Zdrada PAD już wydaje pierwsze zatrute owoce poza granicami Polski

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj

Zawetowanie przez A. Dudę reform wymiaru sprawiedliwości już wydaje swoje zatrute owoce na arenie międzynarodowej.

Niejaki makaron zakomunikował wszem i wobec, że Polska nie jest państwem prawa, a już tym bardziej nie jest rzecznikiem Europy Wschodniej, jako, że ich własny Prezydent  wetując owe ustawy tak uważa. A skoro Prezydent RP tak uważa, to jest się czym niepokoić.

Choćby po tym stwierdzeniu makarona należy przypuszczać, że PAD dobrze wiedział co robi. Widział, że to zostanie użyte przeciwko rządowi Beaty Szydło. Użyte przeciwko Polsce. Aż tak głupi to on nie jest aby tego nie wiedzieć.

Czas najwyższy aby nawet "prawicowi" obrońcy Dudy zdali sobie sprawę z tego, że działania PAD są zdradą! Zdradą interesów Polski, zdradą rządu Beaty Szydło, zdradą J.K., zdradą PiS i co najważniejsze zdradą wszystkich Polaków, zwolenników silnej, bezpiecznej, wiarygodnej i sprawiedliwej Polski. Bo, że jest złamaniem wirygodności Polski to świadczy przykład Słowacji, Ciekawe kto będzie następny?

Zachodzi pytanie co dalej jeśli chodzi o ataki Prezydenta Francji na Polskę. Czy czasami nie warto porozmawiać o tym z ambaradorem Francji w Polsce, a może wezwać ambasadora Polski we Francji na baaaaaardzo długie konsultacje do Kraju? Wiele rzeczy można, choćby zaostrzyć kurs wobec biznesu francuskiego w Polsce. Można spróbować.

To wszystko nasuwa następne pytanie. Czy UE jest aż tak bardzo potrzebna Polsce? A może jest odwrotnie. To Polska jest niezbędna UE do przeżycia? Być może wyjście z UE zaowocowałoby o wiele dynamiczniejszym rozwojem kraju? Chyba czas aby się nad tym naprawdę głęboko zastanowić.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:17)

Komentarze

Właśnie umieściłem ten obrazek w innym swoim komentarzu, trochę był nie na temat, tak żeby przypomnieć skąd komu nogi wyrastają. Mam jeszcze link do niego w schowku więc tylko jedno kliknięcie.

Tytuł Obrazka PAD dziękuje radiu Maryja za poparcie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1547333

    Nawet jeśli mucha zostawi fekalia na zasłonce, to będzie wystarczający powód do ataku na obecny rząd. Fakt, iż prezydent państwa, które utraciło częściową kontrolę nad własnym terytorium, próbuje wykorzystać naszą, wewnętrzną polityczną bieżączkę do krytyki polskiego rządu jest przeciwskuteczne i zwiększa tylko poparcie dla tegoż rządu w kraju. Nie można też wychodzić z założenia, iż każdy, nawet najgłupszy pomysł PiS musi być przez wszystkich "klepnięty", bo inaczej ktoś, gdzieś w świecie będzie o nas brzydko mówił. Za decyzją Słowacji nie stoi w żadnym wypadku prezydenckie weto, a zwykła polityczna kalkulacja i wyrachowanie. Jeśli natomiast chodzi o naszą obecność w UE, to jest to największy hamulec na drodze do rozwoju. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

              

#1547343

W przypadku PAD nie chodzi o krytykę, ta bowiem jest nawet bardzo wskazana. Chodzi o zupełnie co innego, mianowicie celowe podrywanie zaufania do rządu Beaty Szydło w sytuacji kiedy "wszystkie ręce na pokład" są koniecznością. Przeciez zamiast zawetowania można było zmienić te fragmanty ustawy które były poprostu gniotem, bo takowe były, i przesłać zpowrotem do Sejmu. Tymczasem co zrobił Duda?

Następnym posunięciem było odrzucenie awansów generalskich. Śmieszne i głupie. Typowa prywata. Typowe pokazanie kto tu rządzi. Typowe budowanie własnego ego. PAD usiłuje już od miesięcy wyrwać armię z rąk Macierewicza. Dlaczego? Czy Macierewicz robi coś źle? Nie! Dla zasady, że ja tu jestem zwierzchnikiem! Zachodzi pytanie. Czy zwierzchnik to ten co steruje ręcznie MON-em? Czy od tego jest minister? Dlaczego PAD chce naparawiać coś co nie jest zepsute?Patrząc na to wiadomo, że nie chodzi o dobro WP. Chodzi o to aby przekazać WP w inne ręce. Chodzi o to to PAD lub jego kolesie mogli się pobawić żołnierzykami. Ego!!! Chodzi o budowę własnego zaplecza politycznego.

A teraz Słowacja. Jak myślisz czy makaron miał jakieś trudności z przekonaniem Słowacji aby się "odseparowała"? Po wojence Dudy ze "swoją" partią? Kombinacja Słowacji jest bardzo prosta. Niewiarygodna Polska będąca w stanie permanentego zawirowania czy stabilna EU? To samo próbował zrobić w Bułgarii. Dlaczego akurat tam? To bardzo proste. Międzymorze! Międzymorze to koniec niemieckich  marzeń o zdominowaniu Europy.

Czy dalej uważasz Duda nie powinien być zwany zdrajcą? Niestety jest nim. A co do swojej "prezydenckiej" siły politycznej, to siła ta w porywach może osiągnąć nie więcej niż 7 do 10 procent.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1547373

  Jurandzie, obaj wiemy, że przez dwa lata Andrzej Duda nie jeden raz "pojechał po bandzie", bo " taka była dziejowa konieczność". PiS już uchwalał koślawe ustawy, a w kwestii samych sądów przeszdł sam siebie. Nawet Olszewski opowiedział się w tej kwestii po stronie Prezydenta. Gdy już przepchnięto tego sądowniczego gniota, Prezydent miał dwa wyjścia. Zawetować lub odesłać potworka do TK. Wybrał lepszą wg. mnie drogę, czyli weto. Nie ma sensu pudrować gniota w tak kluczowej sprawie, jak sądownictwo, lepiej zabrać się do tego od początku i napisać wszystko z należytą starannością, a w zaistniałej sytuacji należałoby wypierniczyć Ziobro, jednak taki scenariusz jest niemożliwy, bo koalicja się wtedy rozpadnie. Wina jest po stronie Min. Sprawiedliwości, koniec, kropka. 

   O co w rzeczywistości toczy się spór między Macierewiczem a Dudą, tego nie wiem, jednak znów cała masa decyzji zapada bez konsultacji z Belwederem. Dokonano koniecznych zmian w szkoleniu przyszłych oficerów, zapoczątkowano budowę OT, jednak konia z rzędem temu, kto wskaże jakiekolwiek konsultacje Macierewicza z Andrzejem Dudą. Bardzo mnie ciekawi uzasadnienie Prezydenta, który - o ile się nie mylę- odmówił awansowania wskazanych kandydatów, gdyż byliby to kolejni "generałowie bez wojska". Ponoć tajemnicą Poliszynela jest fakt, iż formowanie OT idzie niezwykle opieszale. Stąd odmowa, choć ma ona też związek z faktem, iż Macierewicz sam podejmował wszystkie decyzje personalne, stawiając Prezydenta przed " faktem dokonanym". No i się naciął. 

   Jeśli chodzi o Czechy, Słowację i kilka innych mniejszych państw, to one zawsze będą "państwami obrotowymi". Raz będa za, raz przeciw, zgodnie z doraźnym interesem. Polska nie posiada żadnego " potencjału do przekonywania", szczególnie jeśli chodzi o projekty istniejące w sferze marzeń, jakim jest "Trójmorze". 

   Jaka będzie siła polityczna Andrzeja Dudy przekonamy się przy okazji wyborów. Na razie notowania Prezydenta rosną, bo ludzie zaczynają go postrzegać, jako bezpiecznik w systemie rządów PiS. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

              

#1547388

To się zbiera zawsze owoce tego

Droga do piekła została otwarta

Bo nie słucha się Boga tylko czarta

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1547359

To , że Polska jest bardziej potrzebna Unii niż Unia Polsce...to jasne jak słońce. Oczywiste jest również to, że PAD dobrze wiedział co robi ...i nie potrzebował do tego rad niejakiej Romaszewskiej. Mam jednak innego rodzaju wątpliwości. Czyżby pani Beatka z gminy Brzeszcze nie wiedziała kogo promuje? Przecież w 2004 brała udział w jednym z kursów organizowanych przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1547365