Kompromitacja Schetyny i Komorowskiego w sprawie Auschwitz!

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Minister w rządzie PO-PSL Grzegorz Schetyna powiedział: "to front ukraiński, pierwszy front ukraiński i Ukraińcy wyzwalali (Auschwitz), bo tam żołnierze ukraińscy byli wtedy w ten dzień styczniowy i oni otwierali bramy obozu i oni wyzwalali obóz". Zaś prezydent Bronisław Komorowski powiedział: "Można by powiedzieć i przypomnieć, że o ile ja pamiętam, obóz w Auschwitz zajęła jednostka 100 dywizji piechoty formowanej we Lwowie. A więc na pewno było bardzo wielu Ukraińców".

 

Tymczasem 100 Lwowska dywizja piechoty została sformowana w Wołogdzie, archangielski okręg wojskowy, z mieszkańców obwodu archangielskiego, wołogodzkiego i republiki komi. 27 07 1944 za wyzwolenie Lwowa otrzymała honorową nazwę "Lwowska". A dwóch imbecyli - podobno z wykształcenia historyków - jak front ukraiński to złożony z Ukraińców, jak dywizja lwowska to sformowana we Lwowie. I śmieszno i straszno...

http://fakty.interia.pl/polska/news-komorowski-trzeba-uszanowac-wiezniow-obozu,nId,1594563

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywizja_strzelecka_Armii_Czerwonej#100_Dywizja_Strzelecka.2C_Lwowska

 

Filip Stankiewicz

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:24)

Komentarze

Miałem nie-przyjemnośc studiować na tym samym wydziale i w tych samych latach na U Wr. co mini-ster Schetyna. Byłem tylko na starszym roku. Trzeba przyznac,że nie pamiętam jakichś szczególnych osiągnięć historycznych mini-stra , który wtedy podobno "konspirował"...tego tez specjalnie nie da się udowodnić.Zaś Komorowski...no cóż sam przyznał,że prace magisterską napisal mu teść, czyli pł. Dziadzia z UB i potem SB...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1462247

Wygląda na to że Min. Spr. Zagr. Herr Sch... wykonał ten numer na czyjeś polecenie, zdając sobie doskonale sprawę z tego co mówi. Podrapał niedźwiedzia patykiem (ukraińskim) po jajach żeby go rozdrażnić. Obawiam się że wszyscy politycy obecnego (i nie tylko) rządu to pacynki. Pytanie kto im trzyma palec w dupie i steruje jak chce? Niedźwiedź dał się na to złapać i się naburmuszył. Problem w tym że to nas pacnie łapą a nie schowanego z tyłu trolla.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

rumjal

#1462251

Schetyna: Czołgiem, który rozbił bramę Auschwitz, dowodził Ukrainiec. Powiedziałem prawdę.
 
- To jest oczywiste, że Armia Czerwona wyzwoliła obóz, ale także oprócz Rosjan było wielu, setki tysięcy, ponad milion żołnierzy ukraińskich, Kazachów, Tatarów - mówił w piątek szef polskiej dyplomacji.
 
Schetyna podkreślił, że trzeba przypomnieć, iż pierwszy czołg, który rozbijał bramę obozu, był dowodzony przez Ukraińca Igora Hawryłowicza Pobirczenkę, późniejszego profesora prawa arbitrażowego.
 
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/grzegorz-schetyna-tlumaczy-sie-z-wypowiedzi-o-wyzwoleniu-auschwitz,508498.html
 
"Taka była formuła" - Schetyna był pytany także o to, dlaczego na uroczystości wyzwolenia Auschwitz do Polski nie zaproszono prezydenta Rosji Władimira Putina. - Taka była formuła przyjęta przez Radą Oświęcimską, przez muzeum oświęcimskie, które jest organizatorem tych uroczystości, że nie ma konkretnych zaproszeń; to są zawiadomienia. Wszystkie ambasady zostały zawiadomione o uroczystości i zaproszenie było otwarte - powiedział szef polskiej dyplomacji.
 
Podkreślił jednocześnie, że to poszczególne państwa wskazywały, na jakim szczeblu chcą być reprezentowane na tych uroczystościach. Rosję na uroczystościach ma reprezentować szef administracji Kremla Siergiej Iwanow.
 
Schetyna trafił w czuły ruski punkt. Ruscy nie chcą pamiętać o wielonarodowości swojego państwa, dla nich ZSRR to rosjanie, armia czerwona to rosjanie, Federacja Rosyjska to rosjanie, o narodach podbitych nie chcą wspominać a w szczególności o Ukraińcach.
 
A tutaj przykład fałszowania historii przez Rosję. Rosyjscy dziennikarze zarzucają wyrzekanie się własnej historii każdemu kto zastępują rosyjskie określenie "Wielka Wojna Ojczyźniana", powszechnie używanym na świecie "II wojna światowa". Rosjanie twierdzą,że II wojna światowa rozpoczęła si 21 czerwca 1941 roku. O napaści Rosji na Polskę 17-go września 1939r., czym przyłączyli się do hitlerowskiej agresji na nasz kraj i pakcie Ribentrop-Mołotow, bezpośrednio odpowiadający za rozpoczęcie II-ej Wojny Światowej nie mo wogóle mowy. O tym wolą nie wiedzieć. 
 
Rosja zachowuje się dokładnie tak jak Niemcy za rządów Hitlera.
 
Cale pokolenia Rosjan były karmione historia w wersji "samouwielbienie". Poznanie prawdy musi byc dla nich szokiem, nie dziwie sie wiec ich reakcji.
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1462254

Teraz widać, jak ubecja przygotowywała przyszłe kadry, dawali magistra z historii, by tłuki nie POdpadły, z niewiedzy, ale imbecyle zawsze POzostaną imbecylami.

A złote przemyślenia naczelnego imbecyla red bula przejdą do annałów

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1462265

chciałoby się rzec:

 

POlityka analna.

 

i jaki (p)rezydent takie wypowiedzi.

No i te annały.....

bul i mini ster

duet doskonały.

 

same "asy"w tym przestępczym nierządzie POszustów

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1462280

Nie słyszałem żeby Herr Sch... kiedykolwiek parał sie odkłamywaniem czegokolwiek a historii w szczególności. Zabrał sie do tego zajęcia jakoś niekoniecznie w dobrym czasie i niekoniecznie na właściwym stanowisku. Kto dowodził czołgiem? A jakie ma to znaczenie? Nie on wydawał rozkazy, mógł to byc nawet Rudy 102 dowodzony przez Szarika czy jak mu tam było. Nie chodzi o to co Schetyna powiedział tylko kiedy to powiedział. Szanowny Grzegorz Schetyna jest teraz Min. Spr. Zagr. a nie szefem instytutu historycznego. Minister ten ma uprawiać dyplomację a nie przepychanki. Mętne wyjasnienia którymi częstował opinię (za przeproszeniem) publiczną, podpowiedział mu w całosci, najprawdopodniej, zawodowy dyplomata. Być może był to właściwy naczelnik wydziału lub jeden z doświadczonych dyrektorów departamentu. Dyplomatą bowiem na skalę miedzynarodową jest Schetyna takim jak Kopacz premierem, Tusk językoznawcą a Komorowski ortografem. Na razie może jako dyplomata terminować u najmłodszego radcy. Jeżeli chce dosrywać Ruskim, a jest o co im dosrać, to niech to robi skutecznie i przede wszystkim logicznie. Dyplomata ma myśleć nad sformułowaniami przed wypowiedzią a nie po.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#1462343

Czy pan naprawdę nie zdaje sobie sprawy że na tych stanowiskach nie chlapie się językiem ot tak?

Że wszystko co się mówi jest dosyć dobrze przemyślane? Że ma swój cel ?????

Myślę że cel zostaje właśnie osiągnięty. Rosjanie zaczynają zastanawiać się czy to tylko oni wyzwalali. Czy to aby tylko oni wygrali tę wojnę. Nawet jeśli głośno nie przyznają, to zaczynają zadawać sobie to pytanie. A jeśli zacznie ktoś u nich mówić ilu procentowo zginęło Ukraińców, Białorusinów (bo to te rereny zostały głównie zajęte przez Niemcy) to łuski może zaczną spadać im z oczu. I o to chodziło! Chodziło też pewnie o małą dywersję, taką samą jaką Kreml robi codziennie od zajęcia Krymu i ataku na Donbas. Tak - ataku - nie pomyliłem się. 

Nawet fałsz powtarzany wielokrotnie zaczyna stawać się "prawdą". I o to chodzi... niech zaczną tracić pewność siebie.

No bo jeśli Ukraińcy wyzwalali albo "też wyzwalali", jeśli tyle milionów z nich zginęło, znaczy naród waleczny. A jeśli waleczny to czy opłaca się z nimi zaczynać?...  Nieważne fakty - ważne żeby w tej chwili zachwiać ich wiarę w siebie... a jkich użyć do tego środków...

.

Czy ktoś z krytykujących zdaje sobie sprawę jak straszliwie Rosjanie przekręcają w tej chwili fakty dotyczące własnej agresji zarówno na Krym jak i na Donbas? Lekkie przekłamanie Schetyny i Komorowskiego jest niczym przy ich Goebelsowiskiej propagandzie. 

Czy ktoś widział ich godzinną prawie prezentację skierowaną zarówno do swoich jak i pod zachód (jest wersja w języku angielskim) udowadniającą na wszelkie pokrętne sposoby jak to Ukraińcy najprawdopodobniej zestrzelili tego nieszczęsnego Boeinga? Nie Rosjanie, nie zielone ludziki bez naszywek, nawet nie "partyzanci" którzy nie potrafią takich rakiet obsługiwać tylko... armia ukraińska go strąciła?!

I co? I dlaczego nikt nie krzyczał, nie krzyczy, nie krytykuje tylko przechodzi do porządku dziennego nad typowym rosyjskim mataczeniem, mydleniem oczu?

Jedyny niesmak jaki odczuwam po słowach Schetyny i Komorowskiego, to to że nie powiedzieli wprost że nazywać wkroczenie rosyjskiej armii na tereny wtedy jeszcze II-Rzeczypospolitej 'wyzwoleniem' - jest jednym wielkim kłamstwem historycznym. Armia czerwona nie wyzwoliła Polski. Nigdy takiego celu nie miała. Armia Czerwona przeszła przez Rzeczpospolitą walcząc z armią Niemiecką. Przeszła i... pozostała na jej nie wcielonej do ZSRR części jako okupant.

Tego mi u Schetyny i Komorowskiego zabrakło.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1462282

pytanie - kto równolegle dokonywał gwałtów na ludności w okolicznych wioskach .

Czy rosjanie otwierali bramy a "zielone ludziki" dokonywały gwałtów ?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1462286

kacapskiej, ktora wciska maluczkim ze to byla armia rosyjska taka armia nie byla.
Nastepnym klamstwem swiatowym jest ze w IIWS zginelo 22miliony Rosjan.
Otoz w Armi Czerwonej walczyly sila podbite rozne nacje i rdzeni Rosjanie stanowili tylko czesc tej armi tak jak i tylko czesc z tych 22milionow co poleglo w wojnie i podbijaniu krajow europejskich byla rdzennymi Rosjanami.
Moim zdaniem ten PObolszewik podjol dobry watek zaklamania histori ktory przez przypadek otworzy oczy
tym co nie wiedzieli kto bral udzial w wyzwoleniu obozu i nowej okupacji Polski iinnych krajow wschodniej Europy.

Tak ze nie uwazam zeby Schetyna sie skompromitowal trafil celnie w kacapski zadek.
Szkoda ze nie rozwinal jeszcze mitu zdobycia Warszawy i uratowania Krakowa przez bolszewikow.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1462298

-
tych dwóch hochsztaplerów to forpoczta, to
bezwstydna
bezczelna
cyniczna

i g n o r a n c j a  filistra, daltonisty intelektualnego, etc

Reakcja zaś tzw. opinii na ten pokaz buty i idiotyzmu - mizerna. To groteskowy znak czasu.
Szajka zbrodniczych krwawych pajaców, czyni pośmiewisko z powagi, z Państwa, z Narodu.

I żadnej kary za to nie ma. Żadnego czynnego oporu w nimi zniewolonym stadzie - nie ma.
Przykłady: nowej Konstytucji Węgier; Majdanu i 5 tys. Poległych Ukrainy  - tu są  głuche i martwe.

Za  wszystkie te  lata  milczenia  nadejdzie czas wypłaty.

" KŁAMSTWA STALE GŁOSZONE ZAWSZE O DNIU NAZNACZONYM
- STRUMIENIAMI KRWI WYPŁYWAJĄ "    
Cyprian K. Norwid 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1462305

Przecież tam był - to wciąż zywy świadek tamtej historii

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1462314

Bo go jego przyjaciele z SS zwolnili go z Oświęcimia na stan zdrowia, i teraz rozpowiada że SS to ludzie rycerscy i honorowi, niech to powie ludziom których tam zamordowano, i nie zwolniono na stan zdrowia.

Że więcej się obawiał Polaków jak Niemców, a prawda jest taka, był kapusiem, i bał się wyroku śmierci, za kapowanie, od Polski Walczącej.

I teraz takie POmyje wylewa

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1462324

Moje zdanie jest takie że te polityczne kreatury kompromitują sie w tym temacie do cna. W ustach tych "pseudopolityków" takie wrzutki historyczne są skandaliczne. Od tych spraw są historycy, żyjący swiadkowie czy też dokumenty. Obóz został nie wyzwolony a właściwie to resztki więzniów zostało oswobodzonych.
Teraz można oczekiwać z ust "postępowych" Ukraińców że, być może to oddziały UPA wkroczyły tam pierwsze.

Powiedzieli to co powiedzieli ale to tylko para politycznych debili

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1462325

A nie Bartoszewski

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1462332

szkode naszego kraju? - bo je do tego celu wyhodowano.
Bartoszewski jest jedna z najwiekszych swin, ale takich swin sa tysiace w kazdej dziedzinie zycia i strukturze spolecznej.
Hodolwa swini zaczyna sie czasem juz od dziecinstwa i trwa latami, az takowy tucznik nadaje sie do uzycia,czasem taki tucznik czeka na swoja kolej dlugo w jakijs zagrodzie z ktorej w odpowiednij chwili sie go wypuszcza z powierzonym zadaniem.
Taka swinia jest winna oborowemu bardzo duzo gdyz zawdziecz mu lata dobregokoryta dla siebie i rodziny,stanowiska,badz tez poblazanie oborowego, kiedy swinia zbladzila moralnie badz kryminalnie.
Zreszat swinia nie bardzo po pewnym czasie ma wybor i nie moze nie byc wdzieczna i wykonywac tego co oborowy jej rozkaze,sa teczki ,haki ,tasmy swiadkowie itd.no i jest tez samobojca, tez i swinie. ktory nawiedza

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1462376