Ludziska od PiS-u! Przestańcie marudzić!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Po wyborach rozszedł się niemal smutek co do wyniku wyborów PiS-u. Jej wynik wzbudził jakby konsternację wśród wyborców a nawet pojawiły się narzekania.

 

Przestańcie! Cieszmy się. Mamy ponownie większość i rządy na 4 lata. Będzie trudno, ale trudno, takie są realia. Przecież wygraliśmy z PO-KO te wybory w Sejmie a w Senacie też, choć ta wygrana jest minimalnie za mała, żeby obwieścić bezwzględne zwycięstwo, przy czym Senat nie może zablokować jakiejś ustawy a tylko ewentualnie przedłużyć proces legislacyjny.

 

To mało? Czy ktoś stawiał na to w 2015 roku, że w kolejnych wyborach znów będziemy rządzić samodzielnie? Wątpię. Więc nie narzekajmy.

 

Mamy niemal 62% frekwencji, najwięcej od 30 lat i mimo tego, że była ona tak wysoka a do Sejmu weszło aż pięć partii (koalicji) to jednak PiS utrzymał swoją większość na takim samym poziomie czyli 235 mandatów a jeszcze zwiększył swój elektorat o 2,34 mln osób (8,05 mln osób wobec 5,71 z roku 2015), przy czym w takim samym obszarze koalicji jak w 2015 roku - Zjednoczona Prawica). Wszystkie inne partie utworzyły jakieś koalicje przedwyborcze tylko do tych wyborów i spodziewam się w przyszłości rozpadu większości tych koalicji.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Jest to przecież historyczny wynik składający się z dwóch ewenementów: dużej frekwencji i zdobycie przez jedną partię drugiej większościowej kadencji z wynikiem powyżej 40%. Tego jeszcze nie było od 30 lat. Więc po co płakać. Trzeba się cieszyć, że będzie możliwość kontynuowania "dobrej zmiany".

 

Skupię się jeszcze na frekwencji i zaryzykuję stwierdzenie, że to właśnie PiS przez ostatnie cztery lata zbudował faktyczną a nie teoretyczną demokrację w Polsce i to bez żadnych przymiotników jak np. demokracja liberalna. Przez ten okres to w Polsce gruntowała się demokracja a nie wprost przeciwnie jak gaworzyła totalna opozycja. I możemy dla Starej Unii być wzorem demokracji i praworządności.

 

PiS pokazał Polakom, że mogą mieć wpływ na stan ich życia, mogą mieć wpływ na rządzących i przekonali się, że jest partia, która realizuje swoje obietnice a nie jak przez te 30 lat. To PiS zbudował samoświadomość polityczną ludzi a nie jałowe elity III RP.

 

P.S.

Być może lekkie rozczarowanie bierze się stąd, że chyba pierwszy raz przeszacowano PiS w sondażach. Faktycznie sondaże inaczej niż zawsze przeszacowały a niedoszacowały wyniku PiS do czego wyborcy PiS byli nieprzygotowani. W sumie i ja myślałem, że PiS znów w stosunku do sondaży będzie miał więcej. Ale nie ma co narzekać. Jest dobrze i sądzę, że przyjdzie czas na zimną refleksję a wtedy docenimy te wyniki.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:12)

Komentarze

    Witam! Zobaczymy niedługo, czyje szeregi Konfederacja zasili...Niedługo, ukażą swoją twarz..Zaraz będziemy atakować prezesa, o repolonizację mediów. Chciałbym prosić Niepoprawnych o merytoryczne wypowiedzi, jakie konkretne mają pomysły na tą ważną decyzję, jak Repolonizacja Mediów. Nie chciałbym szczekania politycznego, ale dobre konkretne gruntowe pomysły na Polskie media, które mogą być zrealizowane w obecnej rzeczywistości. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1606272

Pomysły już są i to wcale nie nasze. Trzeba zawzorować się na Niemcach i tylko tyle. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606276

  Witam! Krzysztofie, byłoby bardzo miło, jakbyś szczegółowo opisał całkowity kształt Niemieckich mediów. Rownież prawne ich umocowania w Niemczech. Może... osobny Twój artykuł? Jest to naprawdę wążny temat, co na pewno popierasz. Argumentów za wiele, ale ważny sposób realizacji. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1606283

Postaram się, tyle tylko, że to trochę potrwa (z 10 dni), bo tutaj muszę zgromadzić materiały faktograficzne i zajrzeć do niemieckich aktów prawnych (ustaw, uchwał, itd.), ale faktycznie teraz PiS już może zacząć zapowiadaną repolonizację mediów a to jest bardzo ważne, bo media stały się już prawie pierwszą władzą. Na pewno będą trudności zważywszy na dotychczasowy rozkład właścicielski, ale to już nie od nas blogerów) zależy jak to zrobimy, ale od polskiego rządu.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606292

Gdyby nie banda filorosyjskich kretynów udających polskich patriotów nie zrobiła sprzymierzyła się z rosyjskim komikiem Korwinem-Mikke.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1606274

Piszę o tym od dawna. JKM to szkodnik od 30 lat i tyle. mam nadzieję, że narodowcy się od niego odkleją. Jeżeli nie to on ich rozsadzi od wewnątrz i tyle po nich pozostanie a zabudowa prawicy po prawej stronie PiS pójdzie w niepamięć. 

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606275

że narodowcy w końcu pójdą po rozum do głowy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1606288

Ferment ruskich onuc spod znaku Konfederacji dał dobry skutek. Ten polityczny słup WSI Korwina zasilonego rozbitkami z K15 oczywiście zaraz się rozpadnie jak Palikociarnia czy Nowoczesna i zostanie wchłonięty przez PO, ale smród walonek w sejmie zostanie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1606324

Cyt: "Wszystkie inne partie utworzyły jakieś koalicje przedwyborcze"

Wszystkie ugrupowania stworzyły koalicje. Wybory wygrała frekwencja, i chwała Polakom za to.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

...

#1606286

"Mamy ponownie większość i rządy na 4 lata."

Obawiam się, że ten optymizm jest dzisiaj mocno na wyrost bo o wszystkim zadecydują wybory prezydenckie.
Wyniki Senatu pokazują, że w starciach 1:1 wcale nie jest tak różowo, a w przyszłym roku pełną mobilizację totalniactwa mamy pewną jak w banku. Za to po naszej stronie kontynuowanie bezsensownych ataków na Konfederację może się skończyć pozostaniem części wyborców w domach.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1606287

 "Za to po naszej stronie kontynuowanie bezsensownych ataków na Konfederację..."

Jest odwrotnie. Bardziej ordynarnie nie można rzezać PiSu i ich wyborców, niż robiła i robi to wroga Polakom Konfederacja i jej prostacki lider.Oto dzisiejsze słowa Konfederaty, Największego Katolika:.

. " Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS – stwierdził Janusz Korwin-Mikke"

Pomijam te wszystkie antypolske wypowiedzi w "realu24" wypowiadane regularnie przez obecnych, bezwstydnych  propagandystów Partii Korwina, czyli cwaniaka M.Role i Szlachotowicza o "rozdawnictwie PiS(500+) i niszczeniu Polski przez PiS, gorzej niż za komuny". 

Wymienię jeszcze tylko jedną z  obelg, oszczerstw Wielkiego Katolika M.Roli: "polityka Pisu to polityka robiona  na kolanach przed Ameryką"

 

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1606299

Jeśli PiS chce wygrać przyszłoroczne wybory to po prostu musi być mądrzejszy i tyle.
Jakoś można było sto razy "wyciągać rękę" do jawnie antypolskich szumowin z POlszewii to tym bardziej można do Konfederacji. Choćby tylko po to aby nie zniechęcać wyborców.
Natomiast jeśli PiS uważa, że ten ponad milion głosów nie jest mu do niczego potrzebny to za chwilę może się na tym bardzo boleśnie przejechać. Taka jest polityka.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1606300

Liderzy Konfederacji od dziś, każdego dnia będą udowadniać, że niczym nie różnią się od szumowin liderów z PO i PSL, stając z nimi w jednym szeregu..

Na początek 11 z nich podzieli się na 5 kół, a potem podzielą się na kolejne 3, a dwa z nich połączą się znów w jedno koło i wstąpią do Partii Zielonych.

A przed następnymi wyborami Korwin założy 16 nową Partię, która wreszcie obali "komunistów z PiSu"

Skończą jak Kukiz.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Hoyt

#1606305

Tu nie chodzi o liderów tylko o wyborców bo to ich głosy zadecydują.

A matematyki Pan nie zmienisz:
POlszewia + komuchy + arbuzy = 8 958 524
PiS = 8 051 935
To oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że bez przeciągnięcia grubo ponad połowy wyborców Konfederacji będzie przegwizdane i kontynuowanie polityki ataku jest zwyczajnie samobójcze.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1606312

JKM jest szkodnikiem od 30 lat o czym pisałem wielokrotnie. Mam nadzieję, że ruch narodowy się od niego odklei. 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606313

JKM i jego zadaniowane wyskoki należy, za przeproszeniem, zwyczajnie olać.
Natomiast trzeba jakoś do siebie przekonać ludzi - i to dramatycznie pilnie bo czasu zostało bardzo mało.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1606315

to elektorat nie przekraczający 100 tysięcy. Nie można mylić RN z wszystkimi ludźmi pojawiającymi się na Marszach Niepodległości, 

Młodzi z RN słuchają swoich liderów pokroju byłego księdza anarchisty Międlara. Ks. Kneblewski mówił, że spora część narodowców, mająca na koszulkach hasło Bóg Honor Ojczyzna nie potrafi wymienić 10 przykazań Bożych, co mnie akurat nie dziwi.

Poza tym, Ci, którzy głosują na Konfederację (także Ci z RN), nigdy nie zagłosują na PiS. Konfederacja skupia głównie młodych anarchistów i kontestatorów rzeczywistości, naiwniaków kierujących się emocjami i kierowanych, wpuszczanych  świadomie w świat emocji  przez ich cwanych liderów pokroju choćby Międlara.

Polskę Katolicką i Prawo i Sprawiedliwość,  czeka za 4 lata jeszcze trudniejszy czas. Młodzi milenialsi to elektorat w większości Lewactwa, Konfederacji i innych POKO Kosiniaków Kukizów, to młodzież pozbawiona wartości katolickich. Pamiętajmy także, że za 4 lata, dziś 75 letni i starsi wyborcy PiSu w sporej większości odejdą na tamten świat i prezes PIS będzie miał swoje lata. A gdy on odejdzie, dopiero się zacznie.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1606317

Nie wiem skąd te 100 tysięcy bo twarde dane podane wczoraj przez PKW mówią o 1 256 953 oddanych na Konfederację głosów. To wzrost o bodajże 600 tysięcy wobec ostatnich wyborów do PE.
Jeśli PiS nie zrobi nic aby część tych wyborców odzyskać to w przyszłym roku mamy koniec Dobrej Zmiany. Tak to wygląda.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1606328

misio - widzę tutaj jedyni Twój głos rozsądku w tej dyskusji - dyskusji na zasadzie, że Ty mówisz aby nie szli w przepaść, a oni mówią, idziemy w przepaść bo nie lubimy tamtych

Jeszcze długo przed wyborami pisałem, że jak PiS się nie zreflektuje to będzie jego koniec - i tak powoli się dzieje, żadnych refleksji z strony PiSu, sami prowadzą siebie w niebyt i do innych mają pretensje

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1606360

głos wołającego na puszczy...
Zaczadzenie jest wielkie, jak się raz uruchomi taką maszynę to potem trudno ją zatrzymać i dalej leci już swoim bezwładem - ze wszystkimi tego konsekwencjami i choćby to był lot ku przepaści.
Jako pierwszy w tym co się za rok szykuje zorientował się chyba Prezydent bo na histeryczne pytanie jakieś dziennikarki w sprawie Konfederacji dał całkiem wyważoną odpowiedź. Ale zanim to dotrze do dołów minie sporo czasu i może już być za późno.
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1606478

- czy bezpieczniej jest iść drogą w odległości 20 metrów od przepaści czy stąpać 10 cm od niej ? - nie widzisz różnicy ? - bo ja widzę.

Konfidenci zapowiedzieli skargę wyborczą i unieważnienie wyniku przez żydo-bolszewicką Panią Prezes M.Gerdorf ? - znasz decyzję Sądu ? - bo ja znam.

Jeśli PiS jest przewidujący to powinien przygotować Wojsko Polskie i w razie próby rozbioru Polski przez obcych bandytów kazać tych antypolskich s...synów rozstrzelać.

Komuch szanuje i uważa tylko stalową pięść na swoim nosie. Szykuje się wojna z komunistami w Polsce i co do tego nie mam najmniejszej wątpliwości.
Polski Rząd znowu rozzbroił Naród jak przed II Wojną Światową aby było im łatwiej rządzić i znowu bezbronny Naród najbardziej ucierpi.

Wczujcie się w Polskiego Żołnierza nad dołem katyńskim - o czym myślał ze związanymi z tyłu drutem kolczastym rękoma oddając swoje młode życie bez walki - potraficie ? - czujecie z nimi wspólnotę narodową ? - zastanówcie się głęboko.

Wariaty znowu zapraszają do TVP obcych bandytów aby upier**lali nam Polskę na naszych oczach (właśnie ogladam TVP info z komunistycznym szczylem bosakiem). Polskie głupki nic nie nabrali rozumu że tu się toczy bój o nasze życie i naszej Ojczyzny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1606318