Ludzie wolni czy niewolnicy

Obrazek użytkownika Jurand
Idee
Od zarania dziejów ludzie wolni zawsze mieli broń, poczynając od maczugi poprzez miecze, szable, łuki, kusze, muszkiety, pistolety czy w czasie teraźniejszym, broń pół- czy automatyczna. Broń zawsze służyła do dwuch celów Zdobywania pożywienia i odzienia oraz obrony. O ile ten pierwszy cel teraz zaspakajamy w sklepach spożywczych czy odzieżowych, ten drugi jest w dalszym ciągu aktualny.
 
Na przestrzeni dziejów tylko niewolnicy nie mogli i nie posiadali broni. A to z bardzo prostej przyczyny. Mając broń wywalczyliby wolność, albo przynajmniej próbowaliby to zrobić, a próbując umieraliby ludźmi wolnymi. Spartakus, "nieudane" powstania polskie, wiosna ludów,  lub udane Stany Zjednoczone czy rok 1918 w Polsce. Jeszcze nikt nikomu wolności nie darował. Zawsze trzeba było ją sobie wywalczyć!
 
Posiadanie broni, to nie tylko możliwość zabijania, to przede wszystkim odpowiedzialność, dojrzałość emocjonalna, to poczucie bycia obywatelem kraju, a jednocześnie członkiem wspólnoty. Odpowiedzialność za siebie i swojego sąsiada, przyjaciela, członka rodziny czy nawet całkowicie obcego człowieka, któremu dzieje się krzywda. Opowiadano mi swego czasu, jak to w jednym ze stanów bandyta próbował obrabować starszą kobietę. W czasie pośmiernej sekcji zwłok znaleziono w nim kule należące do różnej broni, a zatem tej kobiety broniło conajmniej kilku współobywateli. Bandyta miał broń, kobieta nie.
 
Tzw "krwawiące serca" które to przytuliłyby do cały świat, rozdzierają szaty nad ogólnym dostępem do broni w USA, ale jakoś unika im uwadze, że tam gdzie broń jest zabroniona kryminogenność w społeczeństwie jest nawet kilkanaście procent wyższa niż tam gdzie broń nie jest zabroniona.
 
Tak się jakoś dziwnie składa, że bandyci nie mają żadnych problemów ze zdobyciem broni, której to możliwości są pozbawieni normalni, spokojni obywatele. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do kupienia broni czy trzymania jej w domu lub noszenia przy sobie. Jeśli komukolwiek pryncypia na to nie pozwalają, to dlaczego zmusza innych do przyjmowania tych pryncypiów? 
 
Powtarzam raz jeszcze. Broń czyni człowieka wolnym. Dlatego wszelkiego rodzaju dyktatury piozbawiają tej możliwości ludzi czyniąc ich praktycznie niewolnikami. Oficjalnie chroniąc ich przed nimi samymi, a tak naprawdę zabierając im broń chronią swoje dyktatury. Nieistotne czy to będzie koministyczno-faszystowska czy demokratyczna. Cel jest jeden, zamienić wszystkich w niewolników.
 
Drugim aspektem posiadanie broni jest to, że każdy agresor zastanowi się przynajmniej dwa razy zanim napadnie, bowiem wie, że z każdego okna, zza każdego węgła, w każdym lasku i drodze będzie witany przez kule i może się okazać, że nawet kilkumilionowa armia nie będzie w stanie zwyciężyć!
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:18)

Komentarze

Nic dodac, nic ujac.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

              

#1439393

Jest dokładnie tak.

Bezbronny czlowiek jest łatwym łupem tak, jak uwięziona zwierzyna.

Bezkarność bandyty - rozzuchwala go.

Wystarczy porównać ilość zabójstw i okrutnych morderstw przed wprowadzeniem moratorium na karę śmierci i całkowitym zniesiem tej kary.

Życie bandyty ma większą wartość, jak normalnego, przydatnego społeczeństwu człowieka.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1439396

... potężnej prawej nie zastąpi. Skutecznego zejścia do dwóch nóg też.

Trochę jednak mijacie się, ludzieńki, z prawdą, bo tacy np. Rzymianie w cywilu żadnej broni nie nosili, a nawet byli z tego dziko dumni, że nie noszą. I nikt uzbrojony nie pałętał się po mieście stołecznym Rzymie, aż do czasów zamordyzmu i upadku.

Co oczywiście nie znaczy itd. Tym niemniej ja na waszym miejscu zacząłbym jednak od prawego prostego, gołego duszenia i umiejętności wykorzystania kuchennych narzędzi. I prościej, i taniej, i zapewne szybciej wam się przyda.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1439458

Rzymianie mieli coś lepszego jak broń osobistą, mieli Legiony, które trzymały za mordę niemalże całą Europę i trochę Afryki oraz Azji. Co do "cywilnej sprawiedliwości' to nie "policja" czyli kohortes urbanae mieli za zadanie doprowadzenie przestępcy, ale poszkodowany. Przypuszczam, że działo się to o wiele szybciej. Jeszcze jedno. Kara śmierci była szeroko stosowana, już samo to hamowało zapędy coponiektórych, bowiem nikt się nie zastanawiał czy to sprawiedliwie czy nie, tylko delikwent został poprostu ukrzyżowany. Ot i wszystko. Mówisz, że Rzymianie nie mieli broni osobistej. A Brutus?

Dobra dajmy sobie spokój ze starożytnym Rzymem. Mówisz potężny prawy prosty, względnie kopnięcie w klejnoty rodzinne. Pomysł przedni, ma tylko kilka drobnych felerów. Co będzie jesli napastnik jest o 30 kilogramów cięższy i 15 centymetrów  wyższy od nas, wówczas pozostaje wierzyć w siłę własnych nóg i tego, że nie jest on lepszym biegaczem od nas. A co będzie jeśli będzie ich więcej niż jeden? Może również przyłożyć nam lub kouś z naszych bliskich gnata do łba. Nie mając godnej odpowiwedzi na takie dictum, jedyne co możemy zrobić, oprócz smrodku, to oddać to o co grzecznie poprośi. Argument będzie nie do obalenia. No możemy się jeszcze pomodlić, aby nie był zbyt nerwowy. Oj, czarno to widzę.

Co do noży czy tasaków. Jeśli osiłek ma uzi to te noże i tasaki są conajmniej bezużyteczne. Muszę Ci tylko powiedzieć co mówiła moja ś.p. teściowa, a była bardzo mądrą kobietą. "Za tanie pieniądze, to psy mięso jedzą"

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1439473

prawa posiadania broni.

Twoj prawy prosty to se mozesz w majtki wsadzic w momencie kiedy napstnika ma kopyto w reku, to samo sie dotyczy kuchennych narzedzi.

Tylko powszechny dostep do broni daje wolnosc i mozliwosc obrony przed bandytami i bandyckim rzadem.

Mozliwosc obrony to podstawowe prawo czlowieka inaczej czlowiek nie jest czlowiekiem tylko niewolnikiem.

Jak sobie wyobrazasz duszenie bandyty gdy ten ma wycelowana bron w ciebie ?

Nie drwij sobie wieceje z powaznych rzeczy dotyxzacych Polakow.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1439739

a pozniej zniewolenie . Na temat posiadania broni palnej pisalem podobnie juz kilka razy i to nie tylko na "niepoprawnych" . Wszelkiego rodzaju kryminalisci zawsze beda w stanie zdobyc bron na czarnym rynku . Media w Stanach od dawna probuja wmowic Amerykanom , ze posiadanie broni powinno byc nielegalne , poniewaz ginie od niej zbyt wielu obywateli a szczegolnie dzieci . Gdy w niektorych dzielnicach dochodzi do strzelaniny miedzy gangami nastolatkow i zginie w niej jakis nastoletni mlokos , media trabia , ze zginelo dziecko . Oczywiscie gina w czasie takich strzelanin takze i dzieci ale to temat do osobnej dyskusji , temu mozna zapobiec , gdyby zmieniono troche prawo a z kryminalistami nie cackano sie tak jak do tej pory . Mam przyjaciela Amerykanina , ktorego matke , gdy miala 12 lat probowal wciagnac do samochodu jakis zboczeniec . Jej sasiad zauwazyl przez okno szarpanine , chwycil pistolet , wybiegl z domu i drania zastrzelil . Gdyby nie posiadal broni zgineloby z reki tego zboczenca zapewne kilka takich dziewczynek . Policja tez nie jest w stanie byc w kazdym miejscu i w kazdej chwili , znane sa przypadki uratowania zycia policjantom przez obywateli posiadajacych bron . Na temat ilosci Amerykanow posiadajacych bron nie ma statystyk ale przypuszcza sie , ze posiada ja okolo 90%  obywateli , organizacje posiadaczy broni i jej producentow to bardzo silne lobby i cale szczescie . Przed rozbiorami Polski , nasi sasiedzi bardzo dokladnie sprawdzali kazdego wjezdzajacego do Polski i gdy mial bron , konfiskowali ja . Dzisiaj w Polsce nie wolno posiadac broni i nie kazdego stac na jej zakup ale kazdy Polak i Polka powinienni nauczyc sie strzelania aby gdy przyjdzie na to czas potrafili bronic Polski i swoich bliskich . "Polacy na strzelnice" .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1439479

Kraj w ktorym obywatel nie ma mozliwosci posiadania broni do obrony miru domowego,jest panstwem Totalitarnym,Niepraworzadnym! Staje sie panstwem policyjnym! W takim panstwie rzad nie spelnia woli swoich wyborcow!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1439497

Na stronie:
http://www.christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=1
==================
zapodal:
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jasiek z toronto

#1439539

Miedzy inymi prawo dotyczace posiadania broni ale tez  CB radio czy uzywania detektora metali.

Za kawalek broni z ktorej nie mozna strzelic i jedna sztuke amunicji niesprawnej, ale z nienaruszona splonka mozna trafic do wiezienia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1439740