Stocznie i gaz. Szast prast i po krzyku!

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Minister Grad z wielkimi trudnościami sprzedaje dwie stocznie. Nieżyczliwi mu ludzie domagają się, zapowiedzianej rzekomo przez premiera dymisji. Piszę „rzekomo”, bo to było tak dawno temu, że trzeba być jakimś historykiem by to pamiętać.
I tak mamy osobliwe szczęście, że szejkowie nie proponują naszym ministrom przyjęcia katarskiego obywatelstwa, jak to uczynili na przykład wobec również związanego z wodą pływaka Bartosza Kizierowskiego.

- Choć Bartek do nas – zachęcali – Dostaniesz za dwa lata pływania 600 000 euro. Coś se kupisz, czy jak? – kusili szejkowie

A Bartek ich pogonił. Tyle, że to zwykły pływak, choć sprinter i raczej chyba nie doczekamy się, że ktoś się połaszczy na naszego polityka. O, na polityków popytu nie ma.
Taki Kizierowski wiadomo. Umie pływać to raz. Wszystkie wyniki oraz rekordy ma zapisane i żadnym kotem w worku nie jest. Co innego Grad. Geodeta z zawodu. Uskarbowienia zaznał zastępując H.G. Waltz na stanowisku przewodniczącego sejmowej komisji skarbu. Niby to działa na jego korzyść, skoro godnie zastąpił tak wybitną osobę, ale czy w takim Katarze doceniają wybitność obecnej prezydent stolicy? Chyba nie bardzo.

Z drugiej strony moje pisanie o kant stołu roztłuc skoro nie zaproponowali. Obejdzie się! Nasz ci jest Grad! Naszego skarbu pilnuje, a nie jakiegoś tam katarskiego!
A ten nasz skarb trochę jest prawda dziurawy i nie bardzo się może taki minister wyróżnić, a w takim Katarze to i owszem. Tyle, że tam w ogóle nie ma partii politycznych!
Mają premiera, ale chyba Emir go desygnuje i tyle z tego radości, co nic.
Tamtejszy premier i jego rząd nawet nie mają poprzedników, na których można zwalić za wszystko winę. To znaczy mają, ale też mianowanych przez emira.
Dzięki za taki porządek! Nic dziwnego, że nie potrafią głupiego przelewu wysłać.

U nas, co innego! My od nich przy okazji nakupiliśmy skroplonego gazu, który zamierzamy przywozić statkami wyprodukowanymi w nieistniejących na razie stoczniach i składować go w nieistniejącym gazoporcie.
Różne marudy zaraz się zleciały, że za ten gaz przepłaciliśmy. To znaczy rząd przepłacił, żeby mi się ktoś tu nie oburzał, że on niewinny.
Zresztą niezależni eksperci zaraz wyśmiali te obiekcje. Przecież, he he, nie wiemy, po czemu będzie gaz za kilka lat? Niby racja. A marudy na to znowu, że w czerwcu japończycy wynegocjowali cenę bazową o sto dolców na tonie niższą niż nasi.
Ale japończycy to nie, prawda, my. Kryzys nimi pomiata i 3% bezrobocie oraz yakuza, czyli tamtejsza mafia.
My za to mamy perspektywy oraz statystycznie rzecz ujmując dłuższe członki, jeśli chodzi o mężczyzn, przynajmniej.

Poza tym, dzięki sprytnym manewrom jest szansa, że będziemy mieli i stocznie i statki i gazoport i gaz, że o ministrze Gradzie nawet nie wspomnę!
Nowy termin arabskie zuchy mają do 31.08.2009 a już nazajutrz przyjeżdża Putin.
Też ma gaz i nawet niemieckie stocznie podobno nabył. W razie czego może nam wybudować te statki do przewozu gazu, przy okazji renegocjując kontrakty, choćby na własny gaz, gdy tylko upora się z tą rurą. Wtedy będziemy mogli kupować gaz także z Niemiec.
Nastąpi szał dywersyfikacji!

A Bartosz Kizierowski zakończy karierę sportową jako Polak. I tyle naszego.

0
Brak głosów

Komentarze

za pare dni zaczyna sie RAMADAN i zadnych takich decyzji nie podejmuja arabowie w tym okresie, to po co to czekanie do 31 sierpnia? hę?

pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#28633

mnie to kilka rzeczy niepokoi w tym procesie prywatyzacyjnym:

1. Dlaczego to kupiła jakaś szemrana firma, skoro okrętowi giganci typu Hyundai Heavy Industries wyrażały zainteresowanie kupnem stoczni.

2. Dlaczego stocznie w Gdynii i Szczecinie prywatyzowane są jako jedna spółka? Chyba każda stocznia powinna być prywatyzowana osobno...

3. Dlaczego kupił fundusz inwestycyjny? Przecież instytucje finansowe z reguły kupują tanio, a potem sprzedają, pełnią zatem rolę swoistych redystrybutorów.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#28634

mógł po prostu pośredniczyć, a kupić mogli, prawda, nawet normalni Ruscy, bo niby czemu nie, skoro już skupują stocznie?

http://www.jareccy.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#28638

ja słyszałem, że ponoć tak naprawdę kupiła spółka, której właścicielem jest holenderski oficer marynarki. Teraz pojawiają się dwa pytania: kto stoi nad tą spółką? I dlaczego ani widu, ani słychu?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#28640

Mekce twarzą być zwróconym!
Jak trwoga to nawet do...Allacha!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#28655

...że z tą sprzedażą to był następny przekręt Oszustów. Tym razem wyborczy. "Sprzedali" bowiem tuż przed wyborami do UE!!!!

A teraz szukają na gwałt jakiegoś frajera.

___________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#28673