Najgorszy antysemita – Self-hating Jew

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

.

 

 

 

 

 

 

Do napisania tej niedługiej notki zainspirował mnie pewien bloger, niejaki Trybeus, nieszczęśnik reprezentujący w sieci silną grupę hejterów, fanatycznych wyznawców popularnej, szczególnie wśród gnuśnej i leniwej gawiedzi, teorii, że wszystkie nieszczęścia, które spotkały naszą biedną planetę, spowodowane zostały przez Żydów.

Mają oni wprost diaboliczną moc czynienia wszelkiego zła, a najgorsze jest to, że skrywają oni swoją tożsamość, działają znienacka i ukrycia i nagle może się okazać, że twoja wieloletnia żona, lub nawet rodzony syn, tak na prawdę są Żydami.

 

Wspomniany bloger Trybeus należy do popularnej sekty nienawistników. Czegoż to już oni nie nienawidzili?! Zrozumiałe jest, że za tym wszystkim kryli się oczywiście Żydzi.

Nienawidzili i nienawidzą więc Ukraińców, co w przypadku rzeczonego Trybeusa jest zrozumiałe, gdyż sam przyznał, że gdy był mały i nie chciał konsumować smacznej zupki marki Gerber, to babcia go straszyła, że przyjdzie wstrętny dziad – Ukrainiec i go zje zamiast zupki. Wiemy jak silne są takie dziecięce traumy...

Lecz Ukraińcy to przecież w większości Chazarowie czyli Żydzi-nieżydzi. Czyli jeszcze większe świństwo i pomiot niż Żyd pełnokrwisty.

Trybeusy nienawidzą szczepionek – tego żydowskiego pomysłu na wymordowanie niewiniątek, w czym się przecież specjalizują. Nienawidzą elektrowni atomowych, bo każdy wie, że atom to żydowskie nasienie. Nienawidzą oczywiście GMO i Monsanto z oczywistych względów – następny wynalazek żydowskiego koncernu, by wszystkich wolnych ludzi pozamieniać na Żydów.

Na czele tego wszystkiego jest Usrael. Demoniczny twór polityczny, który już skrycie rządzi całym światem.

 

W Polsce najbardziej znienawidzeni są oczywiście PiS i Kaczyński. Czy nikt nie widzi, że to stuprocentowi Semici, sprytnie się maskujący?

A jak i PiS, to i Gazeta Polska i niezależna.pl – oficjalne organy diaspory i menory i tylko popatrzcie sobie, kto tu stoi na czele? Sakiewicz i Targalski! Czy trzeba jeszcze powiedzieć coś więcej?!

Ciekawe jest natomiast, że w tym strumieniu anty-żydowskiej nienawiści nie wspominają nigdy Michnika i Urbana, Blumsztajna, czy Hartmana. Trochę to dla mnie dziwne...

 

Aż wczoraj wieczorem doznałem olśnienia.

W czasie mojej pracy na Karaibach codziennie miałem do czynienia z fanatycznym nowojorskim Żydem, cruise directorem, Davidem Fisherem.

Jak on nienawidził Polaków! A skąd pochodził? Oczywiście spod Radomia.

Lecz co innego było ciekawe – znacznie bardziej od Polaków nienawidził innych Żydów.

Żydzi od wieków sami się notorycznie nie cierpią. Ba... nienawidzą. Walczą ze sobą, ubliżają. To oni sami wymyślają dowcipy o Żydach. Do tego jeszcze te podziały: Żydzi Aszkenazyjscy i Żydzi Sefardyjscy; ortodoksi, Żydzi Polscy i Żydzi Ruscy. Syjoniści i wrogowie Izraela...

Tyle podziałów, że nigdy nie będą w stanie stworzyć jednolitej wspólnoty, będą walczyć ze sobą, przy okazji winą o to obarczając gojów.

Wniosek jeden i niesłychanie prosty – na Żydów najbardziej plują i wzbudzają nienawiść sami Żydzi.

 

Studiując potem temat odkryłem wcale nie nowe pojęcie "Self-hating Jew" [ http://en.wikipedia.org/wiki/Self-hating_Jew ]. Z grubsza mówiąc – "Żyd, który sam siebie nienawidzi".

Okazuje się, że to już jest stara sprawa, niemalże historyczna.

"The concept gained widespread currency after Theodor Lessing's 1930 book Der Jüdische Selbsthass ("Jewish Self-hatred"), which tries to explain the prevalence of Jewish intellectuals inciting antisemitism with their extremely hateful view toward Judaism".

Czyli pokrótce – Idea ta znalazła szeroki oddźwięk, gdy Theodor Lessing (niemiecki Żyd, filozof) w 1930 wydał książkę " Żydowska nienawiść do siebie samych", usiłującą wytłumaczyć, dlaczego żydowscy intelektualiści tworzą antysemityzm z ekstremalną nienawiścią w stosunku do Judaizmu.

85 lat temu, przed Trybeusem, poważnie zastanawiano się, dlaczego sami Żydzi tak napadają na siebie.

Kto chce się bardziej wgłębiać, może sobie poczytać opracowania Sander Gilmana, czy Irvinga Louisa Horowitza.

 

Wniosek jest jeden i bardzo ważny – to nam, Polakom usiłuje się wcisnąć genetyczny antysemityzm i rasizm, podczas, gdy udowodniono, że antysemityzm jest zasadniczo wewnętrzną sprawą Żydów miedzy sobą.

Oczywiście byłoby fałszem stwierdzenie, że w historii Żydzi nigdy sobie tak nie nagrabili u gospodarzy, którzy ich przyjęli, żeby w pewnym momencie nie wzbudzić uzasadnionej nienawiści do siebie. Lecz były to zazwyczaj procesy krótkotrwałe, nie utrwalające się w tradycji danego narodu.

Tak samo było w Polsce. Mówienie dzisiaj w Polsce o polskim antysemityzmie jest śmieszne i głupie. Taki problem nie istnieje!

 

Zaraz, zaraz! Ktoś wykrzyknie. A ten przykładowy Trybeus i cała ta zgraja internetowych hejterów?

To żaden problem i proste jak drut. Żeby aż tak nienawidzić Żydów trzeba samemu być Żydem zgodnie z teorią "Self-hating Jew".

Polska długo była tyglem narodów. Jeszcze przed II WŚ Żydzi stanowili znaczącą część narodu. Wielu z nich się zasymilowało i przeszło na katolicyzm. Powstało wiele mieszanych małżeństw. Żydów talmudycznych jest w Polsce niewiele, lecz żydowskich potomków jest całe mnóstwo. Zresztą często nawet nie zdających sobie z tego sprawy.

 

Albo skrzętnie skrywających rodzinną tajemnicę.

Miałem kolegę Jacka, syna kapitana, który też ukończył Politechnikę Gdańską. A potem bardzo szybko wyjechał do Stanów Zjednoczonych.

Porzucił śmiertelnie w nim zakochaną dziewczynę. Ta odnalazła go w Nowym Jorku i pojechała do niego. Wróciła zrozpaczona i opowiedziała nam, że Jacek już ma swoją firmę, jego przyjazd i duża pomoc była uzgodniona z silną gminą żydowską, w której rodzina Jacka stanowiła ważny element. I tak to Jacek, katolik w Polsce, w Nowym Jorku stał się ortodoksyjnym Żydem.

 

Taki Trybeus nawet nie musi sobie zdawać sprawy, że ma żydowską krew, lecz ma w sobie tą genetyczną pamięć, która rozkazuje mu z całej siły nienawidzić innych Żydów.

 

Tak to właśnie tworzy się mit, że Polacy są antysemitami, podczas, gdy to Żydzi prowadzą odwieczną wojnę między sobą.

Polscy Żydzi z polskimi Żydami.

 

 

.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:11)

Komentarze

...mnie też założysz osobnego bloga jak Obibokowi na własny koszt ?

...jak chcesz to poślę ci też zdjęcie penisa, żebyś mógł sprawdzić...

Miłej zabawy mędrcze syjonu...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1468600

Wierzę ci Trybeusie, że nie jesteś obrzezany.

Przez hitlerowców odeszło się od tej tradycji.

 

Dziękuję z pozdrowienia

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1468604

Widzisz, bo z tym obrzezaniem, to było tak, że Żydzi (Arabowie zresztą też) dużo czasu przebywali na pustyni i piasek im się dostawał pod napletki, przez co chorowali. Teraz się już nie muszą rzezać, bo przeważnie mają pod dostatkiem wody, żeby zadbać o higienę.

Jak to piszę poniżej, teraz ważniejsza jest dla nich strona duchowa, skoro sami stwierdzają, że duchowo stali się kobietami.

Odnośnie trybeusa, to nie trzeba tu specjalnej bystrości, żeby widzieć, że to kogut na cały gwizdek, a więc nie Żyd.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1468776

opisywana tu postac jest wiecej niz smieszna - choc inteligentna na swoj sposob - szkoda ze rozmienil sie na drobniutkie ......szekle

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1468781

Trybeusie bardzo mnie to cieszy, że śledzisz dyskusję i że nasz portal i wpisy naszych blogerów uważasz za bardzo ciekawe.
Dziekujemy ci za miłe słowa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1468606

Za godzine najdalej dwie, w ramach zawistnej retorsji na jego macierzystym blogu trybek zamieści kontr-notke na Twój temat. Masz to jak w banku, a pewnie juz teraz albo za chwile poskarży sie swojemu szefowi (pomidorowi) w jaki to haniebny sposób go potraktowałes, tym bardziej że zaliczyłes tego "prawdziwego polaka" do sekty żydowskich nienawistników.

Masz przechlapane

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1468610

Jesli pamietac o zydowskich korzeniach Hitlera (babka była służącą u bogatego Żyda, który potem płacił alimenty), to ta teoria wydaje sie prawdopodobna.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1468617

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QLDE4mRwfSQ

 

Korzenie nienawiści do samego siebie

Dziś, oskarżenia o żydowskiej nienawiści do siebie są najczęściej pobierane w dyskusji Izraela i syjonizmu. Co ciekawe, nowoczesne pojęcie żydowskiej nienawiści do siebie faktycznie ma swoje korzenie w pierwszych debatach na temat politycznego syjonizmu, gdzie fundamenty jego użytkowania została położona przez Teodora Herzla , twórcy nowoczesnego syjonizmu. W swojej przełomowej 1896 Państwo żydowskie książki, Herzl skrytykował wrogów jego planu stworzenia państwa żydowskiego w Palestynie, nazywając je "przebrany antysemici żydowskiego pochodzenia." Zaledwie dwa lata później, w 1898 roku, Karl Straus - przeciwnik syjonizmu - zwrócił się termin na swojego twórcę, co sugeruje, że podobnie jak tradycyjnych antysemitów, Herzl był zajęty różnicy żydowskiej, i chciałem się tylko do usunięcia Żydów z Europa. Jednak dopiero w 1930 roku wraz z publikacją książki Teodora LessingaJuedischer Selbsthass, tłumaczone jako "żydowską nienawiść do samego siebie", że precyzyjne określenie stały się modne. W nim, Lessing, niemiecki filozof żydowski i świeżo upieczony syjonista, zarzucił termin "nienawidzący siebie Żyd" w przeciwieństwie do syjonizmu akademickich. Dla Lessing, która miała lat zanim nawrócił się na chrześcijaństwo, a następnie powrócił do judaizmu, odkrywając anty-syjonistycznej literatury asymilacyjne był punkt zwrotny, co ostatecznie doprowadziło go do napisania tej książki wzywające Żydów do asymilacji, a jednocześnie odrzucać swoich żydowskich korzeni. Wziął na celu niemieckich Żydów, którzy zdecydowali się zdystansować się od judaizmu, ale wierzył również, że samo-nienawiść była niestety równe szanse, a można znaleźć w dowolnej grupie dyskryminowanej mniejszości przez większość.

 

Tłumaczenie:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.myjewishlearning.com/beliefs/Theology/Who_is_a_Jew/Types_of_Identity/selfhatingjews.shtml&prev=search

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1468658

Zjawisko nienawiści do siebie

Zjawisko nienawiści do siebie powstaje wśród mniejszości zmuszone razem przez ciśnienie na zewnątrz i tworzy negatywny stosunek ze strony członków wobec własnej grupy, ale samo słowo nie występuje w najważniejszych słowników języka angielskiego, i wydaje się mieć został ukuty przez Theodore Lessing (patrz poniżej), ponieważ w swojej książce do czynienia z tym, że daje go w cudzysłów.

Po raz pierwszy została zdiagnozowana w żydowskiej w Europie Środkowej i fikcji teorii społecznej. Wyrażone przez Żydów, jest zarówno zjawisko grupy i indywidualne cechy. Jedna grupa żydowska może podjąć wrogie stanowisko wobec innego, na przykład niemieckich Żydów wobec wschodnioeuropejskich Żydów w Europie; Ortodoksyjni Żydzi wobec Żydów reformowanych i konserwatywnych w USA i państwa Izrael; odwrotnie. Żyd, który wyraża siebie nienawiść, według Kurta Lewina, "będzie lubię wszystko specjalnie żydowska, na ujrzy w nim tego, który trzyma go z dala od większości dla którego jest tęsknota. Pokaże niechęć do tych, Żydzi, którzy otwarcie opowiadają się tak, a często oddają się nienawiść do samego siebie "(Lewin, Rozwiązywanie konfliktów społecznych. str. 164).

Wraz z upadkiem pozytywnych cech judaizmu i identyfikacji zachodnich społeczności żydowskiej w diasporze, zarówno w Europie przed II wojną światową oraz w Stanach Zjednoczonych, potem siebie nienawiść stała się chorobą endemiczną. Najważniejszym wcześnie analiza zjawiska wśród Żydów pojawił się w Berlinie, 1930, w Theodor * Lessing 'S Juedischer Selbsthass (Berlin, 1930).Do nienawidzących siebie Żyda, wszystkie nieszczęścia, wynika z faktu, że jeden jest Żydem. Żydzi, co więcej, są odpowiedzialni za własny los i dlatego są "winni wszystkich swoich nieszczęść."Doniesienia kliniczne przez Lessing to Żydzi, którzy Nakłaniamy Aryjczyków do eksterminacji Żydów jak robactwo, i inne, które pozostały nie ma dzieci, a nawet popełnił samobójstwo, tak "aby usunąć plamę żydostwa od ludzkości." Dlatego Lessing opisuje żydowskie poczucie nienawiści jako ostrego patologii psychozy.

W demokracjach zachodnich, z drugiej strony, żydowska nienawiść do siebie pojawia się jako przewlekłą chorobę nerwicy. Jednak, podczas gdy w Europie Środkowej nienawidzący siebie Żyd usunął się jak najdalej od stowarzyszeń żydowskich, w Stanach Zjednoczonych znalazł się na szczycie żydowskiego życia społecznego. Lewin zdiagnozowano to zjawisko w 1941 roku "w mniejszości, poszczególni członkowie, którzy odnoszą sukcesy ekonomicznie ... zwykle uzyskać wyższy stopień akceptacji przez grupę większości. To stawia ich kulturowo na peryferiach pokrzywdzonych grupy i sprawia, że ​​są bardziej narażone na osób "marginalne". Często mają ujemny bilans i są szczególnie chętni, aby nie mieć ich "dobre połączenia" zagrożone przez zbyt bliskie kontakty z odcinków pokrzywdzonych grup, które nie są możliwe do zaakceptowania przez większość. Niemniej jednak, są one często nazywane na przywództwa przez pokrzywdzonych grupy, ponieważ ich statusu i władzy. Oni sami są zwykle chętni przyjąć wiodącą rolę w mniejszości, częściowo jako substytut uzyskaniu statusu w większości, a częściowo dlatego, że takie przywództwo pozwala im mieć i utrzymać Dodatkowy kontakt z większością ". Tego typu osoby Lewina nazywa "liderem z peryferii". On wykorzystuje swoją pozycję do de-Judaize społeczności żydowskiej i usunąć te cechy, które sprawiają, że Żydzi żydowska.

Z renesansu żydowskiej dumy i szacunku dla samego siebie następstwie po utworzeniu państwa Izrael i jego pozytywny wpływ na żydowską i światowej opinii publicznej w latach 1950 i 1960, żydowska nienawiść do siebie tendencję do spadku. Rzeczywiście, wzrost na znaczeniu publicznym jasno określonych osobistości żydowskich w zachodnich demokracjach i Państwa Izrael służył jako potężne antidotum na publicznych i prywatnych nienawiści do siebie. Dowody rozwoju żydowskiej szacunku dla samego siebie jest dramatyczne zmiany w budżetach żydowska społeczność i fundusze federacje dobrostanu i opinii publicznej dotyczące tych budżetów na rzecz pozytywnych dowodów i programów żydowskiej samoidentyfikacji.

Lewin uznać żydowską nienawiść do samego siebie jako zjawisko społeczno-psychologiczne w tym, że występuje u osób całkowicie zdrowych. On zatem:.. "Żydowska nienawiść do siebie zginą się tylko wtedy, gdy rzeczywista równość statusu z nie-Żyda osiąga Tylko wtedy wrogość wobec własnego spadku grupy do stosunkowo niewielkich proporcjach charakterystycznych grup większościowych Dźwięk samo- Krytyka ją zastąpi. " Powszechnie utrzymuje się, w związku z tym, że przez żydowskich uczuć edukacji niższości i strachu mogą być zwalczane przez pozytywnej identyfikacji z narodem żydowskim. Na przykład w Niemczech syjonizm z 1930 roku był potężną siłą w twarz Hitlera do nadziei i afirmacji żydowskiej ("Jasagen zum Judentum"). W tej kwestii Lewin dalej skomentował: "... nie ma nic tak ważne, jak jasny i pełni akceptowanych przynależności do grupy, której los ma pozytywne znaczenie Widok z dystansu, który obejmuje przeszłość i przyszłość życia żydowskiego i linków. rozwiązanie problemu mniejszości z problemem dobra wszystkich istot ludzkich, jest jednym z tych źródeł siły. silne poczucie bycia częścią składową grupy i mają pozytywny stosunek do to ... warunek wystarczający dla uniknięcia postawy oparte na nienawiści do siebie. " Ponieważ, jak już wspomniano, syjonizmu przed 1948, a Państwem Izrael w okresie późniejszym, pod warunkiem, że locus jedności i dalekiego zasięgu widzenia przeszłości odwagi i przyszłość nadziei, które żydowskie żądania poczucie własnej wartości, nie można się dziwić, że rosnący wpływ działalności syjonistycznej w krajach zachodnich, jak i wśród Żydów byłego ZSRR istotnie ograniczył dawniej pospolite i endemicznych przejawów tego zjawiska.

BIBLIOGRAFIA:

K. Lewin, Rozwiązywanie konfliktów społecznych; Wybrane publikacje dotyczące Grupy Dynamics (1948), 159-68, 186-200; T. Lessing, Der juedische Selbsthass (1930); J. Neusner w:strumieniowy 15 (1969), 34-53; idem, amerykański Judaizm: Przygoda w nowoczesności (1972), 15-34, 61-116.

[Jacob Neusner]

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/judaica/ejud_0002_0018_0_17991.html&prev=search

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1468659

tylko Zydow.A wlasciwie wszytkich, doskonale znam Polakow nienawidzacych samych siebie czy Czechow Niemcow itd.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1468700

Januszu przed kilkunastoma minutami miałem okazje wymienic poglady na temat znanego nam portaliku z Bursztyn.

Zwłaszcza chodziło mi o" wysoki poziom dyskusji" i o to jakie wartości są tam promowane, przed chwilka zajrzałem tam i oczom nie wierze, pod wpisem dotyczącym "Żołnierzom wykletym" znalazłem tam takie oto komentarze w którym aktywny udział ma nasza była ? (obecna) blogerka Astra - Patria.

http://sosenkowski.neon24.pl/post/119928,klody-na-groby-wykletych

Zobacz jak tam to "patriotycznie" wyglada na "Polskim" portalu.

ŻENADA

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1468704

Temat Żydów, którzy nienawidzą samych siebie obrazowo został pokazany w filmie "Fanatyk".

Pada tam ciekawe stwierdzenie, że "Żyd jest duchowo kobietą".

To daje ciekawe wytłumaczenie, dlaczego tak bardzo jest forsowana ideologia płci społeczno-kulturowej. Widocznie ktoś uznał, że ideologia antysemityzmu już się przejadła...:-)

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1468711