura. Sarbandi zaprosił Reyhaneh do swojego mieszkania, gdzie próbował ją zgwałcić. Dziewczyna podjęła próbę obrony i w efekcie zadała śmiertelną ranę Sarbandiemu. Według doniesień policji w pokoju mogła znajdować się trzecia osoba, jednak jej tożsamości do dziś nie potwierdzono.

Rodzina Sarbandi od początku śledztwa starała się wykazać, że morderstwo zostało popełnione z premedytacją, gdyż oskarżona kupiła wcześniej nóż kuchenny, który miała przy sobie w dniu, w którym zabiła swojego oprawcę. Obrońcy Jabbari, w tym także Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz wiele pozarządowych organizacji i fundacji, podkreślało fakt, iż zeznanie zostało wymuszona na Irance przez oskarżycieli. Sprawa wzbudzała wiele emocji od samego początku. Dopatrzono się wielu nadużyć oraz niedomówień, dlatego też wiele organizacji starało się o wznowienie procesu. Bezskutecznie. Jabbari została skazana na śmierć w 2009 roku, jej egzekucja została odroczona dwukrotnie. Ponadto Avaaz.org zebrało ponad 240 000 podpisów udzielających poparcia Irance. Mimo tego irańskie władze zdecydowały dokonać egzekucji na Reyhaneh Jabbari.

 

 

http://codziennikfeministyczny.pl/reyhaneh-jabbari-powieszona-za-zabicie-gwalciciela/

Vote up!
5
Vote down!
0
#1448425

Podpisałem i mam nadzieję na pozytywny obrót sprawy, ale pewnie ciężko będzie...to całkiem inny świat.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1448444

Tak.,dano temu.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1448650

I trudno sie z tym zdaniem nie zgodzić.

Jeśli chodzi o podpisanie petycji w sprawie ocalenia życia Asi Bibi, to kiedy był protest Pani Magdaleny Korzekwy z CitizenGO, a dotyczący wyrażenia swojego stanowczego słowa "NIE" dla bluźnierczych koncertów zespołu Behemot i Nergala, - od tamtej pory zawsze dostaję maila od CitizenGO w sprawie kolejnych protestów i petycji. W sumie otrzymałem ich 10. W sprawie Asii także. Tak więc spełniam swój obywatelski i chrześcijański obowiązek.

 

Pozdrawiam,

   

Vote up!
10
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1448428

 

 

Kilka tygodni temu fanatycy z ISIS rozstrzelali działaczkę praw człowieka w Iraku

Sameerę Salih Ali al-Nuaimy.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1448429