Turcja marzy o przywróceniu Imperium

Obrazek użytkownika Lotna
Świat

Turcja marzy o przywróceniu Imperium. Oczywiście mowa o Imperium Osmańskim.

 

 

Okazuje się, że jakiekolwiek wątpliwości co do tego, po czyjej stronie stoi Turcja – po stronie ISIS, czy po stronie walczących z nią państw europejskich na czele z Rosją, powinny były zostać rozwiane już dawno temu, a mianowicie w maju bieżącego roku.

Nie stało się tak, ponieważ ani anglojęzyczne media, ani inne media głównego nurtu nie rozpowszechniły deklaracji premiera i prezydenta Turcji z 26 maja bieżącego roku, które wygłosili podczas otwarcia portu lotniczego w mieście Yüksekova w prowincji Hakkari w Turcji.

Podczas ceremonii inauguracyjnej, na której byli obecni Prezydent Recep Tayyip Erdoğan i premier Ahmet Davutoğlu, ogłoszono zmianę nazwy lotniska na Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Airport na cześć Saladina (1137/1138–1193), (Ṣalāḥ ad-Dīn Yūsuf ibn Ayyūb, Selahedînê Eyûbî), muzułmanina kurdyjskiego pochodzenia, który stanął na czele wojsk walczących z krucjatami, zasłużył się w wielu bitwach, szczególnie z Ryszardem Lwie Serce i zajął Jerozolimę; za czasów jego największej świetności, jego sułtanat obejmowałEgipt, Syrię, Mezopotamię, Hejaz, Jemen i inne obszary północnej Afryki.

 

 

Nazwanie lotniska imieniem kurdyjskiego przywódcy, ma, według Erdogana, symbolizować jedność i braterstwo Kurdów i Turków, co jest podkreślane przez anglojęzyczne media, jak World Bulletin, które omiją bardziej istotne treści przekazane przez tureckich przywódców w ich przemówieniach podczas ceremonii inauguracyjnej.

Natomiast tureckie i arabskie źródła zwracają uwagę na odmienny przekaz przemówień najwyższych osobistości tureckiego rządu. Tureckie Anadolu przytoczyło przemówienie prezydenta: ]]>http://aa.com.tr/tr/turkiye/havalimaninin-adi-selahaddin-eyyubi/43307]]>

 

Premier i Prezydent Turcji na inauguracji Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Airport

 

 

Premier Turcji, Ahmet Davutoğlu powiedział między innymi:

Z woli Allaha Jerozolima należy do Kurdów, Turków, Arabów i do wszystkich muzułmanów i tak, jak nasi przodkowie walczyli razem w Gallipoli i jak nasi  pradziadowie szli razem, aby zdobyć Jerozolimę pod dowództwem Saladina, my zjednoczymy się na tej samej drodze [do oswobodzenia Jerozolimy].

A także:

Rząd Turcji nie robi różnicy pomiędzy Wschodem a Zachodem… Zamierzamy połączyć wszystkie regiony naszych ludów i ponownie je do siebie przybliżymy.

 

Premier Turcji, Ahmet Davutoğlu

 

 

Prezydent Turcji, przybrał ton mesjasza Turków i innych muzułmanów i jeszcze bardziej dobitnie niż premier wyraził plany i zamiary rządu tureckiego.

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan powiedział między innymi:

Jestem pewien że wielki wódz zrzesza  wszystkie narody Bliskiego Wschodu w jedną armię, która pokonała krucjaty. On  [Saladin] (jego duch) widzi nasze dzisiejsze poczynania. Doświadczyłem jego duchowej obecności i zwracam się do niego tutaj w Hakkari, razem z walecznymi mężami, czy to ze wschodu, czy bohaterani z południowego wschodu, czy śmiałkami z Anatoli; w starej Turcji, oni wszyscy ci oskładają obietnicę, O Saladinie!  Skoro ty zjednoczyłeś braci na Bliskim Wschodzie, my także to uczynimy. Ty rzekłeś : ,,Jeruzalem nie należy do krucjat”.  Saladinie, ty tego doświadczyłeś; Allah jest świadkiem.

Powiedział także:

Jeden lud, jeden sztandar, jeden naród, jedno państwo.

Kończąc,  Erdoğan stwierdził:

Jerozolima jest dla muzułmanów, nie dla Izraela. Dlaczego mieli byśmy kontynuować przyjaźń z tymi, którzy tratują, butami  depcząc Masjid al-Aqsa ( trzecie najświętsze miejsce Islamu – meczet Al-Aqsaw Jerozolimie)? Nalegają, abyśmy  (Turcjai Izrael) byli przyjaciółmi. Ja mówię, że nie będziemy!

 

 

 

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğa, 26 maja 2015.

 

]]>https://www.youtube.com/watch?v=fOetMhBCFRk]]>

 

 

 

Reasumując, 26 maja 2015 roku, prezydent Turcji Erdoğan i premier Turcji Davutoğlu złożyli w Yüksekova w Turcji następującą deklarację skierowaną do całego świata islamskiego:

„Zbierzemy razem Kurdów, Arabów i wszystkich muzułmanów świata, zdobędziemy Jerozolimę I utworzymy Światowe Imperium Islamskie.”

 

Z tą deklaracją i z masońskim gestem wierności prezydenta Turcji, wiadomo co knują globalni syjoniści i światowa żydomasoneria i jaką rolę mają pełnić muzułmanie: doprowadzić do upadku Europy poprzez imigrację i ogniem i mieczem, gwałtem i  przemocą utworzyć światowe  imperium islamskie z centrum na Bliskim Wschodzie i stolicą w Jerozolimie.

 Nie dziwi zatem ani współpraca Turcji z ISIS, ani wpuszczanie setek tysięcy migrantów z Turcji do Europy, ani zestrzelenie rosyjskiego samolotu bombardującego ISIS, ani deklaracje Obamy o sojuszu z Turcją.

Proponuję pójść w ślady Rosji, choćby prywatnie i zaniechać wakacji w Turcji i zakupów jakichkolwiek produktów tureckich.

 

Źródła:

]]>https://en.wikipedia.org/wiki/Hakkari_Y%C3%BCksekova_Airport]]>

]]>https://en.wikipedia.org/wiki/Saladin]]>

]]>http://www.todayszaman.com/anasayfa_yuksekova-airport-opens-amid-protests_381823.html]]>

]]>http://shoebat.com/2015/05/27/erdogan-and-the-prime-minister-of-the-turkey-just-made-this-declaration-to-the-entire-islamic-world-we-will-gather-together-kurds-and-arabs-and-all-of-the-muslim-world-and-invade-jerusalem-and/]]>

]]>http://www.politicalpolygon.com/we-will-gather-together-kurds-and-arabs-and-all-of-the-muslim-world-and-invade-jerusalem-and-create-a-one-world-islamic-empire/2/]]>

 

 

Tłum. z jęz. angielskiego: Lotna

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

ciekawe opracowanie,i musze sie z nim zgodzic.poniewaz takie imprialistyczne ciagotki turasy majja od czasow kemala notabene ponoc pozydka ataturka.

Vote up!
2
Vote down!
0

marekpolo

#1500952

ze względu na jasną cerę i niebieskie oczy był podejrzewany o słowiańskie korzenie, nie żydowskie.

Paktował z Rosją Sowiecką, podobno był jedynym dowódcą, który nie przegrał żadnej bitwy, wygrał rownież z Państwami Ententy i z admirałem Winstonem Churchillem bitwę o Bosfor i Dardanele (Gallipoli) - pisał o tym niegdyś, pięknie, Seawolf w swoim blogu. Kemal zjednoczył Turków i Turcję, niestety - tępił Kurdów, a równocześnie - swoj kraj zeuropeizował.

"Adopcja" Ataturka przez obecnych, muzułmańskich przywódców Turcji jest jednak, moim zdaniem, nadużyciem jego autorytetu.

Vote up!
2
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1500955

z tego co wiem urodzil sie w thesalonikach,ponoc w rodzinie kupieckiej zydowskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0

marekpolo

#1501392

Lub do całkowitego zniewolenia

Czas na zimne dmuchać by się nie sparzyć

W przyszłości siebie piekłem nie obdarzyć

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1500972

"ani zestrzelenie rosyjskiego samolotu bombardującego ISIS "

tu nie ma zadnej zgody

,Rosjanie w ostatniej chwili wybrali sie z gospodarska wizyta do Syrii z jednego powodu.Rezim Asada byl w stanie agonalnym, z 300tys armi zostalo mu niespelna 70 tys, czesc przeszla do skrajnych ugrupowan i islamskich terrorystow ale wieksza czesc porzucila Asada i przeszla do opozycji.

Tylko dni dzielily Asada od ucieczki z kraju a Rosjan do pozbycia sie swojej jedynej bazy wojskowej w tym rejonie. nie mieli innego wyjscia. Bombowce sowieckie atakuje tylko tereny i bazy powstancow a nie terrorystow z ISS.

To ze turcy zestrzelili bombowiec to w 100% wina pilotow i ich przelozonych, ostrzegani byli wiele razy. wiec prosze nie siac sowieckiej propagandy.

z reszta wpisu sie zgadzam i daje najwyzsza note

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1500981