Trzecia Wojna Światowa

Obrazek użytkownika Mind Service
Świat

Pamiętamy jak jeszcze kilka miesięcy temu Donald Tusk "straszył wojną". Do rozpoczęcia roku szkolnego przez polskie dzieci zostało już niewiele czasu, a Tusk prorokował wtedy, że dzieci we wrześniu mogą nie rozpocząć nauki. Tymczasem uznani eksperci przestrzegają, że świat wygląda niepokojąco podobnie jak w przededniu wybuchu I wojny światowej 100 lat temu.
 

]]>]]>

Nowy ogólnoświatowy konflikt to motyw pojawiający się w wielu przepowiedniach i proroctwach. Jasnowidze tacy jak Alois Irlmaier – „prorok III wojny”, Anton Johansson czy Mitar Tarabić ostrzegali, że pokój w Europie to tylko stan pozorny.

 Widząc okrucieństwa II wojny światowej i narodziny broni jądrowej Albert Einstein (1879-1955) doszedł do wniosku, że kolejny ogólnoświatowy konflikt doprowadziłby do upadku cywilizacji: „Nie wiem, czym będzie się walczyć podczas III wojny światowej, ale następna wojna po niej będzie na kije i kamienie”.
- Co jednak nie musi się ziścić, bo od tego czasu zarówno Rosja jak i Stany Zjednoczone wypracowały koncepcję ograniczonej wojny nuklernej o lokalnym charakterze, możliwej do wygrania.
 

]]>]]>

Szef Sztabu Generalnego Rosji Nikołaj Makarow mówi wprost: "Użyjemy broni jądrowej". Wyprzedzające uderzenie jądrowe to jak wiemy "strategia obronna" Rosji. Jej koncepcja zakłada zrobienie z Polski radioaktywnej pustynii. Dziwnym trafem ta zbrodnicza koncepcja ma oparcie w takich najważniejszych myślicielach i ideologach Rosji jak Dugin. Wypowiedziane słowa, że "taki kraj jak Polska nie powinien istnieć" nabierają złowróżbnego urzeczywistnienia. (zob.: ]]>http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-ostrzega-uzyjemy-broni-jadrowej/530zh]]>)

 


Ale nie tylko Rosja stanowi zarzewie światowego konfliktu. W obecnych czasach obserwujemy jak lokalne wojny nieustannie bulgocą, a rozlanie ich w szerszy wymiar jest potencjalnie możliwe i niebezpieczne.

 


Amerykański politolog Faared Zakaria na antenie stacji CNN powiedział, że konflikt izraelsko-palestyński może potoczyć się tak jak wydarzenia na Bałkanach z 1913 i 1914 roku. Zdaniem politologa, tak jak przed wiekiem, tak i teraz ekstremiści napędzają konflikt, którego skutki mogą być bardzo poważne. Bardzo przypomina to okres zaraz przed wybuchem I Wojny Światowej, kiedy nikt zdrowo myślący nie chciał wybuchu konfliktu, lecz także nikt nie potrafił go powstrzymać, ponieważ naciski wewnętrzne były zbyt silne.
 

]]>]]>

Tak jak miało to miejsce na Bałkanach w latach 1913-1914. Serbscy ekstremiści wciąż dążyli do konfrontacji. Zamach na arcyksięcia Ferdynanda nie był przecież początkiem napięć, lecz ich wynikiem. Później stał się cezurą wyznaczającą symboliczny początek I wojny światowej.

 


Amerykański ekonomista Nouriel Roubini, zwany ze względu na swoje złowieszcze przepowiednie Doktorem Zagładą, także dostrzega podobieństwa między rokiem 1914 a 2014, lecz zwraca uwagę na inny rejon świata. Dla Roubniego to wydarzenia na Dalekim Wschodzie mogą skonczyć się tak, jak sytuacja na Bałkanach sto lat temu.

 


Wg niego teraz jak sto lat temu, pojawiało się coraz więcej głosów rozczarowanych globalizacją, nierówności społeczne były widoczne gołym okiem i rosły napięcia pomiędzy starymi, a nowymi potęgami. Tak jak teraz wszyscy żyli też w dziwnym przekonaniu, że najgorsze scenariusze po prostu nie mogą się ziścić. Jak bardzo się mylili.

 


Sto lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że Wielka Brytania, Rosja, Niemcy, Austro-Węgry i Francja ruszą na wojnę. Dzisiaj przebąkuje się o tym, że Stany Zjednoczone mogą wejść w konflikt z Chinami, jeżeli Japonia albo Tajwan zostaną zaatakowane, ale te scenariusze są traktowane jako najgorsze z możliwych i niekoniecznie bardzo prawdopodobne. Przecież nikomu by się to nie opłacało...

 


W retorykę 1914 roku popadł też premier Japonii Shinzo Abe. Jego zdaniem obecne stosunki Japonii i Chin przypominają napięcie między Wielką Brytanią a Niemcami sto lat temu. Co prawda jego rzecznik później gorąco zaprzeczał, lecz nie zmienia to faktu, że spór o wyspy Senkaku wciąż się tli, a Chiny zwiększają nakłady na armię.
 

]]>]]>

Największe światowe mocarstwo nie radzi sobie z coraz gorętszymi konfliktami, które trawią różne regiony rozsiane po całej kuli ziemskiej. Państwo, które jeszcze nie tak dawno temu było globalnym hegemonem ma kłopoty w przeciwstawieniu się rosnącej gospodarczej potędze, którą rządzi reżim o autorytarnych zapędach. To opis sytuacji międzynarodowej autorstwa Larry'ego Summersa, który można w równym stopniu odnieść do świata A.D. 2014, jak i 1914. W jednym scenariuszu głównymi graczami są Wielka Brytania i Niemcy, a w drugim są to Stany Zjednoczone i Chiny.

 


Według byłego sekretarza skarbu USA nacjonalizm przeżywa ponownie swój złoty czas. Każdy gra do własnej bramki i nie zbyt ogląda się na długoterminowe efekty swoich działań. Nie chce współpracować z innymi, ponieważ uważa, że mu się to nie opłaca. W 1914 roku taka postawa doprowadziła do Wielkiej Wojny.

 


Balans sił się zmienia i jeżeli chcemy, żeby ten proces przebiegał pokojowo, musimy przekonać rządy, żeby zamiast ze sobą konkurować, zaczęły współdziałać. Na różnych płaszczyznach. Wydaje się to o tyle trudne, że po wybuchu afery Snowdena i ujawnieniu, że amerykańskie służby podsłuchiwały Angelę Merkel widać wyraźnie, że stopień niufności osiągnął apogeum. A mówimy w tym momencie o sojusznikach...
 

]]>]]>

9 lipca 2014 r. Putin przyjął na Kremlu delegację rabinów z kilku państw, w tym z Izraela, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Holandii i Francji. Podczas tego spotkania wypalił: "Trzeba być już nie tylko głupim, lecz wręcz bezczelnym, żeby zaprzeczać temu, co było. Ale niestety, ta bezczelność, tak samo jak 70 lat temu, często osiąga swój cel. Jak mawiał Goebbels: im bardziej niewiarygodne jest kłamstwo, tym prędzej w nie uwierzą – pouczał Putin."

 


Jednak Goebbels tych słów nie wypowiedział. Kogo zatem cytował Putin? - Adolf Hitler, „Mein Kampf”, część pierwsza, rozdział X. Hitler podyktował to zdanie w 1924 r., kiedy Goebbels jeszcze nie był członkiem Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP).

 

Rozdział X pierwszej części „Mein Kampf” jest kluczowy. Nazywa się „Prawdziwe przyczyny niemieckiej katastrofy”. Niemcy zostały pokonane w I wojnie światowej. Hitler zbudował fundament ideologii nazistowskiej, bazując na jednym pytaniu: co jest przyczyną porażki? I dał odpowiedź: przyczyny nie ma co szukać na froncie, lecz na tyłach – to Żydzi i marksiści zdradzili Niemcy i osłabili tyły. Hitler nie mówi więc o sobie i swoich zwolennikach, lecz o „tych panach”, których jednoznacznie wskazał jako „Żydów i marksistów”. A na tej samej stronie książki dodał: „Arcymistrzami z arcymistrzów wśród kłamców zawsze byli Żydzi”.
 
 
 
Dokładnie taka sama jest teraz narracja rosyjskich propagandzistów: to żydzi i państwa którymi oni kierują (usrael) są winni katastrofy Rosji. Putin naśladując Hitlera budując podwaliny faszystowskiej Rosji. Czy publiczne cytowanie „Mein Kampf”, gdzie Hitler stygmatyzuje pewne narodowości i grupy religijne, nie jest przejawem neonazizmu i neofaszyzmu, ksenofobii i antysemityzmu? Czy sam propagandysta natchniony pomysłem opętanego Führera nie podlega odpowiedzialności karnej? - Cóż takie rzeczy uchodzą na sucho nie tylko w Rosji; od kiedy to Niemcy stały się oficjalnym protektorem Moskwy.
 
 
 
W Niemczech, a także w Polsce nie brakuje głosów tzw. pożytecznych idiotów, którzy uważają, że z Rosją należy się dogadać. Nawet za cenę poświęcenia Ukrainy. Ale jak można mówić o dogadywaniu się z bandyckim władcą z kręgu cywilizacji wódki? Siła to nie rozwiązanie problemu, ale tylko w świecie cywilizowanym. Z bandytą można rozmawiać tylko językiem siły, bo on zna tylko taki język i tylko takie argumenty do niego trafiają.
 
 
 
]]>]]>

W 1937 roku NKWD, i w 1943 UPA inspirowana przez radzieckie NKWD napadała na polskie wsie i dopuszczała się aktów ludobójstwa na niespotykaną wcześniej skalę (źródło: ]]>http://kresy24.pl/24202/11-sierpnia-w-historii-kresow/]]>); a teraz bandy rosyjskie pod mylnym mianem "separatystów" napadają na ukraińskie miasta i wsie dokonując mordów i zniszczeń. Dokonali też aktu terrorystycznego na społeczności międzynarodowej zastrzeliwując cywilny samolot malezyjskich linii lotniczych z blisko trzystu osobami na pokładzie. W tym śmierć poniosło 80-ro dzieci. Litewski konsul honorowy Mykoła Zelenec został uprowadzony przez rosyjskich terrorystów i zabity w Ługańsku - bastionie "prorosyjskich separatystów" we wschodniej Ukrainie - powiadomił na Twitterze minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius. Arsen Awakow powiedział, że "separatyści" używają żywych tarcz w postaci ludności cywilnej. Jakich dowodów cywilizowany świat potrzebuje jeszcze aby uznać faszystowską Rosję za kraj nie liczący się z żadnymi uznanymi wartościami cywilizacyjnymi. Przypomnijmy też, że Rosja napadając na Ukrainę i anektując Krym pogwałciła wcześniej podpisane przez siebie traktaty i zobowiązania międzynarodowe.

 Powoływanie się teraz przez niektórych polityków zachodu na jakieś ustalenia między Rosją a UE i NATO, że wojska sojuszu nie będą rozmieszczone blisko granicy z FR są śmieszne. A takie podkładanie się Rosji tylko ją rozzuchwala i zachęca do rozpętania wojny na szerszą niż Ukraina skalę.

 Wizje „trzeciej wojny” są stałym elementem proroctw i przepowiedni. Większość jasnowidzów jest zgodna, że w niedalekiej przyszłości świat znowu stanie w ogniu. Najobszerniejsze i najdokładniejsze wizje dotyczące kolejnego wielkiego konfliktu mieli: Mitar Tarabić, Alois Irlmaier, Matthias Stormberger i Anton Johansson.


 

]]>]]>

Alois Irlmaier (1895-1959) z Freilassing (Bawaria) zdobył sławę jako różdżkarz i jasnowidz. Mówiono, że często pomagał policji w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Irlmaier miewał także nietypowe wizje odnośnie losów świata. Nietypowe, bo w większości związane z wybuchem III wojny światowej.

 „Do okien i drzwi Bawarczyków będą zaglądać dziwni żołnierze. Ze wschodu nadejdzie ich czarna kolumna. Wszystko działo się będzie szybko. […] Jadą czołgi, a ci, którzy nimi kierują są pokryci śmiercią. Tam gdzie się pojawią nie ma nic – ani drzew, ani ptaków, kwiatów, zwierząt czy trawy. Sama ziemia.

 Jest tam też długa linia. Żołnierze ze wschodu nie mogą przejść na zachód ani odwrotnie. Wiatr nawiewa od wschodu śmiercionośną chmurę. Nagle wschodnie armie upadają. Rzucają wszystko i uciekają na północ, ale stamtąd nie wracają. Nad Renem wszystko będzie miało swój finał. Będzie tak wielu zabitych… Tysiące poczerniałych ciał.

 W Rosji (...) trupów będzie tak wiele, że będą uprzątać je z ulic. […] Widzę czerwoną masę i żółte twarze. Widzę wielkie rozruchy, przerażającą masakrę i rabunek. Śpiewają jakąś wschodnią pieśń i palą świece przed obrazem Maryi” – mówił.

 Irlmaier wyjaśniał, że sceny z przyszłości przelatywały przez jego głowę niczym klatki filmu. Niestety nie był pewien, kiedy dojdzie do wielkiego konfliktu: „Przed wybuchem wojny będzie bardzo urodzajny rok. Potem, po morderstwie […] polityka, wojna wybuchnie nagle, w nocy. Widzę tylko kurz i cyfry ‘8’ i ‘9’. Nie wiem, co one oznaczają…” – wyjaśniał.

 Wizję III wojny światowej miał też serbski jasnowidz, Mitar Tarabić (1829-1899) – niepiśmienny chłop ze wsi Kremna, który podyktował nachodzące go wizje batiuszce Zahariji Zaharićowi. „Szósty zmysł” był u Tarabićów dziedziczny (profetą był również krewny Mitara, Miloš). Jasnowidz nie wiedział, skąd pochodziły odzywające się w jego głowie „głosy”, które objawiały mu przyszłe dzieje Bałkanów i świata. Wątpił on jednak, by był to dar boży.

 „Ludzie zaczną przenosić się z miast na wieś” – mówił o czasach, które mają poprzedzać wielką wojnę. „Ci, którzy to zrobią, ocalą siebie i swoje rodziny, ale nie na długo, bo dojdzie do wielkiego głodu. Będzie dużo jedzenia na wsiach i w miastach, ale będzie ono zatrute. Ci, którzy je zjedzą, natychmiast umrą.

 Potężni i wściekli uderzą w potężnych i wściekłych! Kiedy wybuchnie okropna wojna, biada armiom, które będą latać po niebie. Lepiej będzie tym, które będą walczyć na ziemi i wodzie. Ludzie prowadzący wojnę będą mieć swoich uczonych, którzy wymyślą dziwne kule armatnie. Ich wybuch nie będzie zabijać, tylko rzucać zaklęcie na wszystko, co żywe.

 Tylko jeden kraj na końcu świata – otoczony wielkimi morzami i wielki jak nasza Europa – będzie żył w pokoju i bez kłopotów. Ani w nim, ani ponad nim nie wybuchnie żaden pocisk! Ci, którzy uciekną i skryją się w górach z trzema krzyżami, znajdą w nich schronienie i będą ocaleni, by dalej żyć w obfitości, szczęściu i miłości, ponieważ nie będzie już więcej wojen” – przepowiadał.

 Anton Johansson (1858-1909) – ubogi rybak z Norwegii (z pochodzenia Szwed), który posiadał dar jasnowidzenia, w swoich przepowiedniach zapowiedział rzekomo zatonięcie Titanica, trzęsienie ziemi w San Francisco w 1906 r. oraz wybuch I wojny światowej.  Nie był pewien dokładnej daty rozpoczęcia trzeciego ogólnoświatowego konfliktu. Wojna miała zacząć się od podboju Persji i Turcji przez wojska rosyjskie.

 „Rosjanie podbiją potem Bałkany. We Włoszech będą wielkie zniszczenia. […] Rosjanie zajmą amerykańskie zapasy. Niemcy zostaną zaatakowani od wschodu. Dojdzie tam do wojny domowej – Niemiec będzie walczył przeciw Niemcowi. Rosja uderzy na Stany Zjednoczone, a te nie będą mogły wspomóc siłami walczącej Europy. Nowa broń wywoła w Ameryce huragany i zniszczone tam zostaną największe miasta” – głosi jedno z jego proroctw, które spisał pewien urzędnik ze Sztokholmu.

 O wybuchu III wojny światowej wspominali też inni jasnowidze. Węglarz Matthias Stormberger (1753-?) – legendarny bawarski profeta, mówił o niej tak: „Dwie albo trzy dekady po pierwszej wojnie nastanie druga, większa. Prawie wszystkie narody będą w niej uczestniczyć. Miliony ludzi umrą, choć nie będą żołnierzami. […] Po drugiej wielkiej wojnie przyjdzie trzeci konflikt. Broń będzie już wtedy zupełnie inna. Jednego dnia umrze więcej ludzi niż w obu poprzednich wojnach”.

 Mnich Józef (zm. 2009) ze słynnego klasztoru Vatopedi na Athos, któremu przypisywano nadprzyrodzone zdolności twierdził, że III wojna światowa rozpocznie się nad Morzem Czarnym. Potem między Grecją a Turcją wywiąże się spór, do którego włączy się Rosja, której z kolei „wojnę wypowiedzą Europa i Ameryka” – przepowiadał. Wyniknie z tego wielki konflikt, w którym najbardziej ucierpi Grecja i… Kościół Katolicki.

 Podobne przepowiednie pochodziły od innego zakonnika, franciszkanina o. Andrzeja Czesława Klimuszko (1905-80) – zielarza i jasnowidza, który choć niechętnie dzielił się tymi wizjami, ostrzegał: „Wszystko wskazuje na to, żeśmy już wkroczyli w pierwszą fazę początku końca naszej cywilizacji”.

 „Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i włoskie dzieci, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy” – powiedział.

 Baba Vanga zapowiedziała, że w 2014 roku wybuchnie III wojna światowa, którą rozpocznie lokalny konflikt. Wojna będzie długa i wyniszczająca, dojdzie do użycia broni atomowej i chemicznej.

 Do walki stanie cały świat, najpierw dojdzie do użycia broni atomowej, później wykorzystana będzie broń chemiczna. W 2014 roku muzułmanie mają przeprowadzić atak na niedobitków w Europie, którzy zdołają przetrwać ataki bronią chemiczną.

 Pojawiają się nawet spekulacje – ale już nie Baby Vangi - że świat arabski wspierał będzie Władimir Putin (58 l.), który nazywany jest kolejnym, Trzecim Antychrystem po Leninie i Stalinie.
 

]]>]]>

„New York Times” poinformował – powołując się na źródła w NATO – że rosyjskie jednostki artyleryjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy i prowadzą ostrzał ukraińskich pozycji.

 „NYT” zaznacza, że choć Zachód oskarżał Rosję o wspieranie sił terrorystów od dawna, to po raz pierwszy ma dowody na bezpośredni udział w walkach rosyjskiego wojska.

 


– Od połowy sierpnia NATO otrzymywało wiele zgłoszeń o bezpośrednim udziale wojsk rosyjskich – powiedziała Oana Lungescu, rzecznik prasowy NATO.

 Z kolei urzędnik amerykańskiego resortu obrony poinformował, że w piątek Rosjanie przerzucili pod ukraińską granicę 18 tysięcy swoich żołnierzy. Jednostki są w pełni gotowe do prowadzenia walki. Kolejny z urzędników przekazał, że żołnierze zostali rozmieszczeni m.in. na skrzyżowaniach dróg i w miastach, w odległości od 2 do 10 kilometrów od granicy z Ukrainą.

 Informację tę potwierdził w piątkowym oświadczeniu sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

 „Widzieliśmy przerzut dużej liczby zaawansowanej technicznie broni, w tym czołgów, transporterów opancerzonych i artylerii. Co więcej, NATO obserwuje alarmujące gromadzenie rosyjskich sił lądowych i powietrznych w sąsiedztwie Ukrainy” – napisał Rasmussen. W oświadczeniu pojawia się także zdanie o „rosyjskim ostrzale artyleryjskim jednostek ukraińskich prowadzonym zza granicy i z terytorium Ukrainy”.

 Sekretarz skrytykował również wjazd na Ukrainę rosyjskiego „białego konwoju”.

 „Potępiam wjazd rosyjskiego tzw. konwoju humanitarnego na terytorium Ukrainy bez zgody władz ukraińskich i bez zaangażowania Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża” – podkreślił Rasmussen.
 

]]>]]>

Według wyliczeń, od XI w. do dziś w historii świata było niewiele ponad 20 lat pokoju. Wojna przestaje być mrzonką, kiedy z kart podręcznika albo telewizyjnych obrazków przekształca się dla człowieka w rzeczywistość. Choć niektórzy uznają konflikty za motor ekonomii i postępu, najbardziej cierpią z ich powodu prości ludzie – przypadkowe ofiary chorych ambicji polityków…

 Analitycy i ich komputery dzień i noc testują scenariusze konfliktów, które mogą spowodować kolejną wojnę światową. Gdzie i kiedy wybuchnie konflikt?

 


"Kryzys ukraiński może doprowadzić do trzeciej wojny światowej, ostrzegam już od kilku miesięcy" – mówił niedawno były doradca prezydenta Rosji Andriej Iłłarionow, współpracujący z amerykańskim Cato Institute. Według Iłłarionowa prezydent Rosji Władimir Putin musi odzyskać wpływy we wschodniej Europie, bo inaczej Ukraina wejdzie do NATO. To oznaczałoby dla Rosji katastrofę: leżąca 700 km od Kijowa Moskwa będzie mieć Zachód u swego miękkiego podbrzusza. – Dlatego Putin za wszelką cenę musi utrzymać granice strefy wpływów na linii nieopodal Polski – twierdzi geopolityk George Friedman z instytutu Stratfor. Jego prognoza z 2009 r. brzmi tak: w ciągu kilku lat Rosja podporządkuje sobie Ukrainę, a potem kraje zależne, takie jak Białoruś czy Mołdawia; Unia Europejska będzie bierna, ale ok. 2015 r. USA poczują się wywołane przez Rosję do tablicy i zwiększą współpracę militarną z wschodnimi krajami UE. Takimi jak Polska.

 – Zawieszamy współpracę militarną z Rosją, a zwiększamy pomoc militarną dla Polski i NATO – ogłosił tydzień temu Pentagon. Czyżby losy świata miały się rozwijać zgodnie z przewidywaniami analityków?

 Rewolucja informatyczna ułatwia prognostykom zadanie, umożliwiając automatyczne szacowanie ryzyka konfliktów. Od lat 90. pracuje nad tym choćby DARPA, amerykańska agencja badająca technologie wojskowe. Jej badacze zmierzyli, że prognozy polityczne pisane ręcznie przez CIA mają tylko 60 proc. sprawdzalności. To mało. Stworzyli więc komputerowy program ICEWS, który z marszu, na podstawie wprowadzonych danych historycznych, uzyskał sprawdzalność rzędu 80 proc. Skąd tak dobry wynik? Program brał pod uwagę obiektywne dane statystyczne z wielu źródeł. Dzięki temu zmniejszyło się ryzyko błędu z powodu subiektywnej oceny ludzkiej. Od tamtego czasu cyfrowe przewidywanie konfliktu stało się lukratywną działką geopolityki, a ministerstwo obrony finansuje badania w tej dziedzinie nawet we współpracy z uniwersytetami (Inicjatywa Minerwa). Oczywiście, sposób działania algorytmów oraz wprowadzone dane są objęte klauzulą poufności.

 Komputerowe prognozy tworzą także organizacje non profit, takie jak Council of Foreign Relations, wydawca prestiżowego magazynu „Foreign Affairs”. Ich program Global Conflict Tracker ocenia, że największe ryzyko konfliktu globalnego jest obecnie na Ukrainie, w kilku miejscach na Bliskim Wschodzie, w Afganistanie, Pakistanie, Korei Północnej oraz na terytorium USA ze względu na atak terrorystyczny lub hakerski.

 


Plany rosyjskiego ataku jądrowego na kraje Europy Zachodniej i USA to zresztą nic nowego. Przygotowują się do tego od dawna.

 

Uprawiana od pewnego czasu amerykańska strategia powstrzymywania wobec Rosji i Chin pcha oba kraje do stworzenia potężnego antyzachodniego sojuszu wojskowego, który może w niedalekiej przyszłości zwrócić się przeciwko nam.

 Istnieje jeszcze jedno wyraźne podobieństwo między dzisiejszą sytuacją, a tym co działo się w światowej polityce sto lat temu. To islamscy terroryści zdobywający kolejne irackie miasta i powołujący do życia kalifat. W opinii profesor Margaret MacMillan z Uniwersytetu w Cambridge do złudzenia przypominają komunistów dążących do rewolucji w Rosji czy Niemczech oraz anarchistów, którzy 100 lat temu dokonywali zamachów, żeby osiągnąć swoje polityczne lub ideologiczne cele.
 

]]>]]>

Jeśli uznamy te wszystkie analogie za uprawnione, faktycznie jest się czego bać. Tym bardziej jeśli nie wyciąga się wniosków z historii to łatwo popełnić błędy, które już wcześniej popełnili inni. Układ sił na świecie zmienia się i trudno temu zaprzeczać. Słabość Stanów Zjednoczonych wobec sytuacji w Syrii, Iraku, Afganistanie czy na Ukrainie może tylko podjudzać takie państwa jak Rosja, Iran i Chiny do tego, żeby poczynały sobie coraz śmielej. A ze śmiałością może czasami iść w parze zabójcza w skutkach bezmyślność.

 Pod koniec lat 20. Stany Zjednoczone na poważnie szykowały się do wojny z Wielką Brytanią o Kanadę, ponieważ oceniały, że Brytyjczycy są na tyle słabi, że można w nich bezkarnie uderzyć. Obecnie Rosjanie tak samo pomyśleli o Ukrainie. Prowadzi to w konsekwencji do rozpoczęcia kolejnej Wielkiej Wojny.

 


Problem tylko będą mieli w przyszłości historycy (jeżeli jeszcze świat będzie istniał) jaki moment uznać za czas rozpoczęcia. Aneksję Krymu przez Rosję, czy wtargnięcie "białego konwoju" na wschodnią Ukrainę?

 Władimir Żyrinowski niedawno ostrzegł, że w wypadku konfliktu wojennego między Federacją Rosyjską i Zachodem o Ukrainę Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi. Mówił o tym w wywiadzie dla państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24, wyraził też przekonanie, że prezydent FR podjął już decyzję o rozpoczęciu III wojny. Wszyscy wiemy, że Żyrinowski jest głosem samego Putina i wypowiada słowa które są zbyt ostre jak na przywódcę państwa, ale mają być silnie zakcentowane.
 

]]>]]>

Kto chce pokoju, musi szykować się do wojny - przypominał w trakcie piątkowych uroczystości prezydent Bronisław Komorowski (62 l.). I patrząc po rozwoju sytuacji na Ukrainie, jego słowa wydają się być bardzo aktualne. W szczególności że wojskowi eksperci coraz częściej mówią o możliwym zaostrzeniu konfliktu z Rosją, a nawet o jego rozprzestrzenieniu się wojny na nasze terytorium.

 Nie wykluczamy, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę. Co więcej, nie możemy zaprzeczyć, że obejmie nasz kraj - mówił kilka dni temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" doradca ministra obrony, gen. Bogusław Pacek (60 l.). Podobnie uważa były szef GROM, gen. Roman Polko (52 l.).

 Podobny scenariusz, jak na wschodniej Ukrainie może się już za chwilę powtórzyć wszędzie tam, gdzie są mniejszości rosyjskie. Moskwa z łatwością wywoła podobne powstania na ternie Estonii, Łowy czy Litwy. W Polsce mamy profesjonalne wojska specjalne, bo w takim przypadku ciężko wykluczyć działania dywersyjne również na terenie naszego kraju - wyjaśnia w rozmowie z "Super Expressem". Armia polska podjęła też konkretne działania mające przygotować nas do wojny. Na teren Polski ściągane są oddziały z państw sojuszniczych, wprowadzane są przepisy dotyczące wykorzystania cywilnych samochodów w czasie wojny, a na dodatkowe szkolenia wysyła się rezerwistów. W zeszłym roku przeszkolono ich 2,7 tys., w tym ma być 7 tysięcy.

 "Mam nadzieję, że się mylę, ale historycy mogą kiedyś stwierdzić, że to był początek III wojny światowej". Wypowiedział je w wywiadzie dla Daily Mail Edward Lucas, europejski korespondent "The Economist". - "Jeśli stawimy opór Putinowi, ryzykujemy eskalacją konfliktu, co w rezultacie może doprowadzić do wojny nuklearnej" - napisał Edward Lucas dla Daily Mail. - "Putin to wie i wierzy, że my wybierzemy bezpieczniejszą opcję" - dodał Lucas.

 W wywiadzie Lucas stwierdził także, że Rosja może chcieć rozszerzyć swoje wpływy bardziej na Zachód. - Mamy do czynienia z wyraźną dynamiką rosyjskiej polityki. Zaczęło się od testowania postawy Zachodu w Mołdawii, kiedy to Rosja przepchnęła w 2003 roku tzw. Memorandum Kozaka, które miało rozstrzygnąć kwestię Naddniestrza na korzyść Moskwy. Putin odkrył wtedy, że Zachód niespecjalnie się temu sprzeciwia. Potem mieliśmy atak hakerski na Estonię czy embargo na import mięsa z Polski. Wtedy Zachód pokazał, że jeśli zaczyna się walkę z Polską, ma się od razu do czynienia z Niemcami i całą Unią Europejską. To była bolesna lekcja dla Putina. Następnie przyszedł czas na Gruzję i wojnę, którą wypowiedziała jej Rosja. Teraz militarnie okupuje Krym i Zachód niewiele na razie w tej kwestii robi. Jeśli ta akcja mu się uda, pójdzie dalej - powiedział Lucas w wywiadzie dla Super Expressu.

 Polsce, jako najbliższemu sąsiadowi Ukrainy i Rosji nie uda się stać z boku. Bierność za to może nas dużo kosztować. Pojawia się coraz więcej głosów w Polsce, że powinna ona zaangażować się czynnie i wesprzeć Ukrainę nie tylko dyplomatycznie, gospodarczo ale i militarnie.

 W przeciwnym wypadku znów sprawdzą się słowa Winstona Churchilla (tym razem na poskim podwórku): "Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak".

 


____________________________
źródła:

]]>]]>
Zapraszam na mój blog:  ]]>1do10.Blogspot.com]]>
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (18 głosów)

Komentarze

Pierwszy scenariusz, jaki się nasuwa, to III Wojna Światowa w pełnym wymiarze i znaczeniu tego słowa. Jeśli Stany Zjednoczone i ich sojusznicy dokonają odwetu nie tylko na rozproszonym świecie terrorystów (trudne to zadanie) i już to z własnej woli, już to z konieczności wejdą w jawny konflikt z Krajami Półksiężyca (mogłoby dojść do niego przede wszystkim wtedy, gdyby w wielu z nich – np. w Pakistanie, Algierii, a nawet Turcji (nie mówiąc już o „krajach chuligańskich”, za które Ameryka uważa Afganistan, Irak, Iran, Syrię czy Libię) – wybuchły rewolucje islamistyczne prowadząc do powstania bloku zdecydowanie antyzachodniego czy tylko antyamerykańskiego. Wtedy III Wojna Światowa byłaby faktem – i mogłaby to być wolna totalna: z użyciem broni ABC (atomowej, bakteriologicznej i chemicznej), totalna wojna dwóch totalitaryzmów. Perspektywę taką pokazywały – przynajmniej od czasów Renesansu – liczne proroctwa, prewizje jasnowidzów od najbardziej popularnego Nostradamusa po Rudolfa Steinera i Edgara Cayce’ego w XX wieku. Co mówią te proroctwa? Filozof,psycholog,religioznawca Jerzy Prokopiuk tak to analizowal juz we wrzesniu 2001r calosc na http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/prokopiuk_czy_trzecia_wojna.htm

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1436037

Co robic ?-milczec nie mozna . Jezeli dojdzie do trzeciego masowego ludobojstwa , to nawet glowy panstw nie maja gwarancji , ze ich dzieci i najblizsi przezyja nastepstwa ich decyzji . Kto zna mase Ziemi , prawa natury i wie jaka moc maja zmagazynowane glowice nuklearne , wie o czym pisze . Jak bardzo manipuluje sie i kontroluje , co ma widziec przecietny zjadacz chleba swiadcza ponizsze zdjecia , ilu mieszkancow tej "Ziemi" je widzialo ?

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1436192

nie weszly . Sprobuje jeszcze raz .

Vote up!
1
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1436193

"Zielone ludziki"? Trolle? Desantowcy z NeOnu24.ru?

- Proponuję nie wywoływać wilka z lasu!

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436195

Skoro masz "mind" to powiniennes domyslec sie .  Probuje pokazac tu sporo makabrycznych zdjec z egzekucji chrzescijan , niestety nie chca sie wkleic . Przeciez pisalem o zdjeciach nie o "desantowcach" , nie czepiaj sie .

Vote up!
1
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1436197

Komentarz został wyedytowany przez adminiustrację. Zawierał bardzo drastyczne zdjęcia. Nie każdy sobie życzy oglądać tego rodzaju sceny bez ostrzeżenia. Zdjęcia zostały zamienione na linki, które każdy otwiera na własną odpowiedzialność.

Troche cierpliwosci  "Mind service" mniej czepiania sie rodak rodaka o byle co a zajdziemy dalej .

http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/6.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/25-lipca-raqqa-17-dyw-syria-1.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/25-lipca-syria-raqqa-17-dyw-niejaki-abdulrahman.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/oficerowie-17-dywizji-podarki-w-obu-rekach-25-lipca-2014-raqqa.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/chrzescijanie.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/chrzescijanin-w-raqqa.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/chrzescijanin.jpg

Egzekucja 1700 jeńców w Tikricie

http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/tikrit-2.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/1700-jencow-irackich-tikrit-egzekucje.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/tikrit1.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/iraq-5.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2354-001.jpg

Krzyżowanie

http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2355.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2356.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2356-001.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2357.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/isis-crucified-people-in-syria-yesterday-article-body-image-1398880294.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/ukryzowani-1.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/ukryzowani-2.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/ukrzyzowani-3.jpg

Al Shaer Syria 21 lipca

http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/al-shaer-syria-21-lipca.jpg

Egzekucje

http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2359.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2359-001.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-11-2359-002.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-12-0000.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-12-0000-001.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/2014-08-12-0000-002.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/bpjudgcceaaew3p.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/jency-irak-czerwiec.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/podzynanie-seria.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/diyala-province-15-lipca.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/dzieci-mordujace.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/egzekucja.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/homs-syria-4.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/irak-3-lipca-1.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/irak-18-czerwca.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/jency-lipiec-irak.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/masowe-morderstwo.jpeg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/pojmani-alaiwci-gdzies-w-syrii-2-lipiec-2014.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/pojmani-alawici-gdzies-w-syrii-lipiec-2014.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/village-of-bashir-1.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/village-of-bashir-3.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/zastrzelony-dumdum.jpg

Niszczenie świątyń Niniwa.

http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/burzenie-irak-niniwa-meczet-szycki-1.jpg http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/burzenie-niniwa-irak-niszczenie-swiatyn-1.jpg

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1436199

Mroczny świat ortodoksyjnego islamu:
dzieli się na trzy odłamy, spośród których najważniejsze dwa tworzą sunnici i szyici. Nie wdając się w liczne szczegóły poprzestańmy na głównych różnicach:
- sunnici uznają wszystkich kalifów do roku 1258 za prawowitych następców Mahometa,
- szyici natomiast twierdzą, że jedynymi legalnymi następcami Proroka są: pierwszy ich imam Ali ibn Abi Talib oraz jego dzieci zrodzone ze związku z Fatimą – najmłodszą i ukochaną córką Mahometa.
Powodów by skakać sobie do oczu jest oczywiście wiele więcej, są one jednak pochodną tych najważniejszych. W imię niezrozumiałych dla niezaangażowanego po żadnej ze stron obserwatora różnic, przez wieki zginęło wiele milionów ludzi obu odłamów jednego wyznania i nic nie wskazuje na bliskie zakończenie bezsensownej religijnej wojny.
W ostatnich latach palec do tej arabskiej awantury przyłożyli Amerykanie i pojawiły się w związku z tym także różnice pomiędzy samymi sunnitami, którzy stanowią 75-90 % wyznawców Allaha.
Przed kilkoma dniami Agencja Associated Press doniosła, a PAP przedrukowała informację o tym, że na północnych przedmieściach irackiego Bagdadu, bojówka powiązanych z Al-Kaidą sunnicckich patriotów-terrorystów wdarła się do domu, w którym mieszkali z rodzinami dwaj członkowie też sunnickiej, lecz antyterrorystycznej, powiązanej z Amerykanami milicji. Z pistoletów zaopatrzonych w tłumiki zastrzelili jednego z nich, żony obydwu oraz czwórkę dzieci w wieku od 6 do 14 lat. W całym tym niezwykle krwawym dramacie byłoby jeszcze pół biedy, gdyby sunniccy, powiązani z Al-Kaidą patriotyczni terroryści, zastrzelili jednego czy obu milicjantów-antyterrorystów, bo byli sojusznikami okupanta, który twierdzi, że po to okupuje Irak, by nieść mu demokrację i wolność od reżimu. Ale co im były winne kobiety i dzieci ?!

Prawda, że okropne ? Niecywilizowana arabska dzicz ! Wyobrażam sobie jak ta okrutna wiadomość musi poruszać serca i umysły polskich patriotów, którzy też w swej większości są pobożni, lecz po katolicku.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1436218

//Komentarz został wyedytowany przez adminiustrację. Zawierał bardzo drastyczne zdjęcia. Nie każdy sobie życzy oglądać tego rodzaju sceny bez ostrzeżenia. Zdjęcia zostały zamienione na linki, które każdy otwiera na własną odpowiedzialność.//

- cieszę się, że moderacja jest jednak możliwa na tym portalu

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436395

Jesli takowa wybuchnie (oby tylko nie)

to o tym nie zadecyduja politycy

o tym decydowaly i nadal decyduja

koncerny zbrojeniowe, bo kazda wojna

to zrodlo zyskow i to wlasnie

oni sa najwiekszymi beneficjentami wszelkich wojen

 

niezly tekst na ten temat :

http://www.biztok.pl/biznes/wojna-to-zrodlo-zyskow-zobacz-kto-tak-naprawde-na-niej-zarabia_s7675/slide_3

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1436040

w przypadku wojny atomowej, a na taką zanosi się w Polsce (emerytowani generałowie WP po radzieckich kursach nawołują do tworzenia OT, co jest śmieszne), koncerny zbrojeniowe nie będą raczej decydować. Polsce zagraża Putin i jego faszystowskie zaplecze snujące imperialne wizje. I to jego musimy powstrzymać.

Może jestem naiwny, ale wierzę w mądrość narodu rosyjskiego, w jego dążenia do demokracji i w gotowość przyjęcia standardów cywilizowanego świata, zamiast turańsko-azjatyckiej dziczy. Taka Rosja jest światu potrzebna. Im prędzej więc Rosjanie pozbędą się Putlera tym lepiej dla nich i dla nas.  

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436180

Przygotował Pan zgrabny mix-straszak.

Polecam Pańskiej uwadze wywiad P.Zychowicza z profesorem A.Chwalbą nt.III wojny światowej,gdzie i jak może wybuchnąć.

Artykuł znajduje się w ostatnim numerze ''DoRzeczy''.

Pierwsze zdanie profesora już jest godne zacytowania:''Historia nigdy się nie powtarza. We wszystkich epokach możemy jednak doszukiwać się podobieństw i różnic''.

Vote up!
5
Vote down!
-3

markiza

#1436043

Obawiam się, pani Markizo, że nie doczytała pani do końca...

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436178

w czasie najgorszym czyli czasie wojny dowiemy się kto naprawdę jest prawy, mężny, uczciwy i dobry a kto tylko nadrabia - banda rządząca będzie już wtedy daleko...

Vote up!
2
Vote down!
0

ardawl

#1436054

raczej nie da Polakom na to szans. Przewiduje się, że w pierwszych chwilach od rozpoczęcia ataku na nasz Kraj zginie ok. 80 percent ludzi, a kraj zamieni się w radioaktywną pustynię. O tym było w tekście.

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436181

Czy Polacy zdają sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie potencjalny konflikt pomiędzy Rosją a NATO, albo Chinami i NATO? Moglibyśmy debatować na temat tego kto wygra i że dali byśmy radę z pomocą NATO. Niektórzy wojskowi z pewnością zapewnieni są o tym, że mamy odpowiedni potencjał. Jednakże strategiczne mapy potencjalnych konfliktów chociażby pomiędzy Rosją a NATO rysują potworny obraz rzeczywistości, w którym obywatele Polski nie mają żadnych realnych szans na przeżycie i funkcjonowanie na terytorium własnego kraju.

 

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1436182

//Czy Polacy zdają sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie potencjalny konflikt pomiędzy Rosją a NATO//

- z przykrością potwierdzam, że nie zdają sobie z tego sprawy. Mżonki o budowie Obrony Terytorialnej są tego najlepszym potwierdzeniem.

 

//strategiczne mapy potencjalnych konfliktów chociażby pomiędzy Rosją a NATO rysują potworny obraz rzeczywistości, w którym obywatele Polski nie mają żadnych realnych szans na przeżycie i funkcjonowanie na terytorium własnego kraju//

- to prawda. Obywatele Polski w razie rozpoczęcia takiego konfliktu nie mają żadnych szans na przeżycie. 

 

Dlatego dziwi mnie beztroska i bierność zarówno rządzących jak i zwykłych obywateli. 

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436185

Witaj

 

Zgrabne to i nigdy mało przestróg.

 

Lecz tylko jednego możemy być pewni, że nie jesteśmy pewni niczego.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1436063

Że nie jestem zwolennikiem przepowiedni ani teorii spiskowych, jednak pokazują one pewne tło, które w zestawieniu z ogólnie dostępnymi faktami stanowią bardzo niekorzystny ciąg przyczynowo-skutkowy. I dlatego warto je znać.

Vote up!
3
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436076

Zabrakło mi strony finansowej. Warto zauważyć, że ta ogromna "bańka" narasta w tempie zastraszającym. a "wielcy" jakoś mało się przejmują jej "pęknięciem". A przecież to będzie krach globalny...

Vote up!
2
Vote down!
-1

Stasiek

#1436110

Zapraszam więc do napisania tej części.

I proszę przybliżyć tą "narastającą bańkę", chociaż przyznaję, że nie tylko rządzący ale i zwykli ludzie nią się nie przejmują. A z tym krachem globalnym, to bym nie przesadzał...

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436176

Bogu dzięki należę do pokolenia, które nie doznało wojny i chciałbym żeby tak zostało. Niestety wiele wskazuje na to że może być inaczej.
Polska nie jest państwem, które jest w stanie temu zapobiec. Powinność taka spoczywa więc na światowych mocarstwach, głównie takich jak USA czy GB.
Ale jesteśmy przecież w zjednoczonej Europie. Mamy swoje przedstawicielstwo w parlamencie europejskim. Czy zatem robimy dostatecznie dużo aby zwrócić
uwagę na ten problem? Uważam, że nie. W naszej sytuacji to jedyne co możemy zrobić. Żenująco bierna jest Europa, ale i zbyt mało aktywni są nasi
euro-parlamentarzyści. Niedawno były wybory. Mają więc praktycznie przed sobą całą kadencję. Uważam, że naszą powinnością jest, abyśmy my jako
społeczeństwo wywierali na nich nacisk, aby podnosili ten problem w euro parlamencie.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Maark

#1436130

i wcale do nie niej nie tęsknię. I również dziwię się, że Europa jest "żenująco bierna". Według mnie odpowiada za ten stan rzeczy przede wszystkim polityka niemiecka, która ma na celu uczynienie z Niemiec hegemona UE, co odbywa się kosztem takich krajów jak Polska i na naszą szkodę. Dziwię się, że Polska dyplomacja pozostaje bierna i nic nie robi w obronie polskich interesów. 

Z tym, że powinność spoczywa na USA i GB nie mogę się zgodzić. Bo jakim cudem mają te kraje odgadywać nasze niewypowiedziane życzenia i jeszcze za nas nadstawiać karku. Jest takie powiedzenie: pomóc można komuś, kto chce sam sobie pomóc. Po Po polskiej dyplomacji i działaniach rządzących tego nie widać. 

Być może w Europarlamencie można by wiele zdziałać na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa Polski i w obronie jej interesów. I tu się zgodzę, że polscy eurodeputowani powinni wykazywać dużo większą aktywność w tym względzie. 

Jednym słowem potrzeba zintensyfikować starania na rzecz zapewnienia Polsce bezpieczeństwa i zacząć wreszcie prowadzić pragmatyczną i skuteczną politykę zagraniczną.

Vote up!
4
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436170

http://www.urbietorbi-apocalypse.net/Niem-Austr-Szwaj.pl.html

http://urbietorbi-apocalypse.net/Slowianie.pl.html
 
 
 
Vote up!
5
Vote down!
0
#1436172

A wiesz, że chodzę do kościołą na mszę św. w niedzielę i tam zawsze jest 

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Vote up!
4
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436175

mogą stać się niestety pułapką gdy zaczynają rządzić naszym myśleniem, ale oczywiście można w wersji light spojrzeć na nie, obserwując wydarzenia które dzieją się na naszych oczach.

Że dzieje się źle to pewne, ale jak się to skończy ....

Parafrazując inną wypowiedź, jesteśmy pewni tego, że niczego nie jesteśmy pewni.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1436169

same przepowiednie są niewiele warte, ale pokazują one pewien zły klimat. Jasne, że nie możemy być pewni dat i wydarzeń, bo te zna tylko Pan Bóg; ale możemy spojrzeć przez nie jak na kierunek wytyczany naszym dziejom. A te i bez przepowiedni są nacechowane niebezpieczeństwem. 

Proponuję raczej przyjrzeć się faktom; bo te mogą być zmieniane wg naszych starań daleko bardziej niż zachowamy bierność i będziemy chować głowę w piasek albo udawać że nas to nie dotyczy. Otóż dotyczy. I o tym przede wszystkim jest ta notka.

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436174

 

 

 

 

Dlaczego Putin jest pewny siebie? 

Ma do tego podstawy i to mocne. NATO jest słabe decyzje muszą być konsultowane a to trwa.

Społeczeństwo Rosji nieraz już przeżywało blokady głód. Są zahartowani a przypadku wroga z zewnątrz potrafią się zjednoczyć.Społeczeństa zachodnie są rozleniwione tam obniżenie i tak wysokich zasiłków powoduje protesty a co dopiero pobór do wojska. Nie wyobrażam sobie mobilizacji społeczeństw multi-kulti do wojska.

Przybysze z Afryki i Bliskiego wschodu nie utożsamiają się państwami z których mieszkają na tyle żeby za nie ginąc. Radykałowie będą zainteresowani destabilizacją żeby przejąć władzę. Putin dla nich jest tym który postawił się przeciw Izraelowi i USA w Syrii. Nie kochają go ale w tym konflikcie poprą prędziej Rosję niż USA. Można spodziewać ich aktywności w momencie zagrożenia wojną.Atak na Rosję to jednoczesny bezpośredni lub pośredni atak na Chiny.Chiny widzą co się dzieje a że też są okrążane przez jedynie słuszną demokrację wzmacniają swój arsenał rakiet balistycznych. Chiny nie obawiawiają się dzisiaj ataku złego Putina tylko sojuszników dobrego Obamy!

 

China tests Dongfeng-41 Intercontinental Ballistic Missile

Rakiety balistyczne lecą z USA do Rosji przez arktykę z północy. Chiny widząc je na radarze nie wiedzą gdzie spadną. Mogą na syberii albo kilkaset kilometrów dalej w Chinach. Chińczycy nie będą czekać żeby się o tym przekonać. Nie mają gwarancji bo USA mogą chcieć upiec dwie pieczenie na jednym rożnie. Jest to jedyna w swoim rodzaju możliwość zaatakować Chiny które będą przekonane że ten atak jest skierowany tylko na jego północnego sąsiada. Ponadto atak atomowy na południową syberie to skażenie radioaktywne w pónocnych Chinach.

 

Cele strategiczne w Rosji są również przy granicy z Chinami! Putin z pewnością trzyma swoje rakiety balistyczne wycelowane w USA przy granicy Chińskiej. Absurd nie!Teraz tego typu wyrzutnie są mobilne mogą być wszędzie. W tym miejscu są one bardziej bezpieczne i działają odstraszająco na USA. Atak na te wyrzutnie zmiecie tereny po stronie Chińskiej. Tak w ciągu sekund mamy III wojnę światową

 

więcej:

Chiny odpowiedzą na obronę przeciwrakietową USAUSA nie będą mogły pominąć zniszczenia tych rakiet bo narażają się na mocniejsze uderzenie odwetowe Rosji. Kraje takie jak Iran i nne też nie będą czekać z założonymi rękami.Polska w tym konflikcie jeśli do tego dojdzie wyparuje z powierzchi ziemi jako pierwsza.

Według naszych polityków i mediów jest to Polska racja stanu dać się zniszczyć jako Naród żeby zrobić laskę USA! Nawet nie będziemy wiedzieli kto zaczął kto wygrał i kto w nas uderzył bo już nas nie będzie. Gratulację dla wyborców PO a jeszcze większe dla wyborców PIS ta partia zrobi jeszcze więcej niż PO żeby jeszcze pogorszyć stosunki z Moskwą i wywołać wojnę!Zamiast iść na wybory idźcie na grilla ale pamietajcie że pretensje potem do siebie jak sami zostaniecie zgrilowani.

 

Więc komu zależy na wojnie?Kto opłacił rewoltę na Majdanie jak poprzednio w innych krajach?

Rosja nie ma nawet prawa rozmieszczać swoich wojsk na swoim terytorium a USA może na całym świecie i jest OK. Co robią amerykańskie okręty na moru Czarnym a samoloty nad Bałtykiem.

Jakby Rosja zrobiła rewoltę w Meksyku żeby tam zainstalować swoje wojska a zatokę Meksykańską patrolowały by rosyjskie samoloty i okręty to byłby wrzask że to prowokacja! 

A tutaj wina Rosji bo z Ukrainą nie udało się tak jak z Libią czy Irakiem.

 

George Carlin mówi jak jest! Amerykańska polityka

Gratulacje dla polityki bieda sankcji Radosława Sikorskiego i wciągania Polski w wojnę.Winston Churchil - "Wielka Brytania nie ma przyjaciół ma tylko wielkie interesy"

Aleksander Łukaszenka - "Stosunki z UE i USA nie kosztem własnych interesów"

Victor Orban - "Węgry powinny przede wszystkim myśleć o własnych interesach"

Radosław Sikorski - "Wiemy, że zapłacimy cenę za sankcje, ale są one konieczne"Ta cena może być bardzo wysoka a nawet ostateczna i nieodwracalna.

Nie jestem fanem Putina ale przeciw wojnie która oznacza koniec Państwa Polskiego na zawsze!Gregory Gorenzay

Wyrażam zgodę na kopiowanie tej publikacji bez ograniczeń. 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1436183

nuklearnej. Potwierdzają to symulacje komputerowe i gry wojenne. Nikt nie jest samobójcą. Rosjanie doskonale wiedzą, że w ataku odwetowym nie mają żadnych szans na przeżycie i europejska część Rosji po prostu przestanie istnieć, a tamtejsza ludność zginie. Mamy rakiety Trident i inne wycelowane w punkty strategiczne na terenie FR a one są bardzo precyzyjne. Rosjanie nie mają żadnych szans na obronę. I przede wszystkim wiedzą, że Anglosasi to nie strachliwe Francuziki albo usłużne Niemiaszki, i nie będą się wahać, tylko uruchomią procedury, które już są wprowadzone do programów komputerowych starujących i naprowadzających rakiety balistyczne. 

- To sprawa pierwsza.

Po drugie: w ten sojusz Rosji i Chin to bym tak bardzo nie wierzył. Chiny nie mają żadnego interesu aby atakować USA albo UE, za to spoglądają łakomym okiem na syberyjskie tereny, które są im potrzebne do rozszerzenia swojej przestrzeni życiowej. O surowcach nie wspominając. Trzeba też wiedzieć, że bez naszych kredytów i naszej technoogii Chiny nie istnieją. Wystarczy spojrzeć na ich PKB i na konkurencyjność gospodarki. Wystarczy, że wycofamy naszą produkcję z Chin i oni dobrze o tym wiedzą. 

Trzecia sprawa: Takie bajania wymyślane na Łubiance, o tym, że "usraelowi" zależy na wojnie i że to Żydzi albo Amerykanie finansowali Majdan to brednie na resorach. I są przeznaczone dla tzw. pożytecznych idiotów, którzy je powtarzają bez zastanowienia. Wystarczy popatrzeć jakie sankcje wdraża Zachód w odpowiedzi na zbrojną agresję Rosji, aby zrozumieć komu zależy na współpracy i robieniu interesów, a kto te interesy podporządkowuje imperialnym planom, nie cofając się też przed zbrojną interwencją (vide aneksja Krymu przez Rosję).

Po czwarte: zasadniczy problem sprowadza się do tego co robić aby powstrzymać Putina przed napaścią na Polskę? Sedno tkwi w tym, że inwazji ruskich czołgów na Warszawę nie będzie. Ale że Putin nie cofnie się przed zniszczeniem znienawidzonych przez niego "Poljaków" jest dla mnie oczywiste. Historia pokazała w przypadku jego poprzednika - Hitlera, że pokoju nie można kupić rzucając na pożarcie swoich słabszych sąsiadów.

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436189

1 .Duza czesc Syberii Chinczycy juz zajeli po cichu i ruscy nie wiedza co z tym "fantem" zrobic .

2. Ilu politykow zdaje sobie sprawe z tego czym moze zakonczyc sie wojna nuklearna , jakie maja oni pojecie o fizyce , promieniowaniu i sile wybuchu tych 'megatonowych" bomb ?

3. Ilu jest wsrod nich psychopatow , ktorym nawet nie zalezy na wlasnym zyciu ?

4. Czy nasi sasiedzi pomogli nam kiedykolwiek ?

5. Henry Kissinger powiedzial rok temu ze za dziesiec lat "usrael" przestanie istniec , pracowalem kiedys z Zydem , komandosem , ktory powiedzial mi , ze w razie zagrozenia istnienia "usraela" ten "usrael" pociagnie za soba w otchlan caly Swiat .

6. Czy po to wyprodukowano tyle tych swiecidelek aby nie pokusic sie o "pobawienie sie" nimi .

Roman

Chcesz spac spokojnie ?-nie klam nie oszukuj siebie i innych !

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1436201

@ # 5

To jest oficjalna "policy" a nazywa sie to "Samson Option" - Wikipedia opisuje to dosc dobrze.

A te zdjecia powinno sie pokazywac tym co cos mowia o JEDNYM dziennikarzu ktoremu podobno ucieto glowe - co z tymi na zdjeciach?

Vote up!
1
Vote down!
-2

Bogdan

#1436203

George Carlin byl bardzo ciekawym czlowiekiem , mial wiele ciekawych wypowiedzi na rozne tematy , wiele nagran na "youtube" , niestety juz nie zyje . Joziu , nie cytuj TuSSka i Koparki , nie strasz PiS-em ! Znasz zapewne powiedzenie zachodnich lewakow : lepszy czerwony niz ukatrupiony . Wolalbys zyc na kolanach ze zgietym karkiem sluzac ruskim ?

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1436202

Te zdjęcia są okrópne, straszne i okrutne.

Lecz czy wiecie dlaczego?

Trzy lata spotykałem muzułmanów w Libanie. Potem 6 lat Arabów z Zatoki Perskiej. Znam Egipcjan, Syryjczyków, Palestyńczyków, Kuwejtczyków, Pakistańczyków, Malajów,i Arabów z Emiratów.

Sami muzułmanie. Szyici i sunnici

 

Problem jest z tymi fragmentami Koranu:

 

 

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

 

Zaprawdę, tym, którzy nie uwierzyli, nie pomogą nic wobec Boga ani ich majątki, ani ich dzieci! Oni będą paliwem dla ognia!

 

O, gdybyś mógł zobaczyć, jak będą przerażeni, I kiedy już nie znajdą żadnej ucieczki i zostaną pochwyceni z bliska!

 

Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta

 

I teraz pomyślcie - to po pierwsze, inna cywilizacja, a po drugie, to prymitywni fanatycy religijni, biorący swoją świętą księgę dosłownie.

Tak, jak ja to widziałem - w jednej ręce ściskając amerykańską Coca Colę, drugą ręką podrzyna nożem gardło niewiernego.

 

Jeżeli liberałowie zniszczą, co właśnie robią, chrześcijaństwo i cywilizację łacińską, to niczym nie obronimy się przed islamem.

Jesteśmy przecież niewierni i uciąć nam głowę, to ich religijny obowiązek.

Vote up!
4
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1436265

Jeśli mamy świadomość tego, jakie są korzenie historyczne islamu możemy przejść do jego doktryny, która jest bardzo prosta... za prosta. Islam opiera swoją wiarę na jednej jedynej modlitwie shahada (czyt. szada) – jednym krótkim zdaniu, które zawiera całe muzułmańskie wyznanie wiary i jest jej sercem. Muzułmanin powtarza je nie tylko przy okazji pięciu modlitw, o których już wspominałem, lecz również wiele razy w przeciągu dnia. Umierający muzułmanin powtarza shahada, a jeśli już sam nie jest w stanie, mówią ją za niego inni.
 
Czym jest więc ta modlitwa -shahada? Jest to muzułmańskie wyznanie wiary i zarazem bezpośrednia negacja Boga w Trójcy Jedynego, która wyraża się w zdaniu: „Nie ma innych bogów niż Allah i Mahomet jest Jego prorokiem”.
 
Muzułmanin nie mówi w swoim wyznaniu wiary wierzę w jednego Boga Allaha, lecz nie ma innego Boga niż Allah. Chciałoby się powiedzieć, że skoro nie ma innych bogów niż Allah, to po co to mówi?!
A przecież negacja sama w sobie nie istnieje. Nabiera sensu dopiero wobec afirmacji, czyli że są tacy, którzy uważają, że istnieje inny Bóg niż Allah, którzy przypisują cechy boskie Allaha dwóm osobom Jezusowi i Maryi - jest to jasno napisane w Koranie.
 
Muzułmanin nie musi być dobry, by być zbawionym. Wypełnianie pięciu filarów islamu nie jest konieczne, żeby pójść do raju. Muzułmanin, żeby być zbawionym musi odmawiać shahada - Nie ma innego Boga niż Allah! - wy chrześcijanie mówicie, że tak nie jest, że jest Jeden Bóg w Trzech osobach. Jesteście politeistami, musimy więc was zabić, ponieważ nie ma innego Boga niż Allah – podaje Koran. Oto rzeczywistość islamu, oto natura islamu, oto niebezpieczeństwo islamu.
Muzułmanin opiera swoją wiarę, swoje życie duchowe i psychologiczne na negacji! Islam jest walką religijną przeciwko wszystkim, którzy mówią, że istnieje inny Bóg niż Allah, islam jest ciągłą obroną Allaha!
Uważam, ze dopóki nie zrozumiemy tego, iż negacja Trójjedynego Boga jest istotą islamu, nie będziemy w stanie zrozumieć problemów, które powoduje islam na świecie.
To nie jest tak, jak u katolików, którzy rozwijają swoją wiarę, można powiedzieć nieskończenie, bo Bóg jest nieskończony i będą mieli całą wieczność (Niebo), żeby pogłębić Jego poznanie, jest osobowe spotkanie z Jezusem Chrystusem, modlitwa, która zawsze jest różna.
 
Mówiąc islam mamy na myśli religię a w rzeczywistości islam to nie religia lecz walka religijna. To ewidentna różnica. Gdyby to była religia z wiarą w Jednego Boga, to istniałoby pragnienie wejścia w duchowy kontakt z tym Bogiem, a muzułmanie takiej możliwości nie szukają.
 
Muzułmanie podczas swych modłów wewnętrznie przygotowują się do walki. Są w stanie ekscytacji wewnętrznej i to od najmłodszych lat.
 
Rozumiemy teraz, że muzułmanie skłaniając się w swoich codziennych modłach akceptują walkę, świętą wojnę i gotowi są poświęcić życie dla walki z chrześcijaństwem. Trzeba to zrozumieć aby pojąć sedno islamu.
 
Dlaczego więc nie zabijają nas już teraz? - Oczywiście oni rozumieją iż w Europie jest prawo, które ich nie chroni i jeśli zabiliby kogoś to natychmiast wpadliby w ręce policji. Wiadomo, że gdyby nowo przybywający muzułmanie zaczęli zabijać innych, to byłby ich koniec. Jednak w Europie islam jest dobrze zorganizowany. Sednem jest to, że wiadomo iż trzeba zwalczyć chrześcijan (generalnie mieszkańców Europy, gdyż nawet ateiści uważani są za przesiąkniętych kulturą chrześcijańską). Trzeba ich wyniszczyć i aby to było skuteczne, należy wprowadzić do Europy jak najwięcej muzułmanów i pewnego dnia jak słowo dżihad zostanie wypowiedziane.
 
Czytaj dalej: http://1do10.blogspot.com/2013/08/czy-islam-to-religia-boga.html
Vote up!
4
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436270

Ale przyznasz mi racje ze

 

zdjecia Romana z USA to juz "jazda po bandzie" ?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1436271

W dodatku Europa wyhodowała i hoduje nadal potwora, którego celem jest zniszczenie cywilizacji łacińskiej. Jeżeli, według globalnych architektów świata, przyjęcie pod swój dach  przedstawicieli islamu miało spowodować zmierzch chrześcijaństwa na naszym kontynencie, to świadczy tylko o tym, że krótkowzroczność Europy jest porażająca.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Szpilka

#1436283

Niemcy dopiero nie tak dawno się zorientowali, że Turcy, których tak gromadnie wcale się nie asymilują, za to w miastach powstają całe muzułmańskie dzielnice z meczetami. Tak jest wszędzie.

Głowę Amerykanina ucinał islamski Anglik.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1436285

w ogóle z nikim się nie zasymilują. To podstawowy błąd założeń Europejczyków, którzy sądzą, że cały świat myśli naszymi kategoriami. To tylko świadczy o miernocie intelektualnej tych, co rzadzą w Europie.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Szpilka

#1436296

na czele z Francją ,Wielką Brytanią,Holandią, Belgią , Niemcami oraz w świetle tolerancji pozostałe kraje przyjmują bez opamiętania Islamistów dając im prawa do głosowania.Do tego tolerancja dla wszelkiego rodzaju lewactwa,lesbijswta i schwulostwa doprowadzi,że to Islamiści  zawładną Europą.Na koniec zostaną tylko islamiści bo oni nię będą tolerancyjni dla "zboków".

Vote up!
1
Vote down!
0

lupo

#1436288

...jaki wniosek ???? Zdjęcie winny być pokazywane przez 24 na 24 godziny non stop by uświadomić co to jest Islam - że to po prostu święta psychopatyczna wojna, nie ma opcji tego ujażmić bo się nie da, koniec kropka.

Ale tego się nie pokaże z wiadomych przyczyn - można by ciągnąć temat - ale chciałbym jakąś receptę - złoty środek. Macie Państwo propozycje?? Bo jak czytałem komentarze to - jak wyżej Islam to wojna nie ma innego boga nad allaha i koniec kto twierdzi inaczej to czapa, nie ważne dziecko, kobieta czy facet czapa i tyle tak? czyli by zaradzić temu co na zdjęciach to trzeba by co ?? albo wyplenić islam tak? albo..........to samo co oni na tych zdjęciach robią to zrobić to wobec nich ????????......Bo zamknąć ich - piszę przykładowo - w części globu ziemskiego odgrodzić i utwożyć np. cywilizację islamu to też się nie da bo przecież muszą nawracać - mieczem, rozdrapali by mury... co do Naszej Ukochanej Polski - zawsze mój dziadek powtarzał Polska ma to nieszczęście że jest po środku, jak by nie patrzeć to zawsze będzie poligon...jest na tyle duża że walić można rakietami z dwóch stron - byle by dobrać ładunki ostrożnie by ani rosja nie ucierpiała ani zachód....w razie wojny jesteśmy poligonem...POpaprańcy to wiedzą - więc np. Peru to fajne miejsce na spędzenie reszty żywota...

Vote up!
2
Vote down!
0

ardawl

#1436366