Totalna a hybrydowa

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

 

 


 
Chyba już niewielu z pośród nas ma wątpliwości, że Polskę toczy wojna. Niewypowiedziana jednoznacznie, bez frontów i starć wojennych. Jednakże wojna prawdziwa: jaka ta Polska ma być i najważniejsze - czyja.
 
Prezydent, po latach kolonializmu, wreszcie nasz, wreszcie mądry i uczciwy, niemalże ginie w tajemniczym wypadku samochodowym.
Z prezydentów: Wałęsy się naśmiewano, Kwaśniewski żenował pijaństwem, a Komorowski bezgraniczną głupotą. Jednakże nigdy nie zdarzyły im się przypadki, w których ich życie byłoby zagrożone.
Lecz gdy tylko głową państwa zostawał prawdziwy patriota, prowadzący kraj do autentycznej suwerenności, to strzelano do niego (Lech Kaczyński w Gruzji), by w końcu go zabić w katastrofie samolotowej. Albo, jak przedwczoraj spróbować go zniszczyć w wypadku samochodowym.
A przypominam, że fachowcy od mokrych robót, mają już na koncie parę tragicznych wypadków samochodowych, gdzie ginęli ludzie niewygodni, jak choćby śp. Walerian Pańko, prezes NIKu, który wraz z Michałem Falzmanem, za bardzo się zbliżył do skarbca służb specjalnych, jakim był FOZZ.

 


 
Myślę sobie, że rozwalenie takiej opony w samochodzie prezydenta nawet nie jest tak bardzo skomplikowane.
Podczas gdy wielu zastanawiających się nad przyczyną wypadku rozważa strzał snajpera, ja wymyśliłem sobie o wiele prostszą metodę – pancerną oponę zamiast powietrzem, napełniamy mieszaniną gazów wybuchowych, o temperaturze zapłonu w okolicach czterdziestu, pięćdziesięciu stopni.
Opony samochodu w czasie jazdy rozgrzewają się; tym bardziej im szybciej samochód jedzie. Gdy w końcu przekroczy się temperaturę krytyczną, gaz, który wypełnia oponę wybucha, powodując destrukcję całego koła, niezależnie, czy będzie to bezpieczna opona PAX, czy flat-run. No i czy po takim zamachu można jeszcze znaleźć jakiekolwiek ślady?
 
Prezydent Andrzej Duda wykazał dobitnie przez pół roku swojego urzędowania, że jest człowiekiem prawym i niezłomnym. Czyli dla wrogów i przeciwników jednoznacznym celem do odstrzału.
Warto tu też przypomnieć, że na Jarosława Kaczyńskiego też dokonano zamachu, gdy niepoczytalny Cyba zastrzelił posła PISu w miejsce prezesa, po którego przyszedł.
A prezydenta Komorowskiego co najwyżej młody człowiek obrzucił jajkiem...
 
 
Przekonany jestem, że polska wojna, której jesteśmy świadkami, nie jest naszą wewnętrzną, narodową inspiracją.
Polska w obecnym kształcie, z nowymi, patriotycznymi władzami nie pasuje do nowego porządku świata. Nie takie miejsce i rolę wyznaczyli jej samozwańczy mędrcy, którzy pragną urządzić świat po swojemu.
Miał nasz kraj być właśnie taki, jaki był przez osiem lat rządów PO i PSL: - spolegliwy, niesamodzielny, skorumpowany i podporządkowany obcym metropoliom. Kraj, dostarczyciel taniej siły roboczej, tanich surowców i rynek zbytu towarów drugiej kategorii. Kraj, który samodzielnie nic nie ma do powiedzenia. Na który prezydent Francji Sarkozy mógł warknąć, by Polacy zamknęli dziób, a panowie Sikorski, czy Wałęsa wprost błagali Berlin, by otulił nas swoimi skrzydłami.
 
 
Zamachy, zabójstwa polityczne i eliminowanie fizyczne przeciwników, to czytelna sygnatura Rosji. Tak tam od dawna rozwiązuje się problemy walki politycznej.
Lecz kto powiedział, że Rosja, a w szczególności Putin nie biorą aktywnego udziału w ustanawianiu nowego porządku świata. Przekonany jestem, że biorą udział, jak najbardziej. Czymżesz było zajęcie Krymu, czy Donbasu? To fizyczne ustanawianie nowego porządku, w którym nie ma miejsca dla Ukrainy w obecnym kształcie. I co? Reszta świata, te europejskie potęgi i Ameryka mają coś przeciwko temu? Tylko i wyłącznie grę pozorów.
 
Przypatrzmy się dzisiejszej Europie, przed którą niestety musimy się bronić. To wszystko przefarbowani komuniści, od Merkel i Schultza po Belga Guya Verhofstada, Luksemburczyka, alkoholika Jean-Claude Junkera, czy norweskiego lewaka Thorbjorna Jaglanda.
Komunista, za wyjątkiem zidiociałej i rozkapryszonej młodzieży źle się kojarzy na salonach. Więc te lewaki teraz nazywają siebie neoliberałami, zielonymi, lub po prostu ludźmi postępu. By nie było wątpliwości – postępu, jak to rozumiał Lenin, Mao, czy Pol – Pot.
Nie zapominajmy, że pierwszą, która rzuciła hasło unii europejskiej była zatwardziała, żydowska komunistka Róża Luksemburg, notabene twórczyni niemieckiej SPD i członek Międzynarodówki.
Czyli dzisiejsza Unia Europejska, jest bez żadnych wątpliwości spełnieniem marzeń komunistów i socjalistów. A pamiętając hasło – "proletariusze wszystkich krajów łączcie się" – czy jest w takiej Europie miejsce na suwerenne i niepodległe państwo? Czy cały ten, nieduży przecież kontynent, ma się zlać w jedną homogeniczną miazgę pod światłym przywództwem Berlina i Paryża, a pośrednio również Moskwy?
 
Jaki jest cel tej bzdurnej i niepotrzebnej wojny, która wyraźnie nas wyniszcza? Prosty i jedyny: - przywrócenie status quo ante. Polski z Tuskiem, Komorowskim, Kopaczową, Sikorskim, Sawickim i resztą bandy, Polski we władaniu Gazety Wyborczej, proniemieckich czasopism i TVNu, czyli powrót państwa teoretycznego;  bez obywateli, ale z masą ludzką. Państwa, którego centrale dyspozycyjne są poza granicami kraju – w Berlinie, Moskwie i Brukseli.
 
 
Wojna hybrydowa, jak zastanawia się profesor Zybertowicz, czy wojna totalna, jak oświadczył śliski piskorz opozycji, Grzegorz Schetyna?
Według mnie jedno nie wyklucza drugiego i wprost przeciwnie – wspaniale się uzupełnia.
To zostało dosyć dokładnie określone przez przegranych, przeciwników obecnej władzy. Mają to być narastające protesty uliczne, które w etapie zasadniczym mają doprowadzić do zamieszek i niepokoju społecznego.
To nieustanne zatruwanie umysłów kłamstwami i wątpliwościami. Sianie niepokoju i zwątpienia. Podrywanie autorytetu władzy nawet kosztem wyniszczania państwa.
Z drugiej strony, budowanie na zewnątrz obrazu Polski, jako państwa awanturniczego, niedemokratycznego, autorytarnego i totalitarnego. Państwa, dla którego nie ma miejsca w wielkiej rodzinie kochających demokrację i jednomyślność. Państwa, które należy poskromić, zanim poczyni nieodwracalne szkody w niewolniczej mentalności Europejczyków. Tego europejskie stolice obawiają się najbardziej – tego, że polska zaraza może rozlać się po kontynencie i nagle obudzeni, wk...ni obywatele pognają brukselską i sztrasburską hałastrę na cztery wiatry. Kilkadziesiąt tysięcy darmozjadów, ba pasożytów, lewackich cwaniaków, którzy brutalniej od Hitlera pragną urządzić Europę.
 
Musimy być bardzo mocni i wytrwali, jeżeli chcemy wreszcie mieć ojczyznę niepodległą, tak, jak śpiewaliśmy przez dziesięciolecia, prosząc Boga o to.
 
Hybrydowa walka, którą toczymy jest taże wyścigiem o czas. Wrogowie dobrze wiedzą, że wprowadzenie i ugruntowanie projektu 500+ to poważny cios dla nich. Podjęcie działań przez ministra, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro spowodowało, że skorumpowanych poprzedniej ekipy oblał zimny pot. A cała masa innych projektów, w tym plan Morawieckiego, zobaczymy, może nawet powtórzenie planu Kwiatkowskiego z II RP, wybitnie stawia na wygraną postępowej prawicy w kontrze do polskiego i europejskiego lewactwa. W Moskwie też taki scenariusz musi budzić grozę.
 
W najbliższych dniach możemy spodziewać się skomasowanego ataku.
Komisja Wenecka opublikuje swoje zalecenia, które oczywiście będą niemożliwe do spełnienia przez suwerenne władze. To będzie tekst napisany pod dyktando neoliberalnych lewaków z bizantyjskich urzędów Berlina i Brukseli. Machniemy na to oczywiście ręką, bo tyle warte są pseudo-prawnicze, a faktycznie polityczne bazgroły.
Jednakże natychmiast podchwyci to Rada Europy i Komisja Europejska, a także jak właśnie usłyszałem, krypto-komuniści amerykańscy, z rządu Baraka Obamy.
I będą nas nękać, łajać i pouczać. Czy posuną się do sankcji ekonomicznych?
Mając już na karku kłopot z Wielką Brytanią, nieco mniejszy z Węgrami, muszą  być bardzo ostrożni z Polską.
Przywileje, które mamy z początków istnienia Unii Europejskiej: strefa Schengen, unia celna, czy strefa wolnego handlu swoboda zatrudniania są oczywiście bardzo cenne i pozytywne. Jednakże nastroje w Polsce nie są już tak pro-europejskie jak w momencie wchodzenia do Unii. Ludzie widzą wreszcie, że ta przynależność również dużo kosztuje. I z każdego danego nam euro, osiemdziesiąt centów natychmiast wraca do Berlina.
Czy UE mogłoby sobie pozwolić na wyjście Polski z Unii? Nie sądzę. To mogłaby być ta kostka domina, która rozwaliłaby cały układ.
 
 
Mamy więc tą naszą totalną wojnę hybrydową, gdzie stary aparat postkomunistyczny jest wyprowadzany na ulice, gdzie generałowie po woroszyłowce i innych uczelniach GRU składają dymisje, GW drukuje plakaty na demonstrację, a TVN bez końca prezentuje ekspertów Cimoszewicza i Giertycha.
Ktoś to finansuje z zewnątrz, bo nie są to ani spontaniczne akcje, ani ruchy oddolne. Znawcy twierdzą, że komunista – miliarder George Soros przeznaczył 150 milionów na rozruchy w Polsce, w tym na Nowoczesną, Petru i KOD. Może jeszcze Bruksela coś dorzuciła. I Moskwa oczywiście.
 
Prezydent Andrzej Duda żyje i ma się dobrze. Fachowcy twierdzą, że było bardzo blisko tragedii...
Cóż, takie są metody wojny totalnej. Szczególnie takiej prowadzonej przez barbarzyńców.
Przeciwko suwerennej Polsce. Ale nie tylko... W większym obrazie, przeciwko cywilizacji łacińskiej, chrześcijaństwu i moralnym zasadom starożytnej Grecji i Rzymu. Przeciwko naszej kolebce.
 
 
.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

W naszej sytuacji wszelkie nazwy trzeba czytać odwrotnie : Nowoczesna = Wsteczna. Obrona demokracji, to w rzeczywistości obrona resztek PRLu.

Vote up!
13
Vote down!
0

#1508566

Witaj

 

To ich mózgi pracują na wstecznym biegu. Spontaniczna inicjatywa oddolna = czytaj, opłacane, organizowane przez opozycję i banksterów wiece nienawiści.

Młodzi uczestnicy = nienawistni starcy i rozhisteryzowane lampucery.

Itd, itp

 

Serdeczności

Vote up!
15
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508571

Idziesz fotografować zgromadzenie. W przypadku zgromadzeń patriotycznych spotykalem się z pytaniem dla kogo fotografuję. Rozumiem. Odpowiadam : że "dla potomności" ; że jak będą jakieś fajne to opublikuję w internecie. Na następnych zgromadzeniach już byłenm "swój". Tak się przyzwyczaiłem, że mam wszędzie wejście, a tu szok : okażcie legitymację prasową !!!! Poważnie ! Niestety w obiektywie wychodzą wszyskie nienawistne intencje. Wywalili z marszu człowieka który napisał na transparencie , że nie chce powrotu PRL ! Rozumiesz ? Nie wolno "szczekać" na PRL ! Policja go spisała, a potem gadają przez radio z komendą : co mam robić ? Spisałem, ale nie widzę podstaw do jakiejkolwiek interwencji ! Powiedzialem, by dołączył do marszu w innym miejscu, gdzie nie ma agresji, no ale trudno będzie. To mam gochronić, czy pogonić ?! (dysponuję zdjęciem).

Vote up!
9
Vote down!
0

#1508578

Jak to dobrze dla mnie, że nie mam twoich doświadczeń i przeżyć.

Przy moim charaktere na pewno dostałbym po mordzie, a potem by mnie skuli i wrzucili do lochu.

 

Zdrowia

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508580

Zdecydowane słowa Jarosława Kaczyńskiego: Polska nie będzie kolonią!

(…) Lider PiS wspomniał też o opozycji, która za wszelką cenę dąży do storpedowania prac rządu i parlamentarnej większości.

Oni próbują być biało-czerwoni. To ci sami ludzie, którzy mówili, że Polska to anachronizm, którzy chodzili do rosyjskiej ambasady ze skargami, którzy uprawiali pedagogikę wstydu, lżyli tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, deptali to, co w naszej kulturze jest święte. Podobno tu są KOD-owcy. Niech się pokażą. (…)

Oni Polską gardzą, oni chcą ją odrzucić. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej. Ale my nie będziemy kolonią! Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi! Sami będziemy rozwiązywać sprawy, bez obcej interwencji. Będziemy Polskę zmieniać!

– mówił Jarosław Kaczyński
(…)

Cytat za: http://m.niezalezna.pl/77330-zdecydowane-slowa-jaroslawa-kaczynskiego-polska-nie-bedzie-kolonia

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1508654

I taki, waleczny Kaczyński mi się podoba.

Ufam, że nie złamie się do końca.

 

Pozdrwiam

Vote up!
2
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508686

Jest racją,że gdy tylko -polscy patrioci na chwilę chwyca władze w kraju zaczynają sie ...tajeknicze wypadki. Tak było przy rządzie Olszewskiego, obalonego wspólnym wysiłkiem komuunistów i konfidentów. Tak było z prezydentem Kaczyński, podobnie jest obecnie...lewccy komuniści z zachodu broniąc UE chwyca się każdego, nawet najbrudniejszego sposobu...wojna więc trwa...

Vote up!
9
Vote down!
0

Yagon 12

#1508569

Witaj

Lewactwo na świecie, szczególnie po 1968 urosło potężnie, a dzisiaj ukryło się pod różnymi maskami.

Ale to ciągle ci sami dranie.

A poza tym... jak zwykle chodzi o kasę.

 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508572

... to nie zgadzam się z Twoim niechlujnym pisaniem.

Czy nie uważasz, że 8 błędów - to stanowczo za dużo jak na tak krótki komentarz? Inne Twoje komentarze, a także notki - choć w treści są zbieżne z moimi poglądami i opiniami - również nie są wolne od zbyt dużej ilości błędów. Bardziej popracuj nad kolejnymi tekstami tak, by niechlujność nie przysłaniała meritum, do którego się odnosisz.

Rozumiem, że usiłujesz w szybki sposób "przelać myśli na ekran", by nie "uciekły spod czaszki". Ale wiedz, że pośpiech wskazany jest tylko w dwóch przypadkach:
1) kiedy ma się rozstrój żołądka,
2) kiedy łapie się pchły na przybłąkanym psie.

 

Pozdrawiam,

Satyr 

Vote up!
3
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1508617

Dlatego tak ważną sprawą jest pomoc Boża, bo gdzie Bóg na pierwszym miejscu, tam wszystko inne jest na swoim miejscu. I może trzeba nareszcie przestać krytykować tych, którzy domagają się publicznego uznania przez polskie władze Chrystusa jako Króla Polski. To, co się wyprawia na świecie , pochodzi od szatana, jest opętaniem i ludzka siła - bez Bożego wsparcia - nie jest w stanie tego zła pokonać. Jestem o tym - z dnia na dzień - coraz bardziej przekonana.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1508570

Witam

 

Bóg ZAWSZE jest na miejscu pierwszym.

Ale dał nam wolną wolę, by zarówno czynić dobro i zło, do podszeptów szatana.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508573

i to na śmierć i życie.

Trzeba lepiej chronić najważniejsze osoby w Państwie - Pana Prezydenta i Rząd, a w międzyczasie zacząć intensywnie  ujawniać dokumenty i rozliczać zdrajców i złodziei. Im szybciej i wiecej uda się zrobić teraz, tym większe są szanse na wygraną.

Wspieramy Rząd i Pana Prezydenta całym sercem i modlitwą, ale trzeba działać jak najszybciej. Czekamy na ujawnienie prawdy o elytach okrągłostołowej zdrady i ich haniebnej przeszłości, czekamy na rozliczenia.

Vote up!
10
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1508574

Witaj

 

Niestety, taka, niechciana przecież przez nas wojna.

I masz rację - musimy być bardzo uważni i ostrożni.

Nie wiem, czy nie powinniśmy jeszcze bardziej przyspieszyć i zaostrzyć walkę. Przecież cały czas się bronimy.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508575

... powie Ci, że najlepszą obroną jest atak. Atak z zaskoczenia przeciwnika.

Przeczytałem Twoje rozważania, jakie zawarłeś w swym felietonie. Tak, to prawda, - wojna trwa. Jeszcze bez stosowania oręża, ale trwa. Każdy, kto uważnie obserwuje i analizuje wydarzenia w Polsce i Europie od co najmniej roku 1970 wie, że walka trwa. W tej bardzo nierównej walce widać, że przewaga lewaków i wszelkiej maści kanalii jest wspierana olbrzymimi pieniędzmi z międzynarodówki żydowsko-komunistycznej. A nimi można kupić każdego obywatela IIIRP, którego kręgosłup ideologiczny jest przetrącony.

Tak duży naród polski nałatwiej jest rozwalić od środka poprzez ulokowanie w nim... "koni trojańskich". Takim był chociażby jeden z bardzo wielu - Radzio Sikorski w rządzie PiS-u od roku 2005.

Czas najwyższy przejść do ataku i pogonić "Nowoczesnych", "Schetynowców", KOD-owców i resztę tego antypolskiego badziewia tak, by odechciało im się protestować i paraliżować odzyskiwanie Polski dla jej obywateli. Jak to zrobić? Moim zdaniem "mechanizm" powinien wyglądać tak: - propolską większością parlamentarną przegłosować projekty ustaw zaostrzających prawo wobec tych, którzy działają na szkodę Rzeczpospolitej. Następnie skrupulatnie egzekwować to prawo, a każde jego złamanie -  poprzez sprawiedliwe procesy sądowe - skazywać na tak wysokie kary, by zdrajcom odechciało się oddychać polskim powietrzem.

Tak, wiem - zaraz napiszesz Januszu: - a co na to powie Zachód? Niech sobie gada. Viktora Orbana też Bruksela straszyła. A co powiedział Brukseli V. Urban? - "Jak się wam nie podoba moja polityka, którą uprawiam wobec swojego węgierskiego narodu, to Węgry wystąpią z UE!". A tego Zachód się boi, bowiem UE  - kolos na glinianych nogach - w gruncie rzeczy jest słaby i byle podmuch znad Balatonu czy znad Wisły, także znad Tamizy - może go połozyć na łopatki.

 

Pozdrawiam,

Satyr 

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1508620

Witaj Janku

 

Tutaj się nieco pomyliłeś.

Jestem jak najbardziej za zaostrzeniem prawa w stosunku do osób działających przeciwko dobru państwa. I to bez oglądania się na tak zwany zachód.

PIS nieco obawia się opinii, więc swołocz się już nie krępuje.

Są na twitterze ludzie z nazwizkami, którzy otwarcie stosują groźby karalne. Taki pan, który pisze - 'żeby zdechł", jak by dostał 3 miesiące w zawieszeniu i 10 tysięcy kary, to by natychmiast poczuł, czym jest sprawiedliwość.

 

Serdeczności

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508622

To nie tak !

KOD jak powietrza łaknie męczenników. Bedą przekraczać wszelkie granice, byle doprowadzić do ofiar ! Dotkliwy jest brak dowodów na totalitaryzm i faszyzm PiSu. Musza TO zrobić szybko, zanim stracą jakąkolwiek kontrolę nad mediami.

Vote up!
4
Vote down!
0

#1508671

Zgadzam się z tobą.

Potrzebny jest im symbol na sztandary. Dlatego też stanęli w obronie Bolka, chociaż to idiotyczne.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508685

jak w dzisiejszej Polsce najwazniejsi politycy posiadaja ochrone przez 24 godziny na dobe - a poruszaja sie pojazdami opancerzonymi (choc wygladaja jak zwykle samochody), zaopatrzonymi w specjalne opony, ktore nie "pekaja".

Czyzby urzednicy z Kancelarii Prezydenta (a moze z BOR-U) postanowili zaoszczedzic na dobrych oponach?

Vote up!
5
Vote down!
0

mikolaj

#1508585

 Witam! Pilna potrzeba stanowczych dzialań! Miedzy inymi zorganizować poteżny patriotyczny pochód poparcia dla rządu i prezydenta! Pozdrawiam!

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1508579

Witaj

 

Trzeba być bardzo ostrożnym. Oni bardzo dążą do zwarcia.

A potem tytuły w FAZ, czy FT - "brutalne rozruchy w Polsce".

 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508581

dotyczacy prezydenta (lub jakiejkolwiek innej osoby zajmujacej wazne stanowisko panstwowe) to przede wszystkim skandal - czyli brak odpowiedzialnosci sluzb i organow panstwowych.

Wszak na swiecie juz dawno wymyslono opony, ktore nie pekaja, nawet przestrzelone z karabinu pozwalaja na jazde przez co najmniej kilkadziesiat kilometrow.

Czy serwisowaniem pojazdow dla najwyzszych wladz panstwa w Polsce zajmuje sie "pan Zdzisio", ktory opony "zalatwia" ze zlomowiska? Jesli nie - to juz w kilka godzin po takim incydencie winny winien byc znany i zawieszony w prawach pracowniczych, aby nikomu innemu krzywda sie nie stala.

Vote up!
5
Vote down!
-1

mikolaj

#1508584

Co ciekawe, ten samochód miał takie właśnie opony, o jakich piszesz.

I wybuchła... A to pech!

Vote up!
8
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508586

nigdzie nie napotkalem nawet wzmianki na ten temat - a to przeciez najwazniejsze. Rozpisuja sie wszyscy natomiast na temat... wszczecia sledztwa przez prokurature... jakby sledztwo bylo wazniejsze od faktow.

Polska i Polacy (wszystkich opcji) tak przesiakneli juz wszechwladna biurokracja, ze przestaja sami logicznie myslec.

Dotyczy to (brak samodzielnego myslenia) wszystkich opcji politycznych i niepolitycznych... niestety - jak sie okazuje, pomimo najwiekszej liczby aktow prawnych w UE (a moze i na swiecie) jeszcze nie wszystkie mozliwe przypadki udalo sie ujac w ustawach i rozporzadzeniach... wiec biurokraci do pracy... 

Vote up!
2
Vote down!
-1

mikolaj

#1508615

Witaj, co prawda na taki czy tez podobny wypadek nie czekalismy, ale byl on gdzies " w tyle glowy" przynajmniej u wiekszosci, ktorzy to i owo rozumieja. Sytuacja ta obrazuje wiec na ile intensywnie obecna wojna jest prowadzona i z jaka determinacja. Z jednej strony nie powinnismy dawac sie sprowokowac, by " nie przyszli nam z pomoca " obroncy demokracji z EU, jednak z drugiej strony powinnismy zdawac sobie sprawe, ze kolejny ZAMACH SMOLENSKI jest juz aranzowany i jak widzimy probe jego sfinalizowania juz dokonano ( dzieki Bogu nieudolnie )

pzdr.

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1508635

Witaj Krzysztofie

 

A teraz jeszcze dowiadujemy się, że opony miały 6 lat, a muszą być wymieniane co trzy.

 

Ale faktycznie. Ciągle obawiamy się o życie (o życie!) prezydenta. Ja już napisałem felieton o tym przed wyborami w maju 2015, bo coś mi szyptało, że oni się szykują.

Po Smoleńsku wszystko jest możliwe.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508684

Witaj Januszu, dokladnie tak jak napisales, pelna zgoda...po Smolensku wszystko jest mozliwe. A nie zapominajmy tych okolo 30 roznych mordow, ktore po Smolenskim Zamachu dokonano. Trzeba koniecznie "oczyscic" nasz kraj. Musimy jednak nieco poczekac na dogodniejsza sytuacje polityczna w Europie i na Swiecie, a ona nadejdzie przeciez juz niedlugo...Tak dlugo bowiem, jak nie zrobimy porzadku z postkomuna i tymi przefarbowanymi politycznymi latlerkami, tak dlugo bedzie ciagle zagrozenie i tak dlugo ta polityczna gawiedz bedzie sikac nam po nogawkach...A co najwazniejsze, to trzeba odebrac im infrastrukture panstwa i ich majatki. Sa to bowiem sumy kolosalne.

pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1508706

Totalną i9 hybrydową już znamy, ale pełzającą? A tak właśnie pełzającą. Bo lezie cosłownie wszędzie i to niczym zaraza. Jest również w naszych domac h i rodzinach. Bo niby dlaczego oboje rodzice są zmuszani do pracy od rana do wieczora? 

Przecież, gdyby lepiej zarabiali, to łatwiej byłoby im skoncentrować się na rodzinie. Operócz tego okazałoby się, że mają jeszcve wiele innych zainteresowań czyli tzw. hobby., a to juz samo przez się stanowi śmiertelne zagrożenie dla jedynej prawdy i okrągłego i zgrabnego ogólnika. Bo ludzie zaczną pytać i każą się tłumaczyć z każdej bzdury puszczanej w obieg.

Tak dla przykładu oglądamy tytuły na różnych portalach i dowiadujemy się, że papież ma kochankę, tylko, że czytając dalej dowiemy się, że nie Franciszek tylko Aleksander VI Borgia. Albo biskup X spostponował nie wiedzieć dokładnie kogo, ale znów nie wiemy ani kim ten biskup jest, ani nie wiemy do którego wyznania chrześcijańskiego należy.

W ten sposób w świecie krązy wielopostaciowa bzdura, a luczie sobie sami nie wierzą i są gotowi zrobić niemal wszystko. Przecież to o to chodzi, by zabrać dzisiejszemu światu aytorytety i jakikolwiek punkt oparcia, a wtedy wojna stanie się jeżeli się tego zechce  starciem totalny, a więc kazdego z każdym nawet bez zbrojeń bo wtedy nawet proca nóż kuchenny wystarczą.

By to osiagnąć trzeba tylko zamienić głowę na inny rekwizyt takik jak telewizor, laptop czy smartfon, a potem te ogłupiające zabawki zabrać, na przykład odcinając dostawy prądu. Oczywiście można też nad nimi zapanować trakyując te przedmoty jako przydatne narzędzia i staną na solidnym fundamencie kultury łacińskiej i chrześcijaństwa nie powtarzając błędów naszych przodków, dzięki którym Islam zniwszczył Cesarstwo Bizantyjskie a zachodni kupcy i pożałowania godni politycy sami napędzili zarazę z którą teraz nie wiedzą co zrobić b o Islam ma charakter totalitarny, a układy z nim to zawracanie głowy.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1508595

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wypadek-limuzyny-prezydentem-duda-a4-przypadek-czy-ostrzezenie

Vote up!
8
Vote down!
0
#1508606

Vote up!
8
Vote down!
0
#1508657

Z przewrotnej ciekawości zajrzałem na neon, by zobaczyć, co sądzi ruska agentura o wypadku drogowym prezydenta.

To porażające. Właśnie przez takich idiotów, którzy oficjalnie uważają się za prawicowców, mamy taki burdel, jaki mamy.

Logika i zdrowy rozsądek są im obce, a doświadczenie życiowe opiera się na komunistycznym banale - jakoś to będzie...

Oni chcieliby wyrazić swoje uczucia, jak hołota z KODu, ale trochę się wstydzą.

 

Ech wy wiejskie mądrale.

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508618

.... właśnie przed chwilą też tam byłem.

To co wypisuje ten syn rabina z Rabki  to przechodzi wszelkie oczekiwania płk. Wachowskiego - "duchowego"opiekuna

Nełonowych ludzików.

dobrego czasu- życzę,

Marek

Vote up!
7
Vote down!
0
#1508619

Cześć Marku

 

Też to zauważyłeś. To jest najbardziej paskudna postawa Polaka. Pełen zwis i brak powagi wobec dramatycznych wydarzeń.

To, co w zdrowym państwie wywołałoby niesamowite poruszenie, u nas zbywane jest wzruszeniem ramion. Co za parszywość i brak uczuć wyższych.

Okropna tandeta.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1508621