O co chodzi W. Putinowi?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Władimir Putin raczył był bardzo ostro i poza jakimikolwiek konwenansami dyplomatycznymi nazwać nas współwinnymi rozpoczęcia II Wojny Światowej i określić nas antysemitami, którzy są współodpowiedzialni za żydowski Holocaust.

 

To oburzające i na wskroś bezczelne kłamstwo jest powrotem do retoryki stalinowskiej propagandy, i odzwierciedla tradycyjnie antypolskie nastawienie moskiewskich władz a W. Putina szczególnie.

 

Cóż takiego się stało, że akurat teraz tak ryzykowne i ahistoryczne stwierdzenia padły z ust przywódcy Moskwy?

 

Przyczyn jest kilka, ale można je najprościej podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne, chociaż jedne i drugie nawzajem się przenikają, dlatego też wymieniem je bez tegoż podziału. Mało tego! Niektóre przyczyny są nawzajem sprzeczne. Należą do nich:

 

1) Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna Rosji, co powoduje, iż W. Putin jest zmuszony do przekierowania opinii publicznej na inny, bardzo wrażliwy dla Rosjan temat, czyli tzw. "wojny ojczyźnianej", która jest przez nich uważana za "świętą" a informacje o tym, iż J. Stalin sprzymierzył się z A. Hitlerem jest przez większość uważana za kłamliwą. W. Putin gra po prostu Rosjanami dla własnych celów, które skupiają się na podtrzymywaniu Rosjan o ich mocarstwowości,

 

2) Wewnętrzne przekonanie o sile militarnej Rosji, która podobno jest większa niż Stanów Zjednoczonych. Moskwa wydaje ogromne pieniądze na zbrojenia i krążą legendy o nowych rosyjskich rakietach, które swoimi parametrami przewyższają znacznie rakiety amerykańskie. Chodzi tu o najnowszą broń hipersoniczną "Avangard", która może przenosić ładunki jądrowe z taką szybkością, która nie pozwoli Amerykanom na skuteczną obronę,

 

3) Struktura narodowościowa oligarchów rosyjskich, którzy są w 20% najbogatszymi Żydami w Rosji z sekty Chabad Lubawicz i W. Putin atakując Polskę chce też ich pozyskać dla wewnętrznej rozgrywki, ale także dla międzynarodowej, czyli jest to typowy "ukłon" dla wrogich Polsce środowisk żydowskich.

 

4) Słabnąca pozycja prezydenta USA D. Trumpa, który ma duże problemy z impeachmentem, choć tak naprawdę W. Putinowi chodzi o pozyskanie przychylności Żydów amerykańskich, którzy na D. Trumpa mają duży wpływ. W tym kontekście należałoby też wspomnieć o ustawie 447 JUST, która przyszłościowo może spowodować konieczność zapłaty przez Polskę ogromnych restytucji dla organizacji żydowskich,

 

5) Rosnąca pozycja Polski w regionie. Chodzi tu o wojska amerykańskie w Polsce ("szpic" wojsk natowskich) oraz o polskie zbrojenia, w tym w ramach tzw. "tarczy rakietowej",

 

3) Kończąca się umowa gazowa z Rosją, co spowoduje znaczny spadek dochodów Gazpromu,

 

4) Restrykcje amerykańskie wobec budowy Nord Stream 2. W tej sytuacji W. Putin postanowił zaatakować Polskę jako największego sojusznika USA w Europie i państwo, które najbardziej sprzeciwia się budowie tegoż gazociągu,

 

5) Chęć skonfliktowania państw należących do Unii Europejskiej. Od dawna wiadomo, że UE to niemiecka UE a z Niemcami Moskwa miała i ma bardzo dobre stosunki. Można nawet powiedzieć, że przyjacielskie. Tyle tylko, że Polska zaczęła wdrażać w życie ideę "Trójmorza", która to nie podoba się zarówno Niemcom, jak i Moskwie,

 

6) Odradzający się w Moskwie neoimperializm i chęć zdominowania USA, choćby w postaci zintensyfikowania współpracy w ramach krajów BRICS ( Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz od 2011 Republiki Południowej Afryki). Do tego dochodzi popieranie Rosji dla Iranu, który jest wrogiem numer jeden USA i bliska współpraca z Izraelem (częste spotkania prezydentów tych krajów).

 

7) Mimo wszystko chęć Rosji do ponownego resetu stosunków z USA a tym samym ponowne doprowadzenie do izolacji Polski.

 

Czy wymieniłem wszystkie przyczyny takiego a nie innego stanowiska W. Putina? Zapewne nie, ale nich ten post będzie przyczynkiem do dyskusji.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Vote up!
4
Vote down!
0
#1613528

z neta

Vote up!
4
Vote down!
0
#1613540

- da przykład wypowiedzi Pełnomocnika Rządu Polskiego Jana Dziedziczaka z którym się różnię skrajnie innym wnioskiem z głośniej ostanio wypowiedzi putina na temat Polski.

On twierdzi że: "Prowokacja Putina to prolog do czegoś większego"!

- a ja jestem przekonany że to: "osatnie podrygi zdychającej ostrygi"

Tego łgarstwa karła ludobójcy nikt nie przełknie, - nawet jego partyjni "koledzy" co go tam słuchali.
Było to bardzo wyraźnie widać że odebrali wypowiedź putina z zażenowaniem i dezaprobatą bo wiedzą ża sowiecka hiena napadła na Polskę we wrześniu 1939 roku razem z Hitlerem co było potwierdzone tajną umową.
To tylko im udowodniło i uświadomiło że putin utracił kontakt z rzeczywistością i trzeba go jak najszybciej "zneutralizować" i tak się stanie.

Nikt już nie chce go słuchać. Skonfliktował Rosję z całym światem i doprowadza ten kraj do postępującego kryzysu.

Ten mały przygłup z KGB tylko strachem i siłą potrafił wzbudzić do siebie respekt i nie rozumie że świat się zmienił. On tkwi z tym zakutym łbem w d*pie stalina i myśli ze widzi tam cały świat.

Teraz co nie powie to będzie wzbudzał albo gwizdy albo salwy śmiechu bo tak ludzie reagują na pajaca i nie pomoże mu ten wytrzeszcz oczu i na przemian blado-czerwona gęba bo ludzie dowiedzieli się że to idiota choć jego bliscy jeszcze mu tego nie powiedzą wprost.

Tu link do wypowiedzi J.Dziedziczaka:

https://telewizjarepublika.pl/prowokacja-putina-to-prolog-do-czegos-wiekszego,89386.html

Vote up!
6
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1613548

Osobiscie porownuje Rosje bardziej do starej szkapy niz do ostrygi.

Pulkownik Dabrowski, dowodca Brygady Swietokrzyskiej, czesto powtarzal, ze stara szkapa zdychajac, zwykle wierzga.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613793

atakuje Polskę w chamski sposób, widzimy właściwą reakcję rządu i Dudy (Dudy z dużym opóźnieniem), lecz gdy podobnie i od dawna zachowuje się O. Tokarczuk, jest zwolniona od podatku i gloryfikowana przez polskich dyplomatołków pod same "niebiosa". Patrzą na takie zachowanie dyplomaci obcych państw (Putin też) i z politowaniem i uśmieszkiem na twarzach kiwają głowami.

Gdzie tu sens i logika, a przede wszystkim, gdzie jest polityka historyczna? Wydano miliony na jacht, który teraz jest unieruchomiony w jakimś porcie ze złamanym masztem. Gdzie są filmy, tłumaczenia dokumentów o drugiej WŚ na obce języki itd? Płakać się chce.

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1613584

Nic dodać i ująć. Szacunek. A teraz mimo wszystko bawmy się...
Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1613624