Joe Chal: - „Targowica PO/PSL/Nowoczesna w Parlamencie Europejskim”!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Kraj

Wstyd i hańba, która przejdzie do historii!!!

(Jakimś dziwnym trafem media niemieckie milczą na ten temat!)

 

Komisja Europejska otworzy postępowanie przeciwko rządowi polskiemu spowodowane wprowadzeniem  nowych przepisów, które rzekomo naruszają europejskie prawa.

Komisja Europejska twierdzi, że uruchomi sondę nad nowym ustawodawstwem Trybunału Konstytucyjnego i mediów w Polsce, które były krytykowane jako sprzeczne z podstawowymi zasadami praworządności.

Komisarz Unii Europejskiej Frans Timmerman powiedział w środę, że jego zespół przeprowadzi wstępną ocenę w tej sprawie – jeśli te zarzuty potwierdzą się to pierwszym krokiem zgodnie z procedurami, może być zawieszenie polskiego prawo głosu w bloku 28 krajów UE.

 

Rzecznik reprezentujący rząd Polski Rafał Bochenek uważa, że  decyzja, jaką podjęto to "standardowa procedura", która nie wpłynie w żaden sposób na stosunki Polski z Komisją Europejską.  Bochenek dodał, że Timmerman został już zaproszony do Warszawy na rozmowy w sprawie polskich przepisów.

W grudniu, rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość, która posiada większość parlamentarną, podjęła kroki w celu zniwelowania wpływów politycznych na Trybunał Konstytucyjny, ponieważ został on personalnie podporządkowany byłej koalicji rządzącej PO i PSL za czasów gdy byli oni przy władzy a po przegranych wyborach stali się opozycją.

„Donos” jaki otrzymała UE na rządy PiS i prezydenta RP dotyczyły również podpisanej w zeszłym tygodniu ustawy, która rzekomo daje pełną kontrolę rządu nad radiem i TV a krytycy czyli „przegrana opozycja” uważa, że taka ustawa niszczy podwaliny demokracji.

Opozycja polityczna w Polsce twierdzi, że rząd łamie wszystkie podstawy demokratyczne a  PiS chce wprowadzić  jakąś bliżej nieokreśloną formę pełnej dyktatury. Wyprowadzono wtedy dziesiątki tysięcy ludzi na ulice Warszawy a w mniejszych miastach nawet kilkaset, aby zaprotestować przeciwko konstytucyjnym zmianom sądowym TK.

„Ci, którzy sprowokowani zostali do wyjścia na ulice powinni zadać sobie pytanie: „Co to był za rząd ten - PO/PSL i co to za Trybunał Konstytucyjny”? Ten pierwszy „okradł naród z ich składek emerytalnych a ten drugi stwierdził, że było to zgodne z konstytucją”?

Jeszcze przed przystąpieniem do debaty UE nad skargą opozycji rząd polski ostro skrytykował Parlament Europejski i niektórych z jego przywódców nazywając ich „rządami nazistowskimi” za wtrącanie się w  wewnętrzne sprawy suwerennego kraju.

Chcę tylko dodać, że UE miała już w przeszłości podobny problem z Węgrami. Premier tego kraju Viktor Orban podkreślił, że popiera działania polskiego rządu w całkowicie.

Moim zdaniem opozycji, która przegrała wybory i została odsunięta od władzy zgodnie z wola narodu dzieje się krzywda i pod płaszczykiem zagrożonej demokracji wykorzystuje i ogłupia naród, który nie ma podstawowej wiedzy na temat zasad systemu demokratycznego.

A jaka jest świadomość społeczeństwa polskiego przedstawia mój film, który został zarejestrowany w Grudziądzu na wiecu KOD. Poza nielicznymi wyjątkami wiedza o demokracji jest katastrofalna, oto link poniżej/bez cięć czy retuszu;

https://www.facebook.com/joe.chal.75/videos/943339855741292/

Jak do tej pory Unia Europejska nie miała nigdy możliwości i szans zawieszenia prawa do głosowania jakiegokolwiek państwa członkowskiego.

W artykule tym wykorzystano przekaz medialny z INDEPENDENT oraz ze źródeł własnych.

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/poland-draws-eu-anger-with-new-controls-on-media-organisations-and-references-to-nazi-germany-a6805156.html

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

    Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym…

Targowiczan, jurgieltników, zdrajców i użytecznych idiotów nigdy w Polsce nie brakowało. Dzisiejsza Targowica to PO, Niezależna.pl i PSL, donoszą do Brukseki i Berlina na Polskę, zabiegają o interesy Niemiec która nie może pogodzić się z utratą swojego lennego landu (bo tak nas traktowali!) i „Żeby było, tak jak było”.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1504883

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1504898

 

W dup... to on może mieć coś innego, jak będzie osądzony za Smoleńsk i pójdzie siedzieć.
A na koniec jego drogi życiowej , położą mu na ślepia dwa żetony o niskim nominale, i to będą jego pieniądze.
A wspomnienie  po nim zostanie " Najgorszy premier Polski wszech- czasów , który sprzedał własny Naród za srebrniki" 
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1504907

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1504915

Nie wiem czy to pytanie o "zdradzaniu siebie samego" jest skierowane do mnie"? (prosilbym jasniej a ja chetnie odpowiem na kazde pytanie zgodnie z zasada, ze nie ma glupich pytan a sa tylko idiotyczne odpowiedzi).

Jesli ktos jest zainteresowanym moim zyciorysem to proponowalbym sie nieco wstrzymac, poniewaz pisze ksiazke o moich trzech pobytach w Vietnamie w latach 1970 do marca 1973.

Dla ciekawosci podaje, ze gdy wyemigrowalem do Australii zostalem tam przyjety do Royal Australian Navy i ze stopniem majora opuscilem armie.

Moge rozwinac ten temat jesli zwiastun jaki ptrzedstawilem jest dosc interesujacym.

Pozdrawiam

Joe Chal vel Chalubowicz

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1504917

a prosimy, prosimy 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1504926

To nam przyjdzie z tym wstydem i hańbą się zmierzyć,to nam polakom będą wytykać że jesteśmy
niewiarygodni ksenofobiczni i nic nie znaczącą populacją europejską.
A te lumpy sprzedajne które cały czas donoszą na Polskę do UE mają się dobrze ,nadal siedzą w polskim
sejmie i jątrzą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1504922