Pożegnanie z Bronkiem

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że nic mnie z Bronkiem nie łączyło. Nawet wtedy, gdy już był wybrany na prezydenta. Bo dla Bronka byłem nikim, skoro go nie wybrałem, ale i Bronek był dla mnie nikim, skoro sam prezydent uznał mnie za nikogo. Jak można darzyć kogokolwiek jakąkolwiek atencją, gdy ten ktoś uważa cię za zero ?

Dlatego Bronek nigdy nie był moim prezydentem, gdyż nie był on prezydentem tych, którzy nie opowiedzieli się za Bronkiem. Bronek był zatem prezydentem wybierańców, a więc tych, którzy Bronka wybrali. Zatem dziś, gdy Bronek za moje pieniądze wygłasza ostatnią swą mowę o długości kiełbasy śląskiej – czuję tylko radość. Radość, że Bronek nigdy już nie wypowie słów, podsumowujących pięć lat jego urzędowania: „Pragnę podziękować wszystkim, którzy pięć lat temu na mnie głosowali i tym, którzy poparli mnie w czasie ostatnich wyborów. Było nas wiele milionów”.

Mojej radości nie przytłumi nawet fakt, że Bronek za moje pieniądze przesiedział w Pałacu Namiestnika pięć lat – ustawiając się do końca życia - choć Bronek osobiście mną gardził. Że uznał mnie - ale i także miliony ludzi – za podludzi, którym nie należy się podziękowanie, że Bronka sponsorowali.

Bronek w swej ostatniej mowie przyznał , że nie tylko głosował sam na siebie, ale i to że głosy na Bronka trafiły na śmietnik historii. Czyż może być większą radością dla milionów, którzy nie poparli Bronka, że tym razem głosy ich oponentów znalazły się wraz z ich wybrańcem na śmietniku historii ? Świadomość, że Bronek już nigdy nie zabierze głosu, jako prezydent – jest dla milionów ludzi radością znacznie większą niż rozpacz tych milionów, które chciałyby coś usłyszeć z ust Bronka.

Rozpacz, że nigdy już nie usłyszą z ust Bronka wyrazów dumy i uzasadnionej satysfakcji z powodu wielkich osiągnięć III RP w okresie 25-lecia, jest podobną rozpaczą milionów po stracie Władysława Gomułki. To tow. Gomułka jak nikt inny przedtem potrafił roztoczyć przed Polakami perspektywę dobrobytu. W tym względzie przemówienie Władysława Gomułki na 25-lecie PRL nie odbiega od przemówień Bronisława Komorowskiego, wygłaszanych w 25-lecie III RP. To przemówienie Gomułki jest bowiem wzorcem wszystkich przemówień Bronka !

Dlatego dumie i satysfakcji z okazji 25-lecia PRL, czy 25-lecia III RP zawsze towarzyszyła perspektywa dobrobytu. Gwarantem dobrobytu na horyzoncie zawsze była partia. Jak nie robotnicza to obywatelska z nazwy. Wystarczyło zatem, by Naród zaufał partii robotniczej lub obywatelskiej - a już mu się ukazał doskonale widoczny na horyzoncie dobrobyt. Dlatego wszystkie przemówienia Bronka były tylko modyfikacją przemówień pierwszych sekretarzy PZPR.

Kwintesencją tych przemówień Bronka było zdanie wypowiedziane przez tow. Gomułkę po spacyfikowaniu Węgier przez sowieckie wojska: „Od nas samych, od tego, jak cały naród podporządkuje się ściśle wskazaniom kierownictwa partii i rządu, zależeć będzie realizacja naszych celów wytkniętych na VIII plenum i kształtowanie się sytuacji wewnętrznej

Jak się więc będzie kształtowała sytuacja wewnętrzna po pożegnaniu z Bronkiem ?

Niewesoło dla prezydenta Andrzeja Dudy. Jak informuje „Rzeczpospolita” – Andrzej Duda zastanie pustki w kasie kancelarii Prezydenta RP. Bronek bowiem umiejętnie wyczyścił kasę kancelarii, sprawiając radość Zdrowym Siłom Narodu. Nie da się bowiem nowemu prezydentowi usunąć z kancelarii pozostawionych tam przez Bronka „fachowców”. Z informacji gazety wynika bowiem, że tuż przed drugą turą wyborów zmieniono regulamin organizacyjny kancelarii, zaś 31 lipca weszły w życie m.in. zmiany w statucie oraz nowy regulamin wynagradzania pracowników. Umożliwiło to likwidację niektórych stanowisk pracy, a zwalniani pracownicy oprócz odpraw przewidzianych w kodeksie pracy dostali dodatkowe odszkodowanie w wysokości kwartalnych zarobków. 1 lipca odchodząca ekipa miała do dyspozycji jeszcze ok. połowy ze 168-milionowego budżetu kancelarii, ale w niektórych obszarach wydano 70 proc. środków. Sama kwota przeznaczona na pensje w czerwcu w stosunku do maja wzrosła z 2,5 do 3 mln zł. Niemal w całości wydano fundusz na świadczenia socjalne. Stan finansów kancelarii może doprowadzić do tego, że polityczni nominaci poprzedniej ekipy zachowają stanowiska jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu jej urzędowania. Nie będzie bowiem środków na ich odprawy, konkluduje "Rzeczpospolita".

Bronisław na pożegnanie pokazał Polakom do czego zdolne są siły rozsądku III RP, gdy Polacy nie wybiorą „Zgody i bezpieczeństwa”, czy ludzi partii obywatelskiej (d. robotniczej). Te siły do reszty rozkradną Polskę, sprzedadzą PKP, podpiszą z Francją i Niemcami takie umowy – że ich zerwanie oznaczać będzie bankructwo Polski.

Dlatego pożegnanie z Bronkiem nie będzie niestety ostateczne. Trupy po Bronku i partii obywatelskiej (d. robotniczej) jeszcze przez lata wypadać będą z otwieranych szaf. Ten fakt studzi moją radość z pożegnania z Bronkiem…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:23)

Komentarze

Na szczęście to już ostatni dzień gdy ten agenciak wielu służb i lokaj wielu banksterów osmiesza Polskę jako prezydĘt. Niszczył i psuł wiele prze te lata, po przegranej pokazał swa małość i podłość, psując finanse kancelarii celowo. Gdzie troska o ciągłość urzędu, majestat Polski? Sitwa, której twarzami sa Komorowski, Kopacz, Tusk, antypolska i toksyczna każdego dnia powinna dostawać swoją porcję...podziekowan od Polaków...nie tylko słownych....

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1489530

Rzeczpospolita pisze ze: od stycznia tego roku kancelaria zawarła 300 umów na usługi zewnętrzne. W dużej mierze na usługi doradcze i eksperckie pomimo faktu, że w kancelarii zatrudnionych jest sześciu etatowych i dziewięciu społecznych doradców różnych specjalności. "Kosztowały ponad 604 tys. zł.

Tymczasem w roku 2014 na podobne usługi wydano jedynie 111,3 tys. zł".

“Zaskakująco wysokie były koszty lotu do Japonii (1,4 mln zł) oraz wydatki na promocję uroczystości na Westerplatte (1,6 mln zł)”

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" wysłali do kancelarii prezydenckiej pytania dotyczące wydatków, m.in. czy opracowania nie służyły przypadkiem do ustalenia strategii kampanii wyborczej prezydenta. To byłoby niezgodne z prawem.

Jak na razie nie uzyskali odpowiedzi.

 

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1489534

Oby odszedł i już więcej nie wrócił 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

kanon24.pl

#1489531

a ja bym to ujal bardziej drastycznie: komoruski do Budy! Za te lata zniewazania i osmieszania Polakow! Za wszystkie przekrety i wyprzedaze! Za przyzwolenie na rozkradanie mienia narodowego! Za to ze byl antyprezydentem reprezentujacym tylko antypatriotow! Nalezy mu sie!!!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1489602

Mam nadzieję, choć może złudną, przy eleganckim zachowaniu Dudy, że po prostu nie dopuści szkodników do pracy. Lepiej niech wcale nie pracują, pobierając pensję, niż mieliby szkodzić pracy Prezydenta.

 

Szkoda, że nie mieszkam w Warszawie. Popracowałabym w kancelarii za darmo te kilka miesięcy przy jakichś pracach administracyjnych.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1489533

 

 
Jeszcze złodziejowi Kapitanie pozwalasz z żyrandolem na taczkach ?
Tam ! 
do Z K powinien trafić przestępca ! bul i matoł !
i cała ta ćpana hołota. Wszystkie te  przestępcze sitwy !
a nie do Budy Ruskiej z ozdobą Belwederu !!!  
 

 

 
Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1489536

Podobnie jak autor..

i WIELU ...WIELU..rodaków.. tych którzy głosowali na J Kaczyńskiego..a zostali SZPETNIE oszukani

SERWERAMI RUSKIMI

- POsmoleńskimi..jak najbardziej.

Bowiem; nie było sensu się zamachiwać bez PROFITY,, Pozdrawiam "zakazane kwiaty" !!!!

Pozdrawiam; zakazany krzyż!

Podobnie jak autor i wielu wielu Polaków..ale i serwery ruskie.. które zmieniły Z JAKIŚ POWODÓW - optykę..

w części, co prawda..ale - jednak.. tu wyznanie Schetyny "nawet NOCNE liczenie na nic by się zdało"

Tak Grzesiu mówił o II-giej turze wyborów..NOCNE liczenie ..nic by nie dało..

W odróżnieniu od dziennego -jak najbardziej..

Podobnie jak autor..pan Kapitan.

a tej prezydentury , którą traktowałem jak WYROK..Cierpiałem dnia każdego.. Jednak odchodzi POmieszanie, z POplataniem..

zbitka nienajlepszych cech od tow Bieruta , Wiesława, aż po tow Jaruzelskiego ksywka mafijna - "generał".. taką w jednej osobie był towarzych Bronek .

Co to, zostawił ZŁOTY PIERŚCIONEK w odróżnieniu od innego Bronka, z piosenki..ale podpieprzył :NADZIEJĄ

 wartość -mieszkania u siebie..-NARODOWI..

Słuchałem w przekaziorach.."jeszcze w lutym BUL = achy i ochy..

a Andrzej Duda -wygrał..

To co się porobiło- docieka pan z okienka..

Mądre mówią : - PO się sfilcowała i Bronek jest ofiarą.. drugie mówią Bronka do parlamentarnej kampanii - NIE bo pociągnie PO w dół..

CO TO SIĘ porobiło>>?

Serwery ruskie zastrajkowały?

Co to się porobiło...?

Sporo ŁACHUDRÓW MENTALNYCH..na naszych oczach.".przesiada się" ..Yntelektualnie.. coby -nie stracić.(!)

.na nową kobyłę.. PiS.

. I ONI skądś...JUŻ WIEDZĄ>..że PiS wygra..

i już zwycięzcom odsłaniają "uroki wazeliny" ..co prawda w najlepszym gatunku..ale jednak -wazeliny..

Śpiewak -"śpiewa " jakby rozważniej...

Co to się porobiło?

Skąd ..ci różni PRZESIADACZE ...wiedzą JUŻ DZIŚ..już- TERAZ, ze PiS wygra ?

ONI są szybsi od serwerów ruskich.

ONI - już wiedzą..

Właściwie ..z wyjątkiem samej PO..to wszyscy już wiedzą..

A sama Platforma dokonuje rytualnego "mordu" sama na sobie..coby scenariusza autozagłady nie "bruździć" jakimś- innym ładem ..

Odchodzi DUPEK - zwykły dupek..drań .

.co po dzień dzisiejszy uważa.. "MNIE się należy ..bo ja jestem ..i tak mi mówili przed 10.04.2010... w rytm-  takich słów mnie po plecach poklepywali..

Obywatelu BULU..

.ONI..to ..nie musieli się specjalnie wysilać..aby z obywatela DURNIA zrobić.

".W tą stronę" masz pan talenta nieograniczone..

Pan żeś się WYOBCOWAŁ...z narodu..i tym samym -wystawił do odstrzału..

i pana kretynizm -nienaganny polega na niezrozumieniu ; dzielenia jako metody na destrukcję CZEGOŚ- w tym przypadku Polski..

Panie BULU...papier toaletowy ma wartość /jakąś/ do momentu -kiedy nie zostanie użyty..

Nie nad pana wyjątkowym prostactwem i co tu taić -zadufaniem..tu rozprawiam Bowiem -pana tych słów parę.. w niczym nie uleczy czytaj -naprawi.. ale nad "SPUŚCIZNĄ PO- BULOWĄ

" Orły z czekolady -morzą.../(od -mogę)/ "nowoczesny patriotyzm"..co z nim?..

.Wszak to idea ZABORCÓW..

Co z nowoczesnym patriotyzmem..?

NIECH KRZYŻ WRÓCI NA SWOJE MIEJSCE to przed pałacem..

Niech przyniesie WSTYD wiary -Nyczowi..który się go wyparł..

Oto PANIE i PANOWIE....idzie nowe.. Idzie ..

.nadchodzi..ale ta -jutrzenka... to WOLNOŚĆ?

Czy , też kolejny etap ZNIEWOLENIA...?

Czy to etap planowego zniewolenia TEGO narodu?

Hej..jutrzenko..hej..

GWna zostanie wywalona ..na boczny nurt.. już nie będzie OGARKIEM w rękach przewodnika do zguby nijakiego JĄKNIOKA..

 Na tym etapie musimy mieć innego przewodnika, ALE Z CZYJEJ WOLI (!)

choćby niezależnego z tyt gazeta..ale - nie wyborcza..gazeta polska..

Tak przewiduje ETAP...ten etap.. naszego zniewolenia..

czy my stajemy się WOLNI..czy jesteśmy -bardziej u siebie ?

.. czy , nas; się mami i bałamuci.. MIRAŻE pokazując za wzorce..

Cholerną rację , tak uważam ..ma Andrzej Duda, prawiąc o JEDNOŚCI NARODU.. o zasypywaniu POdziałów...

bo Duda mówi , tym samym o naszym RATUNKU o naszej nadziei..

Bóg , Honor i Ojczyzna..oto słowa pod którymi wygrywaliśmy..

Jak je; przehandlujemy, zatracimy ..sprzedamy, unicestwimy - siebie samych..

Serdecznie pozdrawiam...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

poko

#1489538

Zgadzam się z Tobą Poko, aczkolwiek Twój oryginalny sposób przekazu zmusza często do analizy - co autor miał na myśli.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1489541

-"projekty graficzne serii upominków prezydenckich z motywem wiewiórki". Kosztowały blisko 30 tysięcy złotych.

-"wykonanie 250 sztuk odbitek grafiki Belweder od strony ogrodu oraz 50 sztuk odbitek grafiki pałac prezydencki od strony ogrodu". Cena: 66 tysięcy złotych.

-"wykonanie kopii portretu Bronisława Piłsudskiego" za blisko 17 tysięcy złotych.

-zakup "powierzchni informacyjno-ogłoszeniowej w codziennej gazecie ogólnopolskiej" z 13 kwietnia 2015 roku za sumę blisko 24 tysięcy złotych. Mowa tu o "Super Expressie", który 24 kwietnia 2015 roku opublikował "ekskluzywny" wywiad dla tej właśnie gazety.

I tak będzie ze wszystkim!

Ta złodziejska opcja kradła i kradnie dalej do końca! Trzeba zrobić niezależny audyt bo jest najprawdopodobniej o wiele gorzej ze skarbem państwa niż PiS go ocenia!

https://pbs.twimg.com/media/CLoVnT5WUAAXbHh.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CLob-L_UcAAYOPA.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CLoeWoyWEAEMsVD.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CLoTZ2lWwAAiiwm.jpg:large

 

Bronislaw Maria Komorowski to najgorszy prezydent w historii Polski pod kazdym wzgledem.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1489544

Dzięki Ci Panie, że: nie będę musiał oglądać tej ciągle naburmuszynowej gęby Bredzisława i jego fałszywych oczu, jego buty, chamstwa i bezczelności, jego nienawiści co Polskie, jego nagminnych kłamstw, jego fałszywej religilności. Mam nadzieję, że zostanie surowo ukarany, za: zamach Smoleński, wyprzedanie majątku narodowego sowietom, niemcom, francuzom itd, zniszczenie polskiego przemysłu, obronności, szkolnictwa, zdrowia przez podpisywanie skrajnie niekorzystnych dla ojczyzny  i obywateli ustaw, i ostatnio roztrwonienie finansów kancelarii w myśl zasady po mnie choćby powódź i maksymalne utrudnienie pracy Naszemy Prezydentowi dr. Andrzejowi Dudzie. I niech nawet nikt nie myśli w PiSie, żeby puścić go wolno. Za te wszystkie krzywdy jakie wyrządził ojczyźnie,kraty. Mam takie marzenie, i myślę, że nie tylko ja.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1489550

zeby sumienie tego zdrajcy ruszyl w posadach, zeby codziennie Pan Bog przypominal temu zdrajcy o smolensku, o jego obrzydliwych zdradach jakich dopuscil sie w obec MOJEJ OJCZYZNY. on nigdy nie byl moim prezydentem ja go nie wybralem

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1489558

"Szanowni państwo, byłem znakomitym prezydentem. Prawdopodobnie najlepszym, jakiego Polska kiedykolwiek miała i mieć będzie. Fakt, że jakieś pętaki, które przez pomyłkę mają czynne prawo wyborcze, zagłosowały na tego tam, jak on się nazywa, Dudę, a nie na mnie, Bronisława z Komorowskich, pokazuje, jak daleko nam jeszcze do Europy i Zachodu. No, ale trudno, jak sobie pościelili, tak im materii staje. Albo jakoś tak. Ja w każdym razie dziękuję tym wszystkim, którzy mnie wsparli, a pozostałym powiadam: pies z wami tańcował i całujcie go w nos".

 

               

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pozegnanie-naburmuszonego-prezydenta,wid,17752174,wiadomosc.html

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1489578

Gdyby Pan Prezydent dr Andrzej Duda "dorównywał" poziomowi i klasie  BK, to pożegnałby go tak : a teraz bronuś czy jak ci tam , skocz  mi tam  gdzie możesz mnie w dupe pocalować. /copyright by Kabaret Dudek/ 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1489661

 wątpliwości co za element przestępczy kończy karierę (p)rezydęta WSIowego, ruskiego, Litwina,

przypominam jak wygląda corpus delicti:

łajdackiej przeszłości i teraźniejszości szubrawca.

Wszak "karjerę"  tam, kończy się tylko z nogami do przodu.

Czego serdecznie łajdakowi życzę, jak najszybciej, jako nie dość sprawiedliwą zapłatę, za ogrom zniszczeń, których dokonał !

Które są  jego dziełem

w Naszej Ojczyźnie Polsce. 

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xr_SIMCzDNA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1489590

panie B. Komorowski! Mam nadzieję, że więcej z panem do czynienia Polacy, mieć nic wspólnego oprócz żenady, mieć nie będą mieli! Witam nadzieję naszej polskości, Prezydenta Andrzeja Dudę!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

viki

#1489591

I co najważniejsze – nigdy już nie powróci !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1489736