Wiem co knuje PIS!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

.

 

 

 

 

No może nie całkiem wiem, ale się domyślam...
W każdym bądź razie ja bym tak zrobił, a przekonałem się już wielokrotnie, że potrafię podążać skomplikowanymi meandrami umysłu Jarosława Kaczyńskiego.
Umysłu bardzo niebezpiecznego, który wpędził w ciężką chorobę Stefana Niesiołowskiego, spowodował, że Grzegorz Schetyna musiał zainstalować sobie nowe, cyrkonowe zęby, a szereg posłanek PO i Nowoczesnej cierpi na jakże przykrą anorgazmię. Zresztą paru posłów też.
 
Pomysł ten, albo, jak się obecnie mówi – projekt, jest tak perfidny i zarazem skuteczny, że długo się wahałem, czy to napisać, bo może Prezes będzie wściekły, że przedwcześnie ujawniam tajemnicę. Ale co tam – mi też należy się cokolwiek.
 
ZSSR, czyli Zjednoczone Siły Skubania Rzeczpospolitej, siły wewnętrzne – PO, Nowoczesna, mistrz skubania PSL, establishment i Michnik, oraz siły zewnętrzne, czyli głównie nasi najbliżsi sąsiedzi, już od stuleci wyspecjalizowani w skubaniu, twierdzą i wołają gromkim głosem, z Tercetem Nie-egzotycznym – Schltz, Petru i anorgiastyczna Kamilka Gasiuk-Pihowicz na czele, a za nimi cały chór wujów, z pianą na ustach,że władza musi opublikować wyrok (???) Trybunału Konstytucyjnego z grudnia ub. roku. Wyrok miażdżący tak zwaną ustawę naprawczą TK.
 
Muszą, albo i nie muszą...
Lecz dobrze... wybiegnijmy do przodu i sami uznajmy, że nasza grudniowa ustawa była pomyłką i już jest dla nas nie ważna. I co?! Zatkało kakao?
I wtedy, jak całe ZSSR będzie stało z rozdziawionymi gębami, słusznie spodziewając się najgorszego i rozglądając się trwożnie z której strony padnie cios, to my cyk – wyciągamy nową ustawę o TK i składamy ją do Sejmu.
Uwierzcie, efekt będzie piorunujący.
 
Dlaczego sądzę, że PIS tak knuje? Ano dlatego, że nie widzę innego celu powołania w tej sprawie komisji ekspertów przez marszałka Kuchcińskiego jakieś dwa tygodnie temu. Czy mają oni tylko wysmażyć stanowisko wobec opinii Komisji Weneckiej? Nieprawdopodobne... Szanowni profesorowie prawa, tuzy palestry i teoretycy różnych konstytucji precyzyjnie cyzelują nową ustawę naprawczą Trybunału Konstytucyjnego.
 
Jest oczywistym, ze nowa ustawa unieważnia i ustawę czerwcową, wiekopomne dzieło PO i Rzeplińskiego, które miało wgnieść w glebę PIS i Kaczyńskiego i ustawę grudniową, która przecież wykazywała się dobrocią i wspaniałomyślnością, bo nie przeniosła TK do Ustrzyk Dolnych, choć mogła.
 
Jak widać nowa ustawa rozwiąże szereg problemów, wykaże dobrą wolę rządzącego ugrupowania, a opozycji da możliwość zademonstrowania swej koncyliacyjności i po raz pierwszy – dobroci.
 
Schultz et consortes stracą powód do pohukiwania i plucia z góry na głowy polskich patriotów.
Generalnie rzecz biorąc, wszystko powinno się uspokoić i złagodnieć.
 
Czyżby?
 
Niestety... wrzask po tym będzie taki, jakiego najstarsi nie pamiętają. Tak, jak w przedszkolu, gdy pani czyta, jak wstrętny wilk zaatakował świnki trzy. Czyli Kaczyński Schetynę, Petru i Kosiniaka-Kamysza.
 
Trzymajmy kciuki Polacy...
 
Na koniec warto jeszcze zacytować konkurencję, prawnika Mikołaja Drozdowicza, gdyż przypomina on podstawowe prawdy:
 
"... warto mieć na uwadze art. 4 ust. 1 ustawy zasadniczej, zgodnie z którym władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do narodu, A naród wybrał Sejm, Senat i prezydenta, a nie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. [...] Szukając rozwiązania obecnej patowej sytuacji, warto powiedzieć obywatelskie "sprawdzam" tym, którzy mienią się obrońcami demokracji w Polsce i zaproponować zniesienie Trybunału Konstytucyjnego. W takim przypadku rolęs ądu konstytucyjnego przejąłby Sąd Najwyższy, wyposażony we wszystkie, co do jednej, kompetencje obecnego TK wymienione w art. 188 i 189 konstytucji."  [ "Do rzeczy" nr 15/166]
 
To co? Robimy referendum z jednym pytaniem – "Czy jesteś za likwidacją Trybunału Konstytucyjnego i powierzeniem jego kompetencji w całości Sądowi Najwyższemu?"  [j.w.]
 
 
.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Nowa ustawa? Spryciule. :))))

Ale martwi mnie to:  http://naszeblogi.pl/61542-baz-nie-bedzie-ruscy-przelecieliusa-wypiely-sie-chiny

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Niueste

#1511573

Witam

 

Musimy być po prostu lepsi.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1511582

No to mamy Cię ! Krecie !

To Ty wynosisz dyskutowane rozwiązania z naszego foruma !

Vote up!
7
Vote down!
0

#1511574

Już na poważnie :

Jestem za trybunałem, jako WYDZIAŁEM (samodzielnym ? o dużej autonomii ?) Sądu Najwyższego.

Skład 9 + 2 . Dziewięciu normalnych sędziów = pełny skład. Sześciu = skład poszerzony. Trzech = zwykły.

Jeden rezerwowy, w przypadku niedyspozycji lub konieczności natychmiastowego zastąpienia.

Przewodniczący musi przewodniczyć pełnemu składowi - poszerzonemu i zwykłemu - nie musi.

Cztery dni w tygodniu rozpatrywane są sprawy w kolejności wpływu - w piątek - nie cierpiące zwłoki !

Sąd Najwyższy decyduje o zasadności skargi.

Vote up!
11
Vote down!
0

#1511576

Witaj

 

Nic nie wynoszę! No coś ty!

Może raczej wnoszę?

 

Pzdr

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1511583

A wiesz skąd ten punkt oopiniowaniu skargi przez SN ?!

Szanowny pan Niedorzecznik praw wszelakich zaskarżył do Trybunału, trwające do nocy obrady SEJMU !

Podstawa : przepracowani posłowie stanowią prawo niestarannie, to narusza prawa obywatela do dobrze stanowionego prawa.

I jak tu nie dać po sarmacku płazem w pysk ?! 

Vote up!
8
Vote down!
0

#1511589

Na początku kwietnia br. rozmawiałem z jednym z posłów z PiS-u. Po załatwieniu spraw zawodowych, na zakończenie rozmowy zapytałem go wówczas, jak PiS i Zjednoczona Prawica zamierzają zakończyć spór z opozycją w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Jego odpowiedź - choć ogólna - sprowadzała się do rozwiązania, na które wskazałeś. Ale takie rozwiązanie będzie ostatecznością, bowiem poszukują jeszcze innej drogi wyjścia z tego marazmu, w który wpędził rządzących ten ostatni broniący targowiczan platformerski bastion, tj. Andrzej Rzepliński.

Wskazał też, że obóz rządzący i prawa strona parlamentu nie chcą dokonywać radykalnych cięć zrakowaciałej tkanki platformerskiej swołoczy przed szczytem NATO w Warszawie i przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

"Pażiwiom, uwidim", - jak mawiali starożytni Indianie z dorzecza... Dniepru.

 

Pozdrawiam,

Satyr 

Vote up!
10
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1511575

W kręgach szczecińskich slychać to samo.

Vote up!
7
Vote down!
0

#1511578

 Witam! Cały czas mamy próbę destabilizacji rządu PISu ,próbę nierządzenia! Po szczycie NATO spróbujemy temat ustabilizować! Rzepliński skończy się w grudniu wygasłym mandatem! Nowa Konstytucja się kłania! Tylko chyba już nie z Panem Kukizem! Planowane jest wielkie sprzątanie Polskiego państwa! Mamy wielkie bogactwo ,mając Pana Andrzeja Dudę za Prezydenta Polski i Panią Beatę Szydło ,jako Premiera! Jarosława naszego nie trzeba wymieniać! Cieszę się,że Pan Antoni robi swoje!Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1511581

Witaj Janku!

 

Jeżeli blisko prawdy, to tylko się cieszyć.

Trzeba będzie w końcu przeciąć ten wrzód.

Zastanawiam się tylko, co lepsze: przed szczytem NATO, czy po?

 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1511584

Witaj! Tytuł beznamiętny! Ale cały Twój kontekst rozwiał moje postrzeganie! Koszulę musialem zmienić! Kłaniam się! Wreszcie bolszewia zostanie zniszczona!

 

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1511579

Witaj!

 

Nadchodzi już czas, by tym się zająć.

I pokazać środkowy palec UE.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1511585

Witaj

Nie uwzględniłeś drugiego elementu tej układanki. Nie jest tajemnicą, że w PSL i PO są DUŻE ekipy sfrustrowanych wyrzuceniem za burtę posłów. PIS, choćby ze wzgledów wizerunkowych, nie chce na swoim pokładzie śmierdzących jajek. Ale Kornel nie musi się na takie szczegóły oglądać. No i moze się okazać, że nastąpi POWAŻNA zmiana układu sił w Sejmie. I przyznam się, że taki scenariusz już mi się podoba. Ale on wymaga czasu, bo nerwowość opozycji rośnie, wielu działaczy już w miejscu drepcze. Im bardziej spokojnie to będzie przebiegać, tym większą siłę zgromadzi Kornel. A wtedy może się okazać, że będzie można zmienić Konstytucję a nie tylko ustawę.

Pozdrówka

Vote up!
9
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1511587

Wyglada , to rozsądnie i obiecujaco. Oby sie udalo. Wtedy moze byc witaj nowa konstytucjo.

Natomiast przekazanie kompetencji TK Sadowi Najwyższemu co sugeruje cyborg nie wydaje sie dobrym rozwiazaniem. Tam sa przecież w większości tacy sami ludzie jak w TK. W tej chwili do TK sa zaskarżone wszystkie ważniejsze ustawy. Efekt - paraliż "dobrej zmiany".

Vote up!
9
Vote down!
0
#1511592

Przed PIS-em są dwie wielkie imprezy, NATO-wska i młodzieżowa z udziałem Papierza.

Czas pracuje dla PIS, Ludowe pijawki z PSL, buntują się przeciw Kamyszowi, w PO wojna tych co nienawidzą Schetyny i u Kukiza jest grupa, będzie ciekawie.

A po imprezach będzie się działo, będzie zabawa.

Vote up!
11
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1511603

Likwidacja TK jest potrzebna i żadna nowa ustawa nie poprawi tego potworka stanu wojennego...i tyle...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1511606

Najwyższy czas usunąć ten urząd,który tak na prawdę w ostatnim czasie stał się narzędziem politycznym blokującym wszystko co nie jest po myśli tych którzy tą klikę (TK) dla swoich niecnych gierek wybrali.

Vote up!
8
Vote down!
0

zza winkla

#1511608

Zlikwidować TK i przekazać jego kompetencje Sądowi Najwyższemu to rozwiązanie najgorsze z możliwych.SN to dopiero jest stajnia Augiasza i siedlisko komuny wszelkiej.Jeśli przeprowadzać referendum to tylko celem likwidacji TK a w zamian nie powoływać nic.Obejdziemy się bez Trybunału.Zawsze można zaskarżyć ustawę do sądu.

Vote up!
2
Vote down!
0

Mirek300

#1511651