Sieczka w głowie – Tusku ratuj!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee


Macie już dosyć? Przy takim zalewie informacji, dodatkowo, wyjątkowo sprzecznych, grzeją się cztero-rdzeniowe procesory. A co dopiero nasze biedne mózgi.
Czy tą sieczkę w mózgu mamy z powodu naturalnej ludzkiej ułomności i ograniczeń, czy może ktoś nam specjalnie tą sieczkę serwuje?
Czujemy się zagubieni i zdezorientowani. Nie z braku istotnej informacji. Wprost przeciwnie – z nadmiaru informacji, z którą nie możemy sobie poradzić.
W naturalnej obronie, jedni uciekają w powierzchowność i jednym uchem wpuszczają, a drugim wypuszczają. Nawet nie starając się zrozumieć rozwoju wypadków i zachodzących zdarzeń.
Drudzy intensywnie poszukują prostych rozwiązań i podpowiedzi, niestety, nierzadko padając ofiarą manipulacji agentów wpływu, którzy na wszystko mają proste i właściwe wytłumaczenia.
Trzecia zaś grupa usiłuje sama wziąć się za rozwiązywanie i porządkowanie. Niestety, wspomniałem już o ograniczeniach. Nie każdy może być analitykiem i skutecznym obserwatorem świata. Zbyt mocno są wdrukowane pewne kalki i przekonania, żeby trzeźwo, w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem i rachunkiem prawdopodobieństwa, wyciągać słuszne wnioski. O wiele łatwiej jest tworzyć zagmatwane teorie spiskowe, wielopiętrowe konstrukcje wsparte na glinianych nogach.
 
To właśnie z tej drugiej i trzeciej grupy częściowo tworzy się tzw. "pożytecznych idiotów". Mają oni w wojnie informacyjnej i psychologicznej ważną rolę do spełnienia.
Pogadajmy sobie o tych, których codziennie spotykamy w internecie, na naszych ulubionych portalach i blogach.
 
 
Świat tak się rozpędził, szczególnie technologicznie i społecznie, że takie sprawy jak, kultura, etyka, edukacja, a przede wszystkim zdrowy rozsądek, lub, jak to mówią angole "common sense", pozostały już daleko w tyle.
Tyle też się dzieje, że mało kto sięga po książkę, naprawdę się czegoś uczy, stara się wszystko zrozumieć i ogarnąć.
Bardziej go interesuje, jak zainstalować nową aplikację w smartfonie, jak opanować pilota do telewizora, oczywiście typu smart, lub jak złożyć kanapę z IKEI, jeszcze bardziej smart-smart.
 
Wyobraźmy sobie taki zoom. Patrzymy z oddali. To nie całe 200 lat, jak człowiek przestał korzystać tylko z siły mięśni – swoich i zwierząt. Zagotował wodę i do pracy zaprzągł parę. A niedługo potem Alexander Bell wynalazł telefon – można już było rozmawiać na odległość.
Do tego jeszcze doszła odkryta elektryczność, silnik spalinowy i samochód. I już mamy zupełnie inny świat. Nigdy jeszcze tak nie było.
Przesuńmy nasz zoom nieco bliżej.
Powstają całe fabryki napędzane maszynami, które z kolei napędzane są silnikami. Ludzie już tylko raczej nadzorują pracę. Powstaje film. Powstaje radio i powstaje w końcu telewizja. To oczywiście tylko maleńki fragment, bo jednocześnie powstaje mnóstwo innych rzeczy.
I jeszcze podkręćmy nasz zoom.
Dochodzimy do moich czasów. Rodzę się już w szpitalu. Można powiedzieć – sterylnie. Dzieciństwo spędzam przy radiu, późne dzieciństwo już przy telewizorze, później kolorowym telewizorze, a teraz, telewizorze płaskim jak szyba, dużym, jak mi wygodnie i jakości najwyższej klasy obrazu.
Muzyki słuchałem z bakelitowych płyt, potem winylowych, potem już ze stereofonicznych. I z taśmy magnetofonowej, później z kasety, aż wreszcie z płyty CD, by skończyć na cyfrowych MP3.
Takie rewolucyjne cuda działy się również z aparatem fotograficznym, kamerą filmową, aż wreszcie z telefonem, kiedyś tylko jednym na poczcie, na całą wieś, a teraz każdy ma go w kieszeni.
 
No i komputery...
Na początku całe budynki, dla takiego ENIACA (140 metrów kwadratowych), całe ściany (polska Odra), by w końcu przybrać postać sporego pudła, jeszcze 20 lat temu i płaskiej tabliczki formatu niemalże A4. I ta tabliczka, ten tablet, jest milion razy wydajniejszy i sprawniejszy niż ten ENIAC na 140 metrach kwadratowych 70 lat temu.
I wszystko to się dzieje za mojego życia. Co jeszcze mnie czeka?
 
**************
 
Zawęźmy zoom jeszcze bardziej, co do miejsca i czasu.
Podobno 25 lat temu "obaliliśmy" komunizm. Nagle cały polski naród znalazł się w zupełnie nowym otoczeniu i sytuacji.
Jak to później stwierdziliśmy, jedni szybciej, drudzy wolniej, oszukano nas i skutecznie przez ubiegłe 25 lat oszukiwano.
To tylko wytworzyło chaos pojęciowy, odebrało poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ludzie, niektórzy nawet mimo bogacenia, czuli się coraz gorzej. Miliony, po prostu uciekły z takiej Polski.
 
******************
 
I mamy wreszcie rok 2014.
 
Powoli czas nam zaciera odejście naszego największego Polaka, świętego Jana Pawła II.
Zaciera nam również tragiczną zbrodnię Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Emocje poważnie wystygły i nadal nic nie wiadomo.
Sąsiednia Ukraina przeprowadziła rewolucję, wypędziła zbrodniarzy u władzy i wszelkimi swoimi, słabymi siłami walczy z Rosją o utrzymanie suwerenności.
Prezydent Putin, z którym polski premier i prezydent tak ochoczo wymieniali usciski, mimo, ze on wygodnie siedział w fotelu, a oni klęczeli, nagle się stał nieobliczalnym barbarzyńcą i podżegaczem wojennym
Od siedmiu lat rządzi Polską Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem, która zbudowała mafijny układ dojący państwo i obywateli, oraz wykopała przepastny rów dzielący Polaków. Powstał przemysł nienawiści.
Zmarł zbrodniarz i oprawca Jaruzelski, któremu zawdzięczamy cały ten bałagan i beznadzieję III RP. To głównie jego dzieło.
 
 
I nagle, w tym miesiącu, czerwcu 2014 coś pękło.
Mimo, że opozycja w swojej gnuśności i braku pomysłów, nie wymyśliła nic nowego, rządzącej PO i całej koalicji źle zaczęło się dziać.
 
Cały szereg mniejszych i większych wpadek. Jak paciorki mozolnie nizane na nitkę przez tajemniczą rękę.
Szycha w Brukseli, platformerski poseł Protasiewicz, jedna z podpór Tuska, pijany robi z siebie błazna na niemieckim lotnisku.
Nastolatka Marysia mówi w twarz premierowi, że jest zdrajcą narodu.
A na dodatek nie daje się nic przykryć powodzią, która nie dopisała, czy inną mamąmadzi.
Sejm nie odebrał immunitetu poselskiego temu draniowi Kamińskiemu, który omalże nie wysadził z siodła Tuska przy aferze hazardowej.
I dalsze kompromitacje przy haniebnym pogrzebie Jaruzelskiego, gdzie Michnik w serdecznym uścisku z Urbanem oddawali ostatnią cześć zbrodniarzowi.
 
**************
 
I wreszcie afera Belki. Wypływają nagrane rozmowy, które w demokratycznym świecie zmiotłyby każdy rząd natychmiast. Ale nie w Polsce. Prezes Narodowego Banku Polskiego przeprowadza bezczelne geszefty z ministrem spraw wewnętrznych.
Polacy – nic się nie stało! Oznajmia, starym zwyczajem premier Tusk i myśli, że znowu pozamiatał.
Ale fatum, ta "niewidzialna ręka" uderza dalej i dochodzi do idiotycznej interwencji prokuratorów, ABW i Policji w redakcji tygodnika Wprost, która dysponuje trefnymi nagraniami.
Wygląda na to, że ktoś bardzo się boi, co jeszcze takiego może być na tych podsłuchach i nie chce dopuścić, by opinia publiczna to usłyszała.
Tym razem Tusk odpowiada krótko: - "To nie ja!".
Tylko, że teraz duża grupa dziennikarzy, również tych mainstreamowych jest poważnie wściekła i odwróciła się od Tuska.
 
Sytuacja jest potężnie zaplątana.
Przeglądając doniesienia widać dwa główne nurty i toki rozumowania:
- Ktoś z zewnątrz, prawdopodobnie Rosja, usiłuje zdestabilizować Polskę, przed atakiem, który nastąpi na Ukrainę, tak, abyśmy nie mogli aktywnie stanąć w obronie sąsiada. Dodatkowo należy się kara ekipie Tuska, za to, że poparli Majdan i kombinują przy gazie.
- To wszystko sprytna ustawka tęgogłowych mózgowców Tuska, by uciec do przodu i doprowadzić do przedterminowych wyborów, odradzając i wzmacniając, popadająca w ruinę Platformę.
 
**************
 
Jest pewien kłopot...
Światem i historią rządzi chaos i przypadek. A my, w naszym rozumowaniu bardzo tego nie lubimy. Lubimy sytuacje jasne i liniowe. Dokłada się jeszcze do tego komunistyczny determinizm, walka klasowa, które pozostawiły wypaloną pieczęć w mózgach. Szczególnie u homo sovieticus, którzy nagle musieli się przestawić o 180 stopni, ale czuwają, jak dawniej i wszędzie węszą spisek.
 
Czyli tak panowie. Wszystko co się dzieje wkoło, jest dokładnie, do ostatniego przecinka wyreżyserowanie. Nie ma przypadku.
Latkowski miał drukować, a potem wywołać awanturę w redakcji. Olejnik dostała tekst i miała go wygłosić na konferencji.
Belka i Sienkiewicz mieli laptop w restauracji i sami zanotowali inkryminowaną rozmowę, by stworzyć pozory.
A Nowak, to głupek... Wiadomo, na odstrzał.
 
Wyczytałem już chyba z dziesięć teorii spiskowych, gdzie wspaniali i wszechmocni agenci precyzyjnie kierują życiem państwa, rządu i każdego obywatela w pojedynkę.
 
 
Oczywiście, jest jasne, że za tym wszystkim ktoś stoi i chce doprowadzić do upadku Tuska. Szczęście mu sprzyja, bo głupcy sami się podkładają.
Tylko trochę wiedzy, trochę zaciętości i jakiś sprytny major z oddanym kelnerem obalą rząd, który im kiedyś podpadł.
A ponieważ, tak przy okazji, akurat połowa Polaków nienawidzi Tuska i jego ferajny, to sytuacja wygląda, jakby nastąpił ogólnonarodowy spisek i przeprowadzano zamach stanu.
A to tylko durnie przy władzy, przy pomocy sfrustrowanego majora i kelnera, sami się wykończyli, bo jak się okazało kretynizm i arogancja nie ma granic.
 
Zamiast dumać o teoriach spiskowych, myślmy i zastanawiajmy się, jak w takiej sprzyjającej sytuacji, raz a dobrze i na zawsze, rozwalić ten cały Układ i pognać wszystkich drani w trzy diabły.

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (13 głosów)

Komentarze

sieczka

 

nie pomoże już wiele

i przemielona teczka

gdy z czerwonego łba

wysypuje się sieczka

 

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1428663

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zawiadomienie o mozliwosci przestepstwa.

Czy prokuratura podjela srodki prewencyjne i zatrzymala podejrzanych ministrow i Tuska o mafijnosc rzadu oraz lamanie konstytucji.

Czy granice panstw zostaly zamkniete dla tej PObolszewickiej swoloczy, ktora wyglada na to ze bedzie pryskac jak wszy to do kacapi to do szwabi inni do usraela a co nie ktorzy do Peru.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1428668

PIS nie zgłosił, bo to oni wszystko zmontowali.

To ty nie wiesz?!

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1428682

Potwierdzam ! Znajomi nagrali mi na "widło" jedną profesorkę, co to udowodniła że nagrywał Jarosław ! Udowodniła na razie werbalnie, ale jak powiedziała, dowody materialne MUSZĄ się znaleźć !

Vote up!
0
Vote down!
0

#1428728

Historią rządzą procesy ! Szum jest nałożony na całkiem czytelny sygnał (jak patrzeć z dystansu !). Zamiast Moniki, inny(a) celebryta walnął by ten tekst. Gdyby Bolek wpadł do wody skacząc przez mur, jago rolę spełniłby ten niedowartościowany pajac, którego niedawno opisywałeś. Niezmienne pozostają węzły, nie punkty, a obszary określone teorią katastrof. Po prostu, po przekroczeniu pewnego punktu na śnieżnym nawisie, nie ma znaczenia czy idziesz do przodu czy usiłujesz się cofnąć ! Proces zawału został wyzwolony. 

Vote up!
1
Vote down!
0

#1428670

No to prawie się zgadzamy!

 

"Historią eządzą procesy!" - Ależ tak! Tylko jaka to dynamika? Liniowa, czy nieliniowa? Wg. mnie - nieliniowa. Czyli matematyka chaosu. Czyli bifurkacja i wszystko może pójść tak, albo tak.

Teoria katastrof też przechodzi całkowicie na dynamikę nieliniową.

 

Więc - sytuacja jest bardzo niestabilna. To nie siodło i dolina. To szczyt ostrego pagórka. Kulka MUSI spaść. Tylko w którą stronę? i kto tą kulkę tam umieścił?

 

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1428683

Otóż właśnie. Nie ma sansu śledzić kolejnych mainstreamowych wrzutek, analizować i przeżywać kolejne draństwo,  od tego tylko żyłka może nam pęknąć.

Lepiej obserwować to co robi PiS.  Bo to na PiS przecież liczymy (jedni więcej, drudzy mniej)

Vote up!
2
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1428674

Ja nie liczę. Przynajmnie TYLKO nie liczę.

 

JA SIĘ PYTAM GDZIE WE WTOREK I O KTÓREJ BĘDZIE DEMONSTRACJA?

 

Zaraz piszę apel

 

Pzdr

Vote up!
2
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1428684

Pytanie jak najbardziej na  miejscu. Wszyscy powinniśmy je  zadać naszym regionalnym przedstawicielom struktur PiS.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1428686

Nawet starzy SBecy go opuścili.

Układ rosyjski wykańcza właśnie układ gangstersko-sitewny zabezpieczenia prawno-instytucjonalnego interesów niemieckich w Polsce. Ponieważ Niemcy porzuciły już Polskę na rzecz pewniejszego partnera ukraińskiego oraz dogadały się z Rosją na rzecz jednolitej reprezentacji w Polsce, to układ ów potrzebny już nie jest. Nawet pojawiła się „sugestia” że wywiad rosyjski może podrzucić rozmowę WWP z Tuskiem na molo w Sopocie. Układ prezydencki z partyjkami kanapowymi, Dornem, JKMem i Ruchem Narodowym na kupę wystarczy, aby raz na zawsze odsunąć w cień PiS, ustawiając go w roli permanentnej opozycji. Donka się wykończy, a Schetyna, jako namaszczony przez Bula stanie na czele PO. Gowin będzie premierem – wszystko jak zapisano w księdze Sorosa… Początek tego scenariusza zaczęto realizować na jesieni 2012 r. Nawet Stokrotka powiedziała, że wszyscy „całe środowisko dziennikarskie jest przeciwko”. Biedak, nawet starzy SBecy go opuścili.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1428678

zblazowana do tego popczula cieplo pod nogami.Grunt zreszta sie pali tej calej dziennikarskiej czerwonej cholocie.

Widmo samego chleba bez maselka zajrzalo im w oczy i juz sie ustawiaja okoniem do swojego Sloneczka Peru.

Mina tuska jak ta czerwona zdzira mu wywalila w oczy ze wszyscy dziennikarze sa przeciw niemu warta byla powtornego obejrzenia,siedzial jak zbity kundel na wlsnej kupie zo to sie zesral w gacie i nie mogl sie ruszyc.

Ipomyslec ze 17letnia Marysia pierwsza pogonila tego przyblede,

Ciekwe co na to Lis najwieksza czerwona menda dziennikarska jak ten sukinsyn bedzie ratowac swoje dupsko ?

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1428681

Józiu,

 

nie ważne, kto kogo wykańcza, ważne, zeby w końcu skutecznie wykończyli.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1428685

Scenariusz wielce prawdopodobny. Z oglądu przedstawicieli nowego rozdania, a takie z pewnością nastąpi, będzie wynikało kto bawił się w taśmy.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Szpilka

#1428687

skoro sam bezsilny?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1428691

też się odwraca od koryta by za chwilę do niego wrócić. MO zrobiła przed kamerami pokazową awanturę Tusku, ale kto wie czy nie zrobiła mu czegoś innego poza kamerami? Urwa urwie łba nie urwie. To znasz pewnie. A poza tym chodzi o to by Polska patrzyła co się dzieje zamiast przesłuchać dokładnie nagrania bo w nich jest sedno, a nie w tym czy Seremet zgadza się z Biernackim. Ja widzę powolne zamiatanie sprawy pod dywan i za chwilę wszystko wróci do znanej normy.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1428695

Ależ oczywiście masz rację - to odwracanie uwagi od treści nagrań. Dlatego nazwałem je taśmy Belki.

Bo tam jest kryminał, Trybunał Stanu i całe q...stwo.

Cały świat włąsnie na tym się koncentruje - na szwindlach prominentów.

Ale my nie zapominamy.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1428700

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pixi i Dixi

#1428701

W necie wyczytałem że pozamiatane już - albo zaraz będzie...wyjście na ulicę też ponoć to złe bo tylko na to czekają, nie wyjść to jeszcze gorzej... nie mam słów, ja już w wybory nie wierzę bo zawsze te głosy naciągane - kłamstwo chamstwo pogania kłamstwo ...ech

Vote up!
3
Vote down!
0

ardawl

#1428711

Witaj

 

Tu nie chodzi o to, zeby od razu się bić i stawiać barykady.

Trzeba wywierać nacisk. Jak przy ACTA.

Gdy ludzie zaprotestują w Polsce, to dużo może się zdarzyć.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1428712

za przyzwolenie pomiatanie narodem.

Pamietac nalezy ze ten nierzad najbardziej boi sie tlumu,dlatego tyle zabezpieczen porobil,ale Policja i sluzby sa tez zmeczone ta napieta sytuacja

i jesli wyjscia na ulice zaczely by sie czesciej oni by nie mieli wyboru musieli by sie poddac do dymisji.

Rok temu w Quebeku prowincji Kanady studenci wraz z sympatykami obalili rzad liberalow poprzez codzienne strajki i marsze a sprawa poszla o powyzke za uczelnie i przy okazji wyszly gdzie ida pieniadze podatnika zamist na nauke,juz rok czasu trwa komisja i odkrywa afere za afera wsadzajac od czasu do szacu funkcjonarjuszy panstwowych do pierdla.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1428727

...można wywołać protestami - bo z nagraniami to sami widzimy jak jest - pluć na świnię to powie że ciepły deszcz pada i dalej robi swoje, nie ma wyjścia trzeba ruszyć tyłki i iść, jeno wiem jak raczej będzie - będzie się trzeba bić bo nie popuszczą ot i tyle... a może być gorąco - wszak jest i braterska pomoc i poparcie wyżartych z mózgów lemingów też wciąż duże, swoją drogą na lemingi można nasrać, ograbić ( ofe ) kłamać to i tak mówią że fajno jest, to w tym wszystkim mnie najbardziej wku....wia. Bo choć popatrzmy tu ta NP, są ( w większości ) normalni ludzie co się nie zgadzają kłócą od troli wyzywają na przykład ,  ale jak by co to wylezą na ulicę ( większość ) a leming będzie siedział dalej w gnoju i twierdził że nie śmierdzi....

P.S

ja nawet nie poznaję ludzi w rodzinie - nie mówiąc już o sąsiadach - jak bym gadał z marsjanami...

Żona mi napisała że miała dwa telefony od bliskich nam osób, jeden z niemiec a jeden z kraju - i pytanie - ale o co chodzi z tym nagraniami???????? - no comment,

Lemingi - może czytacie ( wątpię ) ale - jak by co - to napiszę - ryży zapierdzielił wam przez swoje rządy waszą ( fizycznie waszą kasę ) z domu, jak by przyszedł przeorać wasz żony to też dacie ??? - :( :( chyba tak - gender na topie, tęcza i te inne sprawy...nie mam słów...

 

Vote up!
1
Vote down!
0

ardawl

#1428766