Syty głodnego nie zrozumie

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

Środowe orzeczenie TK o wyższości polskiej Konstytucji nad prawem UE, to kolejna porcja słodkiego miodu na moje serce!

Nasi przodkowie, dziadowie przelewali krew, oddawali życia za niepodległości i suwerenność Polski. Wielokrotnie! Ta ziemia - jak mało która - naznaczona jest na wieki naszą krwią i walką o wolność.

Niestety wolność tę traciliśmy przeważnie dlatego, że znalazła się zawsze grupa o mentalności Judasza, zaprzańca, pachoła, gotowego za parę groszy nie tylko splugawić groby poległych przodków, ale i sprzedać własną matkę, oddać w niewolę własne dzieci czy skurwić żonę.

Zawsze też znajdowały się masy naiwniaków, dających się manipulować i dający wiarę temu, że pod obcym butem może być całkiem dobrze. A nigdy nie było! Ani za krzyżaka, ani za prusaka, ani za austriaka, ani za moskala. Dopiero po utracie wolności zawsze uświadamialiśmy sobie co traciliśmy i jak mocno brak suwerenności, wolności doskwiera. Do tego stopnia, że znów składaliśmy krew i życia w ofierze. I wtedy jakoś - dziwnie - etiudy Szopena czy poezja Mickiewicza nie były dla nikogo przesadnym, obciachowym patosem...

Tę historię zna każdy z nas, a dlaczego tak niewielu rozumie?!

Dziś - tak jak zawsze - na scenie politycznej roi się od ryżych kundli, gotowych sprzedać własne matki za brukselskie srebrniki, ale tak jak zawsze istnieją oni wyłącznie dzięki masom naiwnych ludzi, pozwalających im politycznie istnieć. Jeśli jakiś człowiek wierzy, że Bismarck i Hitler, byli ostatnimi, którzy próbowali zdobyć swój wymarzony lebensraum naszym kosztem, to tak jakby wierzył, że dzisiejsi, niemieccy synowie czy wnukowie nazistów stali się nagle Eskimosami, pragnącymi niczego innego, jak nauczyć nas humanitaryzmu, demokracji i praworządności w imię jakiejś bezinteresownej miłości do nas... Z ubolewaniem patrzę i widzę właśnie w wielu głowach Rodaków podobne, fałszywe projekcje... I żałuję tych Rodaków mocno, bo przecież to nie zła ich natura, złe intencje, nie chęć rzucenia klątwy na swe dzieci, a efekt wieloletniej manipulacji...

Ludzie! Kochani! Zacznijmy zbiorowo myśleć! Zacznijmy uczyć się historii i wyciągać wnioski! A nawet jeśli brak nam zapału i chęci do samodzielnego myślenia, nauki i wyciągania logicznych wniosków, to nie wierzę, że w swoim życiu nie odkryliśmy prawidłowości następującej.

Potomstwo dobermana będzie zawsze dobermanem, węża - wężem. Potomstwo chomika, królika - królikiem, chomikiem, a płaza płazem. Grusza nie urodzi ziemniaka, a rzodkiew nie wyda kwiatów róży. Jakkolwiek inaczej nie próbowałyby nam tego przedstawiać tęczowe, lewicowe środowiska, które są mistrzami w wymyślaniu rzeczy nie trzymających się kupy.

Na naszych oczach buduje się właśnie federacyjne superpaństwo pod przywództwem niemieckim. Po raz kolejny, ale w nowy, unikalny sposób. Troszkę sprytniej od poprzedniej próby.

I nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak blisko jest od katastrofy. Rok temu o mały włos prezydentem Polski nie zostałby stypendysta globalisty Sorosa - niejaki Trzaskowski. Kilka dni temu do polskiej polityki wrócił największy polski zdrajca i kłamca ostatnich 30 lat - z nową misją rozwalania Polski. Europejskie sądy zaczynają wydawać bezprecedensowe wyroki i w sposób jawny wykraczać poza wiążące traktaty. Polski Rzecznik Praw Obywatelskich kilka miesięcy temu blokował odzyskanie prasy polskiej. Senatem rządzi zdrajca, który do debatowania nad ustawą zabezpieczającą mienie polskie przed roszczeniami żydowskimi zaprasza przedstawicieli... Żydów...

Powoli - jak gotowana żaba - tracimy coś, co jeszcze przed chwilą wymagało okupienia ofiar i krwi. Co więcej - z niedowierzaniem widzimy, że niektóre gotowane żaby wyciągają z wrzątku malutkie, niezdarne łapki i ostatkiem sił podkręcają gaz! Niebywałe, ale tak to obrazowo wygląda!

Czy my naprawdę musimy być narodem idiotów, baranów, popełniających ciągle te same błędy? Zapętliliśmy się tak durnie w tej naszej syzyfowej historii?

Jeśli się nie obudzimy, jeśli nie wyrwiemy się Kochani z tego gazetowyborczego i tefałenowskiego zamroczenia, zaczadzenia, piorącego Nasze mózgi od kilku dekad, jeśli nie porzucimy tego marazmu i nie wyskoczymy z tej wojenki polsko-polskiej, którą zafundowali nam ryży macherzy, to jeszcze za swojego życia, niestety po szkodzie, będziemy doświadczać okrutnego wstydu, przed ludźmi przyzwoitymi. A po śmierci? Będzie spokojniej - nasi przyzwoici potomkowie, będą omijać nasze groby i spuszczać przed nami zasłonę wstydliwego milczenia przy rodzinnych opowieściach....

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:23)

Komentarze

Bardzo bym chciał, aby Pański apel odniósł skutek. Jak na razie mamy za dobrze.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

Ryszard Surmacz

#1674742

Co by nie mówić to nasze na wierzchu (po pierwsze primo)! To nie my tym razem musimy się starać wywalić ich z siodła. I dobrze. Te sześcioletnie starania zaczynają przynosić rezultaty i to wcale nie małe.

Dzięki USA nie musimy się obawiać, że Ruskie będą nas kolejny raz wyzwalać (jakoś tak miało być znów we wrześniu), bez walenia pięścią w stół okazało się, że to całe TSUE (ostatnia nadzieja białych), może nam co najwyżej skoczyć, ale najważniejsze moim zdaniem jest to, iż do następnych wyborów ten rząd stanie i mądrzejszy i bogatszy. Mądrzejszy bo bez swojej wewnętrznej V kolumny, a bogatszy gdyż wyjaśni się sprawa jałmużny z Eurokołhozu: dadzą miliardy, czy będą chcieli zabrać. Jeśli dadzą to pieniądz "przemówi", a jeśli nie dadzą to propaganda weźmie swoje, a pieniądze rząd pożyczy "na mieście". Jeśli chodzi o tego osła co na koniu miał przyjechać, to jestem pewien, że "będzie miał sprawę" i ani mu będzie w głowie robić niemiecka politykę, gdyż z całych sił będzie się starał nie iść do pierdla. Dobrze, że przyjechał, gdyż gawiedź lubi igrzyska.

Tak więc jest dobrze, oby nie zapeszyć!

Ps. Nie zgadzam się z Ryszardu S. że mamy za dobrze. Co to to nie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1674760

  O ile...wcześniej Rudy nie skończy, jak ten z Gdańska, bo za dużo wie, ale również gniew okrutny. A parasol został w Brukseli.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1674764

tak jak w tytule - syty głodnego nie zrozumie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1674810

Czas oczyścić miotełką te gazetowyborcze i tefałenowskie pajęczyny, które nas stale oplatały i wygonić pająka, co na białym miał przyjechać słoniu... pardon, koniu.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674748

Rozemocjonowałeś się Gawrionie, rozumiem. Ja patrzę na to spokojniej, ponieważ w pewnym momencie zrozumiałem i uznałem, że po 89 r nie było żadnego "zwycięstwa" a raczej "Oni" gładko weszli na wyższy poziom oddziaływania, zamożności , sprawczości i decydenctwa. A nasze patriotyczne  aktywa wysprzedali /zakłady/  albo rozpędzili  / solidarnościowe przecież załogi/. W idealnym stanie zachowali swoje sądy, uczelnie, w mediach im jeszcze przybyło, np TVN czy GW.  Itd... TW ani ci co ich prowadzili, nie " rozpłynęli się we mgle" :).

Drobny przyczynek, "przemiany" :). Kto był przez całe lata, to wyszło chyba za HGW / wypromowanej przez "Bolka" Wałęsę po 90 r, na czyje zlecenie ? , mam swoje lata , pamiętam /, SZEFEM OCHRONY MIASTA WARSZAWY  :) ? /może jeszcze jest?/. A ilu pod nią, a ile jest miast wojewódzkich ? Jeszcze przez 25 lat kazali sobie płacić ogromne emerytury.  

Zakładam że "jeszcze trwamy", walczyć trzeba, bo gdy będziemy walczyć, to może wygramy, śpiąc, przegramy na pewno. A "jeszcze gramy" i walczymy jako Polska, bo historycznie trafili się nam bracia Kaczyńscy, którzy mimo nieziemskich przeszków i ataków,  zorganizowali w jakiś sposób patriotycznie zorientowaną opozycję, ruch oporu.  My możemy apelować, ale "Oni", wrogowie niepodległej Polski,  mają 90 % mediów internetowych, i z 70-80 % innych. Świadomość  starszych była już ukształtowana. U młodych poprzez media elektroniczne "oni" wchodzą w umysły jak w masło. "Oni" liczą, wiedzą , że według ich analizy, czas działa na ich korzyść. Wymiana pokoleń.

Ale jest jeszcze coś, co się zdarza, a co dla siebie nazywam tą "niewiadomą", jakimś nieprzewidywanym podmuchem lub konstelacją, która może nas wesprzeć. Jednak sytuacja jest trudna. Widzę publicystów w internecie, którzy przygotowani są "na każda okazję" :) Dużo mówią w swoich okienkach, liczą dziengi, to bywa dochodowe zajęcie, ale to raczej nie ci, co za Polskę "oddali by życie". Pozdrawiam serdecznie. "Jeszcze Polska nie zginęła ". 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674749

Tekst przeznaczony był pierwotnie do innego niż Niepoprawni odbiorcy. Wiem że Nas nie trzeba tu przekonywać o co chodzi. Ale wstawiłem, bo okazało się, że podoba się ludziom.

Tak - rozemocjonowałem się, bo denerwuje mnie to, że opcja jawnie zdradziecka ma tak duże poparcie w Narodzie. Jeszcze 15 lat temu inteligentny człowiek mógł się nabrać na to, że PO i Tusk to konserwatywna prawica, patrioci. Dziś przecież nawet dla idiotów nie ma złudzeń, a oni nadal istnieją i mają poparcie. A nawet gdy przestaliby istnieć, to pojawia się taki Hołownia i bandy troglodytów obdarzają go zaufaniem - bo puścił w eter kilka populistycznych haseł, pokazał wizję sielankowego dobrobytu, powiedział, że lekarze będą dzwonić do pacjentów, i zapewnił, że wie jak to zrobić. Przecież rok temu prawie mielibyśmy Trzaskowskiego za prezydenta. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1674811

Przeczytałem jeszcze raz Twój tekst. W zasadzie oprócz ostatniego zdania wszystko dla mnie trafne i prawdziwe do bólu. /Ostatnie zdanie : ..." nasi przyzwoici potomkowie, będą omijać nasze groby i spuszczać przed nami zasłonę wstydliwego milczenia przy rodzinnych opowieściach...."/ . Naszych potomków może to aż tak bardzo nie obchodzić :). Może będą kochali i wspominali jako ojców, dziadków, iii... pewien mały odsetek będzie zajmował temat przewodni. Troski życia, inne  poglądy ich współmałżonka, zawsze wredna progaganda rus i niem plus ogrom zdrajców itd... Kiedy po 89 r naród wybrał z powrotem komunistów i Kwaśniewskiego na prezydenta ? :) Ile to było po 89 r?. Ale walczymy. Bo trzeba. Bo tzw. "imperatyw wewnętrzny", "przymus moralny", cechy charakteru, uczciwość wobec Ojczyzny. Robicie świetną robotę, niestrudzenie. Przy zdatnej chwili napiszę coś na pocztę. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674827

Kolejna porcja słodkiego miodu na nasze serca, to dzisiejsze oświadczenie I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Manowskiej, która uprzejmie, acz stanowczo poinformowała TSUE, że prawo europejskie nie obejmuje organizacji wymiaru sprawiedliwości w krajach UE, ponieważ to należy do kompetencji państw członkowskich, a Polska takich kompetencji UE nie przekazała.

Jeżeli do tej pory podobnie wypowiadały się różne polskie autorytety, to jakoś UE udawała, że tego nie słyszy. Tym razem wypowiedziała się I Prezes SN, w więc organu, którego ta sprawa najbardziej dotyczy.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1674755

    Witam! Wszelki czas na repolonizację mediów wzorem choćby Francji i Niemiec. To obecnie klucz przyszłej bliskiej przyszłości Polski. Mając propolskie media uporządkujemy wymiar niesprawiedliwości, czyli głównie obecne wykolejone sądy, oczywiście równolegle porządkując szkolnictwo. Zewnętrznie, czas dalej skupiać i jednoczyć państwa narodowe, jako przeciwagę zakusom narzuconej obecnie hegemoni folwarku Niemiec i ich popleczników. Wiara, umiera ostatnia. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1674757

Od dawna mówię, że źródłem wszelkiego pomieszania w głowach Polaków jest propaganda medialna. Ja bym się z nimi nie pieścił - za wszarz, i kopa w tyłek przez otwarte drzwi!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1674812

TAK,

to jest motto naszych działan 

popieram obiema rękami, klawiaturą,

też

pozdrowienia ze złotą dyszką :)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674813

cieszę się ogromnie,że znowu rozmawiamy o Polsce, i o tym jak Jej pomóc,dzięki Wam za TO wierzę ,ze i tym Razem 

wygramy,tak jak już niegdyś bywało

bo dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy ,niż Nasza Polska 

pozdr 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674814

ale musimy się więcej starać, bo miast walczyć ze wspólnym wrogiem, nawracać na dobrą drogę tych, którzy zboczyli, albo się lenimy, albo kłócimy między sobą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1674836

dokładnie TAK,czas byśmy sobie zdali sprawę, ze nie czas na "rozmienianie się na drobne" ale CZAS na działanie i to skuteczne,w przeciwnym razie 

wrocą czasy tuska i jego kumpli

a wiec wszystkie rece na klawiatury i do działania , w jednym kierunku

pozdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674847

Dotychczas nosili koszulki KONSTYTUCJA. Teraz ta ich zawiodła. Bo, po pierwsze, okazało się, że zabrania im mordowania dzieci nienarodzonych, a teraz jeszcze okazuje się być ponad prawami UE. Teraz zapewne zaczną nosić koszulki TSUE, a właściwie ANTYKONSTYTUCYJNE, bo takie są wyroki TSUE w sprawie naszego wymiaru sprawiedliwości.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1674863

Dziękuję Gawrionie za ten wpis dyktowany miłością do Ojczyzny, wiarą przodków naszych, nadzieją w ludzi współczesnych. Nota najwyższa. Moim zdaniem to znakomita analiza obrazu III RP Pomrocznej. Piszę o tych problemach, w których właśnie toniemy po uszy, już od pewnego czasu, piszę ale zarazem widzę, że odpowiedź jest marna. Dlaczego?! Bo ludzie tego chcą Gawrionie, ludziom z tym dobrze i oni nie chcą tego stanu rzeczy zmieniać, bo tak jest b. wygodnie i fajnie. Unia daje, a my bierzemy pełnymi garściami, a że przecieka nam już przez palce, kogo to w końcu wzrusza, wszak po nas choćby potop. Jednakowoż, gdy ten potop rzeczywiście przychodzi wtedy ratuj się kto może i wielu b. głośno woła: insurekcja, powstanie narodowe, do broni......

Niestety Gawrionie nie ma dymu bez ognia! Już kilka lat temu mój tata Zbigniew mówił mi: "Nie ma już polskiej wsi, nie ma już polskich rolników co to żywią i bronią. Dzisiaj ludzie już nic nie trzymają, nie chodują. Po wsiach zamojskich może jeden, może trzech gospodarzy jeszcze coś ma w gospodarstiwe, jakiś konik, jakaś krówka, świnka, trochę drobiu. A tak tylko wychodzą przed domy, siadają na ławeczki i patrzą przed siebie, plotkują dla przykładu kto jedzie nową furą. Przecież wiedzą, że i w tym miesiącu wpłynie na im konto ładna sumka za dopłaty, a teraz mnożą się jak grzyby po deszczu i inne pluuuuuusiki.". Tak, tak Gawrionie, tak można żyć! Więcej, żyć nie umierać! Jak wiesz w miastach jest jeszcze gorzej, tam zawsze było bardziej czerwono. Co możemy w tej sytuacji zrobić......?! Premier Węgier Viktor Orban jak zawsze jest przed nami..... . Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1674972