Joe Chal: - "Terror nie przyszedł do Europy wraz z uchodźcami", powiedziała Merkel!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat
W środę Kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że "zjawisko terroryzmu" nie zaczęło się w momencie napływu uchodźców.
 
Podczas wiecu w nadchodzącej kampanii wyborczej w landzie w Neustrelitz, Meklemburgia-Pomorze Przednie, kanclerz została zapytana „czy terroryzm przyszedł wraz z napływem uchodźców do Niemiec ?”.
 
Merkel odpowiedziała, że ​​ terroryści mogą próbować pozyskać przychylność i wplątać się w grupy uchodźców, jednakże zjawisko terroryzmu islamistycznego ISIS nie jest zjawiskiem, które przychodzi do nas wraz z uchodźcami, ale są to działania, które już zostały "zaimplantowane" tutaj wcześniej".
 
„Od pewnego czasu politycy niemieccy już nie mówią po cichu, ale wprost pokazują palcem, że to Turcja jest odpowiedzialna za szkolenie i wspieranie grup terrorystycznych”.
 
Kanclerz przypomniała również o unijnych planach partii konserwatywnych, które mają stawić czoła zagrożeniom terrorystycznym poprzez zwiększenie personelu policji i poprzez zwiększenie kompetencji państwa: ". Więcej personelu plus więcej uprawnień do ingerowania"
 
"Dzięki zapisom cyfrowym, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poprzez tzw darknet (szpiegowanie internetu) - które jest obecnie w mediach ponownie z powodu strzelaniny w Monachium - musimy cały czas dostosowywać różne metody walki"  dodała Merkel.
 
"To, co kiedyś było tylko monitoringiem wkrótce stanie się systemem  rozpoznawania twarzy, dla przykładu" dodała kanclerz.
 
Kraj był wstrząśnięty w zeszłym miesiącu poprzez ciąg ataków występujących w ostatnich tygodniach z których dwa były prowadzone przez ludzi, którzy szukali schronienia i ubiegali się o azyl w Niemczech a zostali powiązani z islamskim terroryzmem.
 
17-letni Afgańczyk, który zaatakował pasażerów pociągu (raniąc 18-tu siekierą i nożem) koło Würzburga został zastrzelony a po przeszukaniu jego miejsca zakwaterowania policja znalazła flagę ISIS, jak również inne elementy związane z islamistami w jego pokoju. Sześć dni później 27-letni Syryjczyk wysadził się w powietrze.
 
Grupa informacyjno-wywiadowcza Amaq powiązana ściśle z ISIS opublikowała wideo przedstawiając tych dwu mężczyzn jako bohaterów wiernych islamowi i grupie, którą reprezentowali. Jednak prawdziwym celem tego filmu było wyolbrzymienie siły jaką niosą dzihadyści poprzez terror i rozsiewanie strachu przed nimi.
 
Niemiecki przedstawiciel prowadzący śledztwo w obu przypadkach poinformował, że ci dwaj mężczyźni mieli kontakt i byli w pewnym momencie poinstruowani przez członków grupy ISIS.

 

 
W artykule tym wykorzystano informacje powszechnie dostępne w internecie jak i źródła własne.
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (13 głosów)

Komentarze

A Merkel jak widać bez zmian dalej tkwi przy swoim. O wiele lepiej wyszłaby na tym gdyby przyznała się do błędu aniżej ciągle brnąć w to samo. Jest już skończona. Jeśli Niemcy poraz kolejny ją wybiorą to tylko dosadnie udowodnią, że są głupim narodem.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1518647

ze żaden polityk się nie przyzna do popełnienia błędu , gdyż by musiał sam się oddać pod trybunał stanu, wiec zapomnijmy o przyznaniu się Merkel do czegokolwiek .
Terroryzm był już w Europie a ze został wzmocniony nowymi ""członkami "" w raz z najazdem obcych to stwierdzeniem faktu.
W sumie zapominamy chyba o terroryzmie religijnym , islamizacji Europy która jest nie mniej groźna jak terror mordowania i okaleczania ludzi którzy dali dach nad głowę , michę żarcia , pomoc socjalna oraz prawa do wszystkiego co maja europejczycy

Vote up!
4
Vote down!
0
#1518655

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...nic to ty, to rzecz oczywista.

Vote up!
1
Vote down!
-5

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1518656

zależało tylko na ponownych wyborach...
byłoby źle ale to pól biedy.
gorzej, że stołek zawsze się znajdzie a zwykle jakiś jest i do kupienia.

skoro Tusk dostał swoją nagrodę to jaka musi być nagroda Merkel?
no i te chore ideologie, często pomijane przez tych, co mówią, że światem rządzi (tylko) kasa- to faktycznie ważny czynnik.

Vote up!
4
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1518695

jakiegoś wiekszego układu?

A wybory, czy to rzeczywiście wybierali Niemcy?

Czy też tak jak w Polsce po 2010 roku (z wyjątkiem ostatnich parlamentarnych i prezydenckich) wybory były sfałszowane. Ostatnie wybory samorządowe były zmanipulowane przez jakiś układzik pełowsko-peezelowko-niemiecko-rusko-brukselski i udało się.

Mafijny układ "usiadł" na wielu samorządowych stanowiskach i prywatyzuje Polskę regionalną do swoich i niemiecko-rusko-zydowsko-brukselskich kieszeni!

To jest własnie du..kracja w wydaniu europejskim, a prawdziwi europejczycy to ci, co najwięcej kradna, manipulują, kłamią, a nieraz jesli jest taka potrzeba, to nawet ręce im ociekają krwią.

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1518651

sama podejmowała decyzje, to z pewnością nie otwierałaby szeroko ramion i nie przygarniała islamistów. Ale to jest globalny układ, który ma swoją globalpolitykę opartą o jakieś wydumane w zaciszach gabinetów ideologie i tym ideom podporządkowują wszystko. I Anielcia z pewnością nie będzie nikogo przepraszać bo jest w tym całym układzie jednym z trybików i ma wszystko w nosie. Za wyjątkiem wyborów. Bo dla nich na chwilę uderzy się w piersi a jak ewentualnie wygra, to zapomni.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Szpilka

#1518691

Lewacka poprawnośc, która jest głupota po prostu niesie za soba ofiary wśród niewinnych ludzi...tylko odsunięcie lewactwa od wpływu na cokolwiek uratuje kontynent przed islamem...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1518705

uchodźca ścigany w Niemczech za próbę gwałtu

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1518732