Waldemar Kuczyński - ...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

Tak się zastanawiam i to od bardzo dawna nad pewnym fenomenem realnej i metafizycznej rzeczywistości polegającym - od czasu do czasu - na zaskakującym wzajemnym przenikaniu się owych obszarów, których efektem może stać się hipotetyczna i czysto subiektywna personifikacja lub animizacja określonych zjawisk, ludzi, rzeczy, roślin, zwierząt, idei, przedmiotów nieożywionych, pojęć abstrakcyjnych, znaczeń czy bytów.

Kiedyś pisałem o Dybukach [1] i jakoś wczoraj spersonifikowałem sobie tego złego ducha. Czy słusznie? Dla mnie tak, choć oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie i mógłbym wskazać też jeszcze kilka "obiektów", które dla mnie mogą być taką personifikacją lub animizacją Dybuka... choćby np. taki Adam Michnik czy taki odrażający karaluch. Ale jest to sfera indywidualnych odniesień i oczywiście obiektywnie mogę się mylić i sądzę, że dla wielu to ja np. mógłbym być personifikacją owego Dybuka.

Podobnie też wczoraj począłem się zastanawiać czy tak a nie inaczej może wyglądać w czystej postaci spersonifikowana szpetota ducha i umysłu wraz z typowym dla niej niechlujstwem zewnętrznym. Może tak aczkolwiek niekoniecznie bowiem sadzę, że można znaleźć też innych budzących podobne skojarzenia... choćby takiego jak naczelny GW. Ale jest to sfera indywidualnych odniesień i oczywiście obiektywnie mogę się mylić i sądzę, że dla wielu to ja np. mógłbym być personifikacją owej szpetoty.

 

Autor: fot.vpinfo/twitter w [2]

Foto w [2]

Reszta jest milczeniem...

 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/12/dybuki-i-ich-zgubny-wpyw-na.html

[2] http://wpolityce.pl/smolensk/335147-ohydne-kuczynski-sugeruje-falszerstwo-wyborcze-i-pluje-na-smierc-lecha-kaczynskiego-wyborczy-wiec-malego-rycerza-na-grobach-katynia

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

TyPOwe rysy, dla ludzi z Hebronu i okolic, POlakożerca dorównywający innym zdrajcom i sprzedawczykom.

Pierwszy raz się z nim zgadzam że wygra PIS, Wielodymana przez Adasia przegra zakład.

Pozdrawiam Krzysztofie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1536868

Również pozdrawiam

Tych dziwnych etnicznie nam obcych Polakożerców, którzy kojarzą mi się z Dybukami jest lub było o wiele więcej, począwszy od Geremka,  Lewandowskiego, Mazowieckiego poprzez Sorosa, Schulza czy Timermmansa aż do Hartmana, Żakowskiego czy Wielowieyskiej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1536890

łącząca ład zewnętrzny i wewnętrzny z dobrem i złem, o ile dobrze zrozumiałem, warta weryfikacji i pogłębionej refleksji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JW

#1536872

Można to też tak rozumieć, choć to nie było moim głównym celem. Lecz podjął Pan ciekawą kwestię i naprawdę można ją pogłębić i rozwinąć. Ład wewnętrzny, czynienie dobra, dbanie o siebie, rozsiewanie miłości i uśmiechu, wiedza, doświadczenie, poglądy, idee, itd... To wszystko składa się na ciało, ducha i umysł człowieka, jego wnętrze i zewnętrze, choć każdy ma inne poczucie piękna i zewnętrznej estetyki.

Mam już swoje lata i jakoś tak zawsze umiałem intuicyjnie rozróżnić dobrego od złego człowieka, po kilku minutach kontaktu bezpośredniego. Takimi się otaczałem i często takimi kierowałem. Dodatkowo też utwierdzałem się w moim przekonaniu poprzez reakcję... mojego psa. Skubaniec - mimo, że łagodny - to zawsze wyczuwał złego człowieka i go obszczekiwał i warczał. Ja nieraz się pomyliłem, ale on nigdy. Szkoda, że już go (jej - bo to suczka była) nie ma...

Pozdrawiam

P.S.

Nieraz ta intuicja dotyczy tylko fotografii a już po wypowiedziach chyba zawsze można ocenić człowieka... choć nieraz jest zmuszony do takich a nie innych osądów, ale wtedy jest po prostu miałkim człowiekiem, niegodnym dyskusji o nim

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1536891

 

 

Waldemar Kuczyński zasłynął powiedzeniem : "Polsce życzę wszystkiego najgorszego a dokładnie życzę porażek na wszystkich frontach, bo każde zwycięstwo tego Układu to porażka Polski i zagrożenie dla wolności. Życzę także porażek gospodarczych, choć za to płacą ludzie. Ale tylko one mogą wstrząsnąć bazą wyborczą tej wstecznej władzy i uniemożliwić dalsze hodowanie Chwasta zwanego IV RP."

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1536893

No i czy to nie jest talmudyczna szpetota i obrzydliwość w czystej postaci? To najgorsza personifikacja Dybuka, chociaż niedaleko jej do Geremka czy Michnika - oczywiście moim zdaniem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1536894

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1536897

Niezłe. Do tej pory żydokomuna była czerwona, ale jak widać, zmieniła sie w kolor niebieski o niespożywczym odcieniu. No, bo tej gównianej ideolo nie da się strawić, fakt.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1536948

Witaj!

 

Bardzo fajne skojarzenia.

A Kuczyński jest typem wyjątkowo odrażającym.

Ale zauważ, choć nie wiem, czy przypadkiem nie jest to efektem mojego psychologicznego nastawienia, ale w tym antypisie jest mnóstwo ohydnych lub też śmiesznych postaci. Choćby, począwszy os Michnika, poprzez Kierwińskiego, czy Grabca, a kończąc na tej trzyzębnej pokrace, która przewodzi ObywatelomSB.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1536955

A Kijowski to lepszy? Pomijając posłów (bo oni jednak jakoś muszą wyglądać) to wygląd zewnętrzny większości jest naprawdę odrażający. I nie chodzi tu o jakieś subiektywne odczucie piękna czy brzydoty, bo każdy urodził się taki a nie inny i każdy zasługuje na szacunek.

Chodzi mi o tzw. "dbanie o siebie", które szczególnie u osób publicznych jest / powinno być bardzo ważne. Przed wojną elity stanowiły klasę samą w sobie jeżeli chodzi o wygląd/ubiór/schludność zewnętrzne. To jest w sumie takie polskie i jest naszą tradycją. Do tego kindersztuba, honor, wyjątkowa atencja do kobiet, znajomość savoir-vivre, dbanie o poprawną polszczyznę, szacunek dla adwersarzy i ogólnie do ludzi, odpowiedzialność za swoje czyny zarówno te prywatne jak i publiczne. Poza tym tolerancja, dbałość o rodzinę, patriotyzm, wiara... Tacy byliśmy i większość z nas taka jest, szczególnie po prawej stronie sceny politycznej.

Ale masz rację. Nasi totalni oponenci (ci w sejmie i poza nim) pomijając już często niechlujstwo zewnętrzne, to naprawdę wewnętrznie są w dużej części są szpetni i odrażający. To w sumie prymitywy, które przedwojennym elitom polskim nie byliby godni butów czyścić. Dla nich te wszystkie cechy, które wyżej wymieniłem są obce. Mało tego! Oni nie czują w ogóle potrzeby ich posiadania. To w dużej mierze żulia a o wykształceniu, wiedzy lub logicznym myśleniu już nawet nie chce mi się pisać: casus .Nowośmiesznych :).

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1536960

dybuk, powiadasz.

 

i film też kojarzę

W starym kinie Dybuk 1937

https://youtu.be/DUGfZzUGJh4

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1537009