Konstytucja, z Konstytucją, o Konstytucji itd, itd

Obrazek użytkownika Jurand
Idee

Wydaje mi się, że czas zabrać głos w sprawie Konstytucji. Proszę mi wierzyć, naprawdę wiem o czym mówię. W czasie kiedy jeszcze nkomu się śniło aby zmieniać Konstytucję, trzech blogierów zaczęło, ba, nawet napisałó projekt Nowej Konstytucji. Byłem jednym z nich. Pozostałymi byli , nurniflawenola cztli Adrian Wachowiak oraz Jacyl, który napisał ramowy projekt Konstytucji, następnie dyskutowany przez nas na Skype przez ok pół roku.

Założeniem projektu było to, aby był pisany bardzo prostym, całkowicie zrozumiałym dla wszystkich językiem, tak aby nawet bardzo pijany człowiek zbudzony snu o północy był w stanie zrozumieć co czyta. Drugim założeniem było zlikwidowanie dwu-, trzy- czy czterowładzy w Polsce i przekazanie jej w jedne ręce. Ręce Prezydenta RP, trzecim była likwidacja wszelkich możliwości interpretacji Konstytucji. A znaczyło zawsze A, a B zawsze znaczyło B i po dyskusji. Oznaczało to likwidację Trybunału Konstytucyjnego, a przy okazji również Trybunału Stanu i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jedynym pozostałym sągem byłby Sąd Najwyższy w zmodyfikowanej formie, tzn większośćsędziów SN byłaby wybierana na 15 letnią kadencję w wyborach powszechnych a resztę ok. 25% byliby sędziowie mianowani przez Prezydenta RO, z tym, że kadencja sędziów mianowanych kończyłaby się z końcem kadencji Prezydenta. W projekcie było uwzględnione powołanie wybieranego w wyborach powszechnych Trybunału Narodowego, Kandydatami nie mogliby być ludzie zaangażowani kiedykolwiek politycznie oraz prawnicy. TN, korzystałby w miarę potrzeby z ekspertyz prawnych, zamawianych tam gdzie  by zechciał. TN ściśle współpracowałby z nowo powołaną Agencją Ochrony Konstytucji i Państwa.

Biorąc pod uwagę warunki polskie, zostały wprowadzone pewne punkty regulujące życie społeczne.

Aby pokazać ten projekt blogierom i nie tylko blogierom została utworzona grupa zwana Alternatywą Konserwatywno-Narodową. Jako taka założone zostało konto  na Niepoprawnych. Były dwie próby zainteresowania społeczności blogierskiej tą inicjatywą. Obie zakończyły się kompletną klapą czyli zupełnym brakiem zainteresowania, w związku z czym projekt został zniszczony i już nigdy nie bęszie powrotu do niego.

Nawiązując do ostatnich wzmiankach na temat konstytucji, obawiam się projekt konstytucji przedstawiony przez PiS czy Prezydenta będzie takim samym gniotem jakim jest obecna konstytucja.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (18 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541008

ale myślę, że dlatego tak się stało bo...również na Niepoprawnych trwa wojna polsko-obca.”Dyskusje”, które tu się niby toczą wcale nie mają na celu dobra Polski. Jest przecież coraz gorzej, mimo że niektórzy zaklinają satyrycznie rzeczywistość.
„Małostkowe spory, igrce w tzw. portalach społecznościowych pochłaniają więcej zapału i starań niż diagnozowanie dynamicznych zmian w otaczającym nas świecie. Publicyści prawej strony, zamiast inspirować debatę publiczną o istotnych problemach, których przecież nie brakuje, przerzucają się lapidarnymi wpisami z fejsbuka czy tłitera."
„ Wbrew bełkotowi Wałęsów, Schetynów, Ziemkiewiczów powtarzających swoje mantry o wojnie domowej w Polsce, wojnie dwóch plemion, Tutsi-Hutu, podzielonej Polsce etc. Nie ma żadnej podzielonej Polski ani dwóch Polsk. Jest tylko - jak kiedyś to nazwałem - wojna polsko-obca. Jest dywersja najeźdźców, którym marzy się sprowadzanie do Polski kolejnych najeźdźców, po to, by wzmocnić swoją antypolską pozycję. Kto używa określenia "wojna polsko-polska" jest głupcem albo dywersantem...”

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20360&Itemid=100

Vote up!
5
Vote down!
-4

Verita

#1541032

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541035

Smutne, ale od tej sraczki zwanej bieżączką rzygać mi się chce!!!!!!!!!!!

Vote up!
3
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1541068

Hajka Jurand, wywołałeś mnie do tablicy po trzech latach letargu :) Ja mam jedną kopię naszego projektu wraz z projektem kompleksowym ordynacji wyborczej jednomandatowej wg systemu australijskiego. 

Vote up!
4
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#1541090

Bardzo dobrze, że masz, świadczy to tylko o nas jako o blogierach patrzących w przyszłość.czy o tym, że myśleliśmy znacznie dalej niż większość blogierów dyskutujących z której strony nocnika ma być ucho.

Zadaniem Blogosfery, oprócz komentarzy bieżących, jest przede wszystkim nadawanie kirunku myślenia o koniecznych zmianach, o wymuszniu tych zmian na rządzących, jeżeli tego nie robi to jest martwa, nic nie znacząca i nikomu nie potrzebna.

Vote up!
3
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1541130