Subiektywna parada kanalii - ciągle aktualne

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj


Kiedy już obecna propaganda sukcesu przegoniła o trzy długości ta gierkowską i Szczepańskiego, a facet o rozbieganych oczkach, premier (!!!), debilnie wykonuje w biurze bitelsowski utwór Hey Jude, prawdopodobnie nie mając pojęcie, co kaman, szczególnie słów ...  you know that it's a fool who plays it cool by making his world a little colder... .warto przypomnieć paru szubrawców, przez których w pewnym sensie straciłem 35 lat mojego życia, bo nie mogłem się rozwijać i żyć spokojnie, jak moi rówieśnicy z innych krajów, lub z innych czasów.

 

 

Każdy z nas ma taką swoją listę. Temu draniowi zawdzięczam to, a temu z kolei tamto. Popatrzmy na tych moich,

 

 

byś żył w ciekawych czasach.Moc tego przekleństwa moje pokolenie zna aż za dobrze. Przewalała się przez Polskę burza historii i jak dzisiaj można ocenić, nie wyszło nam to na dobre. Wprawdzie wojny nie przeżyliśmy, ale innych bezeceństw było aż zanadto.

 

Zacząłem się zastanawiać, który z tych drani, władców Polski, najbardziej mi się przysłużył. Osobiście mojej osobie, ale także, jestem przekonany, milionom rodaków. Tak właśnie powstał poniższy spis kanalii. Nie daję żadnemu palmy pierwszeństwa, bo wszyscy są sobie równi. Wszyscy niszczyli kraj i naród, jak tylko się dało. I wszystkich powinna spotkać kara, gdyby tylko istniała praworządna Polska.

Ułożyłem więc ich chronologicznie, tak, jak w kolejnych etapach mojego życia szkodzili. Nie sięgam do Bieruta i Gomułki, bo wtedy jeszcze byłem gówniarzem i nie mogłem prawidłowo ocenić tych agentów. Zaczynam więc od lat siedemdziesiątych, praktycznie, końca tych lat.

 

Czy generał armii, prezydent Wojciech Jaruzelski jest najgorszy w grupie tej swołoczy? Wewnętrzne przekonanie mówi mi, że chyba tak. Dał on praktycznie całemu narodowi dziesięć lat czarnego średniowiecza. W zemście za naturalny odruch ludu, chcącego sobie polepszyć życie, nic innego; nikt przecież ustroju nie obalał, złamał kraj wojskową dyktaturą, stanem wojennym, upokorzeniem biedą i głodem. Sztucznie wywołał niedobory wszystkiego, a ludzi pohańbił kartkami na zakupy.

Nagle, w grudniowy poranek, cofnęliśmy się 35 lat, do okupacji. Czołgi w miastach, godzina policyjna, armia w telewizji.

Te dziesięć lat Jaruzelskiego, tchórza i agenta, bezwolnej marionetki Kremla, to 10 lat życia bezpowrotnie stracone. Zamiast się rozwijać, pięknie się zwinęliśmy. To powinny być najlepsze lata w moim życiu. Niestety, była to walka o przetrwanie, marna egzystencja chyba wszystkich.

Oddaj mi draniu 10 lat!

 

Niestety, gdy się okazało, że już dalej się nie pociągnie, bo Sojuz rozsypywał się w gruzy, z Jaruzelskim zwąchali się cwaniacy, niby to, jak nam oczy mydlono, z przeciwnej strony barykady. Z tej całej bandy, zwącej siebie "opozycją", a która była zabawą znudzonych dzieciaków partyjnych bonzów i zidiociałych profesorów, najbardziej złowieszczym był Adam Michnik. To najprawdopodobniej on, ze swoim przyjacielem po przeciwnej stronie, krwawym generałem Kiszczakiem, zmontował farsę dla maluczkich, szumnie nazwaną okrągłym stołem. Przy stole, w świetle jupiterów i na oczach kamer, pieprzyło się o wzniosłych duperelach, podczas gdy w kuluarach dokonywał się faktyczny podział łupów. To dla was, a to dla nas. Rabowano i sprzedawano kraj i naród. Jak to teraz wyraźnie widać, dla narodu przeznaczono figę z makiem. Adam Michnik, kryptokomunista i lawirant moim zdaniem, nie pchał się do pierwszych szeregów polityki. On sobie wyznaczył pozostawanie w cieniu, rząd dusz i pieniądze. Pan nadredaktor najbardziej plugawego dziennika jest faktycznym twórcą całej polskiej lemingozy. To on, mącąc w głowach, relatywizując, kłamiąc i oszukując, przykrył Polskę mgłą półprawd, mitów i neoliberalnych bzdur. Wrogów wykańczał bezwzględnie milionowymi procesami. A pozostałymi gardził. Tak jak wściekły nie-Polak może gardzić Polakami.

Jemu to zawdzięczamy następne 25 lat ciemnoty i tandety. Jemu też zawdzięczamy, że naród podzielił się na długie lata na patriotów i na tych, którym wszystko jedno, byleby tylko micha była pełna. Jest ciągle idolem Młodych, Wykształconych, z Dużych Miast. Czyli, najbardziej

zdegenerowanej części społeczeństwa.

 

Poufne ustalenia okrągłego stołu, te, dotyczące łupienia i grabieży, nie mogły by być tak wspaniale zrealizowane, gdyby nie postawiono na czele fanatycznego i bezwzględnego człowieka, jakim był Leszek Balcerowicz.

W niesłychanie krótkim czasie pozbawił państwo majątku – dobra wspólnego, dzieła narodu, a zwykłych ludzi pozbawił kasy. Ten zapiekły monetarysta nigdy nie pomyślał o losie zwykłego człowieka, nigdy nie chciał, by ludziom żyło się lepiej. Zadbał tylko bardzo dobrze o to, by jego zleceniodawcy i mocodawcy, krajowi i zagraniczni, nabili sobie portfele. Był, jak pożoga, jak Potop Szwedzki – wszędzie pozostały zgliszcza i nędza. No i oczywiście około setki nuworyszy, najczęściej wybranych agentów, którzy nagle stali się wielkimi posiadaczami. To właśnie polska transformacja a la Balcerowicz.

Tak, jak przez Jaruzelskiego straciłem dobrą pracę, tak Balcerowicz doprowadził mnie do ruiny.

 

Na zgliszczach reformy Balcerowicza wspaniale czuł się przywódca aferałów Jan Krzysztof Bielecki. Już bez specjalnej obłudy kombinował i wyprzedawał srebra rodowe biednej ojczyzny. Afera i korupcja to był modus operandi jego grupy. Niszczyli, co jeszcze tylko dało się zniszczyć.

A najgorsze, że ma teraz godnego kontynuatora, swojego ucznia, u którego siedzi teraz w małym pokoiku, tuż obok głównego gabinetu.

 

Od siedmiu lat niszczy nas człowiek, który nigdy nie powinien być dopuszczony do żadnej władzy. To, jak wielu przypuszcza, osobnik chory. To właśnie Donald Tusk. Prawdziwy anty – Midas. Czego się dotknie zamienia się w gówno. Również idol przygotowanych i wytresowanych przez Michnika lemingów. Bo pozwala żyć, pozwala kombinować, czyli kraść. Stąd najdroższe drogi, stadiony i koleje na świecie. Stąd minister z kolekcją ekskluzywnych zegarków. Żona ubierająca się z pieniędzy podatników. A co? Rządzenie według niego polega na robieniu, co się chce, byleby tylko posłusznie wypełniać polecenia wschodnich i zachodnich nadzorców. Przez te 7 lat swoich i swojej kliki rządów doprowadził państwo do praktycznej ruiny. Zadłużył nawet nasze prawnuki. Nic w kraju nie działa jak należy. Kraj leży na łopatkach – polityka socjalna nie istnieje, służba zdrowia zrujnowana, wojsko nie istnieje, wymiar sprawiedliwości zniszczony, oświata zbankrutowana.

Co by tu jeszcze proszę państwa spieprzyć? To ulubiona piosenka Tuska.

 

Oczywiście, wiele wybitnych osobistości pominąłem. Lecz tak jakoś mi się wydaje, że wymienieni przeze mnie to kamienie milowe upadku Rzeczypospolitej. To najwięksi wrogowie Ojczyzny. Demokratyczne państwo z tradycją znalazłoby dla nich wszystkich odpowiednią karę – nie tylko trybunał stanu, ale także kryminalną.

 

Ile taki kraj, jak Polska musi wychodzić z szamba? Ilu złodziei i kombinatorów stanie jeszcze na czele państwa, by roztrwonić te okruchy, które pozostały?

 

Czy nigdy nas nie spotka sprawiedliwość?

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (26 głosów)

Komentarze

...// Czy nigdy nas nie spotka sprawiedliwość? ...//

Nas spotka na pewno ! Ich ?! Wątpię.

Vote up!
28
Vote down!
-3

#1423552

To niech sprawiedliwością będzie nasza pogarda i wstręt.

Pewnie też i historia ich prawidłowo oceni.

 

Serdeczności

 

Ps. Co z twoim pisaniem??? Czekamy!

Vote up!
23
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423557

Na historię nie licz. Na razie to oni piszą historię i wdrukowują ją w umysłu następnych pokoleń.

Był tu kiedyś na NP taki zacny bloger Andrzej Tatkowski. Przekonywał wszystkich, że nie nam osądzać zmarłych i ich czyny, że to Bóg i historia ich osądzi. Zapomniał niestety, że to nie my piszemy tę historię, że pisana jest ona za nas ręką Michników i Szymborskich. Dziwny człowiek i dziwne miał przekonania.

Vote up!
28
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1423561

Witaj

 

Więc dawajmy na każdym kroku świadectwo! Podobno nic w internecie nie ginie.

Piszmy i nazywajmy po imieniu. Niech miano szunrawca i kata narodu się utrwala.

 

Pozdrawiam

Vote up!
24
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423563

Będzie wpis o jądrówce, bo nikt tematu nie rusza, a trzeba.

Ad rem ! Jaruzelski był pachołkiem i matrioszką zawsze, było to wiadomym. Kanalią jest bolek, bo zadał cios w plecy !

Vote up!
30
Vote down!
-1

#1423568

To dobrze, bo temat leży odłogiem, a Grad kasę trzepie.

Jasne, że był Jaruzel matrioszką i sługusem.

Bolek też był sługusem, tylko moze jego poddaństwo nie sięgało aż do Moskwy.

Jednak, uważam, że jest on poniżej tych, których wymieniłem. Ale tylko jedno miejsce wdół.

Shańbił Solidarność, a teraz chce zakładać nową.

Vote up!
25
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423572

Tu Młynarski trafił w sedno. Nasze elity !!!! ???

 

 

Vote up!
16
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423558

Się narobiło !  WSZYSCY postanowili sprawdzić czy ich nie ma na liście. Licznik pracuje jak wentylator. 

Vote up!
3
Vote down!
-1

#1423605

W zasadzie mój "panteon" szubrawców pokrywa się z Twoim. Oczywiście to nie wszyscy zasłużeni, zasłużonych tej" klasy" było wiecej. Choćby taki figurant jak  Bolek, lub  ten sk....syn od grubej kreski albo Olek alkoholik. Wszyscy oni to szkodnicy na wielką skalę.

Nie mniej jednak nie potrafię żywić osobistej urazy do nich,  lub inaczej. wyłącznie osobistej urazy do nich. Potępiam nie tylko ich, ale cały system, cały układ który te kanalie wykreował i pozwolił im dziłać.

Potępiam też w takiej samej mierze a może i większej naród polski,  a konkretnie  tę jego ogłupiałą, bierną część, która pozwala  na rządy takich ludzi,  popiera ich, głosuje na nich.

W każdym narodzie znajdą się szubrawcy ale to od narodu zależy czy pozwolą im dojść do władzy.

Pozdrawiam

Vote up!
28
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1423560

Ale ktoś ten naród ogłupił! Ktoś wychował taką Monikę Olejnik.

 

Ja wiem, ze tych paru, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Rozmyślam także, czy to tylko moskiewsko - berlińskie marionetki, dokonujące właśnie nieformalnego IV Rozbioru Polski.

 

Pozdrawiam

Vote up!
20
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423564

Już się miejscowa kanalia, a może tylko miłośnik Jaruzela i Tuska, przeleciała po komentarzach i powstawiała pały.

Taka malutka, miniaturowa, domowa swołocz.

Vote up!
21
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423573

... cześć Janusz !

Bo widzisz ...to są "opary z butelki Spirytusu", na gościnnych występach :-)))

A, poza tym.... może za W.Młynarskim : " Róbmy swoje, proszę państwa " !

pozdr.

M.

ps.

..... WSI-owe chłopaki, już nie mają kogo banować na Neonie.... zostały  same swoje :-))))

Vote up!
18
Vote down!
-2
#1423574

Czołem Marku

 

Myslisz, ze to spirytusowe? Nie myszowate?

 

Wstaw się u Pana Redaktora Gawriona, to Klub otworzymy tutaj, a Neon niech się wali.

 

Serdeczności

jaz

Vote up!
9
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423577

chłopaki ze wsi...pomału zjadają się od ogona...

 

...gościnne występy :))...ale niedługo nie będą mieć na spirytusz...ale bimber taniej wychodzi...:)))

 

...jest tam i wątek drobiowy...czym się Maruś....pozdrawiam niepoprawnie

 

 

 

Vote up!
13
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1423579

... Panowie, moje koneksje z red. Gawrionem , są zerowe .

Dowiedziałem się o jego istnieniu  w okresie słynnego Rozbratu :-)))

A poza tym...wydaje "misie",  jest On - tak jak i ja - pragmatykiem i wie, że to nie czas na  zakładanie  klubów, towarzystw czy innych asocjacji :-))??

Takie artykuły jak Twój , Rebeliantki i to co wyprawia palikociarnia i millerownia w sejmie RP, podpowiada, że nadeszły czasy powoływania "Tajnych Kompletów".

Jeszcze trochę rzadów tej hołoty..... i z Polski nam nic nie zostanie.

SERDECZNOŚCI,

Marek

 

 

Vote up!
13
Vote down!
-2
#1423581

Myślisz, ze już nadchodzą czasy tajnych kompletów i podziemnych stowarzyszeń ???

No coś ty!!!

 

Ja idę się bić. Wiem, gdzie po lasach z czasów oblężenia Gdyni jest jeszcze trochę broni. Nawet jeden czołg.

 

Pzdr

Vote up!
13
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423584

to sowieccy aparatczycy w polskich władzach. Oni działali dla swojej własnej ojczyzny!. Sowietu!. Generalnie wszyscy przywołani przez Ciebie dranie, to sami gudłaje. Wyjątkiem Jaruzelski, choć słyszałem teorie, że to była jego przybrana i legitymizowana tożsamość. Że też jest gudłajem z sowietu!. Na mojej liście kanalii rodzimych, honorowe miejsce zajmuje Wałęsa!. To bydle pazerne i plugawe do kwadratu!. Potem oczywiście kilka długich nochali z Bartoszewskim, Borusewiczem, Niesiołowskim i Palikotem na czele. Trudno nie docenić parszywej kreciej roboty kolejnych gudłajów, Wejcherta i Waltera!. To oni przygotowywali grunt pod Smoleńsk i skolonizowanie Polski, przez Unię!. Nikt nie wymienia rebe Kiszczaka. To chazarskie bydle, to bydle wyjątkowe. Pracowało na dwa fronty, dla sowietów i dla światowego żydostwa tworzącego Judeopolonię!. To moja prywatna lista. Miejsca honorowe na samej górze zajmuje rodzina tzw. "Komorowskich". W cudzysłowie, bo to ichnia agentura, szkolona w Rosji i NKWD....Pozdrawiam Jegozgdyni!.

Vote up!
19
Vote down!
0
#1423582

Jasne, każdy ma swoją prywatną listę.

Ja starałem się uporządkować tych, co uczynili najwięcej szkody dla Polski i narodu.

Czasów komunizmu specjalnie nie brałem pod uwagę, bo to była okupacja wrogiego państwa.

................

ten Wałęsa to się bez przerwy przewija...

Ale o nim będzie osobny tekst. Bo my z Trójmiasta.

Vote up!
15
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423583

pokacapskich POmiotow odrazu lepiej sie czlowiek czuje nie potrzeba sie truc kawa.

Jedynie sobie mysle ze tylko scianka i pluton bo szkoda drzew scierwem dekorowac.

Jak juz pisalem to na ochotnika do tego plutonu sie zglaszam kiedy trybunal narodowy ta bande wygarnie i osadzi za zdrade Polski i wyda jedynie sluszny wyrok.

Czas zeby Polacy sie policzyli.

Adesantowcy wciaz maja tu swoja agenture,prokacapskich bezmydlowychdupowalazow putinowskich oraz fymowcow co to kazdego miesiace przd rocznica Smolenska sie uaktywniaja ze znana

bolszewicka propagandowa  dykteryjka ze prawda jest po srodku dodaja klamstwo do prawdy i wychodzi im srednia.

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1423587

Witaj

 

15:53 -

Az milo poczytac z rana zdrowe podejscie do swoloczy

 

Niektórym to się powodzi ;)))))))))))))))))))))))))))))

 

Pluton mówisz? Hmm.... Od razu widać, że jesteś przesiąknięty humanitaryzmem humanistą.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423591

tak POWODZI ze na lodzi musieli zdomu uciekac :)))

Ale tak juz jesy jak wy do kolacji to ja do sniadania siadam.

A co do humanizmu nigdy nie mialem tendencji sadystycznych do odpowiedniego zwierza urzywam zawsze troche wiekszego kalibru ioddaje zawsze pewny strzal w widocznosci zeby nie ranic.

Ale tez nie trzeba przesadzac musi cos z tuszy zostac nie same strzepy,ale do tych bandziorow to be problemow uzyje tego co uzywam na Gryzli czyli .458 magnum z pociskiem 510grein.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1423608

... Wilku, ja już od trzech lat wiem, że masz "czarniawe podniebienie" :-)))))

Ale mimo wszystko, odpuść sobie udział w tym plutonie.

Szkoda  obciążać sumienie.

Ja mam nadzieję, że ta hołota sama się  powywiesza.

Już strzelili sobie w kolano, tymi zagrywkami  w sejmie  zwiazanymi z JPII .

 Społeczeństwo widzi,  kim oni są

3maj się mocno tej Oceanii :-)).

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1423597

Marek,

przecież to dżenderowcy, homosie, pedały, fujary, lesby, fagoty, cioty i zdolni inaczej.

Znikną w końcu, jak Homo Neandertalis.

Sami z siebie.

 

Pzdr

Vote up!
11
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1423612