Podmuch Trumpa i pełen negliż opcji prorosyjskiej w studiu TVN

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Wydawało nam się, że właśnie byliśmy świadkami doniosłego politycznego zdarzenia? Że właśnie zostało nam przywrócone należne miejsce w społeczności międzynarodowej i godność za sprawą niezwykle mocnego speechu prezydenta USA, Donalda Trumpa?

To - zdaniem komentatorów i redaktorów TVN - nieprawda. Redaktor prowadzący "Fakty po faktach", Grzegorz Kajdanowicz, jego gość - profesor Grzegorz Kołodko, były minister Włodzimierz Cimoszewicz, redaktor od tematyki zagranicznej - Maciej Wierzyński (sto lat w pracy przed kamerą) itd, itp, cały chór wyśpiewujący swoją kwestię na boku głównej sceny!  

Wizyta Trumpa w Polsce nie była więc według nich wcale przełomowa, tylko "kurtuazyjna", a przemówienie nie było ważne, było tylko graniem na polskich emocjach, garścią tanich pochlebstw, godnych nieboszczyka... Pomniejszają znaczenie, opluwają, obrażają i nas, i Trumpa. I w ogóle nie zawracają sobie głowy tym, że sami Amerykanie uznali, że Trump wygłosił fundamentalną, prawdziwą mowę programową, wykładającą jego filozofię prezydentury i rządu, adresowaną nie tylko do narodu polskiego, ale do całej opinii światowej. Bo też cały świat zwrócił w tamtej chwili oczy na niego i na pomnik Powstania Warszawskiego, stanowiący symboliczne tło do jego słów...

Nieważne, Kołodki tym nie kupił. On nie jest taki łatwowierny, jak ta wzruszająca się byle czym polska widownia. Grzeczny też nie jest na tyle, by nam od "naiwnych" nie nawrzucać. Kołodko wie, że Trump podróż do Warszawy odbył w roli "komiwojażera'" który nam odpowiednio drogo sprzedał stary technologicznie sprzęt wojskowy i na dodatek masę gazu, który moglibyśmy mieć łatwo, niby za pół darmo, od Rosjan. I tak jakoś zapomniało im się o gazowym kontrakcie Pawlaka. I znowu głowy sobie nie zawracają wcale tym, że jeśli nie rakiety Patriot od Amerykanów, to co? Rosjanie? Ależ tak, oczywiście, Rosjanie! Ale ci, mimo Układu Warszawskiego, nigdy nam żadnych swoich Iskanderów powąchać nie dali.  I jeszcze zapomniał się układ Tuska z Francuzami,  od których mieliśmy kupować te ich Caracale, w cenie antykwarycznych dzieł sztuki? 

Dalej ci eksperci TVN-u orzekli, że - naiwniacy - przepłacamy, bo płacimy Ameryce dodatek za bezpieczeństwo, ale zupełnie zbyteczny, bo żadnego zagrożenia przecież, według nich, nie ma. Żadnego zagrożenia nie ma, czyli powrócili do retoryki sprzed aneksji Krymu i najazdu "zielonych ludzików" na Ukrainę. A przecież od tamtej zimy 2014 roku nawet Komorowski z Tuskiem zaczęli mówić "Kaczyńskim"!

Teraz, po upływie ledwie trzech lat, rozmówcy w studio TVN-u udają, że nic nie było, nic się nie stało, nie ma niebezpiecznego niedźwiedzia za wschodnią granicą i powracają do poprzedniego tonu. A Kołodko, jak gdyby nic, po lewackich hamburskich fajerwerkach, stawia nam za wzór niemiecką "dbałość" o bezpieczeństwo i Niemców, którzy nie wydają niepotrzebnie kasy na wojsko? Prawda, aktualna kanclerz Merkel na składkach NATO-wskich oszczędza, by inwestować w gospodarkę ... razem z byłym kanclerzem Gerhardem Schroederem w Gazprom i Nord Stream 2. I ekonomista Kołodko widzi w tym same bezpieczne, pozytywne aspekty. Pewnie wykupił ubezpieczenie gdzie indziej, nie u Trumpa. I jak wam się podoba to odsłonięcie się, pełen negliż opcji prorosyjskiej w TVN-ie? 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

W pelni popieram autora.

Profesor Kolodko pewnie nie wie , ze Polacy placa duzo drozej za gaz niz Niemcy. Byc moze placi mu kto inny rachunki za gaz - i wtedy taka nieswiadomosc u Pana Profesora bylaby zrozumiala.

A tak miedzy nami - jak moga  ludzie swiatli i wyksztalceni takie glupoty wypowiadac. Przeciez ja to bym sie  nawet przed wlasna rodzina wstydzila.

Zwariowany swiat, zwariowany czas...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1543760

jak burdel mama, czas na urlop.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1543761

Szkoda czasu i atłasu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1543843

Napisałem o podobnym gadaniu Dominiki Wielowieyskiej [link] "Ze wszystkich tweetów, które widziałem ostatnio, wybrałem najgłupszy. Ręce opadają. Zwykle nie ma sensu w pokazywaniu czegoś takiego, szkoda czasu i atłasu".

Czy gada Kołodko, czy Wielowieyska lub Żakowski [link] czy ktokolwiek z nich, jest to ta sama albo identyczna narracja, mniej lub bardziej nie warta czasu i atłasu. Przy okazji, każdy z nich mówi "jednym głosem", odtwarzanym jak z pozytywki. Nie wiedzieć czemu "solidarność" i "wspólnota" definiowana jest przez nich jako "mówienie jednym głosem", przysyłanym esemesem z ministerstwa prawdy.

To mówienie jednym głosem jest ohydne, ponieważ jest gloryfikowaniem niesamodzielności myślenia!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1543874

że ktoś poważnie traktuje kołodkę... to taka wersja soft z tytulami naukowymi bolka...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1543855

Rzeczownik rodzaj męskoosobowy odmienny, formy: Kołodce; Kołodkach; Kołodkami; Kołodką; Kołodkę; Kołodki; Kołodko; Kołodkom; Kołodkowie; Kołodków. Twardotematowe odmieniają się więc jak rzeczowniki żeńskie (Kościuszko jak duszka, Kołodko jak łódka), miękkotematowe zaś jak męskie (Kusio jak misio, Puzio jak Józio). Encyklopedie nie podają jednak żadnej definicji tego rzeczownika, nie wiadomo co to jest ten Kołodko.

A więc rzeczywiście, szkoda czasu i atłasu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1543868