To PO, a nie PiS doprowadzi nas do problemów znanych z Grecji!

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

PO ostrzega przed scenariuszem greckim gdy Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy. Tymczasem to PO z PSL prowadzą nas do bankructwa zadłużając nas na potęgę (uratowało ich chwilowo zagrabienie nam obywatelom około 150 miliardów z OFE) i dlatego trzeba ich koniecznie odsunąć od władzy. W dodatku PO krzyczy, że na nic nie ma pieniędzy, a sama składa wiele obietnic na które jednak są pieniądze - czyli to jakaś schizofrenia tej partii. Co więcej Komorowski znowu mówi o potrzebie wejścia do strefy euro, a to nie jedyny, ale ważny powód problemów Grecji. 

Prawo i Sprawiedliwość gdy rządziło zmniejszyło znacznie deficyt budżetowy i gdyby rządziło w 2008 roku była szansa na nadwyżkę budżetową. Wbrew temu co mówi PO i ekonomiści związani z establishmentem propozycje Prawa i Sprawiedliwości są rzetelnie policzone - zresztą nawet gdyby było kilka miliardów niedokładności to między 39 miliardów wydatków, a 73 miliardami wpływów jest ogromna różnica i kilka miliardów w jedną czy drugą stronę niczego nie zepsuje w tych planach. PO musi atakować te wyliczenia, bo inaczej byłoby oczywiste dla wszystkich, że 8 lat gdzieś miała interesy znacznej większości Polaków, którzy zarabiają mało lub bardzo mało. 

Poniżej bardzo ważne informacje potwierdzające to co napisałem: 

Jak PO gotuje nam grecki scenariusz. Rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz realizowały w Polsce grecki scenariusz i zadłużyły państwo bardziej niż komunistyczny przywódca Edward Gierek. Przed katastrofą uchroniło nas to, że nie jesteśmy w strefie euro. Nie śpieszą się do niej Węgrzy i Czesi, więc i my nie powinniśmy. Przykład Grecji pokazuje, że bycie członkiem Eurolandu nie zapewnia finansowego bezpieczeństwa - pisze "Gazeta Polska Codziennie". Krzysztof Rybiński podkreśla, że rządy Platformy Obywatelskiej wpędziły Polskę w identyczny scenariusz jak w Grecji. „Gdyby nie skok na otwarte fundusze emerytalne, gdyby nie ukradli Polakom 150 mld zł, już dzisiaj dług publiczny przekraczałby 60 proc. PKB, a premier i minister finansów byliby postawieni przed Trybunałem Stanu, bo złamali konstytucję. To pokazuje tylko, jak bardzo tragiczna jest sytuacja finansów publicznych w Polsce” - podsumowuje Rybiński.

http://niezalezna.pl/68756-jak-po-gotuje-nam-grecki-scenariusz 

Kopacz pytana przez dziennikarza o propozycje Beaty Szydło na uszczelnienie budżetu (który w czasie nie-rządów PO-PSL traci corocznie 17% nie wpłaconych pieniędzy z VAT do budżetu) odpowiedziała tak, że nawet tuzom kłamstwa i lizusostwa w mediach, wypadły sztuczne szczęki. A mianowicie pani premiera zeznała do kamery, że wie ile pieniędzy corocznie wycieka z budżetu z powodu niepłaconego VAT-u, ale aby system usprawnić potrzeba by 4-krotnie więcej kontroli we wszystkich przedsiębiorstwach!!! Co wynika z tej ekranowej wypowiedzi? Ano tylko i aż tyle, że PO-szuści kontrolują wybiórczo firmy zamiast wszystkich. Nietrudno też zgadnąć, które z firm kontrole omijają. Zapewne chodzi np. o biznesy pana Kulczyka i innych kolesi. Oto obraz mafijno- korupcyjnej III RP - pośmiewiska świata i nędzarza kontynentu.

http://niepoprawni.pl/blog/yagon-12/tropikalny-spiew-pani-premiery 

Komorowski chce wprowadzenia euro, a w kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi, które przegrał mówił, że nie chce szybkiego wstąpienia. Zdaniem Komorowskiego Polacy żyją w „złotym wieku”. Według prezydenta kluczowe jest „upowszechnianie wiedzy na temat złotego wieku w naszych dziejach: bezprecedensowych sukcesów gospodarczych. Tymczasem Ewa Kopacz mówi, że mamy trudne czasy w Polsce. http://europejczycy.info/59152/wiadomosci/europa/komorowski-chce-wprowadzenia-euro 

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło stwierdziła, że musimy wesprzeć rodzinne biznesy, ponieważ polscy mali przedsiębiorcy dziś nie mają szans konkurować z wielkimi marketami. Odnosząc się do zarzutów PO, która wylicza koszty programu PiS, kandydatka na premiera przypomniała, że koalicja rządząca PO-PSL nie mogąc się doliczyć we własnym budżecie, kilkakrotnie go nowelizowała. W trakcie rozmowy, pytana o źródła finansowania zmian proponowanych przez PiS, Beata Szydło podkreśliła, że banki powinny podzielić się zyskiem z Polakami. Na zarzuty dziennikarza, że podatkiem bankowym nie byłyby objęte SKOK-i, Beata Szydło przypomniała, że Kasy Krajowe w przeciwieństwie do banków płacą podatki w Polsce.

http://niezalezna.pl/68749-beata-szydlo-polscy-mali-przedsiebiorcy-nie-maja-dzis-szans-z-wielkimi-marketami 

Zamiast spokojnie zanalizować, czym kierowali się ci, którzy odpłynęli do Kukiza, i jak ich odzyskać (tylko o tę grupę może PO realnie powalczyć) oraz czym utrzymać tych, którzy jeszcze nie odpłynęli - PO nagle dostała ADHD i usiłuje podobać się wszystkim. I to w najgłupszy, najbardziej prymitywny sposób, sypiąc obietnicami, w których po ośmiu latach rządów jest wyjątkowo mało wiarygodna. Przebiegam w myślach: podwyżki dla urzędników, podwyżki dla pielęgniarek, subsydia budżetowe na 100 tysięcy miejsc pracy dla młodych rocznie, po tysiąc złotych miesięcznie przez rok na każde dziecko, po 400 złotych na głowę dla emeryta, 20 milionów dla Słupska, 9 miliardów dla Śląska... I - po aferalno-barejowskich doświadczeniach z informatyzacją i e-dowodami osobistymi - jeszcze "na cito" karty ubezpieczenia medycznego. Strach myśleć, co przyniesie jutro. Dobrze, może kto naiwny w to wszystko uwierzy, ale skoro już się idzie w tę stronę, jak można oskarżać PiS o populizm, nierealizowalne obietnice, na które nie ma pieniędzy, i "drugą Grecję"? To są te pieniądze czy ich nie ma?

http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-o-premier-ktora-jezdzila-koleja,nId,1846117 

Spadają wpływy podatkowe do budżetu. Kopacz straszy Grecją, a sama ignoruje ostrzeżenia MFW. Beata Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości przedstawiła wyliczenia, według których niezbędne jest m.in. uszczelnienie systemu podatkowego. Oburzyło to Ewę Kopacz, która straszy przedsiębiorców, że będą mieli cztery razy więcej kontroli skarbowych niż teraz. Tak się składa, że już w maju Międzynarodowy Fundusz Walutowy alarmował przed rosnącą skalą nieopłaconych podatków w Polsce i zalecał walkę z oszustwami podatkowymi. MFW zwraca uwagę, że w innych krajach w okresie kryzysu również spadła efektywność ściągania podatków, jednak o ile tam wróciła do poprzedniego stanu, tak w Polsce po zakończeniu kryzysu nadal spadała. - Wydajność w zakresie poboru podatków pogorszyła się istotnie podczas kryzysu i nie uległa poprawie - czytamy w raporcie. Spadki ściągalności podatków w ostatnich 8 latach dotknęły zarówno stawek PIT, CIT i VAT. Zdaniem pani premier mówienie o potrzebie uszczelnienia systemu podatkowego jest szkodliwe dla wszystkich przedsiębiorców, również tych uczciwie płacących podatki, a to przecież oczywista nieprawda.

http://niezalezna.pl/68664-spadaja-wplywy-podatkowe-do-budzetu-kopacz-straszy-grecja-sama-ignoruje-ostrzezenia-mfw

 

Filip Stankiewicz

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

zlodziei - mozna wyjasnic, ze taki poglad wynika z ich osobistej znajomosci z "przedsiebiorcami", ktorzy zlodziejami sa.

Dlatego tez wiekszosc politykow PO dobrze wie, kto nie placi w Polsce naleznych podatkow - ale jednoczesnie dobrze wiedza, ze czesc z tych niezaplaconych podatkow laduje na ich kontach zagranicznych lub w ich funduszach wyborczych.

Urzedy Skarbowe i inne instytucje kontrolne sprawdzaja z wielka gorliwoscia niezaleznych, drobnych i srednich przedsiebiorcow, wielkokrotnie wydajac niezgodne z prawem decyzje i postanowienia, a rownoczesnie szerokim lukiem omijaja wielkie zachodnie koncerny (glownie sieci marketow) oraz rodzimych oligarchow powiazanych z politykami.

Wystarczyloby skierowac polowe z pracownikow kontroli - zamiast do malych firm - do wielkich korporacji, aby uzyskac kilkanascie czy nawey kilkadziesiat miliardow zlotych rocznie z tytulu podatkow, ktore dzisiaj nie sa placone.

I zupelnie nie na miejscu jest twierdzenie, ze te firmy "wyprowadza sie" z Polski - bo jesli tutaj zarabiaja - to wyprowadzka spowoduje brak zarobku, a jesli zarabiaja tylko dlatego, ze oszukuja - to znaczy, ze dzialaja kosztem tych przestrzegajacych prawa.  

Politycy w Polsce stoja ponad prawem - zarowno w czasie pelnienia funkcji (immunitet) jak i po zakonczeniu.

Pora chyba powrococ do normalnosci - i zaczac karac za lamanie prawa politykow i wyzszych urzednikow panstwowych.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1487116

potrzeba przede wszystkim kogoś kto tak gigantyczne środki zechce łaskawie pożyczyć. Głupia Kopacz nie rozumie że formułując podobne oskarżenia pod adresem PIS sugeruje iż owa formacja sprawując rządy w Polsce bez problemu bylaby w stanie zdobyć bezgraniczne zaufanie inwestorów zagranicznych , MFW itd . Ciekawe...bardzo ciekawe. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1487119

w Polsce w ciagu najblizszych kilku lat nie mialyby problemu. Swiat jest tak ulozony, ze naprawde grube pieniadze pozycza sie duzo latwiej - niz marne kilka tysiecy, ktore chce pozyczyc przedsiebiorca.

Najwazniejszy jest tzw. rating - czyli ocena kraju, miasta czy firmy przez firmy audytorskie. ( np. Fitch, S&P, )

Ten - na razie - Polska ma dobry - i poki sie nie zmienia z pozyczaniem pieniedzy nie bedzie problemu... gorzej z oddawaniem, ale to juz zupelnie inna sprawa.

Pieniadze czasem olaca sie pozyczyc (np. zeby wyprodukowac wiecej potrzebnego towaru) -jezeli w perspektywie po odjeciu kosztow pozyczki zostanie przyzwoity zysk, gorzej jesli pozycza sie na biezace wydatki - czyli "przejedzenie" - tak jak Grecy czy... rzady Tuska i Kopacz... smiem twierdzic, ze jeszcze 4 lata wystarczylyby, zeby Polska podzielila los Grecji.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1487154

Witam! Kazdy posel,minister,urzednik panstwowy ,musi ponosic odpowiedzialnosc Personalna nawet karna za swoje dzialania! To powinno byc zapisane w nowej konstytucji! Wtedy utemperujemy patologie! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1487120

Obywatela nie chroni przed prawem jego nieznajomosc - ale urzednika panstwowego juz tak.

Podam osobisty przyklad: 

urzednik z US wydal decyzje domiarowa mojej firmie (dzialalnosc gospodarcza), ktora zastopowala kredytowanie firmy przez bank oraz zostalo zajete konto firmy - tryb odwolawczy trwal... 3 lata (kilkakrotne zlamanie Kodeksu Postepowania Administracyjnego) - po czym Izba Skarbowa wydala decyzje, w ktorej najwazniejsze stwierdzenie brzmialo : "... urzednik Urzedu Skarbowego w sposob razacy naruszyl prawo...".  Domiar zniesiono, zwrocono zajete pieniadze z odsetkami... coz, skoro moja firma juz nie dzialala, 20 ludzi bylo na bezrobociu, a mnie pozostalo... udac sie na emigracje....

Urzednik, o ktorym mowi pismo z Izby Skarbowej zostal w miedzyczasie Vicenaczelnikiem US...

Tak w Polsce dziala prawo...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1487158

Polska kupuje gaz od Rosji, płacąc 400 dolarów za 1000 m3 , a jednocześnie sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3 . Szacuje się, że straciliśmy na tym 2 biliony złotych.

Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu, w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny 1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1% jest wart max. 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł.

Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln.euro w błoto.

Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.

Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem.

TI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.

Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej, zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko. PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Zasłynął w obronie  Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tys. na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600 tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.

 MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. Kto kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G.Schetyny z ministerstwa w tym K.Bondaryk i W.Brochwicz.

Dalszy ciąg odsyłam do strony : http://witamy-w-polsce.pl/1684/Kr

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1487122

ktora usadowila sie w kneSejmie i urzedach, wiec od bardzo dawna powinnismy schowac "ja" do wora i wyslac na ksiezyc...(ewentualnie posluzyc sie taczkami i widlami)...
PiS czy PO to dokladnie to jak grzechotnik i czarna mamba, gdzie po ugryzieniu smierc jest tylko kwestia czasu...(ekonomicznej i politycznej agonii Polski i Polakow)...
Jeszcze tego nie widac?
=========================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jasiek z toronto

#1487163

Na wstępie co do dwóch akapitów za obietnice PO czy PIS i tak ja zapłacę, mam nadzieję, że niezależnie która opcja wygra spelnią tylko 20% swoich obietnic, bo na wiecej mnie nie stać.

Gdybyśmy już byli w styrefie EURO jak obiecało PO, to kryzys grecki nas by nie dotyczyl, a tak będziemy mieli wielki spadek wartości złotego. 

Byłam świadkiem wielu kontroli skarbówki, ale niestety fakt faktem scigają małych podatników i co znajdują np. nieprawidłowe odliczenie  VAT od paliwa za 20 zł a siedzą dwa dni i pensję za to biorą. Poważniejsze sprawy też są, ale jak każdy US wydaje inną interpretację co do rozliczenia VAT, a potem wyroki sądów to zupełnie nie wiadomo o co chodzi to się człowiekowi odechciewa być rzetelnym podatnikiem...Podam perzykład premii za obrót, przepisy w tym zakresie się nie zmieniały, zmianiała się natomiast interpretacja raz uważano to za usługę finanową nie podlegającą ustawie VAT (dawno temu wystawiało się noty obciażeniowe)), później traktowano to jako uslugę marketingową, a obecnie należy wystawić korekę faktury VAT, ale żeby nie było tak łatwo to korektę sprzedawca może wystawić za okres roczny, ale odbiorca faktury musi dokonać korekty każdej deklaracji za okresy których zbiorcza faktura dotyczy...Stąd sztuczne błędy w ściągalności VAT, a takich debilnych interpretacji przepisów jest multum.

Nie wiem co roidzinne biznesy mają wspólnego z opodatkowaniem banków.

Tak jak w akapicie pierwszym mam nadzieję, że nie zralizują obietnic.  

Co do ostatniego akapitu... Moja koleżanka pod koniec 2014 roku wyjechała do pracy do Danii i doznała szoku uczciwości podatkowej... Popsól się jej samochód, wezwała mechanika, naprawił, wystawił legalny rachunek, zapłacił podatki, ona za uslugę zapłaciła drogo.  Kiedy w Polsce tak będzie?
 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1487240

Jestem prorok, czy cóś? Nie sądziłam, że moje przepowiednie się tak sybko spełnią!
Z 500 zł na każde dziecko zrobiło się opodatkowane 500 zł na niektóre dziecko, kopalne do likwidacji, wiadomo trzeba ukarać "ukrytą opcję niemiecką". Spełnią 20% obietnic, tych najgorszych dla gospodarki Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1502882