Minister Halicki w krainie czerwonej burżuazji

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

W programie "Woronicza 17" na TVP INFO poseł, b. minister Halicki prześmiewczo replikuje na wypowiedź prof. Zybertowicza, by rząd PIS zniósł w ogóle podatki. Prof. Zybertowicz przedstawiał idee stojące za programem 500+, by mianowicie odebrać prawo do decydowania o dzieciach urzędnikom, opresyjnemu systemowi, i oddać rodzicom. To właśnie wydało się posłowi Halickiemu oburzającym zbytkiem wolności obywatela. Obywatela należy przecież według PO wychowywać, bo sam nie wie, jak ma wydawać swoje pieniądze. PO dlatego krępowało obywatela podatkami i piętrzącymi się obowiązkami wobec administracji. Jest to zupełnie antyrozwojowe, klasyczny przykład Hongkongu. Właśnie, Halicki głupio całkiem się ze znoszenia podatków śmieje, głupia szydera. Dlaczego jednak mogła w ogóle zaistnieć? Bo wypływała z przekonania, świadomości faktycznego zrujnowania przez rząd PO/PSL budżetu państwa i konieczności dalszego "dojenia" obywateli dla jego ratowania. Bo wypływała też z pogardy dla "ludu", który ma płacić i znosić ulegle wszelkie sankcje, podczas gdy członek grupy trzymającej władzę może mieć przeróżne ulgi i przywileje, może unikać kar za "przeoczenia" w oświadczeniach podatkowych mieszkań, samochodów, samolotów nawet. Halicki przecież sympatyzował z b. ministrem "tik-tak" Nowakiem. Mógł być ministrem nie posiadając żadnych ku temu kompetencji. Mógł przy tym nie realizować ustawowych zadań i lekce sobie ważyć raporty NIK. Mógł kpić z sądów; dzisiaj wypowiada się jak jedyny sprawiedliwy. Synowi ministra Halickiego sprawa o narkotyki została umorzona, podczas gdy policja bije bezlistośnie w aresztach, a sędziowie wsadzają do więzienia synów przeciętnych Kowalskich. Powinienem tu chyba użyć czasu przeszłego? Ot, PO-wski liberalizm dla wybranych! NIe różni się on niczym od PRL-u czerwonej burżuazji!
 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (15 głosów)

Komentarze

W kazdym programie gdzie wystepuje Halicki , , jakis ludowiec i  oraz nawiedzony z ""nowoczesnej "" to slychac jazgot , belkot , przesiąkniety nienawiścią , drwiną oraz falszem .

Ja sie nie dziwie wypowiedzią Halickiego i jego podlosci gdyz to partia POpaprancow i złych ludzi, jego -Halickiego wypowiedzi swiadczą o jego inteligenji i kulturze osobistej.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1507009

i wspomaganie rodziny - widzielismy przez ostatnich 8 lat. Sprowadzaly sie one do... podwyzek wszystkich mozliwych oplat i podatkow ( w tym VAT, a zwlaszcza VAT na art. dla dzieci).

PiS zaczal cos robic w dobrym kierunku - szkoda tylko, ze zamiast kompleksowych zmian i odbiurokratyzowania administracji - rozpoczal reformy od (brzydkie okreslenie) d... strony.

Nie sztuka zarzadzic wyplaty dla dzieci, emerytow czy malo zarabiajacych - ale zeby takie wyplaty mogly zaistniec trzeba po prostu... nie odbierac pieniedzy obywatelom - czylo zostawic im wolna wole, na co je wydadza. Dzisiaj - po wprowadzeniu programu 500+ masa urzednikow bedzie miala przez najblizsze lata co robic... (zciagac podatki, bilansowac je "w centrali", rozdzielac na samorzady, ktore z kolei beda musialy prowadzic dokumantacje podan i wyplat dla kazdej rodziny...)

Czy nie prosciej byloby po prostu zwiekszyc kwote wolna od podatku - uwzgledniajac w tym ilosc dzieci pozostajacych na utrzymaniu platnika, dodatkowo moznaby obnizyc skladki ZUS dla najmniej zarabiajacych (takze z uwzglednieniem ilosci wychowywanych dzieci. Podobnie zreszta mozna (i nalezy) postapic z emerytami: zamiast rewaloryzacji wprowadzic mechanizm obnizania podatkow od emerytur - bo po co tysiace urzednikow maja wyliczac emerytury, odliczac od nich podatki, odprowadzac je do budzetu a z budzetu z kolei te same pieniadze przesylane sa ... do ZUS jako dofinansowanie. Ogrom niepotrzebnej nikomu pracy urzedniczej...

Tymczasem jednym z bardzo slusznych punktow programu PiS bylo... odbiurokratyzowanie gospodarki ... czekam ciagle na jakis ruch w tym kierunku...

Vote up!
6
Vote down!
-1

mikolaj

#1507011

No, a w każdym programie występują ludowcy i każdy  (prawie każdy) poucza Prawo i Sprawiedliwość: - "tisze budiesz dalszie jedziesz". (Dzisiaj chyba w Kawie na ławie )

Gdyby tak myśleli nasi przodkowie - to dziś ludowcy w pokłonach by "gawarili po ruski" lub też "szprechali" w przysiadach i sprzątając czapkowali 

 -Dlaczego im tego nikt nie powie ? - to jest pytanie do biorących udział w "dyskusjach" przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. 

Pozdrawiam. Murka

Vote up!
6
Vote down!
0
#1507012

halicki to taka sama PO-gnida jak Mucha, Kopacz, Komorowski, Schetyna, Tusk czy Grupiński...własnie przez pogarde okazywana Polakom , kłamstwa i korupcje utracili władze i niech tak zostanie...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1507016

Cytuję: "Ot, PO-wski liberalizm dla wybranych! NIe różni się on niczym od PRL-u czerwonej burżuazji!"

Zgadzam się w 100 % !

Począwszy od przekrętów:

* KOR-owców z "Pierwszą Solidarnością"

* przeskoczenia na molo stoczni Gdańskiej

* "stołu magdalenkowego"

* wzięcia spraw  w swoje ręce

* prywatyzacji dobra naszego powszechniego powstałego z krwi i potu dziadów/ojców naszych

aż po "pancerna brzozę"  trwała PRL  pod przykrywką "demokracji" równoznaczna z III RP ino... bez ludzkiej twarzy!

Wyzerujemy toporkiem i będzie miodzio…

Stosując zasadę, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą popadamy w skrajność, a część popierających przekształcamy w opozycjonistów, zaś projekty s-f z lustracjami na zamówienie dopełnią tylko istniejące określenie marności nad marnościami („ch** dup@ i kamieni kupa”)!

Państwo musi stać z dala od wszelkich ideologii, powinno zajmować rolę chłodnego zarządcy dbającego o wolności, bezpieczeństwo i wzrost poziomu życia obywateli!!!

Czy ma rację prof. Arkadiusz Stempin twierdząc: „ Koncepcja "Międzymorza" orbituje w przestrzeni fantazmatu. Podobnie bowiem jak w latach 30. ub. wieku państwa Europy Środkowej nie godzą się z rolą Polski jako regionalnego lidera. A kraje takie jak Węgry, Słowacja, czy nawet Czechy nie dyszą nawet antyrosyjskim żarem, podczas gdy relacje amerykańsko-niemieckie są bardzo dobre?

Był taki czas, gdy nikt z ziemi nie zebrał zbóż 
I ptak żaden nie szukał już miejsca dla swych gniazd.
Był taki czas, kiedy oczom zabrakło łez 
I nie pytał nikt, jak to jest, tylko ściskał pas...

PS

(...) życzę naszej armii, aby w przyszłej wojnie nie posiadała dowódców grup z nagła oderwanych od swoich macierzystych oddziałów, z aparatem dowodzenia stwarzanym "we własnym zakresie" ~gen. broni Lucjan Żeligowski 1930

Życzę:

Żołnierzom Naszej  Armii by nie ulegli wzorcom osobowym, nie szpiegowali na rzecz Chin etc. licząc na tantiemy rzędu Order Orła Białego & emerytura jeneralska!

 

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1507019

Pamiętam jego wyPOwiedz jak POpadł w niełaskę u Tuska, że Tusk jak Mojżesz przeprowadzi Polskę, przez morze Czerwone i tym uratował swe dupsko w PO.

Włażenie z wazeliną czy bez, w dupska swoich szefów, to jego specjalność.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507023

jest mnówstwo w postpeerelowskiej platformie, psl'u, nowoczesnej, czy zlewie. Co gorsza z racji zupełnie nieuprawnionego wyniesienia ich na wyżyny władzy i dorwania sie do koryta - stworzenia chamelity, wydaje im się, że są kimś lepszym niż reszta narodu.

Z obserwacji wynika, że jest to przede wszystkim zgraja prymitywnych, niedouczonych, ale szkodliwych  prostaczków, którzy w swojej nikczemności i głupocie gotowi są szkodzić Polakom i to na dużą skalę, zapominając, że mimo wszystko to co jest złe i szkodliwe dla Polski odbije się na wszystkich jej mieszkańcach, także na nich samych i ich uwałszczonych rodzinach.

Zatem na pohybel wszystkim peowskim, peesleowskim, nowoczesnym i zlewoskim nikczemnikom, kłamcom, manipulantom, złodziejom i zdrajcom, a Ty Rządzie działaj i śmiej się z nich, my Cię wspieramy, rób z nimi porządek i przywracaj w kraju dawno przez nas oczekiwane normalność i sprawiedliwość!

Vote up!
4
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1507025

jakiś nietutejszy, tak ta jego gęba przypomina mi wczesnych "uchodźców".

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1507115