Nie dla durni polityka

Obrazek użytkownika jazgdyni
IdeeDla uniknięcia wojny nie należy nigdy dopuszczać do spotęgowania nieporządku, ponieważ nie uniknie się jej, lecz tylko na twoją niekorzyść odwlecze.

  • Non si debbe mai lasciare seguire uno disordine per fuggire una guerra, perché la non si fugge, ma si differisce a tuo disavvantaggio. (wł.)

[Niccolo Machiavelli Książę ]

Wszelkie nagłe zdarzenia, niespodziewane decyzje w polityce wywołują niepokój i zanim się wszystko ułoży i należycie przemyśli, to lawina komentarzy i opinii pogłębia zamęt i potęguje niepewność.

A prawdziwa, dojrzała polityka, to gra kalkulacji i zimnego wyrachowania. Bilans strat i zysków. I jak w szachach – poddanie gońca, by zakończyć szach mat. Zawsze liczy się efekt końcowy, a nie pozorne przegrane w fazach początkowych.

Prezydent Andrzej Duda, dosyć niespodziewanie dla opinii publicznej, a przede wszystkim dla przeciwników obecnej władzy, którzy gwałtownie starają się ją obalić, w krótkim oświadczeniu telewizyjnym powiedział, że podpisze ustawę o reformie Sądu Najwyższego tylko wtedy, gdy przyjęta przez Sejm zostanie jego poprawka, która spowoduje, że sędziów Krajowej Rady Sądownictwa będą wybierać posłowie większością 3/5 głosów. Konkretnie w tej sytuacji: - potrzebne będzie 276 głosów, a większość PISu to 235 głosów.
Oznacza to, że PIS samodzielnie nie będzie mógł wybierać 15 sędziów KRSu.
Będzie musiał poszukiwać wsparcia opozycji. Czyli, na pierwszy rzut oka wydaje się, że prezydent Duda "zrobił PISowi pod górkę".

Czyżby?

Tak też ten fakt komentowali nasi radykałowie, jak doktor Targalski, czy przywódca Ruchu Narodowego, Marian Kowalski. Nie zostawili na prezydencie suchej nitki za tą decyzję.
Zaskoczeniem natomiast było dla mnie to, że podobne stanowisko zajęli bracia Karnowscy, nieźli obserwatorzy sceny politycznej, z którymi zazwyczaj zgadzałem się do tej pory.

Lecz dzisiaj zdanie mam całkiem odmienne.

Gdyby na miejscu Andrzeja Dudy był Ryszard Petru, czy, co gorsza, Radosław Sikorski, to byłbym bardzo zaniepokojony. Ponieważ to ludzie nieprzewidywalni, niezbyt mądrzy i o bardzo wysokim mniemaniu o sobie. Ich decyzje mogą być naprawdę niezrozumiałe, głupie, a nawet szkodliwe.
Natomiast, czy ktokolwiek może mi wskazać w działaniach prezydenta coś głupiego, czy nieprzemyślanego?
Powiem więcej, jestem przekonany, że ta decyzja została skonsultowana z naczelnym strategiem i wizjonerem, prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Wydane oświadczenie to wiadro zimnej wody na płonące ognisko, które miało rozszerzać się i rosnąć coraz bardziej.
Za jednym zamachem odebrano znaczące argumenty totalnej opozycji, nieprzejednanej kaście sędziowskiej, histerycznym demonstrantom, oraz, co niesłychanie ważne, czającej się do ataku lewackiej Europie.

Nagle, to nie wyłącznie partia władzy, nie sam PIS, będzie decydować o składzie sędziów w Krajowej Radzie Sądownictwa. Także opozycja, nolens volens, bedzie musiała w tym uczestniczyć. Upada najcięższy zarzut – dążenia do rządów autorytarnych. Upada zarzut braku dialogu z opozycją.

Co także bardzo istotne, znika oskarżenie o nieliczeniu się z opinią samych sędziów.
W rozwijającym się chaosie wielu przeoczyło poranną poprawkę do ustawy o Sądzie Najwyższym, w której zrezygnowano z zapisu, że to minister Ziobro będzie mianował sędziów SN. Sędziów będzie proponowała Krajowa Rada Sądownictwa. Ta właśnie, której sędziowie głosami 3/5 posłów mają być wybrani przez Sejm.
Jaka Komisja Wenecka, czy Trybunał w Strasburgu będą mogli się przyczepić do takiego rozwiązania?
Co Schetyna lub Petru i ich głupio-mądrzy koledzy będą mogli na to powiedzieć?
Oczywiście Scheuring-Wielgus, Misiuro, Nitras, czy Michał Kamiński (on jeden, pewien jestem, zauważył, że pułapka sie zatrzasnęła), bedą nadal pluć i jazgotać. Bo oni niczgo innego nie potrafią. Lecz wielu innych się zastanowi.

Dodatkowe plusy decyzji prezydenta Dudy, to zmuszenie ugrupowania Kukiz15 do wyraźnego zajęcia stanowiska i zaprzestania podkopywania dobrej zmiany.
A także ważny efekt wizerunkowy. Propagandyści i spece od czarnego pijaru, nie za bardzo bedą mogli nadal rozpowszechniać opinię, że Andrzej Duda to wyłącznie marionetka Kaczyńskiego.


To się w chemii i fizyce nazywa jądro krystalizacji. Malutki okruszek czegoś tam i nagle gwałtownie narastający chaos zaczyna zmieniać się w uporządkowaną strukturę. Uważam, że decyzja prezydenta jest właśnie takim elementem przywracającym, chociaż w pewnym stopniu, elementarny ład i porządek.

Cytowany na wstępie Machiavelli radzi, by nie dopuszczać do narastania chaosu. To jest niebezpieczne.
W teorii sterowania, w automatyce, lecz nie tylko, mamy do czynienia z tak zwanym kryterium Nyquista. Pokazuje ono, do jakiej granicy pewien dynamiczny proces jest stabilny i daje się nad nim panować. Gdy natomiast przekroczy się pewien próg, to wszystko wymyka się z rąk, nic już nie można przewidzieć i zazwyczaj destrukcja jest nieunikniona. Każdy z państwa ma w swoim samochodzie na obrotomierzu, czerwone pole. Tam to właśnie możemy osiągnąć stan, w którym rozwalimy silnik na drobne kawałki.
Wczoraj właśnie zbliżyliśmy się do takiej granicy. Dlatego uważam, że trzeba było zdjąć nogę z pedału z gazu, aby wrezultacie szczęsliwie dojechać do celu, jakim jest przeobrażenie kraju w silną, demokratyczną republikę opartą na uczciwości i sprawiedliwości.

Na wzburzonym morzu w czasie sztormu mądry kapitan prowadzi statek. Pierwsza, druga, trzecia potężna fala zalewa wodą cała nadbudówkę. Gdy kapitan natychmiast czegoś nie zrobi, nie wychyli steru, nie zredukuje prędkości, to wie, że w końcu przyjdzie ta zabójcza dziewiąta fala, która może statek zatopić..

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (12 głosów)

Komentarze

Chociaż nie wiemy czy tak własnie jest jak napisałeś wierze że Andrzej Duda gra na korzyść Polski.

Vote up!
8
Vote down!
0

LechG

#1544506

Daje punkcik, ale.... Lejce zostały wypuszczone z rąk. Opozycja nie musi się wcale włączać, będzie miała co chciała, reforma zostanie zahamowana.. Zostanie to co jest teraz, a wymaganej liczby głosów nigdy może się nie dać uzbierać.

Ocenimy wszystko w wyborach. Tych prezydenckich też.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1544510

Oczywiście, że prezydent gra tylko dla Polski.

Co do tego, nie mam najmniejszych wątpliwości.

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544599

I nawet teraz wielu prokuratorów i sędziów robi wiele, by ta postbolszewicka swołocz dalej bezkarnie rabowała Polskę i Polaków. Karząca ręka patriotycznej sprawiedliwości ciągle jest bardzo powolna...

Jednak prezydent Duda bardzo mocno się wygłupił, bo jak można liczyć na rzeczowe rozmowy z tą całą postbolszewicką mafią z PO i jej kryminalnymi okolicami, czy z tą rozwydrzoną hołotą i palikociarnią w Sejmie. To w dużej części są ludzie, którzy od bolszewickiego cyrku sowieckiego agenta Kiszczaka - zwanego “okrągłym stołem” - bezkarnie rabowali Polskę i Polaków. Albo zdegenerowane i rozwydrzone lewactwo...

Lecz przecież, takiego kretynizmu prezydent Duda nie wymyślił sobie sam, musieli mu to podpowiedzieć jacyś doradcy marzący o robieniu karier poprzez niszczenie zmian dokonywanych przez PiS.

A teraz ta mafia marzy wyłącznie o tym, jak to stwierdziła łaskawie towarzyszka Holland: “żeby było, jak było”.

Jednak, jak widać, ta postbolszewicka i mafijna swołocz robiąca taki chamski cyrk w Sejmie nie chce rozmów, lecz usiłuje doprowadzić do zamieszek. M.in. przez wyjątkowo chamskie słowne atakowanie posłów PiS i polskiego patrioty J. Kaczyńskiego, także i w Sejmie. 

Do tego doszły także i fizyczne ataki hołoty z PO i jej przybudówek na posłów PiS w Sejmie... W dodatku postbolszewickie kanalie w Sejmie w rodzaju Schetyny straszą posłów PiS wyrokami sądowymi...

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544683

Nic się nie zmieni

Po poprawce prezydenta Andrzeja Dudy, w której „Sejm wybiera sędziów członków KRS u większością trzech piątych głosów”, dochodzę do wniosku, że zmiany w sądownictwie w najbliższym czasie nie będą możliwe. Do osiągnięcia 276 głosów potrzebnych do przegłosowania zmian w KRS-ie brakuje 42 głosów.

To teoria, bo przypomnę, że w jednym z najważniejszych głosowań nad ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zabrakło na sali sejmowej 10 członków koalicji parlamentarnej. Zresztą to zadziwiające, że w tak ważnym głosowaniu nie uczestniczyło aż 10 posłów koalicji.

Patrząc realnie, brakuje ok. 50 głosów.

Trzeba zadać sobie pytanie, kto może poprzeć PiS w głosowaniu? Jak dotąd posłowie z Kukiz’15 nigdy nie poparli ustaw reformujących Polskę. Posłom PSL u, żeby zagłosowali, należałoby obiecać dożywotnie synekury w spółkach skarbu państwa. Ci z Nowoczesnej i tak niczego nie rozumieją, więc zagłosują, tak jak im ktoś podpowie.

Czyli wynik głosowania będzie zależał od tych, którzy zawłaszczyli system sądownictwa, i nie myślę tu o posłach PO, ale o tych, którzy nimi sterują. Rozumiem decyzję prezydenta, ale nie wiem, czy Polacy to rozumieją i czy będą czekali latami na zmiany. Szkoda!

Autor: Ryszard Kapuściński

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544722

"odważnie pozytywnie" pan to ujął. Bardzo życzę panu sobie a przede wszystkim Polsce aby nakreślony przez pana scenariusz się ziścił. Moim skromnym zdaniem Prezydent chce aby nie było później gadania ,że KRS to przybudówka PiS.    Mimo wszystko nie jest to smar w te tryby.

Vote up!
5
Vote down!
0

lupo

#1544558

KRS to przybudówka władzy. Cała prawdziwa władza to obecnie KRS. Kiedyś władca sądził osobiście w demokracji głosował lud, np. Grecja i sąd skorupkowy. Teraz, gdy mamy internet i komputery można by do tej formy wrócić. nic nie stoi na przeszkodzie.

Ha, ha to byśmy Pana Timmermansa zaskoczyli. Można by na początek na nim wypróbować jak demokracja bezpośrednia działa.

Na fotce Kleistenes ograniczył w Atenach władzę Aeropagu wprowadził sąd skorupkowy.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1544578

Witam

 

Wyznają biblijną regułę, że po siedmiu latach chudych, przychodzi siedem lat tłustych.

Jestem przekonany, że te tłuste właśnie się dla nas zaczęły.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544597

... są podzielone.

Jedni uznają, że posunięcie Prezydenta Andrzeja Dudy z jego autorskim projektem dot. powoływania sędziów do KRS-u większością 3/5 głosów poselskich jest... "strzałem w kolano" PiS-owskim reformatorom sektora wymiaru sprawiedliwości, tym samym umożliwienie "totalniakom" utrzymanie stanu w RP, "by było tak,... jak było".

Zaś drudzy twierdzą, że Prezydent Andrzej Duda działa na podstawie analizy związku przyczynowo-skutkowego i wie, co robi. On myśli na kilka, a może na kilkadziesiąt lat do przodu.
Do tych drugich Ty się zaliczasz i nie jesteś w swym przeświadczeniu odosobniony.  Na ten właśnie temat redaguję teraz materiał, który opublikuję na NP na swoim blogu w ciągu najbliższej doby. Dlaczego tak długo? Ano dlatego, że jest to bardzo poważna sprawa i nie można pisać o niej z pominięciem bardzo ważnych aspektów, o których mówiła między innymi „Umowa ze Społeczeństwem”, zawarta w czasie prezydenckiej kampanii Andrzeja Dudy, o której przeciętny Kowalski już zapomniał i niekoniecznie musi mieć wiedzę, że zawsze „diabeł tkwi w szczegółach”.

Tak zwany spontan w ocenie działania najwyższej głowy państwa jest niewskazany. Nawet bracia Karnowscy – czołowi prawicowi dziennikarze - nie do końca zanalizowali przyczyny złożenia do laski marszałkowskiej projektu ustawy przez A. Dudę. A to powinno dawać nam - Niepoprawnym wiele do myślenia.

Pozdrawiam,

Satyr      

Vote up!
5
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1544579

Witaj Janku!

 

Jak mi tutaj komentatorzy zalecają, nie należy się wychylać i patrzeć dalej własnego nosa.

Jakoś wielu, w tym całym zgiełku medialnym, zapomniało, że w przypadku prezydenta Dudy i prezesa Kaczyńskiego, mamy do czynienia z osobami, co najmniej ponad przeciętnymi. Oczywiście, ci mniej odporni, nawet nieświadomie, przyjęli wersję czarnego pijaru o Maliniaku i durnym Kaczorze. Niech im tam będzie.

Dlatego właśnie dałem taki tytuł temu tekstowi. To przestroga. Niestety, wszyscy mają bardzo wysokie mniemanie o  sobie. I świat postrzegają własną miarą.

A strategia to terra incognita. Może dziesięć lat rozgrywek szachowych może tu coś naprawić.

Czekam na twój tekst.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544596

Od dłuższego czasu krytykuję internetowe politykierstwo.

Domorośli politycy zamiast traktować politykę jako proces rozłożony na miesiące i lata, usiłują wtrącać swoje głupie trzy grosze w medialnym trybie on-line. Te tryby drodzy Państwo się nie pokrywają. Politykę rządu ocenia się pod koniec kadencji, a najlepiej pod koniec drugiej kadencji. Wyjmowanie z polityki pojedyńczych wydarzeń, to jak wyjmowanie z kontekstu słów. Nie ma to najmniejszego sensu i dlatego odradzam to, a doradzam zajęcie się długofalowymi procesami. Lepiej nie robić z siebie głupka.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1544587

"z ust" - z klawiatury "mi to wyjąłeś"!

Pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
4
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1544590

Witam

 

W internecie nie ma, dzięki Bogu, żadnego przymusu. Ani czytania, ani zgadzania się z tekstem, ani kompulsywnego przymusu wyrażenia swojej opinii.

 

Dlatego pozdrawiam serdecznie

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544595

To raczej uprawianie polityki na kanapie.

Ale rozumiem, że należy zlikwidować komentowanie bieżących wydarzeń.

Widzi Pan, od lat kilkudziesięciu zajmuję się analizą procesów dynamicznych. Po latach obserwacji układów fizycznych stwierdziłem, że jest pełna analogia do działań społecznych. I na podstawie znajomości parametrów wejściowych i obserwacji przebiegu procesu, można z dużym prawdopodobieństwem wnioskować o efekcie końcowym. Robi tak między innymi mój ulubiony George Friedman, jak też Francis Fukuyama, Friedman w ostatnim dziesięcioleciu miał w prognozach 9 trafień na 11. Niezły wynik.

Tak, że pozwoli Pan, że nie będę czekał z wytęsknieniem, co się wydarzy, tylko będę starł się sam wyrozumować. Jest oczywiście, jak to w teorii chaosu, który tu wszystkim rządzi, element niespodziewanego przypadku. A tego uwzględnić się nie da. Lecz tak na 80% można coś wywnioskować i przewidzieć. Polecam mój felieton "Walec drogowy".

A Pan czym się zajmuje? Nie czytałem niestety.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544593

zwłaszcza z tym...

Fukuyama is best known as the author of The End of History and the Last Man, in which he argued that the progression of human history as a struggle between ideologies is largely at an end, with the world settling on liberal democracy after the end of the Cold War and the fall of the Berlin Wall in 1989. Fukuyama predicted the eventual global triumph of political and economic liberalism:

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544685

Zgoda. "Koniec historii" to pomyłka.

Lecz zagrożenie islamem było jak najbardziej słuszne.

Polecam "Politucal Order and Political Decay"

Vote up!
2
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544696

14 lipca 2006 roku też mówiono o "długofalowych procesach", a rząd poddano 5 listopada 2007, skazując nas na 8 lat rządów mafii i służb specjalnych.
"Nauczony doświadczeniem", wolę wiedzieć co będzie już jutro...
Sytuacja obecnie wygląda tak, że mniejszość opozycyjna pluje w twarz i bije po mordzie rządzących, a rządzący, w odpowiedzi, flegmatycznie wyciągają parasole...
W tej sytuacji mam prawo obawiać się powtórki z 5 listopada 2007 roku...

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1544625

"Kubeł zimnej wody" na rejwach z powodu sposobu wyłaniania  KRS, SN  (a później będzie z powodu sądów powszechnych) wcale nie ostudzi rozpalonych głów Targowicy. Bo po prawdzie nie tędy droga do uzdrawiania Domiaru niesprawiedliwości przewrotnie zwanego "wymiarem sprawiedliwości" - dzisiaj PiS z trudem ale moze dobrać te 3/5 , a więc tumult nie uspokoi się i po "kuble wody" bo i mają argument, że KRS jak i SN są "upolitycznione" - czyli nie przewidują swojej wygranej w najbliższych wyborach i ewentualnej wymiany ludzi w tych gremiach, a więc jest strach przede rozliczeniem. Tyle, ze PiS mógł uniknąć tego rwetesu, używania "kubła zimnej wody" wytrącając argument - KRS, SN powoływane w wyborach powszechnych przy wyborach np. samorządowych (kwestia czy wolno lub nie łączyć takie wybory powinna być rozstrzygnięta przez parlament). Proponowany system wyborów może się zemsćić nie tylko na PiSie po ewentualnej zmianie parlamentu ale i na Narodzie.

Vote up!
4
Vote down!
0

antyleming

#1544609

Witam

 

Może byłem nieco nieprecyzyjny. Ten kubeł zimnej wody, w żadnym wypadku nie miał i nieuspokoiłby histerycznego antypisu. Oni nie mają wyjścia. Za głupi na argumenty, mogą tylko blokować i zakłócać.

Zimny kubeł to na wspomagających - media, myślących obywateli, zagranicę i instytucje Unii. Jak oni teraz mają tlumaczyć opinię, że PIS robi wszystko sam, zawłaszcza i nie daje opozycji szans.

Teraz mają szansę. Proszę bardzo. Proponujcie i głosujcie.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544615

Wystarczy policzyć głosy, by wiedzieć, że PiS będzie miał duże problemy ze zdobyciem kwalifikowanej większości 3/5 głosów w tym Sejmie...

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544682

... zniszczyć totalnie totalną opozycje, wraz totalną mafią czerwonych w togach.

Była ale się zmyła, dzięki posunięciu prezydenta Dudy.

Teraz trzeba będzie kupczenia, ustępstwa i przymilanie się do wrogów Polski z kukizowcami, ludowymi pijawkami z PSL i wolnymi strzelcami, by zdobyć trzy piąte.

Iście znakomita strategia i posunięcie, niczym jak Napoleon pod Waterloo.

A jak ten szach mat prezydenta nie wyjdzie, to sobie uświadomcie ilu potencjalnych wyborców zjednoczonej prawicy odejdzie, a wybory samorządowe za rok.

I ilu jeszcze będzie ufać, po takich nieudolnych posunięciach.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1544611

Witaj Marku!

Piszesz:"... zniszczyć totalnie totalną opozycje, wraz totalną mafią czerwonych w togach."

Też bym tego chciał. Tylko powiedz jak?! Chciałbyś, by się na ulicach polała krew? A gwarantuję ci, że te kanalie, jak mówi prezes do tego by doprowadziły. Chciałbyś zeby UE odebrała nam forsę? Chyba nie. A tusk z Timmermansem by to zrobili.

Polityka to skuteczny sposób osiągania celu. A celem jest dobra zmiana.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544616

Witaj.

Jak chcesz przepłynąć rzekę, to nie możesz bać się zamoczyć.

Mamy większość i możemy ich przegłosować, a jak bydlakom coś się nie podoba, to niech zgłoszą do TK czy jakaś ustawa jest niekonstytucyjna.

Ulicznych bandytów karać karami finansowymi i zobaczymy ilu będzie chętnych zapłacić 5 tysięcy kary, a za drugim razem już recydywa.

UE może tylko straszyć, bo tego nie ma w traktatach Unijnych, by odbierała dotacje, za wewnętrzne sprawy Polski.

A po drugie już co najmniej dwa inne państwa już powiedziały że nie poprą Unijnej decyzji.

Gdy ich pokonamy i odbierzemy im broń i ich sprawiedliwie osądzimy, to w tedy możemy ich traktować jak ludzi.

A na razie trzeba ich traktować jak szkodniki, którzy niszczą Polskę.

To nie jest bój o dupę Maryni, tylko jaka ta Polska będzie.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1544623

Długo możemy się przerzucać przysłowiami.

Mimo twojego optymizmu, nie mam przekonania, że już jesteśmy tak silni, że możemy iść prosto na zwarcie. Elektorat i poparcie wcale nie rośnie i utrzymuje się na dość stałym poziomie. Gdyby już był 42% poparcia, to bym się z tobą zgodził.

Natomiast sytuacja jest dynamiczna i pewna dyplomacja, w zasadzie kruczki prawne są niezbędne, by w miarę tanio wygrać.

Ty chcesz (tak jak ja) wygrać, tylko, że drogo. Nie wiem, czy nas na to stać.

 

Pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544626

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Janusz życie i czas pokaże kto miał racje.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1544629

No i na spokojnie przegłosowane. A teraz trzeba będzie pozamiatać. Przy okazji pokazano, gdzie jest miejsce Tuska (w doopie). Zaczniemy sprawdzać skąd sędzia Żurek ma 21 wielohektarowych gruntów w całej Polsce (w tym nad samym morzem). Biedna Gersdorf podobno zacznie robić na drutach. Dostanie jakieś 15 tyś emerytury. Sam mąż, były sędzia TK, Zdziennicki przynosi do domu też jakieś 10 tyś. A obrotni, mamusia i tatuś, prawnicy oczywiście, też nie zostawili biednej resortowej Małgosi bez grosza.

A teraz Marku zastanówmy się, co dalej? Czy najpierw uniwersytety, czy samorządy? Konstytucja potem. Bo mamy jeszcze dużo do zrobienia i musimy oszczędzać siły, a nie się wykrwawiać.

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544673

Jeśli Polska miała być wolna i wielka, bez jakikolwiek nacisków wewnętrznych, jak zewnętrznych.

Przywróćmy Polskę taką jak przed 1939 roku, gdzie dobro Polski było na pierwszym miejscu, a zdrajcy i sprzedawczyki byli sprawiedliwie osądzani w prawdziwych Polskich sądach!!!

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1544695

"...Przywróćmy Polskę taką jak przed 1939 roku, gdzie dobro Polski było na pierwszym miejscu..."

 

Taa..... A potem dostaliśmy w doopę od szkopów i ruskich. Teraz też tylko czekają na sygnał.
 

Vote up!
1
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1544698

Ja pisałem o moralności, mentalności i miłości Polaków względem swojej Ojczyzny, jaka była od 1918 do 1939 roku, gdy budowano na nowo państwo Polskie, zanim wybuchła wojna.

W tamtych czasach, opowiadał mi mój śp tata, że nikt bezkarnie nie mógł opluwać Polski i ją lżyć, jak robią teraz. Sędziowie byli patriotami Polskimi z krwi i kości i nie pozwalali by takie ścierwa opluwały Polskę.

Dziś wydają wyroki POtomkowie przybłędów od Stalina, dla których Euro sowchoz to prawowita władza, sprzedajni, skorumpowani i dyspozycyjni na telefon, dla nich tylko kasa najważniejsza, co im PO gwarantowało.

Dzisiaj armia niemiecka, to lesby, pedały, lewaki. nie zdolne wykonywać zadań bojowych, to nie moja opinia tylko generała amerykańskiego, stacjonującego w Niemczech.

A na czele niemieckiego MON-u stoi kobieta pacyfistka i feministka, która olewa niemieckich generałów i ich błagalne prośby, by armię modyfikować i unowocześniać, ale brak funduszy odpowiada minister MON.

Bo fundusze idą na kozojebów, a nie na armię.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1544704

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SpiritoLibero nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak ci zależy na silnej, niemieckiej armii?
No popatrz...

Vote up!
0
Vote down!
-3

SpiritoLibero

#1544705

Odniosłem się do komentarza Jazgdyni powyżej mojego komentarza i wykazałem atuty zdolność bojowej szwabskiej armii, a raczej nie zdolności.

Dla mnie szwaby to nieubłagany wróg, więc mi nie wciskaj banałów.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1544707

w rodzaju Tuska z Timmermansem łącznie - nie jest w stanie odebrać dotacji z unii...

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544686

Wiem coś o tym, bo trzy wybory temu zdobyłem władze w gminie dla brata w radzie już trzeci raz wybrali go na przewodniczego, dzięki temu wiem co w trawie piszczy. Jak pierwszy raz wszedł do tej rady to w kraju rządził PIS. Długo się zastanawiali do kogo się przytulić i przytulili się do PO i PSL, bo oni mieli większość w sejmiku wojewódzkim, dotacje przydzielali. To najważniejsze dla gminy było. W innych gminach podobne kalkulacje przeprowadzano. Ten ostatni sukces na Mazowszu PSL nie tyle fałszerstwom zawdzięcza, co Struzikowi, 12 lat dzielenia tymi dotacjami sprawę załatwiło. Bardzo trudno będzie to odkręcić. W sąsiedniej gminie dotacje unijną cofnięto, gmina mała, ksiądz lekarz i aptekarz same pola, musieliby szkołę przy której salę gimnastyczną wybudowali razem z tą salą sprzedać. Sprawę uratował Struzik dał im drugi raz kasę z innego paragrafu.

Na wyborach samorządowych trudno będzie, tam Szczerby, Kierwińskie cała ta hołota nie startuje. Tylko poważni ludzie. Gdyby PIS wygrał wybory do sejmiku wojewódzkiego, to większość wójtów i radnych przeszła by powoli do PIS.

Te wybory do sejmików wojewódzkich i rad powiatowych są bardzo ważne. Rady małych gmin nie są takie ważne. Tutaj nawet nie ma  partyjnych komitetów wyborczych. Przepraszam u nas jest zawsze komitet PIS.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1544618