Treści z tagiem: Janusz kamiński

Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

 

Napisałem felieton, tak pełen nienawiści i wzgardy, że sam się przestraszyłem.

Poza tym podobno Tusek wraca w środę i odbiera berło Króla Opozycji, jako były Król Europy. Noblesse oblige. Wiadomo...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Sport

.

 

Jako zawodowy Dyletant – amator, pozwolę sobie w tym okresie Miesięcznego Święta Narodowego wg. Jacka Kurskiego, czyli Mistrzostw Europy w Podróżach, popluć sobie czasem żółcią, a może, czego bym chciał – pochwalić.

 

 

Drużynę mamy lichą. Niestety. Nadmuchiwany...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:14)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

Dziś nic nie wie nikt na pewno.

Sprawdzamy, co przyniesie czas.

Bo wolę się natrudzić,

Niż liczyć na zwycięski los.

 

Stara irlandzka ballada

 

 

"Przez całe życie czytałem i studiowałem książki, pisałem (choć może zaledwie próbowałem swoich sił w pisarstwie?) oraz czerpałem przyjemność z lektury — i właśnie ową przyjemność uważam za najważniejszą.

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

Kilka kolejnych scen projektu political - fiction 

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

Szesnaście razy zmienialiśmy nasze podejrzenia jak ponad rok temu wybuchła wiadomość, że w chińskim mieście Wuhan jest epidemia nieznanego rodzaju. Jakaś nowa śmiertelna grypa.

Oficjalnie Chiny podawały, że wieśniak na miejskim targowisku kupił jakieś mięso, a ono było zarażone przez chorego nietoperza, albo nawet zjadł sam tego nietoperza, bo widomo, że Chińczycy jedzą wszystko co się rusza, no i chłopisko się zaraził, a potem już wszystko poszło z górki.

 

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

Jarosław Gowin – okrągłe 60 lat; historyk filozofii, Krakauer, zainteresowany kościołem. Niestety – polityk. I właśnie przez to ostatnie – bycie politykiem – to dla mnie człowiek enigma.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Gdy w USA za trzy lata nie wygrają republikanie, a najlepiej – Donald Trump, to sytuacja Rzeczpospolita może być krytyczna.

 

Skąd my to znamy?

 

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:13)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

PAMIĘTAJ! Zawsze to możesz tylko liczyć na siebie. Chyba, że nawet tego nie możesz.

 

 

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:10)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

 

 

 

 

 

 

Kraść nie pozwalają...

 

Płacić każą...

 

Jakiś ład chcą zaprowadzić...

 

A teraz jeszcze blogerów do więzienia wsadzają. Zobaczycie jak zaczną znikać.

 

I co? Pracować...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:6)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Humor i satyra

 

Pan prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, właśnie przedstawił społeczeństwu, jak niedojrzałość emocjonalna i poddawanie się takim paskudnym cechom, jak nienawiść, chęć zemsty i zajadłość, powinna wykluczać człowieka z zajmowania ważnych dla całego państwa, ale nie tylko, także dla każdych decyzyjnych stanowisk.

 

Pan Banaś pokazał także, że prezes i wicepremier Jarosław Kaczyński (taki sam był jego śp. Brat) czasami nie ma szczęścia w wyborze ludzi na ważne stanowiska. Lub mówiąc bardziej okrutnie – nie potrafi szybko i prawidłowo ocenić człowieka.

4.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:13)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

Jak tysiąc naukowców, w tym światowej sławy autorytety, w imię kolejnej kretyńskiej idei, urodzonej w mózgach gwałtownie wzbogaconych miliarderowych szaleńców, może łgać, manipulować i straszyć zwykłych ludzi nadciągającą katastrofą?

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że musimy dbać o przyrodę. Musimy uporządkować własne działania w taki sposób, aby nie szkodzić planecie i wszystkiemu, co na niej jest.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

Najszczęśliwszy jest ten człowiek, który nic nie posiada. Tak mnie przekonywał brat mego kumpla Kurta, od lat żyjący, mimo ciągle posiadanego paszportu norweskiego (Aha – czyli jednak coś posiada), w słynnej kopenhaskiej dzielnicy Christiani, przeuroczym, historycznym zakątku duńskiej stolicy, kiedyś wspaniałomyślnie oddanej przez władze municypalne hippisowskim gminom. Mimo upływu 50 lat charakter tej enklawy wolności, młodości i narkotyków, pozostał i pewnie będzie trwał jeszcze długo.

Więc siedzimy sobie na progu starej kamienicy, przy Pusher Street, mając przed sobą Flea Market, gdzie za darmo można się ubrać, Christian brzdąka na gitarze, a ponieważ ma niewątpliwie charyzmę, potrafi codziennie użebrać na nocleg i pożywienie.

I się cwaniak cieszy, że jest mu dobrze, bo nie ma nic.

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

 

 

Jurne chłopy. Panie, czy może być coś dumniejszego? Nie ma mowy! Paczpan na tych mięczaków i na tych lalusiów. Nawet sikać na odległość już nie potrafią.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

O co chodzi z tym Zielonym Ładem? Czy ktoś to ogarnia? Ja węszę tu potworne oszustwo, oparte na naszym naturalnym umiłowaniu przyrody, miłości do zwierząt i wrodzonej potrzebie porządku i czystości. Temu przecież żadni przyzwoici ludzie się nie sprzeciwią. Lecz ktoś wyraźnie chce nam zamknąć gęby, zawstydzić nas, że jesteśmy przeciw tak ważnej sprawy i potulnie poddać się globalnym dyrektywom, w naszym przypadku zakłamanemu lewactwu rządzącemu Unią Europejską.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

W pewnym momencie swojego rozwoju człowiek odkrywa ze zdumieniem, że na kłamstwie, na oszustwie można zarobić znacznie więcej niż na prawdzie i uczciwości. Przyznam się, że dla wielu ciągle bardzo młodych, właściwie dzieciaków, jest to duży szok poznawczy, bo rodzimy się z prawdą na ustach i długo, długo nie potrafimy kłamać.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

Japońskie słowo Kamikaze, (神風); czy spolszczona forma kamikadze, po II WŚ stało się określeniem międzynarodowym. Oznaczało wojowników, do tego stopnia sfanatyzowanych, że czy to dla idei, czy dla ukochanego wodza lub władcy, którzy świadomie wybierali pewną...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

Moje pokolenie w młodości miało swoje zmory. Czyli coś, co nie pozwalało cieszyć się w pełni spokojem, pogodą ducha i być w pełni radosnym. Coś, co powodowało, że nagle odczuwaliśmy niezidentyfikowany niepokój. Jakiś ponury cień, czy szara mgła przysłaniała nasz dobrze znany wokól świat.

A w nocy dręczyły nas koszmary, z których budziliśmy się spoceni i walącym jak głupie sercem.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

Znowu powracam do przeszłości. Tym razem styczeń 2014. Dlaczego? Bo właśnie zaprezentowano nam film, a wkrótce też będzie oficjalny dokument, niezbicie i naukowo pokazujący, że 10 kwietnia 2010 roku, ktoś dokonał eksplozji w samolocie TU 154, tuż przy Smoleńsku, zabijając wszystkich 96 pasażerów, łącznie z prezydentem RP, prof. Lechem Kaczyńskim i jego małżonką.

Minęło 11 lat od tego momentu, kiedy pokazano efekty badań i poszukiwań, a mimo tego, bezpośrednio i pośrednio zaangażowani, oraz będące na ich usługach media, nadal kręcą i mataczą.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kultura

Gdy tylko, dobre 100 lat temu, bolszewicy zdobyli władzę, zaczęli realizować swoje zboczone plany zburzenia tradycyjnych, tysiącletnich struktur społeczeństwa. Pierwsze na celowniku znalazły się, wprost wypisane na ich sztandarach prawa własności a także równolegle, w tym samym czasie, najstarsza człowiecza komórka społeczna – rodzina.

3.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:16)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

Nie mogę czekać do niedzieli, gdzie będziemy się radować, że Chrystus zmartwychwstał. Muszę się z wami już dzisiaj podzielić tą informacją.

 

 

 

Bazując na dostępnych danych mogę powiedzieć, że jutro, najwyżej pojutrze, będziemy mieli przesilenie i 3 - 4 - 5 dni, maksymalnie tydzień i epidemia zacznie się wygaszać.

Zastrzec trzeba, że tak nierównomierne zjawisko, nie będzie jednorodne dla całego kraju. Pozostaną obszary, gdzie spadek zachorowań będzie przebiegał wolniej. Jednakże to też będzie spadek.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

 

Nie da się wyłączyć tych myśli, które związane są z jądrem wszystkiego co się wokół dzieje. Jest tym niewątpliwie pandemia ogarniająca cały świat i zbierająca krwawe żniwo. Zupełnie nowy i kompletnie nie znany wirus nagle tajemniczo się objawił i masakruje wszystkich ponad rok, a my jeszcze tak mało o nim wiemy.

 ...

2.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:14)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Upierdliwy jestem. Wszyscy to mówią. Nie dość, że cham, to na dodatek upierdliwy.

Wiem, jak Gawrion, bo to przecież ziomal z 3M, w życiu zapiernicza i niewiele czasu mu pozostaje na Niepoprawnych. A bez jego osobistego nadzoru (pańskie oko konia tuczy), często portal przędzie cienko. Szczególnie w weekendy.

4.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:14)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

 

Na wstępie zaznaczam: ci wszyscy, co czy to z powodu takiego charakteru, zmanipulowania, lub niedoboru "I", lub też zawodowo, muszą się w komentarzach realizować szydząc, wyśmiewając, ubliżając, czy manipulując, niech sobie darują. Nie będę reagował. Kij wam w oko.

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

Byłem wzruszony i dumny, gdy prezydent Duda w towarzystwie małżonki i z pełną świtą i pompą odznaczał obecnie najlepszego piłkarza na świecie Roberta Lewandowskiego. Dokonał on czegoś niesamowitego, pokonując międzynarodowych celebrytów Cristiano Ronaldo i Lionela Messi.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Październik 2012. Polska jesień nastraja mnie nie tylko pełnią nostalgii, lecz powoduje, że myśl swobodnie błądzi i kluczy i czasami coś odkrywam.

Nagły błysk. Iluminacja. Czy to możliwe, że tworząc Sieć, dalej Internet, a w końcu portale internetowe z możliwością publicznego demonstrowania własnych myśli, nie żaden tam Hyde Park, gdzie na drewnianej skrzyneczce mówimy do dziesięciu, może nawet do dwudziestu, nie za bardzo zainteresowanych ludzi, dostaliśmy (niestety, jak się wkrótce okazało – nie za darmo) potężne narzędzie, dające możliwość przemawiania nawet do milionów. To więcej niż wydana w kilku nakładach książka.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

Patrzcie Państwo, napisałem ten felieton w maju 2012 roku, niemalże dziewięć lat temu. Zmieniła się władza. Prawicowa Dobra Zmiana, która od początku uznała naprawę systemu sprawiedliwości za swój priorytet, przez sześć lat rządów ledwie tknęła Kastę, ten bolszewicki monolit.

Władza sądownicza, jak kpiła ze sprawiedliwości i gardziła obywatelami, czyni to nadal. Na dodatek ma dziś wsparcie bolszewickiej Brukseli.

Państwo bez sądów jest kulawe. Ile jeszcze czasu potrzeba, by stworzyć prawdziwą trzecią władzę?

 

<<<<< >>>>>

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Humor i satyra

Niemcy to bardzo pomysłowy naród. Od wieków pełen uczonych, pełen wynalazców i pełen artystów. Generalnie – twórców.

 

Lecz mają również swoje słabości, których nawet specjalnie nie starają się ukryć. Tę słabość uważają to za coś naturalnego, a na dodatek przyjemnego.

Tak więc, dla postronnych narodów, stało się to jedną z ich charakterystycznych narodowych cech.

Nazwałem to zespołem G i D.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

FELIETON USUNĄŁEM, BO NIE ZNALAZŁ APROBATY U CZYTELNIKÓW

POSZEDŁ WIĘC DO KOSZA

 

JK

 


 

 

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:7)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee


 

Dziesięć lat minęło, kiedy napisałem ten tekst, rozmyślając, co Polska najbardziej potrzebuje. Teraz nieco go uaktualniłem, usuwając niepotrzebne dygresje do roku 2011.

Wydaje mi się, że felieton niewiele stracił na aktualności. A może nawet jest jeszcze gorzej....

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

Czy pandemii uda się dokonać tego, co już od lat światowe lewactwo usiłuje osiągnąć?

Podzielić ludność świata na dwie kasty. Lepszych i gorszych.

Tylko, że wobec zupełnie innych kryteriów, niż neomarksiści sobie wymyślili.

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:6)

Strony