Czas na decyzje

Obrazek użytkownika Jurand
Blog

Ostatnie wydarzenia polityczne w Polsce pokazały dobitnie, że zlikwidowanie dwuwładzy w Polsce jest sprawą życia i śmierci państwa i narodu.

Polski nie stać na Prezydenta, Premiera i jeszcze na dokładkę Prezesa na tylnym siedzeniu. Najprostszym powodem tego jest brak zasobów ludzkich, a raczej zasobów "doradczych". A że zespoły doradcze muszą istnieć to ktoś zawsze dostanie lekko 'wybrakowany" materiał. I tak stało się w przypadku Prezydenta. Jego zespół doradczy odznacza się przede wszystkim wybujałym ego, którym to zaraził swgo niezbyt odpornego na taki wirus szefa.

Wybujałe ego doradców Prezydenta i jego samego stało się przyczyną rozbicia rządu Beaty Szydło oraz szeregu poważnych nieporozumień w obozie władzy. Wygląda na to, że sam Prezydent Duda jest traktowany bardzo instrumentalnie przez swoich doradców. Zachodzi jedynie pytanie czy Duda płynie niezbyt świadomie czy w pełni świadomie. Osobieście przychylam się do tego drugiego.

Świetnie na "prezydenckich organach" grają gracze ze WSI i tylko zastanawiam się czy Duda jest takim dupkiem, czy aż takim aroganckim egoistą, dla którego własne "ja" znaczy więcej niż dobro ogólne Polski i Polaków. Najlepszym przykładem prezydenckiej ego manii było upieranie się przy wyrzuceniu A. Macierewicza z funkcji Ministra Obrony. Tylko to choćby przekonało mnie o tym, że p. Prezydent Duda nie ma najmniejszego pojęcia nie tylko o dowodzeniu armią, ale wogóle o wojsku. Będąc Naczelnikiem Sił zbrojnych RP uparł się, że będzie ręcznie sterował nie tylko armią ale również drużyną, koniecznie chciał być również kapralem. No cóż wytrzymamy jeszcze te dwa lata, ale w następnych wyborach niech posłucha żony i wraca do Krakowa, bo nie myślę aby 3 czy 4 procent  nie byłoby bardzo brutalnym wepchnięciem w szambo.

Jeszcze raz wracam do dwuwładzy. Okazuje się, że dwuwładza nawet wywodząca się z tego samego pnia prowadzi do jednego. Do niepowodzenia nawet najlepszych rządów, bowiem prędzej czy póżniej nastąpi przeciąganie liny, prędzej czy póżniej ktoś zacznie zwalczać kogoś, zacznie się szukanie dziury w całym

Dlatego uważam, że nowa Konstytucja wprowadzająca system republikańskie jest poprostu koniecznością. Polacy niezależnie od swoich zapatrywań politycznych winni dążyć do tego. Tylko bowiem Polska Republikańska z silną władzą wykonawczą będzie w stanie zacząć dyktować warunki.

Niestety Europa Zachodnia wraz z EU kończy się moralnie i fizycznie, a żeby było weselej, jakoś nie widać chęci do naprawy tego. W tym przypadku zachodzi pytanie. Co po tym? Rosja?, Niemcy?, a dlaczego by nie Polska? Polska ma wszelkie szanse na to aby być poważnym rozgrywającym nie tylko w Europie, ale również na świecie! Położenie geograficzne i geopolityczne plus ogromne zasoby naturalne w postaci zasobów Ropy naftowej, gazu ziemnego, rud metali czy rud ziem rzadkich plus złoto, antracyt czy kilka innych predysponują Polskę do tej roli.

Ale pierwszym krokiem ku temu jest Nowa Konstytucja wprowadzająca system Republikańakie i kończąca okres bałaganu i dwuwłaczy, a może nawet trzy czy czterowładzy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:17)

Komentarze

Najpierw wybieracie... później wyzywacie...
Nie lepiej wcześniej pomyśleć ? .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1555800

Poprzez swe działania przez ostatnich kilka miesięcy PAD udowadnia, że miejsca na system prezydencki w Polsce nie ma.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Traczew

#1555805

A tak dla formalności... na kogo głosowałeś w wyborach prezydenckich ?...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1555807

Na PAD. Uważałem, że nie ma innego wyboru. Ale ówcześnie sytuacja była inna niż dziś.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Traczew

#1555808

Też na niego glosowałem, bo nie było innego kandydata. Różnimy się tym, że ja na niego nie pluję, bo od początku wiedziałem, że to figurant, czego wyraz dawałem tu w swoich komentarzach. Niestety w swojej naiwności, nie przewidziałem, że figurant "wymknie się spod kontroli" aż tak bardzo... Chciałbym znać myśli i zamierzenia Jarosława, bo te jego "wpadki personalne" są mocno zastanawiające.

PS. Nominacja tego zakompleksionego, małego "dyktatorka" Błaszczaka, na tak kluczowe stanowiska , to już szczyt , szczytów....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1555811

Wybór jest zawsze, ostatnio również był. Chociażby Grzegorz Braun.. Tylko tak jakoś się dzieje, że więjszość ludzi zamiast pomyśleć chwyta się tego co zostaje im podane na tacy. Wierzy w geniusza polityki polskiej p. Kaczyńskiego. |Niestety p. Kaczyński popełnil zbyt wiele błędów nie tylko w desygnowaniu ludzi na stanowiska, ale również we wpychaniu Polski w łapy UE czy nawet.........Ukrainy. Zresztą p. Antoni Macierewicz był również gorącym zwolennikiem opcji Ukraińskiej, A to mi się bardzo nie podobało i nie podoba.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1555892

A nie próbujesz tak całkiem przypadkowo wylać dzicko z kąpielą? Co ma wspólnego z systemem republikańskim jeden czy dwuch bubków?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1555827

Dlatego wołanie o jedno-władzę, na dodatek taką z bezpośredniego wyboru jest marnowaniem czasu albo naiwnością.

Przecież wszyscy, nawet Szef wiedzą że bez tego będzie wieczna degręgolada i niekończąca się wojna polsko-polska. Ale jak widać nie o Polskę komukolwiek chodzi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1555852

Kolego, a czy znasz tekie powiedzenie, że gdzie kucharek sześć, tam nie co jeść? Jeden do rządzenia, jeden do rozliczenia. A nawiasem mówiąc przy obecnej konstytucji, która jest jak mętna woda pływają wszelakiego rodzaju drapeżniki i ... nieudaczniki! Polityk uczciwy i o wyrazistych poglądach zostaje skopany zanim się zoriętuje. Poza tym zaczynam się obawiać, że zaczyna się powtarzać scenariusz z roku 2007.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1555893

to dyktatura... a tymczasem mamy w Polsce (nominalnie) demokracje.

Demokracja polega na tym,ze co jakis czas odbywaja sie wybory powszechne - a potem wybrancy narodu dziela wladze miedzy siebie - dajmy wiec im spokojnie pracowac - i oceniajmy wyniki - a nie szczujmy porzadnych ludzi (zwolennikow wladzy prawicy) na siebie...   W Polsce jest wielu ludzi madrych i uczciwych - wiec dajmy im szanse rzadzic - siedemdziesiecioparolatkowie niech sobie spokojnie dozywaja na emeryturze... wladze musza sprawowac ludzi mlodego ( w polityce - to pokolenie dzisiejszych 40-to i 5-cio latkow) pokolenia... zauwazyli to nawet... Chinczycy...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1555877

Przecież cały KLD ze słoneczkiem Peru na czele to byli cztardziestolatkowie w momencie dochodzenia do władzy! I co? Nie było większych bandytów, złodziei, malwersantów czy pospolitej szumowiny i zdrajców. No i oczywiście spokojnie pracowali.... nad destrukcją Polski jako państwa i Polaków jako Narodu. Czy mam sądzić, że następni czterdziestolatkowie, sądząc po ostatnich będą tacy sami? Zaznaczam, że nie osiągnęli władzy siłą, zostali w demokratyczny sposób wybrani. System republikański to jest odpowiedzialne obywatelstwo. Obywatelstwo na następnym, o wiele wyższym poziomie. Obywatelstwo zaangażowane i zaawansowane, rozumiejące swoją rolę, biorące odpowiedzialność za to co robi. To jest demokracja z najwyższej półki, ale tak jak już wcześniej zaznaczyłem do tego potrzebna jest nowa Kopnstytucja wprowadzająca nowe prawa oraz zabezpieczająca obywateli przez szumowiną oraz wszelkiego rodzaju małymi hitlerkami czy stalinkami. Skutecznie zabezpieczająca. Ot i wszystko.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1555895

Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją.

~ przypisywane Benjaminowi Franklinowi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1555904

Witaj Jurand,

Dobrze piszesz. Nie rozumie tylko dlaczego większość komentatorów na różnych forach internetowych mają pretensje do Dudy a nie do Kaczyńskiego. Przecież to on od wielu lat rozdaje karty i to on jest odpowiedzialny za tą niebezpieczną sytuację, w jakiej nasza ojczyzna się znajduje.

Pamiętasz jak wiele lat temu na Niepoprawnych pisałem, że już czas zmienić Wodza, to zostałem wyzwany od agentów bolszewickich. Teraz już otwarcie pan Stanisław Michalkiewicz mówi, że Kaczyński jest niebezpieczny dla Polski.

Wreszcie ktoś znany krzyczy, że król jest nagi. To że Kongres USA położył właśnie na biurku prezydenta Trumpa uchwałę    S 447, która da możliwość Żydom wyszlamowania od Polski 65 miliardów dolarów to jest też winą PIS-u i Kaczyńskiego. Taką prowadzili do tej pory politykę zagraniczną, a właściwie to prowadzili anty politykę.My tutaj w USA rozprowadzamy petycję i protesty w tej sprawie a Polska i jej rząd milczy.

Czyż nie jest zastanawiające zbieżność terminów tej amerykańskiej uchwały i tzw. rekonstrukcji rządu w Polsce?

Wiesz co Jurand, zdaje się, że mam już dość polityki, zasadzę sobie pod domem lipe, zbije z desek ławeczkę, kupię dzbanek miodu i powiadomię Cię wtedy, że już czas abyś przyjechał i będziemy opróżniać ten dzbanek-albo dzbanki- z miodem.

Pozdrawiam Ciebie i komentujących.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy

#1555937

Masz rację, jeśli to pan Prezes jest tak przenikliwym graczem politycznym jak chcą jego akolici to te wpadki personalne są naprawdę bardzo dziwne, możnaby odnieść wrażenie, że robi je specjalnie. Tylko zakładając, że specjalnie to dlaczego?

I druga sprawa. Ukraina. Pan Prezes co chwila gromi Prezydenta Ukrainy i samą politykę probanderowską Ukrainy, jednocześnie probanderowska polityka PiS i rządy nie zmienia się na jotę. Ciekawe.

I trzecia. Konflikt między Macierewiczem i Dudą. Gdyby Prezes chciał go rozwiązać, to szczególnie na początku wcale nie był trudny do rozwiązania. Wystarczyło zrobić jasny i wyraźny podział praw i obowiązków i sprawa przestałaby istnieć.

Niechcę pisać o sprawie Beaty Szydło, Jana Szyszko czy kilku innych oraz o kilku innych ministrach, o których wiadomo było, że nadają się do wymiany już po dwuch lub trzech tygodniach. I co? I nic!

W sumie myślę, że pomysł z miodkiem i lipą nie jest najgorszym pomysłem. Można będzie się dobrze pośmiać z przenikliwości prezesa i meandrów polskiej polityki.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.

PS. Mam pytanie do rządących. Dlaczego bogactwa naturalne pod polską ziemią nie są wykorzystywane? Kto lub co przeszkadza.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1555942

Jeszcze raz nasz oszukali i to niby nasi.                                                                                                                              Panowie Gądecki i Nycz nawołują abyśmy przyjmowali Arabów, a duda im wtóruje, że przecież naszymi wyzwolicielami byli żołnierze różnych wyznań więc powinniśmy(chyba to ma na myśli) ich teraz przyjmować z otwartymi ramionami.

Pana Nycza na warszawską stolice KK załatwił Lech Kaczyński z Sakiewiczem, odznaczonym przez Ukraińskich rezunów, dudę na prezydenta wyznaczył Jarosław, brat Lecha. Już się zaczynałem cieszyć, że Polska się zmienia, duże nowoczesne centra handlowe, piękne autostrady sporo nowych domów ludzie budują na wsiach, a teraz widać, że to wszystko pójdzie w piz@#$%.u, do żyda.

Chyba zostanę jednak w USA.

Trzymaj się przyjacielu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#1556035

Wygląda na to, że swoich to będziemy musieli tworzyć sami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1556036

Już za póżno na tworzenie swoich, zostały nam tylko wspomnienia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#1556038

Mówiąc o tworzeniu wcale nie miałem "nas" jako nas czy nawet naszego pokolenia. Nasze pokolenie i my osobiście już tworzyliśmy ! A to co stworzyliśmy trwa do dzisiaj.

Mówiąc o tworzeniu "swoich" miałem na myśli tych którymi zamiatają, a mają wszelkie dane aby być liderami, aby wpłwać na tworzenie następnego progu. wyższego progudziałalności politycznej w Polsce. Natomiast my możemy co najwyżej być stabilizatorami, doradcami w tworzeniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1556072