Mały wredny donosiciel

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Grzegorz Schetyna ponownie wybrał się do Brukseli i Strasburga by skarżyć się i donosić na zmiany i procesy, które zachodzą w Polsce, a których niestety on i jego trupa nie są beneficjentami. Biedaczek?
 
Chyba każdy z nas ma w swojej pamięci wspomnienia ze szkoły, gdzie w każdej klasie był taki Grzesio lub Ewunia, którzy zawsze czuli się najlepiej, gdy poinformowali Panią o drobnych grzeszkach, jakie zawsze i wszędzie mają miejsce w klasach, pośród różnych dzieciaków. A jakie to potem było wspaniałe uczucie, gdy Pani wytargała za ucho takiego krnąbrnego delikwenta, lub choćby publicznie, na oczach całej klasy potępiła małego złoczyńcę.
 
Większość kablarzy i gumowych uch wyrasta z tej donosicielskiej przywary. Ale nie wszyscy.
Sam miałem w ogólniaku taką parkę: Zbyszka i Elunię, którzy oprócz tego, że mieli się ku sobie, notorycznie donosili wychowawczyni, co dzieje się w klasie i czego nauczyciel nie powinien wiedzieć. A wiedzieliśmy o tym dokładnie, bo kontrwywiad działał sprawnie i syn pani profesor, niezły i fajny gagatek, zdawał nam szczegółowe relacje w zamian za fajki (tak zwane amerykany).
Zbyszek i Elunia zostali małżeństwem, podjęli karierę urzędniczą i dali się poznać z jak najgorszej strony w miejscu swojego zatrudnienia.
Wniosek z tego jeden – małe klasowe skarżypyty często w wieku dojrzałym zostają dużymi, wrednymi skarżypytami.
 

Skarżypyta - J.Brzechwa

-Piotruś nie był dzisiaj w szkole,
Antek zrobił dziurę w stole,
Wanda obrus poplamiła,
Zosia szyi nie umyła,
Jurek zgubił klucz, a Wacek
Zjadł ze stołu cały placek. [...]
 
Grzegorz Schetyna ma dwa powody szeptania na uszko w korytarzach i toaletach brzydkiemu Martinowi Schulzowi lub kabaretowemu Claude Junkerowi:
- pierwsze to ściganie się i walka o prymat z drugim, nie mniej utalentowanym donosicielem, Ryszardem Petru;
- a drugie, to maksymalne obrzydzanie na europejskich forach i salonach Prawa i Sprawiedliwości, tego bękarta poronionych idei Jarosława Kaczyńskiego.
 
Jeździ więc biedny Schetyna, znany w Europie jako Szetyna albo Sketino (co wywołuje pewne skojarzenia z niesławnym, tchórzem, kapitanem Francesco Schettino, który wpakował statek na skały, a potem pierwszy z niego uciekł) i wylewa wiadra pomyj na polski rząd, na polskiego prezydenta oraz na bezprawia polskiego sejmu i senatu.
Jak zawsze, ale to zawsze, w przypadku każdego skarżypyty, robi on to dla dobra. Nie ważne, jakiego dobra... powiedzmy dla dobra ogółu, albo dla dobra świata.
Zresztą wystarczy tylko sobie na niego przez chwilę popatrzeć i od razu widać, jak fałsz i obłuda wylewa się z jego słów.
 
Taki słynny francuski spaślak (i aktor), Gerard Depardieu, choćby pod jednym względem był lepszy i uczciwszy od naszego małego Grzegorza: - gdy przestało mu się w kraju podobać, wziął i się spakował i wyjechał do Rosji, by się tam całować i obściskiwać z Putinem.
Grzesiu nie wyjedzie. Jako klasyczny kurdupel jest mściwy i pamiętliwy. Do końca będzie siedział, donosił i jątrzył.
 
Ci dwaj donosiciele – Schetyna i Petru nie są zbyt mądrzy i inteligentni. Gdyby takimi byli, zdawaliby sobie sprawę, że Polacy organicznie nienawidzą kablarzy, donosicieli i skarżypyty. To zawsze najniższa kategoria. W czasie II Wojny Światowej, Armia Krajowa goliła takim głowy na łyso (w najłagodniejszych przypadkach). Może warto do tej tradycji powrócić?
 
Poza tym, donosiciele zawsze popełniają ten sam błąd: - donoszą temu, którego oni uważają za władzę i autorytet.
Tak, jak my w ogólniaku mieliśmy panią wychowawczynię w głębokim poważaniu, tak dla Polski panowie Schultz i Junker są tylko takimi pryszczami: - dosyć uprzykrzonymi, ale niezbyt groźnymi.
Szetyna i Petrescu jeszcze nie pojęli, co tak na prawdę w Polsce się dzieje. Ciągle myślą po staremu, kategoriami płynięcia w głównym nurcie i przywilejem bycia głaskanym po główce przez Schultza i Junkera, a nawet przez Wielką Angelę. Zapewniam, że Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, czy Beata Szydło dostają natychmiast wysypki na samą myśl o takim głaskaniu. I ręka im się zgina, jak dziób pingwina. To już nie te czasy, co udowodniają Orban, czy Cameron.
Złośliwi nawet mówią, że ktoś im za to dobrze płaci, by tak ciągle pluli na PIS i Polskę. Faktycznie, były takie przypadki w historii Polski.
Lecz, czy dzisiaj opłaca się donosicieli i kablarzy?
No nie wiem...

 
 
 
 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

""Przewodniczacy "" Partii Obciachu polecial do socjalisty M : Sczultza z skargami na Polski rzad demokratycznie wybrany  nowy rzad chce zmian  bo takie jest zyczenie wyborcow , czas ukrucic  klamstwa , oczernianie , afery , korupcje oraz inne zle nawyki POpaprancow ktore ich przezarly .

Kazdego wroga mozna latwo pokonac zwlaszcza obcego lecz najgorszy jest wrog ""nasz"" wewnetrzny ktory obral droge zdrajcy , donosiciela , sabotazysty wlasnego narodu, z takim ciezko sie walczy lrcz wiemy wszyscy jak koncza zdrajcy .

mam nadzieje ze i jego sumienie sie obudzi i zareaguje odpowiednio .

Vote up!
13
Vote down!
0
#1506231

Witam

 

A my mamy obowiązek publicznie, na każdym kroku napiętnować szubrawców.

 

Pozdrawiam

Vote up!
15
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1506232

Janusz on nawet już nie ukrywa, że jak Niemcy POmogą mu znowu rządzić, to on uzna hegemonie Niemiec i na kolanach będzie wypełniał rozkazy Niemców, oraz POzwoli by Polska zatraciła swoją narodowość na rzecz Uni.

Za czasów moich rodziców, było by krótko, POprostu by dyndali na szubienicach, to jest już zdrada.

Pozdrawiam

Vote up!
13
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1506234

Witaj

 

Dla mnie to też jest obrzydliwe.

Dziwię się, że rząd ostro nie reaguje. To jawne szkodzenie państwu.

 

Pozdrawiam

Vote up!
15
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1506235

Przeciwnie Januszu, obecny Rzad zachowuje doskonala kondycje...Nie zapominaj prosze na ile jestesmy "osaczeni" . To jest bardzo cienka nitka...i tutaj nie ma miejsca na emocje... Jedynie zimna kalkulacja i trzymanie nerwow na wodzy...Tak jak juz  po drodze  pisalem..." mam nadzieje, ze Pani Premier, to w niedalekiej przyszlosci nasza Margaret Thatcher "

O tym kretynie nie bede sie rozpisywal, bo nie jest on warty funta klakow...jest on bowiem zwyklym "kurduplem polityki " i tyle !

pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

chris

#1506257

Witam! Jeszcze rzeczywistosc Polska nie dotarla do tej Kolaboracyjnej Targowicy! Jeszcze probuja cos ugrac mataczac zaistniale fakty.Targowica wie,ze nadchodzi czas rozliczen za swoja dzialalnosc! Tym razem nie bedzie Grubej Kreski! Pozdrawiam!

Vote up!
13
Vote down!
0

ronin

#1506237

Witam! Jeszcze rzeczywistosc Polska nie dotarla do tej Kolaboracyjnej Targowicy! Jeszcze probuja cos ugrac mataczac zaistniale fakty.Targowica wie,ze nadchodzi czas rozliczen za swoja dzialalnosc! Tym razem nie bedzie Grubej Kreski! Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1506238

Faceta POznaje się nie PO tym jak zaczyna,
ale PO tym jak kończy?!
Jak to mówi mój ojciec...
Zobacz że już nie widać Millera za nim Palikota także i przyjdzie czas na niebyt polityczny.
Wieśniaczek Grześ w gajerku myśli,że będzie wiecznie na topie a to już niestety PO meczu.
PIS już dawno zszedł z boiska,ale Grzesiu krzyczy biega PO boisku rzuca piłkę do bramki i woła sędziego który ma go gdzieś.
Wieśniaczyna w garniturze z krzywym zgryzem ot co.

Vote up!
12
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1506240

... jak tylko mogę.

Gerard'em Depardieu to była nieco inna historia niż z Grześkiem łot Schetynów. Wielki mały aktor Depadieu ma wielkie parcie na szkło, ale nie na ekran telewizyjny, a... na flaszki z C2H5OH i "inszemy trunkamy". Jako stary alkoholik stwierdził, że stać go na picie z sowieckimi notablami i zakąszanie kawiorem, ot co. Stąd też nawet sam car Władimir Pierwyj wręczył jemu dokument nadający obywatelstwo Federacji Rosyjskiej.

Pozdrawiam,

Vote up!
9
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1506241

Witaj Janku

 

Nie.. no wiem, że z Gerardem była inna sprawa. Ale honorowy człowiek - w ojczyźnie było mu źle, to się wyniósł w lepsze strony.

A taki Szetyna i Petrescu nie chcą na Madagaskar. Czy to nie dziwne?

 

Serdeczności

Vote up!
12
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1506246

Schetyna powiedział, "że będzie walczyć z obecnym rządem za pomocą dwóch metod. Po pierwsze - za pomocą demonstracji ulicznych, co moim zdaniem zachęca do puczu, bo przejmowanie władzy za pomocą demonstracji to jest pucz. Po drugie - za pomocą instytucji unijnych, a to też jest bardzo groźne, bo  psuje reputację Polski". A nich dalej skarży się i donosi na Polskę do Berlina, Brukseli i Strasburga, odbije mu się to czkawką. Polacy nie znoszą donosicieli, zdrajców, jrgieltników, zaprzańców i szubrawców, którzy plują na swój kraj.

Cesarz brzmi dumnie, a jakieś tam Schulze?
W historycznej roli? Chyba tylko rólce.
Oniemiał Kmicic, gdy zdradził Radziwiłł,
Schetyna - Petru kogóż mogą zdziwić?
Współczesna zdrado! Żałosna, niewielka,
kto cię dziś wesprze? Bruksela? Brukselka.
yuhma
 

Vote up!
15
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1506242

Mam problem z nazewnictwem! 

Donosi się "władzy", jednostkom nadrzędnym,  kontrolerom. Nazywając ICH donosicielami, pośrednio zgadzam się na nazywanie organów Unii - nadrzednymi! W praktyce, nasi zdrajcy spiskują z osobnikami, którzy funkcje unijne stosują jako zasłonę, z jakąś nieformalną grupą lewaków.

Vote up!
14
Vote down!
0

#1506243

I tu masz rację.

Formalnie sytuacja jest nieco zagmatwana, a wtedy zawsze chodzi o kasę.

 

Ktoś tu pięknie w komentarzach dokonał obrotu o 180 stopni i stwierdził, że to lewacy i banksterzy poszczuli nasze pieski, by robiły hałas, dający im powód do reakcji.

 

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1506245

Niczym Bolek PObierał srebrniki judaszowe, by gdy dojdzie do władzy, tak jak Tusk wygaszał i niszczył Polskę, by Polska nie stanowiła konkurencji dla Niemiec, a była PO prostu kolonią.

O takie Polskę walczył Bolek, z przyjaciółmi z WSI, i o taką Polskę walczy Schetyna wraz z przyjaciółmi z UE.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1506247

Każda potwora znajdzie amatora!  Jak tyle lat wystawiali chętnie odwłoki na wszystkie świata strony - nie dziwota że sponsor się znalazł.

Vote up!
11
Vote down!
0

#1506249

"Ktoś tu pięknie w komentarzach dokonał obrotu o 180 stopni i stwierdził, że to lewacy i banksterzy poszczuli nasze pieski, by robiły hałas, dający im powód do reakcji".

Cos w tym jest, ale ja mam raczej inną optykę. Zasadnicze pytanie: "Czy zdrajcą czegoś lub kogoś może być ktoś, kto z tym czymś lub kimś nie ma żadnego związku i zawsze go nie miał"?

Otóż przeciez PO (i KLD) od poczatku to była partia słuzaca interesom niemieckim, banksterskim i szeroko pojmowanym lewacko-liberalnym, ale zawsze obcym lub "obcym" w Polsce. Oni nigdy nie słuzyli Polsce i Polakom jeno obcym, a tym samym własnie Ci Niecmy czy Rosjanie, czy banksterzy czy lewacy rzadzili w Polsce poprzez nich jako namiestników. Dzisiaj nie robią nic innego tylko dalej robia to, co od zawsze, czyli bycie namiestnikiem w Polsce. 

CXzy wobec tego mozna mówic o ich zdradzie? Chyba nie... To sa przestępcy, którzy działają na szkodę Polski i Polaków i w Polsce winni byc zatrzymani i osądzeni albo deportowani z Polski. I tyle... 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1506255

Ładnie słucha się takiego wywodu, jest jednak przysięga poselska, członkowie rzadu też ślubują.

Od momentu ślubowania, ciąży na nich obowiązek wobec całego narodu - nie tylko wobec swoich mocodawców, partii.

Są krzywoprzsiężcami !!!

Vote up!
11
Vote down!
0

#1506265

Schetyna powinien stanąć przed sądem za akcje widelec 741. Nieprawne zatrzymanie 741 kibiców Legii było pogwałceniem praw człowieka . Akcja zorganizowana przez Schetynę przypominała najczarniejsze działania systemów totalitarnych 

Vote up!
10
Vote down!
0

kanon24.pl

#1506256

Targowiczan powieszono na latarniach podczas insurekcji kościuszkowskiej.

Toteż obecnej Targowicy lepiej byloby już siedzieć cicho i nie "wychylać się".

Szetyna to wyjątkowy łajdak, jemu latarnia należałaby się w najwyższym stopniu.

Ci, którzy znają go dobrze twierdzą, że to znacznie więcej niż łajdak...

Vote up!
11
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1506258

Witaj...

Masz rację z tym Schetyną. Osobiście nigdy go nie poznałem (niestety Palikota tak) i wiem od jego przybocznych i wrogów, że to wredny typ. I nie politycznie, ale ludzko. To wsza, menda i tak jak one bęą gryźć tylko dla siebie. Osobiscie jak bym go spotkała to dałbym mu w mordę. 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1506263

... jak Janusz Korwin-Mikke Michałowi Boni? To za mało. Ja, gdybym była mężczyzną, to... ach! strach się bać!

 

Pozdrawiam,

Vote up!
7
Vote down!
0
#1506279

Witaj Evo , no no... co jak slysze ? rozumiem, ze Satyr w domu musi byc bardzo grzeczny ;-)))))))))))))))))))))

Mieszkajac swojego czasu w Czechach zauwazylem, ze czeskie dziewczyny maja nie mniej ikry niz polskie..., ale zeby az tak :-))))))))))))))))))))))) A co do tego kretyna, o ktorym piszecie, to "tyz" prawda...Rowniez z niemala przyjemnoscia przetargal bym go po macie...i...znieksztalcil nieco jego facjate.

pozdrawiam

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1506313

Chris ty uważaj, chcesz by Satyr cię obił:)))) he he, ty harcie na piękny powab niewieści.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1506325

Eeee, nie...Satyr "tyz" czlowiek i swoje poczucie humoru zapewne posiada ;-) Poza tym inteligentny z niego facet i potrafi czytac pomiedzy wersami...Bardziej "trza" uwazac przy Evie, bo jak sie "wnerwi" jak przywali, to komus z nas rece przy klawiaturze zastygna, a ekran zeby powybija :-)))))))))))))))))

pozdrawiam ;-)

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1506327

... od przedmiotowego tematu, który wniósł tu Jazgdyni w swoim jakże cennym wpisie :-) 

Zatem wypada, bym najpierw odniósł się do tego tematu, a potem do naszego indywidualnego. Co prawda, w pierwszym tu swoim komentarzu odniosłem się tylko do Gerarda Depardieu, pomijając to co ten łobuz Schetyna wyprawia, to teraz dopiszę tak:

- gdyby w naszych czasach żył marszałek Piłsudski, to Schetyna przez długie lata czułby stęchliznę kazamatów od co najmniej 5 lat, czyli od około roku 2011. On, tzn. Marszałek był wyjątkowo uczulony na zdradę Rzeczpospolitej.

A teraz o tym, co napisałeś wyżej.
Tak, masz rację Krzysztofie, - mam duże, a nawet bardzo duże poczucie humoru :-) i Twój tekst odnośnie "zadziałania" Evy traktuję jako super dobry żart :-) Czasami sam mówię znajomym i przyjaciołom kiedy do mnie telefonują i proszą o opinię, że... podejmę teraz męską decyzję, ale wpierw... zapytam się żony, hehehe :-). Natomiast co do usposobienia (charakteru) Evy, - może się sama wypowie,

 

Serdeczności,

Vote up!
6
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1506343

Takie pikantne wtręty absolutnie mi nie przeszkadzają. Jesteśmy ludźmi pewnej kultury i dygresje oraz tematy poboczne są normalnymi składnikami dobrej rozmowy. Sam bym się przyłączył, bo już samo imię Eva wywołuje u mnie dreszcze (może to biblijne skojarzenia?)

 

A co do działań marszałka... Myslę, że przyjdzie na to czas. Tylko po kolei.

 

Serdeczności

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1506346

Witam, jako ze " Dziadka " bardzo cenie, tak samo jak pana Dmowskiego i wielu innych z tej epoki, ktorzy dusza i sercem oddani byli Najjasniejszej Rzeczpospolitej , to nie sposob sie z Toba nie zgodzic. W tamtych czasach poprostu Schetynie i pozostatym kretynom-zdrajcom postawiono by oskarzenie o zdrade stanu. A jakas Gronkiewicz-Walc nigdy nie bylaby Prezydentem Warszawy. Wowczas, to parchow nachajka wypedzano z parku Saskiego i nie bylo mowy na jakies dzisiejsze ekscesy...Zydostwo mialo swoje stale miejsce przy Marszalku o tyle, o ile pracowali dla dobra RP., bo naturanie jest rzecza niepodwazalna, ze niektorzy z nich to czynili.

Odnosnie tematow "rodzinnych", to dobrze czynisz, gdyz kazdy zdrowy na umysle mezczyzna konsultuje sie ze swoja zona. Chociazby "dla swietego spokoju " :-))))))))))))))))))))) A poza tym naturalnym jest, ze kobiety maja inne spojrzenie na dane zagadnienie...Jako, ze mamy tutaj wiele Pan, to ostroznie napisze poprostu "inne " ;-) I, ta innosc bardzo czesto jest bardzo cenna i uwalnia nas od wielu bledow. Na ten przyklad nie mam nic przeciwko temu, ze obecnie Premierem mojego kraju jest kobieta...,choc czasami czuje sie z tym nieco nieswojo ;-) bo...jak wiadomo baba, to baba :-))))))))))))))))

pozdrawiam Szczesc Boze

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1506376

Ja nie jestem agresywna, a tylko... stanowcza w działaniu :-) 

Mam też bardzo duże poczucie humoru :-))))) i znam się na żartach.

Jeśli dodam tutaj słowa piosenki Andrzeja Rosiewicza, które często nuci mi w domu Janek:

"... Czeszka tylko mnie rozśmiesza, chociaż lubię Czechów - 

Gdybym wydał się za Czeszkę, umarłbym ze śmiechu!",

to macie obraz atmosfery, jaką tworzymy.

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Vote up!
3
Vote down!
0
#1506363

Od razu wiedzialem, ze masz poprostu...czeskie poczucie humoru ;-) Bedac wielokrotnie w czeskiej Pradze, ale nie tylko tam i znajac czeska kulture musze stanowczo stwierdzic, ze Czesi maja najlepsza satyre w calej Europie. I nie pisze o tym, by Ci sie przypodobac, to jest poprostu fakt ! Czeska karykatura, a w szczegolnosci w malarstwie, to jest poprostu rarytas...A co do Rosiewicza, to tez fakt, w calej tej jego piosence Czeszki wypadly rewelacyjnie, w przeciwienstwie do Niemek :-))))))))))))))) Niemrom, to on poprostu " dolozyl " he, he, he, no i naturalnie mial racje..., bo jakze to w kuchni przy dziecku po..., to zakrawa prawie na jakas perwersje ;-)

pzdr.

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1506374

takie szmaty nigdy nie przestają być szmatami, judaszami. To mają wypisane na ryjach

Vote up!
7
Vote down!
0

przypadkiem

#1506280

takie szmaty nigdy nie przestają być szmatami, judaszami. To mają wypisane na ryjach

Vote up!
8
Vote down!
0

przypadkiem

#1506282

a MY mamy Generała:

Dodano: 30.12.2015 [07:31]
 
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Jarek na podwórku był generałem. Sąsiadka przyszła do mnie z pretensją: „Pani syn mówi, że jest generałem”, na co ja: „Mój syn ma osiem lat, nie mogę za niego odpowiadać. Jeśli tak mówi, to widocznie jest”.Te słowa śp. Jadwigi Kaczyńskiej doskonale oddają charakter Jarosława,..........

te dwa głupki co to jeżdżą do Brukseli za donosicieli, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą być z tych wycieczek.
TE konsekwencje mogą być wcześniej  !  niż później 
 
i mogą być takie, jak wyczytałem w jednym z komentarzy do tego tekstu:
 
 
- wystarczy JEGO tylko jedno słowo i miliony POLAKÓW  wyjdą na ulice......
 
i będzie po "ptokach" !
 
Po donosicielach i
 całej tej nowoczesnej, POtuskiej, komuszej i POstkomuszej, WSIowej, przestępczej sitwie co na usługach banksterów tych z lewa i tych z prawa jest,
 
 zostanie tylko smród historii...
 
TE słowa widoczne są już wszędzie:
 
MENE  TEKEL  PERES
 
uczta Baltazara skończona POtuskie ścierwa !
 
NIC !
se ne wrati....

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1506286

(mane tekel fares) ewentualnie (upharsin).

Masz rację! Gęsi już wszystkie po wyroku... Mam nadzieję, że nie doczekają emerytury.

Vote up!
6
Vote down!
0

#1506315

PERES, PERSOWIE, jak POLACY....

Specjalnie patrzyłem w wielu miejscach na komentarze dotyczące tłumaczenia tych trzech słów pisanych Ręką Boską na ścianie komnaty, podczas tej słynnej uczty Baltazara. I w konkluzji było stwierdzone, że istnieje wiele interpretacji znaczenia tlumaczeń ostatniego trzeciego z tych słów.......A Prorok Dawid, wezwany do pomocy, by wyłożyć znaczenie napisu, jak wykladał znaczenie snów, między innymi tego, gdzie śniący widział olbrzyma na glinianych nogach, który trafiony kamieniem w stopy rosypał się w proch, ten Prorok Dawid powiedział do króla Baltazara.....

POLICZONE, ZWAŻONE I OKAZAŁEŚ SIĘ LEKKIM.....na wadze 

czyli czyny króla Baltazara "osądziły"....... A Persowie stali już u bram pałacu....

Użyłem więc słowa Peres, które pamiętałem z dawnych lat z jakiejś publikacji. Przekaz nie budzi wątpliwości. Persowie zniszczyli pełnego pychy i pustki króla Baltazara i opanowali jego królestwo. Tak i Polacy w roku minionym 2015, ucztujących przy ośmiorniczkach U Sowy i przyjaciół POtuskich, komoruskich "krulikuf" oderwali od żłoba, od suto zastawionych stołów i zaczęli ścierwa rozliczać za bezmiar zniszczeń. I rozliczą ! Nic wściek i wrzask i donosy im nie pomogą !   Zaczynamy odbierać co Nasze Polskie.  Co zagrabione. A Kasprusie przekręcone, wyrwane wczoraj: 

http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/prywatyzacja-polskich-kolei-linowych-na-razie-uniewazniona

wyrokiem Sądu z łap lusemburskich czy też monakijskich banksterów, SĄ zwiastunem totalnej klęski zbrodniczej szajki POtuskich złoczyńców i łajdaków ! 

AMEN !

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1506341

Tej wersji nie znałem! Człek się uczy całe życie.

Ale dzięki temu poznaliśmy całą myśl jaka towarzyszyła wybranemu cytatowi.

Vote up!
2
Vote down!
0

#1506344

Wiekim tu nic nie wpisywal, lecz dzisiaj trzeba.
El Capitano Schettino mial byc pono dzialaczem SW za Spawacza.
Jesli tak- dzisiaj widac ze to byl zwykly koniunkturalizm srodowiska w jakim dorastal.
Tak jak koniunkturalistyczne bylo PO.
Nu chyba ze...
SW dostawala pomoc od BND.
Moze paru dzialaczy zostalo przewerbowanych?
A wtedy.
Pewne watki zaczynalyby sie wtedy wyjasniac.
Az skora cierpnie.
p.s. za Spawacza byla u nas w domu powielarnia(sprzet dzis stoi w nuzeum) a ja bawilem sie wieczorami w zrywanie obwieszczen i mazanie ich brzegow na czarno.

Vote up!
5
Vote down!
0

brian

#1506307

był raczej kretem w SW.

Nie umiem już znaleźć w necie historii, jak - podczas stanu wojennego - został zatrzymany, jadąc samochodem, przez patrol milicji.

W samochodzie znaleziono "nielegalną prasę".

Jednak Szetyna zażądał wowczas połączenia telefonicznego(?) czy radiotelefonicznego z jakimś"numerem zastrzeżonym".

Panowie milicjanci dostali natychmiast "odpowiednie instrukcje" i pan eSz pojechał spokojnie dalej, nie zatrzymywany przez nikogo.

Całość tej dawnej historii (choć niezweryfikowanej) wpisuje się jednak dobrze w historię obecną.

Po raz kolejny mogę powtórzyć - "Nie dziwi nic".

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1506342