Jak to się skończy – pucz pełzający

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cel: 1. Odsunąć PIS od władzy i zniszczyć go całkowicie
2. Utworzyć ponownie neoliberalną, kompradorską władzę
Metoda: Wszelkimi sposobami bez względu na prawo
Inwestor: Światowe neoliberalne, lewackie siły
Wykonawca: Totalna opozycja, "nadzwyczajna kasta" sędziowska,
niektóre duże miasta, uniwersytety, Komisja Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości, polskojęzyczne media

UWAGA! W miarę możliwości wywoływać protesty wszelkich grup zawodowych, międzynarodowych organizacji, a przede
wszystkim – młodzieży


Wczoraj sędziowie Sądu Najwyższego podjęli kuriozalne działanie. Władze, eksperci, komentatorzy polityczni i eksperci z dziedziny prawa, rzucili się na tą informację, jak pies na szpyrkę. Takie to było głupie i nieprofesjonalne.
Lecz sędziowie w to zamieszani mają to w nosie. Specjalnie się nie wysilali by stworzyć pełnoprawny, spójny i logiczny casus. To jest działanie typu – nie, bo nie i co nam zrobicie?
Faktycznie – cóż w zaistniałej sytuacji władza może zrobić?

Pełzający zamach stanu jest faktem i mam nadzieję, że "dobra zmiana" ma już sztab kryzysowy, który pracując 24 godziny na dobę, analizuje wszystkie możliwe scenariusze.
Bo jak dotychczas, to oni "rozgrywają piłkę", są krok do przodu i zmuszają rząd i prezydenta do nieprzygotowanego reagowania.

Zawiodła całkowicie strategia spokoju i cierpliwości, która zakładała, że można z przeciwnikiem koncyliacyjne rozmawiać, bo to gentlemani.
To największy błąd rozpoznania sił, praktycznie od wyborów.

Tydzień temu tutaj [ http://gazetabaltycka.pl/promowane/czy-opozycja-szykuje-pucz] napisałem:
"Marszałek Piłsudski udowodnił pamiętnego maja, że praktycznie potrzeba nie tak wielu żołnierzy, by spacyfikować stolicę, opanować sejm i senat, zająć radę ministrów i pałac prezydencki, wyłączyć nadajniki TVP, a Morozowskiego i Olejnik ubrać w oliwkowe mundury.
Wojska na ulicach Warszawy. Przygotowane białe róże wsadzane w lufy. Za generałem Stalińska i Frasyniuk, tym razem z wojskowymi megafonami. Specjalne przystrojone Dreamlinery przywożą do Belwederu Wałęsę i Tuska. Po godzinie depesze z gratulacjami z Berlina i Brukseli. I oczywiście także z Moskwy.
[...]
Scenariusz wykorzystywania sił zbrojnych przeciwko narodowi jest klasyczny i ogólnoświatowy.
[...]
Mam nadzieję, że służby – wywiad, kontrwywiad, ABW i Służba Ochrony Państwa, oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, wraz z szefami, ministrami, Mariuszem Błaszczakiem i Joachimem Brudzińskim mają pełny obraz, najświeższe wiadomości i kompletnie zaufanych współpracowników i dowódców... "

Wnioskowałem wówczas i nadal mam takie przekonanie, że pełny przewrót,bez rozwiązań siłowych jest niemożliwy.
Totalna opozycja też tak uważa, jeśli jej lider Grzegorz Schetyna i inni jego kolesie krzyczą bez przerwy, czy to w sejmie, czy do medialnych mikrofonów: - Wszyscy pójdziecie siedzieć! Więzienia na was czekają! Bedziecie sądzeni za to co robicie.

Rozgrzani do czerwoności komentatorzy polityczni, dziennikarze i publicyści,wieszczą, że ostateczna bitwa o wszystko rozegra się jesienią, przy wyborach samorządowych.

Nieprawda.
Walka się zakończy tylko wówczas, gdy jedna strona zniszczy drugą.
I wygra – czy to na punkty, czy poprzez nokaut.


.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

SN na nocnym posiedzeniu unieważnił wybory celem zabezpieczenia roszczeń konstytucyjnych. Wg przewodniczącej trojki orzekającej sędzini Pierdziszewskiej-Stolz do czasu decyzji KE jedyne legalne władze to premier Kopacz, prezydent Komorowski i parlament poprzedniej kadencji

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1570075

Rzeczywiście, może to im przyjść do głowy. Albo inna bzdura.

Tylko jeszcze raz tytułowe - jak to się skończy?

Wg. mnie ktoś w stanie nieprzytomnym musi być zniesiony z ringu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1570083

Gdyby Juda nie wetował, a PiS nie przyklepał tych wet, co de facto zatrzymało reformy naprawy państwa Polskiego.

Już byśmy zapomnieli o towarzyszach w togach, jedni by poszli siedzieć, a drudzy na zieloną łączkę.

A dzisiaj ta patologia w togach i ta polityczna, robią co chcą i w tyłku mają prawo uchwalone przez PiS, bo Juda i PiS nie pozwolili by ich wypieprzyć z sądów i to jest pokłosie ich wet i dzisiejszej sytuacji w Polsce.

I dzisiaj na obecną chwile, rząd  nie ukarze nikogo, bo te stare żydo-komuchy w togach, których PiS nie usunął, nie pozwolą nikogo ukarać.

I co z tego że PiS ich łapie i zamyka, jak ta patologia w togach ich wypuszcza, a to jest właśnie te pokłosie wet Judy i PiS-u, by nie można było posprzątać tej stajni Augiasza, jakim są sądy i wymiar sprawiedliwości.

Wszech obecna anarchia w sądownictwie, to wynik pokłosia wet Judy i przyklepania przez PiS.

I dzięki tym wetom, patologia w togach odżyła i teraz nie da się tak szybko usunąć.

A naprawa państwa została zahamowana, a z mego punktu widzenia, nawet się cofa.

A wystarczyło by tylko jeden podpis prezydenta i wszystko było by normalne, a Polska zlikwidowała by stary system żydo-komusz działający w zniewolonej Polsce.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1570084

Przykro mi, lecz muszę ci postawić minus, gdyż trwasz w uporze. Żadne mądre argumenty do ciebie nie przemawiają, a nawet nie chcesz dyskutować. Przyjąłeś sztywny pogląd, jak by to była matematyka.

Oczywiście masz pełne prawo do tego. Jak ja do swojej opinii. Więc tylko ci powiem, że poważna analiza pokazuje, że opierasz się na fałszywych wnioskach i prywatnych uprzedzeniach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1570087

A ja ci lufy nie daje, a ty możesz do woli, taki regulamin takie prawo tu na NP panuje.

Dla ciebie to upór, a dla mnie fakt bezsporny i prawdziwe realia rzeczywistości, jaką mamy przez rząd niedobitków z PiS-u i przybłędów z UW, UD i PO, jako rząd Zjednoczonej Prawicy.

Dałem sporo argumentów, tylko ty nie widzisz, albo nie chcesz widzieć.

To się nazywa wolność słowa i sumienia w spostrzeganiu rzeczywistości jaka nas otacza, ty widzisz ją inaczej i ja widzę ją inaczej.

No i zostajemy każdy przy swoich poglądach.

A argumenty twoje typu "trwasz w uporze i żadne mądre argumenty do ciebie nie przemawiają, a nawet nie chcesz dyskutować" no proszę nie rozśmieszaj mnie, co to za argumenty???

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1570097

Takie argumenty, że jak się jest na wojnie, to trzeba działać ze szczególną rozwagą.

Czy nie rozważyłeś, że gdybyśmy, tak jak chciałeś, szybko wprowadzili wszystkie ustawy dotyczące wymiaru sprawiedliwości, to byłoby to tak mocne, że już dawno mielibyśmy na karku całą Unię Europejską, a tak mamy tylko nieszkodliwego Timmermansa. Też bym wolał załatwić wszystko szybko i do końca. Ale porywanie się z motyką na słońce, czyli ciągle jeszcze będąc słabym (a chyba nie powiesz, że już jesteśmy dosyć silni) walczyć za jednym zamachem o wszystko

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1570098

Co tam euro burdel miał by do powiedzenia, gdy PiS miał by porcie po wyżej 60%, a tak by było, gdyby zrobił to co obiecał.

I zmienił by konstytucje i euro-burdel mógł by Polskę pocałować w dupsko i jeszcze nisko by się kłaniał.

Ale PiS tego widocznie nie chce, bo pejsate pany nie pozwalają, by zniszczyć żydo-komunę, czego dowodem są weta co do sądów i weto degradacyjne. a które te weta PiS poparł.

Wiktor Orban powiedział: głośno i mocno puścił wiadomość w świat, ani żydzi ani inne nacje nie będą miały wpływu np politykę Węgier i wygrał zdecydowanie wybory.

I co można??? Można jak się ma w sercu miejsce dla Boga i Ojczyzny i wszystko robi się dla Ojczyzny!!!

I ma w dupie euro-burdel i ich straszenie i nie pada na kolana przed nikim, tak jak nasi padają przed żydostwem i jadą się tłumaczyć z ustaw i prosić o zmiłowanie.

Bo Węgry mają honor, a Polska go straciła go, jadąc do Izraela i się tłumacząc z Polskich ustaw i zapraszając żydowski Kneset by sobie obradowali w Polsce jak to robią w Izraelu.

Więc sobie głosuj na swój PiS, a mnie nie wciskaj ciemnoty, że czarne jest białe

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1570104

społeczno-polityczna w Polsce jest zapewne przedmiotem analizy i działania obcych sił, wygodnie jest nazywać je za red. Michalkiewiczem  kombinacją operacyjną. W grę wchodzą bowiem działania z zakresu wojny hybrydowej-manipulacje, podwójne dna, agentura, agentura wpływu. jak wyryczał to niegdyś Jacek Kaczmarski ambasadorowie nie zmieniają ról... Ta gra może mieć różne cele. Między innymi ustanowienie na nowo kompradorskiej(znowuż Michalkiewicz) władzy w Polsce. Jednocześnie chodzi o burdel, w którym ta władza marionetkowa, ale zaufania ograniczonego będzie funkcjonować. RADZĘ WIĘC TYM MYSZOM ZASTANOWIĆ, CZY ZAMIERZAJĄ PORZĄDZIĆ SIĘ W SPALONEJ STODOLE. NA RAZIE PEŁNEJ DOSTAKÓW WSZELAKICH...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1570099

Nie chodzi o niszczenie PiSu, dlatego że jest PiSem.

Chodzi o przeciwstawianie się faktom bolesnym dla Polski. A te fakty mówią: Obecny rząd oddaje Polskę żydom. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1570102

jazgdyni popełnia błąd w tej pisowsko-ekstremistycznej propagandzie.

myślę, że takie agitki, choć z dobrych intencji za to z marzeniami o bezwględnej rozprawie i demonizującymi przeciwnika, oddają niedźwiedzią przysługę krajowi.

z przegranych blaznów robi się Bóg-wie-kogo i istotne narzędzie wszechświatowego spisku dla zniszczenia Polski.

podrywa się zaufanie do państwa polskiego, UE a nawet reszty Zachodu z NATO również.

zwolenników opozycji zapędza się w kąt, utwierdzając ich, że grozi im rozprawa aż do zniszczenia.

no i będzie kolejne rozczarowanie, bo oczywiście do politycznej zemsty a tym bardziej zniszczenia nie dojdzie, takich rzeczy się nie praktykuje a strach o to jest z jednym z motorów działań przegranych. innych opcji politycznych jest sporo, antykaczystów też, więc zapewne przetrwają, czy ich reprezentacje polityczne mają być wg jzg niszczone?

warto przypomnieć, że sytuacja jest na rekę PiSowi. mają darmowe poparcie, opozycja nie zagraża, nie muszą sie spinać, kluczowych ustaw nie ma, durniów omami się, że może w nastepnej kadencji.

a tu jzg jeszcze dalej roi o przewrocie wojskowym. z prostej tezy, że bez wojska przewrót się nie powiedzie, wysnuwa wniosek, że to jest realne i zagraża. pewnie bo Dukaczewski jeździł po jednostkach a ze sceny wspomniano o jakimś generale ale tego się nie napisze bo to żałosna przesłanka. gdzie oznaki tego "pełzającego puczu" bo nie widzę? że manifa jakaś, że kiedyś sejm przyblokowali, że obca prasa coś napisze?

 

oczywiste jest, że totalni i sędziowie nie odsuną i nie zniszczą PiSu, więc wnioskowanie po tej rozpisce ze wstępu można sobie o kant a tym bardziej nie uzasadnia to walki o zniszczenie opozycji, która- powtórzę banał- jest na rękę PiSowi.

 

PiSowi zaś grożą inne rzeczy, które mają przelożenie większe na życie przeciętnego Polaka niż batalia o SN. ale po co zastanawiać się nad słuszną krytyką i innymi drogami naprawy skoro można postraszyć puczem i zasugerować walkę na zniszczenie.

no nic, jako czlonek moskiewskiej szajki idę wrzucić kawałek tekstu jzg na sputnika, by pokazać że wyznawcy PiSu oskarżają opozycję o pucz wojskowy, by se uzasadnić represje i "zniszczenie".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1570198

I tobie widzę też powrócił wzrok i słuch, a byłeś ślepy i głuchy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1570201

PiSosceptycyzm to nie grzech, odsunęli PO a widać gołym okiem, że trzeba czegoś więcej. 

jak już sam Kaczor ściemnia a za konlikt z nowelą o IPN oskarża się ruską agenturę a nie Żydów i Jakiego z paroma, no to cyrk jest. tak wyglądają porażki PiSu, jak coś nie pójdzie to ratuja się nawzajem w układzie prezydent-PiS-Kościół (KK też poratował, np. w huku o aborcji, że nie jest za karaniem kobiet, nie wytyka im dopuszczania aborcji bo to taki deal, by nie zniechęcać wyborców a powoli i po cichu coś tam na rzecz KK małymi kroczkami i oddawać przysługi). No to na tym polegają sukcesy ZP/PiSu, że porażki przekuwają w sukces, co niemal dosłownie sami mówią, więc papier wszystko przyjmuje.

Jazgdyni trochę nieświadomie odwrócił kota ogonem, bo to antykaczyści oskarżają PiS o "pełzający zamach stanu", chciałby naprawy PiSu od środka i od lat namawia samego Kaczyńskiego ale raczej nic z tego więc pozostaje zgodzić się z jego innym zdaniem, że potrzebna jest rozsądna opozycja. Przed wyborami już po prawicy pisywano tak powszechnie, najpierw odsunięcie PO potem własne partie i nawet odsunięcie PiSu, w tej roli często widziano narodowców choć Janusz wolał akurat związkowca Dudę, bo manifestowali na ulicy, to chyba ten typ po wojsku, co i KOD chciał zwalczać to może się spodoba dalej i obroni Polskę przed puczem wojskowym kodziarzy razem z kombatantem Januszem.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1570290

NIEPOPRAWNI

Miałem nadzieję, że temat i zawary tam problem, jest ważny i interesując. Niestety, TU ważny nie jest, choć gdzie indziej wysoko się wspina.

Najbliższa przyszłość Polski ciągle jest niepewna. Ale ja kto u nas - zawsze jakoś to będzie.

 

Miałem też nadzieję, że może ktoś rzuci myśl, jak miała by wyglądać interwencja zewnętrzna, jeżeli odrzucamy rozwiązanie militarne.

No cóż, na razie jeszcze o tym nie myślimy. Te upały i wakacje...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1570263